Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 88
  1. #1

    Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Na mnogim temama govorimo o pravima dece, od prvog razreda uredno ih upoznajemo sa njihovim pravima i to radimo toliko dobro, da do sedmog osnovne, upamte samo prava a o obavezama ne znaju ništa. Naravno, našom krivicom.
    Krivicom prosvetnog sistema koji je učenicima dao svu slobodu, a onima koji ih uče uskratio istu. Čak ne smeju ni da se brane ako ih tuku. Pitam se gde je ono vreme kada smo drhtali dok direktor prolazi hodnikom, kada se znao red, ko je ko i kako se treba ponašati u školi.
    Više se ništa ne zna. Ne znam ni koga da krivim. Molim Boga da mi se ovako lajavoj ne odveže jezik pa i ja jednog dana dobijem po nosu...

    Šta Vi mislite o ovome?
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    Poruku je izmenio little fairy, 06.03.2015 u 17:36 Razlog: Maknut video - ne vidi se.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #2

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    sto mislim?
    mislim da su tu svi stoka, cijelo drustvo. sve ih treba izbacit iz skole, kakve su to face da niko ne stane na njenu stranu, sve same p...e, pos...m se na sve njih zajedno...
    stoka strasna, a ovome majmunu bi ruke polomio...

  3. #3

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Često poslom odlazim u osnovnu školu u mom mestu, koja je doduše mala, pa ne znam kakvo je stanje u velikim školama. Sad već dobro poznajem direktoricu i u razgovorima odemo i van tema koje su vezane za posao zbog koga dođem na razgovor.Iz ovih razgovora naslućujem da su nastavnici u nezgodnom položaju, jer se od njih očekuje da obrazuju decu, a nemaju mehanizme da decu primoraju na ozbiljan rad.Ostaje da oni đaci koji hoće uče, a koji neće šalju majke da ih "zaštite"

    Desilo mi se da moram sačekati na ugovoreni razgovor, jer bane neka od majki i krene u raspravu sa direktoricom o svemu i svačemu, a nikako se ne mogu računati u stručnjake za prosvetu i pedagogiju.Vidim da ovakve situacije uznemire i direktoricu i nastavno osoblje.
    Mislim da ovako počinje narušavanje autoriteta prosvetara, a onda nije ni čudo da se završi nasiljem, koje je ionako svuda oko nas.
    Poruku je izmenio pera lozac, 24.06.2009 u 00:11 Razlog: izostavljeno slovo

  4. #4

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    a i ova tema nije bas skroz fer... zabranjeno mi je da pisem iskreno sto mislim. mogao bi moderator da da malo fore, da se ne ustrucavam.
    jer ce mi sve obrisat

  5. #5

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    eeeh,ti stari dobri dani...

    Šalu na stranu,ima tu nešto i do profesora,u moje vreme već glumljenje inkvizicije nije prolazilo,jer je za to dupe pomerano,što se šamaranja tiče,postoji direktor itd...ode i prijavi ga,a ne šamare da udara,pa bilo kome da zavrne šamar pitam se kako bi odreagovao...

    ne pravdam ovog mamlaza,nego čisto gledam i na neke druge stvari...mislim bakica koja bi delila šamare umesto da laganini ode kod direktora,koga li već,pozove školskog pandura itd...uostalom prvi komentar mi je bio ala će ova da na*ebe iako su svi se zgražavali nad onim što mamlaz radi...njoj suspenzija,njega u neku kazneno vaspitnu ustanovu na kraće vreme i mirna bačka

  6. #6

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Sve manje od izbacivanja ovog idiota iz škole bi bilo neoprostivo. Ako do te dobi nije naučio da poštuje autoritet, nikad i neće. Prevaspitavanje u nekoj kazneno-popravnoj instituciji verovatno ne bi dalo rezultate, ali vredi pokušati. Ne vidim razlog za bilo kakvo kažnjavanje profesorke.

    Žalosno je videti da niko nije imao smelosti da se nasilniku suprotstavi, da odbrani osobu koja se trudi da mu prenese znanje, da ga nauči nečemu u životu.... Razočaravajuće.

  7. #7

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Sve manje od izbacivanja ovog idiota iz škole bi bilo neoprostivo. Ako do te dobi nije naučio da poštuje autoritet, nikad i neće. Prevaspitavanje u nekoj kazneno-popravnoj instituciji verovatno ne bi dalo rezultate, ali vredi pokušati. Ne vidim razlog za bilo kakvo kažnjavanje profesorke.
    Kakva bi bila tvoja reakcija da ti neko šibne šamarčinu?
    Kameno doba davno prošlo i vladavine gvozdenom rukom,da je bio dosadan,nepristojan itd. stoji,samo pre i posle šamara me zanima reakcija...mislim mogu da te pokradu,kad uhvatiš krivca ne smeš šamar da mu lupiš ma koliko ga zaslužio ako ima svedoka,a kamoli da te neko snimi...sad mi reci zašto bi ovaj predavač bio izuzetak,mislio sam da je pedagog,a pedagog treba da zna da se ponese u datoj situaciji...

  8. #8

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Kakva bi bila tvoja reakcija da ti neko šibne šamarčinu?
    Uzvratio bih mu šamarčinom. Čini li mi se, ili ti je (opet) promakla poenta? Profesor - učenik? Ništa, a?
    Poruku je izmenio little fairy, 06.03.2015 u 17:38 Razlog: Izbrisan komentar o videu kojeg više nema tu.

  9. #9

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Uzvratio bih mu šamarčinom. Čini li mi se, ili ti je (opet) promakla poenta? Profesor - učenik? Ništa, a?
    Čini li se meni da je tebi promakla poenta da je u pitanju balavac pre svega sa kojim profesor nije na vreme pedagoški rešio problem nego je našao za shodno da bije šamare...

    ps
    profesorka je lupila prva šamar...promakla poenta...zatego bi je,a lave?

  10. #10

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    a ubedjena sam nekako da ce to slabasno detence da sluzi civilnu vojsku.....nece dati roditelji da im se sin vuce po kojekakvim sancevima....decu treba zastititi,na sve nacine.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Svako ko je pogledao snimak iz mitrovačke škole mogao je jasno da uoči da je profesorka atletski građena i čista domina, kao i to da onaj jadničak od učenika nema ni 110 kg, pošto izgleda nije pojeo plek bureka i gajbu piva za doručak...

    To što nam se događa u školstvu je posledica višedecenijskog lutanja, štrajkovanja (i kada treba i kada ne treba), taloženja loših odnosa u državi, nefukncionisanja institucija, nestanka jednog sistema društvenih vrednosti i teškim i sporim osovljavanjem drugog, aktealnog...

    Istina je i to da se u školstvo direktno prelivaju i svi ostali društveni problemi, kao što su frustracije dece nezaposlenih roditelja, ali i onih koji su se na kontraverzan način obogatili, nezgrapne i neuspele reforme, korupcija, nedisciplina i loše stanje u svim državnim institucijama pa i školstvu itd.

    Posle fijaska sa ekskurzijama i maturskim večerima, radnja se izgleda pomera u učionice. Vudećemo epilog ovog slučaja, koji ipak nije niti suštinsko iznenađenje, a ne verujem ni da je baš usamljen...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Realno gledano, prvo bi trebalo pootpuštati jedno 60% nastavnika, profesora, učitelja(ica) pa tek onda krenuti dalje. Ne može svako da radi u školi i da predaje, kao što je slučaj kod nas. Ne znam koliko ljudi zna da mnogim profesorima/nastavnicima ne može niko ništa, zato što su zakonom zaštićeni kao beli medvedi. Može profesor/nastavnik da kasni na čas 20 minuta, da otaljava časove, kasni sa gradivom, da (ne daj bože) napastvuje neke učenice i da dobije u najboljem slučaju suspenziju. Kada se bude uvela stručna provera (čitaj nikada, prim.aut) znanja, fizičkih i mentalnih sposobnosti nastavnog kadra - onda možemo i da pričamo o nekom boljem stanju na časovima i o boljem obrazovanju naše dece.
    Sa druge strane, trebalo bi, kada se izvrši 'filtriranje' nastavnog kadra, zaštititi predavače na njihovom radnom mestu tako što će im se dati veća ovlašćenja u učionici.
    Što se ovog 'klinca' od 123kg tiče treba da ga izbace iz škole i da ga krivično gone (i njega i njegove roditelje). U prevodu, njega u neku vaspitnu ustanovu a roditelje udariti tamo gde će ih to najviše boleti - po džepu. Što se profesorice tiče, deo krivice je i njen - zato što je dozvolila takvu situaciju u učionici. Ko zna šta se sve dešavalo ranijih časova, pre nego što se ovaj snimak pojavio na jutubetu.

  13. #13

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    U potpunosti se slažem sa prethodnim postom , vezano za proveru kadrova po školama, jer sam i sama suočena sa problemom kod koje učiteljice će mi krenuti deca u prvi razred. U prvim godinama školovanja kada treba da se utvrde temelji vrednovanja škole i nastave u očima moje dece (pored naravno mog angažovanja u smislu pozitivne podrške) veliki uticaj ima i nastavno osoblje koje treba da bude u svakom smislu pozitivno, vredno i da predstavlja autoritet mojoj deci.

    Školovala sam se u vreme kada smo nosili kecelje, pozdravljali ustajanjem nastavnika kad uđe u učionicu, bili smo angažovani u razne školske aktivnosti ( tipa sekcija i dodatnih nastava, raznih manifestacija i sl.), na ulici smo morali pozdravljati sve nastavnike jer, ne daj ti Bože da se sutradan pojaviš u školi, odmah si prozivan... Postojali su i neopravdani izostanci koje nisu mogli roditelji da ti izbrišu jednostavnim pojavljivanjem u školi, pa kad ih sakupiš dovoljan broj, zna se šta ti sleduje...


    Danas su vrednosti u društvu skroz pomerene - zna se ko su glavne face, snagatori po školama, i ne pada nikom na pamet da im se suprotstavlja...
    Tužno je to što su ostala deca sedela u svojim klupama i posmatrala bahato i bezobrazno ponašanje ovog deteta i niko nije zaštitio profesoricu...
    Najtužnije od svega jeste činjenica što je dotična profesorica doživela ovako nešto pred penziju i umesto da ode u zasluženu penziju kao neko ko je cenjen i voljen od strane svojih učenika (sećam se akcija izbora naj učitelja koja je svojevremeno postojala) otići će kao profesorica koja je bila šamarana od strane svog učenika

    I da, tog derana treba izbaciti iz škole, podneti prijavu protiv njega, a roditelje naravno klepiti novčanom kaznom.

  14. #14

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Radila sam godinu dana kao zamena u Masinskoj skoli. Kada sam stigla, ostale kolege me posebno upozorise na jedan razred koji je "problematicniji".
    Kada sam prvi put krocila u taj razred, bila sam docekana sa zvizducima, raznim (glasnim) komentarima ...dok nisu videli dnevnik u kojim rukama i da sedam za katedru..tada se malo stisali.
    Narednih dve nedelje su nastavu zesce ometali, pricali na casu..setali se po ucionici, dobacivali (iza ledja)...dok mi nije puk'o film, prekinula sam cas...sela za katedru, cutala i gledala ih...
    Ucutase se i oni (ocigledno zbunjeni), i tako provedosmo u citanju dobrih 10-tak minuta...
    Nakon toga, zamolila ih za jedan "drugarski" razgovor, da utvrdimo pre svega ciljeve zasto smo svi mi tu, ko dobija-ko gubi, da na ovom casu kazu sve sta misle...itd, itd...

    U rezultatu...izgubila sam jedan cas nastave (koji smo kasnije morali da nadoknadimo) ali dobila postovanje mojih ucenika, prijatnu radnu atmosferu da su se i ostali profesori cudili kako sam uspela da im stanem na "rep". Na kraju skolske godine, bas taj razred je bio inicijator potpisivanja peticije da ostanem u skoli (naravno, nista od toga sem moje licne satisfakcije)

    Gledajuci snimak, postavila se u "kozu" ove profesorice...kao prvo ja bih mu dala da pogleda dnevnik, mislim da je to ok, i ja sam sa svojim ucenicima zajedno zakljucivala ocene...ako bi on i upisao sebi sesnaJest petica..pa sta? U zbornici bi belilom prebrisala, ima i svedoke (ostale ucenike) a eto i video snimak..
    Ne bih ostajala u ucionici vec bih je napustila...e, ako bi mi rmpalija preprecio put...onda bih tako vrisnula da me ne bi cula samo citava skola vec i tri ulice dalje...pa kada se cela skola sjati u moju ucionicu, da vidim kako bi se tukao...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #15

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Više se ništa ne zna. Ne znam ni koga da krivim. Molim Boga da mi se ovako lajavoj ne odveže jezik pa i ja jednog dana dobijem po nosu...

    Šta Vi mislite o ovome?
    Da li o prosvetnim radnicima mislite samo kao o onima što imaju solidne plate, zimski i letnji raspust, pa ako nekad dobiju, nek otćute...Inače idu na sud jer su oni krivi što ne okrenu drugi obraz, kad učenici opale po jednom..
    Ne mogu, a da se ne složim sa Leonardom, samo što ja mislim da je u prosvetu zalutao malo veći procenat. To nam je trulo pa se raspada. Mislim da uopšte ne treba da ima ikakvu platu u prosveti čovek koji ne uspe osnovno, a to je - da nekog ZAINTERESUJE za predmet koji predaje. Da se ne lažemo, išli smo svi u školu, ogroman procenat kadra je takav. Dođe, sedne, diktira ti udžbenik nekom flat bojom glasa, a ti ga pišeš u svesku, diskusija ne postoji, i tako svaki čas i svaki dan i tako po 40 godina. Tu i tamo su uvek bili oni koji su zavrtali zulufe, gađali kredama, lupali macole i kokavce (uglavnom dečacima) u svakoj školi je postojalo nekoliko takvih. Masa predavača koja se sa metodikom nikad srela nije, nesvršenih studenata, snaša koje su živele na nekom stranom govornom području pa im je to kvalifikacija da predaju strani jezik... i šta sve nema.

    Ne znam ni ja šta da kažem. Na prvom mestu je ovde, naravno kriva porodica, ovo je nedostatak vaspitanja, bilo kakvog vaspitanja. Jer, nije on samo saterao u ćošak profesora već i ženu, slabijeg od sebe i mnogo starijeg od sebe. To je mnogo više od jednog nepoštovanja. Nije imao ko da ga nauči šta je mangup - to nije onaj koji ima 11 bandera u dnevniku već onaj koji zna znanje, to nije onaj koji upre sa nožnim čobanstvom i bermudama u pozorište i još se prepire na ulazu, već onaj koji zna kad treba da obuje cipele.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 12:56
  4. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 00:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •