VojvodinaCafe - Sport
    • Sport RSS Feed

28.07.2018 21:09
      Kliknite da pročitate celu vest

Fudbaleri Proletera iz Novog Sada ostvarili su istorijsku, prvu pobedu u Superligi Srbije – savladali su favorizovani Voždovac sa 2:1. Proleter je u drugom kolu prvenstva došli do prednosti početkom drugog poluvremena preko Milana Mirosavljeva, da bi Filip Stuparević izjednačio u 61. minutu. Ipak, veliki uspeh Novosađanima doneo je Nemanja Čović u samom finišu susreta.
      23.05.2018 10:26

Posle možda i najneuspešnije sezone u poslednjih deset godina, Vojvodina želi da se vrati u vrh, a možda i bori za titulu u sledećem prvenstvu. Nije ‘stara dama’ srpskog fudbala ove sezone ličila na treći po jačini tim u Sribiji. Vojvodina je zablistala tek u poslednjem kolu kada je sa 6:1 četa Aleksandra Veselinovića demolirala Čukarički. Knjiga pisana prethodnih 12 meseci je sada zatvorena i otvara se nova sa željom da bude sa srećnim krajem.
      14.05.2018 10:50

Auto-trka "Velika nagrada Novog Sada" održaće se 2. i 3. juna na stazi Mišeluk. Trku organizuje Sportski auto-moto karting klub 021, uz podršku Grada Novog Sada. U petak, 1. juna, na Trgu slobode će biti organizovana promocija trke, ali i bezbednosti u saobraćaju. Na trgu će biti izloženi najbolji trkački automobili, organizovaće se poligon za kurs bezbedne vožnje sa simulatorima, uz podršku nacionalne Agencije za bezbednost saobraćaja.
      13.05.2018 17:03

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu u gostima sa 2:1, u utakmici 36. kola Superlige Srbije. Zvezda je do pobede na stigla posle preokreta i tako još jednom potvrdila da, i u kombinovanom sastavu, može da pobeđuje u kontinuitetu. Utakmica na ‘Karađorđu’ počela je u mirnom ritmu, Zvezda je imala kontrolu, ali se nije mnogo toga dešavalo u prvih dvadesetak minuta.
      07.03.2018 23:49

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu 2:1 (1:0) na gostovanju u Novom Sadu, posle sporne odluke sudije Jovana Šegrta u završnici meča. Meč je rešen u 84. minutu golom rezerviste Bena iz penala koji je Šegrt dosudio posle duela Mesarovića i Radonjića u kaznenom prostoru Vojvodine. Fudbaler Zvezde je pao na gol-aut liniji posle blagog kontakta, prethodno se i okliznuo, a sve posle driblinga posle koga ne bi stigao do lopte pre igrača domaćeg tima.
      31.12.2017 12:42

Atletičarka Ivana Španović i rvač Viktor Nemeš proglašeni su najboljim sportistima Vojvodine u 2017. godine. Njima je pripalo priznanje "Vihor", koje dodeljuje Pokrajinska vlada. U konkurenciji najboljih muških ekipa priznanje je pripalo Odbojkaškom klubu Vojvodina iz Novog Sada, dok je u konkurenciji najboljih ženskih ekipa nagrađen Stonoteniski klub Obilić-Aleva iz Novog Kneževca.
      10.12.2017 11:16

Vojvodina je još jednom poražena u Novom Sadu od poslednje ekipe na tabeli. Posle Borca pobedu je odneo i Javor koji je deklasirao Vojvodinu sa 3:0. Utakmica je odigrana,pred oko 200 navijača, u pravom zimskom ambijentu i uz sneg koji je neprekidno padao. Dva tima su zbog snega na terenu ušla oprezno u meč a prvu pravu priliku videli smo u 17 minutu kada je Mihajlović krenuo sam ka golu Javora,ali se spetljao i izgubio loptu koja stiže do Kojaševića koji sa ivice šesnaesterca neometan promašuje ceo gol.
      13.11.2017 10:50

Fudbalska Subotica ove jeseni živi nekim lepim, možda i nikada ranije doživljenim ritmom. Ekipa Spartaka posle 16 odigranih prvenstvenih kola, nalazi se na visokom, četvrtom mestu na tabeli Superlige, ali, što je mnogo bitnije, igra izuzetno dobro, lepo za oko i efikasno i zbog toga ne čudi skoro jednoglasna ocena relevatnih ljudi da su Subotičani domaći fudbalski hit.