Земун - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 92

Tema: Земун

  1. #76

  2. #77

    Odgovor: Земун




    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  3. #78

    Odgovor: Земун

    Neko veče skoknuh do Zemuna, poneo sam i aparat pa sam napravio nekolicinu fotki. Pošto sam ih ostavio u galeriji setih se ove teme da ih i ovde ubacim a i nema mnogo noćnog izdanja Zemuna na slikama koje su već stavljene na temu. Pa idemo redom, Zavičajni muzej:


    Zavičajni muzej Zemuna ili cincarska kuća, nekada pripadala bogatoj trgovačkoj porodici. Nalazi se u Glavnoj ulici nešto niže od komande vazduhoplovstva, građena u 19. veku a od sedamdesetih godina 20. veka se u njoj nalazi Zavičajni muzej Zemuna. Komanda vazduhoplovstva:


    Delo čuvenog Dragiše Brašovana, izgrađena u vreme Kraljevine Jugoslavije 1939. godine. Danas ne izgleda reprezentativno kao onda, pored što je bila izložena zubu vremena oštećena je i u zadnjem bombardovanju '99. godine. Bogorodičina crkva:


    Nalazi se preko puta Madlenijanuma, najveća je crkva u starom jezgru Zemuna. Izgrađena u 18. veku a današnji izled poprima krajem devetnaestog veka. Madlenijanum:


    Teatar-opera koja se nalazi u Glavnoj ulici, zgrada nastala '99. godine a sadašnji izgled dobila 2005. godine. Osnivač je Madlena Cepter, žena Filipa Ceptera. Gospodska ulica:


    Lepo šetalište sa dosta kafića i prodavnica, podseća na Zmaj Jovinu u Novom Sadu, niz Gospodsku ulicu se silazi na zemunski kej a u njoj se nalazi i zavetni krst podignut 1863.

    Zemunski kej, restoran Šaran:


    Nikolajevska crkva:


    Kula Sibinjanin Janka na Gardošu, u žalosnom stanju:




    Zavetni krst u Gospodskoj:




  4. #79

    Odgovor: Земун


    Za Zemun sam samo iz viceva i zezanja znao.
    Kad sam nedavno u Zemunu prveo jedno popodne, zaljubio sam se u taj deo Beograda (nadam se da se Zemunci neće naljutiti).
    Savršeno je uredno i čisto. Trava podšišana na dvojku, a najmanje sam očekivao toliko zelenila.
    Vidi se s koliko ljubavi se održava ova oaza.
    Baš retko urbano mesto, na kome bih bez problema mogao živeti .


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #80

    Odgovor: Земун

    Braća kazi ti nekom pravom Zemuncu da je Zemun deo beograda pa ćeš videti i osetiti odgovor!!!

  6. #81

    Odgovor: Земун

    Citat torrente kaže: Pogledaj poruku
    Braća kazi ti nekom pravom Zemuncu da je Zemun deo beograda pa ćeš videti i osetiti odgovor!!!
    nažalost, beograđani/srbi su uništili vojvođanski zemun i nema tu više nade...

  7. #82

    Odgovor: Земун

    Srbi unštili Zemun, šta još neću pročitati ovde Inače Zemunci nemaju nikakav problem sa time da je Zemun beogradska opština, ja bar ni jednog nisam čuo da se nešto ljuti oko toga.



  8. #83

    Odgovor: Земун

    zato što su srbi/beograđani a ne vojvođani....

  9. #84

    Odgovor: Земун

    Citat MarkoSremac kaže: Pogledaj poruku
    zato što su srbi/beograđani a ne vojvođani....
    Napisaću ti još samo ovo, pošto ovo ipak nije politički deo foruma - prva stvar je da Srbi nisu mogli uništiti Zemun iz prostog razloga što su ga Srbi gradili. Pripajanjem matici 1918. Zemun, kao i ostali gradovi koji su do tada bili pogranični logično gube na svom značaju iz prostog razloga što više nisu bili pogranični. Zemun se nalazi u sastavu Beograda voljom samih Zemunaca, bilo je reči o tome na istorijskom delu foruma pa možeš da pročitaš.

    Niti su svi Beograđani Srbi, niti su Beograđani nešto krivi za nekakvo uništenje Zemuna. Pričati kako Srbi degradiraju Zemun (a Srbi ga izgradili) je u najmanju ruku bezobrazno a Zemun nije administrativno pripadao Vojvodini još od ukidanja Srpske Vojvodine 1849. godine. Dakle, Zemun je bio u Vojvodini (administrativno) svega godinu dana i to u onoj prvoj Srpskoj Vojvodini. A geografski je Zemun i dalje deo Srema, baš kao i Novi Beograd recimo i ne vidim šta bi to moglo da promeni



  10. #85

    Odgovor: Земун

    nek ostane deo beograda/Srbija. neću bahati ljudi ili veliki srbijanci

  11. #86

    Odgovor: Земун

    Citat MarkoSremac kaže: Pogledaj poruku
    nek ostane deo beograda/Srbija. neću bahati ljudi ili veliki srbijanci
    Jesi ti to namerno napisao Beograd malim pocetnim slovom? Ja bih se tako rado nadovezala na ovaj post, ali te molim da prvo pokusas da objasnis ta si ovde napisao. Hvala.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #87

    Odgovor: Земун

    beograd je za mene ništa i ja mogu da napišem kako god želim

  13. #88

    Odgovor: Земун

    Citat MarkoSremac kaže: Pogledaj poruku
    ... i ja mogu da napišem kako god želim
    Skrećem Ti pažnju da ovde ne može da se napiše baš tako svašta kao što misliš. Ako ti je namera da provociraš netoleranciju ili nešto još više od toga - moraćeš potražiti drugo mesto za to.

  14. #89

    Odgovor: Земун

    Ako ovo nije spamovanje onda ne znam šta jeste. Ne zamerite na ovom offtopicu.



  15. #90

    Odgovor: Земун

    Odavno Zemun nije što je nekada bio.
    Od deset prolaznika na ulici možda je samo jedan čuo za Karamatinu kuću.

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  2. Најлепше село у Срему
    Autor broj310 u forumu Srem
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 29.01.2013, 20:43
  3. Докази о времену
    Autor broj310 u forumu Filozofija
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 13:25
  4. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •