Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 17
Strana 17 od 28 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 413
  1. #241

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Iako su gostovanja hrvatskih muzičara u Srbiji odavno postala normalna stvar, s tim se ne slažu Oliver Dragojević i Tereza Kesovija, koji su nedavno izjavili da nikada neće pevati u Srbiji.


    - Neka idu svi koji hoće, poštujem njihov stav jer svako postupa prema svojim moralnim kriterijumima. Ja, koja sam zbog rata sve morala nadoknaditi, imam i te kako dobre razloge za odbijanje nastupa u Srbiji - izjavila je Tereza Kesovija za list Slobodna Dalmacija i dodala da ima mnogo ponuda za nastup u Srbiji. S njom se slaže i Oliver Dragojević, koji kaže da nikada neće otići tamo i održati koncert. Svoje obećanje ću održati jer nikada ne gazim svoju reč, rekao je Dragojević.
    Identičan stav deli i Mišo Kovač, koji bi, kako navodi Slobodna Dalmacija, sigurno rasprodao i nekoliko Beogradskih arena.
    Ne znam da li nas ovi ljudi mrze, ali sam siguran da nas preziru.

    I siguran sam da ne treba obraćati pažnju na njih. Znači, ko ne može bez njihovih bljuzgavica, neka ih sluša privatno do mile volje, ali nijedan javni medij ne bi trebalo da ih tretira na bilo koji način. Kao da ih nema.

    I ako ih bilo ko iz Srbije ponovo bude zvao da budu naši "gosti", taj je mazohistički srebroljubac. Potpisujem.

  2. #242

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ne znam da li nas ovi ljudi mrze, ali sam siguran da nas preziru.

    I siguran sam da ne treba obraćati pažnju na njih.
    Оливер кога знам од скалина, није у стању да презире, јер му је тај појам-реч и на ново рватском непознат, он познаје само мржњу-патолошку, коју маскира свим и свачим,,,,,
    Ето чекам да почне певати своје песме, а не да даје томпсону као његове !!!

  3. #243

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Culi ste za izlet splitskog gradonacelnika Zeljka Keruma u emisiji "Nedjeljom u 2" o tome kako ne bi Srbina u svojoj sredini, u svojoj kuci, pogotovo ne za zeta..

    U istoj emisiji juce gost Igor Mandic.. Mnogo dobrih recenica je izgovorio. Ima cela emisija na you tube - u pa koga interesuje:

    Poruku je izmenio Lilith_021, 29.09.2009 u 01:19
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #244

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Slusala sam Igora... I citala komentare Hrvata gde su ga mnogi hvalili i govorili da je poslednji intelektualac u drzavi. Onaj splitski gradonacelnik, nemam reci.....

  5. #245

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Mislim da su se Hrvati i Srbi puno manje mrzeli dok su Hrvatice volele Kiću, a Srpkinje Đoku.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #246

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Да нам није ово написано не бих никада добио надахнуће и снагу да одговорим !
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    mislim da su se hrvati i srbi puno manje mrzeli dok su hrvatice volele kiću, a srpkinje Đoku.


    Житељи Хрватске који сами себе називају Цроати - Хрвати никада никога из Србије или било кога Српскога порекла нису мрзели нити му зло учинили.

    Срби су ти који су сами себе протерели, а за собом спалили Цркве и Намастире, своје куће и кућишта, а још су што им се има за вијеке вјекова памтити, побили - убили своје нај милије ( децу, родитеље ) да би старо Хрватима ( Павелић, Степинац и остали ) те и ново Хрватима ( Туђман, Месић и остали ) оставили вечиту борбу за доказивање, да Јасеновац није постијао, да је Иван Горан Ковачић шмркао, па написао поему Јама, итд итд итд ..................

  7. #247

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Nemojte po jednom čovjeku suditi cijelu naciju.

    Hvala.
    Hrvatska je duboko podeljena na 2 dela. Ustaški i komunistički (jugonostalgičarski). Ja kao Hrvat mada nikad se ne deklariram kao hrvat nego jugoslaven mrzim ustaški deo Hrvatske. Što se tiče Željka Keruma to što je postao gradonačelnik drugog po veličini hrvatskog grada Splita samo govori koliko je trul politički sistem u Hrvatskoj. Ta seljačina je primitivac najgore vrste. Nadam se da če se jednog povjesnog dana rodit drugi drug maršal Josip Broz Tito koji če obnovit Jugoslaviju i bratstvo i jedinstvo. Pozivam vas i da date komentar na temu utakmica Hrvatske U21-Srbija U21 reprezentacija.

  8. #248

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče Željka Keruma to što je postao gradonačelnik drugog po veličini hrvatskog grada Splita samo govori koliko je trul politički sistem u Hrvatskoj.
    Ne bih rekla da je politički sistem trul samo zato što je Kerum postao gradonačelnik Splita. Ja na to gledam na ovaj način. Split je želio yebenu promjenu a Kerum je bio idealan za to. Nešto slično kao što je Bandić u Zagrebu. Oboje nemaju dlake na jeziku te imaju hrpu mana. Ali Bandić mnogo toga je uradio za Zagreb. Nije samo grijao stolicu. Vjerujem da i Kerum radi. Kakvo stajalište Kerum ima, nažalost, to je druga priča.

    I slažem se da postoje dvije vrste ljudi. I uvijek će postojati. To je jednostavno ljudska priroda. Kako je kod nas, tako i kod Vas. A i kod svih ostalih naroda.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #249

    07 Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Hrvatska je duboko podeljena na 2 dela. Ustaški i komunistički (jugonostalgičarski). Ja kao Hrvat mada nikad se ne deklariram kao hrvat nego jugoslaven mrzim ustaški deo Hrvatske. Što se tiče Željka Keruma to što je postao gradonačelnik drugog po veličini hrvatskog grada Splita samo govori koliko je trul politički sistem u Hrvatskoj. Ta seljačina je primitivac najgore vrste. Nadam se da če se jednog povjesnog dana rodit drugi drug maršal Josip Broz Tito koji če obnovit Jugoslaviju i bratstvo i jedinstvo. Pozivam vas i da date komentar na temu utakmica Hrvatske U21-Srbija U21 reprezentacija.


    Hocu da poverujem da nisi bi na nicemu kada si ovo napisao. Pod dva, hocu da verujem u iskrenost tvojih zelja, ali dragi prijatelju ako je i od tebe, mnogo je.
    U dubini duse, hteo to javno priznati ili ne placem i ja za tom Jugom, jer se secam kako se dobro i mirno zivelo u istoj ali prizeljkivanje i prizivanje iste je ponovno zvanje u boj i nove krvave nesuglasice. Dragi prijatelju, tvoji predci su kroz istoriju isli uvek na dva koloseka u zajednickom frontu u borbi protiv Srba i srpstva uopste.
    Prvi svetski rat : suckori i ucestvovanje u napadu na Srbiju u sastavu Austrougarske a drugi kolosek je bio Trumbic sa Jugoslovenskim odborom.
    Drugi sv. rat : Pavelic i Tito
    rat 91: Tudjman sa jedne a Racan i Ante Markovic sa druge strane.
    Dokle vise. Iskoristili ste naivnu veru jednog prostodusnog naroda koji je imao pijemontsku ulogu u zelji za okupljanjem slovenskih naroda pod jednu kapu za iskop i unistenje istog. Prvi kolosek je bio "noz" a ako ne bi uspeo ulogu bi preuzimao drugi kolosek koji je propagirao zajednistvo i ujedinjenje. U zadnje vreme se sve vise i vise glasova iz "lijepe vase" javlja sa milozvucnim i usrdnim hvaljenjem Beograda i bivse drzave, te mi se sve signalne lampice upalise preko noci. Sta vam je - gori negde pod nogama. Ekonomija propala ( doduse kao i kod nas), neiskreni saveznici vam sve vise okrecu ledja, kod komsija se aktiviraju stare aspiracije za teritorijama, ruska karta sve jaca i jaca, u spoljnoj politici srpska karta jaca iz dana u dan ( najvise zahvaljujuci ministru Jeremicu). Srbiji fali nacionalna vlast koja bi vam postavila mnoga pitanja iz neslavne proslosti ( reciprocitet u privrednim odnosima, povracaj Srba u Krajinu i vracanje politickih prava i imovine istih, otvaranje Jadovinskih jama i dostojna sahrana srpskih kostiju koje tamo came u tami preko sezdeset godina, Jasenovac,
    zrtve u ovom ratu, posebno slucaj grada Siska o kome se cuti, . . . i.t.d.
    Sta vam je sa predsednikom. Upljuvo se covek dokazujuci kako je Hrvatska u II sv. ratu bila na strani antifasizma, a 1945 NDH imala 250 000 Hrvata pod oruzjem
    Sesta licka pred kraj 41-ve nije imala maltene ni jednog Hrvata u svojim redovima.
    Hoce Stipe na sve nacine, doduse neiskreno za nas koji znamo i koji ga citamo, da vas veze za NOB, upustio se covek u nemogucu misiju. Zna dobro da validnost od EU moze dobiti samo ako uspe u tom naumu. Covek koji se pohvalio kako je srusio Jugoslaviju, pevao o "Juri i Bobanu", pricao devedesetih o Srbima na najgori nacin,ispade smesni pajac u ciju verodostojnost i kredibilitet ne verujete ni vi u Hrvatskoj.
    Tragedija citave ove price na kraju " balade" jeste ta sto smo ostali razgoliceni do kraja sa svojim strahovima, lazima, mrznjama, obmanama. neiskreni do bola rezimo u potaji glumeci dobrosusedske odnose. Zivoti i perspektive i jednih i drugih unisteni. Postali smo "septicka jama" EU za kojom toliko trcimo a upravo ta tvorevina zajedno sa "momcima preko bare" je iskoristila nase animozitete da nas razbiju i porobe. Mrznja nam je dosla svima glave, kazu na ovim prostorima : "inat, rdjav zanat", verovatno bolje i nismo zasluzili.
    P.S: E da, pobogu covece nije sistem politicki iznedrio Keruma, on je ogledalo vecinskog raspolozenja Splicana a i Hrvata sire prema Srbima. To kukavicje jaje ti nije upalilo prijatelju uozbilji se , citamo vas. Veliki brat iz Srbije vas gleda !

  10. #250

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    ne znam kako zalutah na ovu stranicu, ne znam kako su mi trebale 3 godine da skontam gdje sam... jbg.
    zar i poslje 100 godina Pasica i Garasanina..kraljevine SHS..i nista niste naucili..
    I partizani i četnici bili su za Jugoslaviju, prvi za komunističku, drugi za kraljevinu. Krajem drugog svijetskog rata stvorili su koaliciju, velikosrbi su prihvatili komunizam kao sredstvo za stvaranje Velike Srbije. Stoga, kad se komunizam napokon raspao, Velika Srbija se razotkrila u svoj svojoj biti, koristeći pojam "Jugoslavija" za zbunjivanje domaće i svjetske neupućene javnosti.
    Komunistička je Jugoslavija izrasla na masovnim likvidacijama Hrvata.

    primite moj pozdrav i ostanite mi zdravo

  11. #251

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Dasak kaže: Pogledaj poruku
    ne znam kako zalutah na ovu stranicu, ne znam kako su mi trebale 3 godine da skontam gdje sam... jbg.
    zar i poslje 100 godina Pasica i Garasanina..kraljevine SHS..i nista niste naucili..
    I partizani i četnici bili su za Jugoslaviju, prvi za komunističku, drugi za kraljevinu. Krajem drugog svijetskog rata stvorili su koaliciju, velikosrbi su prihvatili komunizam kao sredstvo za stvaranje Velike Srbije. Stoga, kad se komunizam napokon raspao, Velika Srbija se razotkrila u svoj svojoj biti, koristeći pojam "Jugoslavija" za zbunjivanje domaće i svjetske neupućene javnosti.
    Komunistička je Jugoslavija izrasla na masovnim likvidacijama Hrvata.

    primite moj pozdrav i ostanite mi zdravo
    Šta reći?!?
    Sve je rečeno.
    Toliko vispreno.
    Toliko činjenično.
    Toliko argumentovano.
    Ma, svaka čast!
    Ti si moj idol.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  12. #252

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Dasak ne znam da li ti je Dugi u rodu ali sam ubedjen da koristite iste tvari. Da skratim, zalutali ste na ovaj forum ne zato sto ste preko reke, nego zato sto nemate pojma o krvavoj proslosti ova dva naroda. Da skratim:
    - nisu Srbi pre 6,7 vekova sa oruzjem proterali Hrvate sa ognjista, nego su bezeci pred
    Turcima zaposedali napustena podrucja Krajine
    - nije SPC popravoslavljivala Hrvate da postanu Srbi, nego je bilo obrnuto
    - nisu Srbi imali Jasenovac, Jadovno i ostala monstruozna mucilista gde ste pobacali i umorili
    na stotine hiljada srpske nejaci
    - da je zlocina u ovom ratu bilo sa obe strane bilo ih je, ali ako cemo se izvinjavati jedni
    drugima postoji nesto sto se zove redosled. Vama generalno ne pada napamet da nam se
    izvinete za II sv. rat i zlocine NDH, nego vi to ne prihvatate niti priznajete da se to uopste
    dogodilo, pa o kakvom izvinjenju i pomirenju uopste pricati.
    - slavite dan-danas Antu Starcevica, po ocu pokatolicenog a po majci stopostotnog Srbina,
    rodonacelnika pravaske ideje o zatiranju Srba.
    - minimum 50 posto vas je srpskog porekla i cekic ste u rukama Vatikana za iskop Srba.
    - ustasa Tompson vam je vecini idol, pravite "svastike" na utakmicama gde ne prodje maltene
    nijedna a da se ne skandira " ubij, ubij Srbina"
    - sta i kako su se Srbi u Krajini mogli poneti pocetkom devedesetih, kada je sovinisticki val
    poceo prekrivati Hrvatsku. Znajuci onu narodnu "sto maca koti to miseve lovi" nisu ni imali
    izbora nego se latiti oruzja za odbranu golih zivota.
    - trabunjanjem o Velikoj Srbiji perfidno ste iza ledja pravili i na zalost napravili etnicki cistu
    Hrvatsku.
    - Kakve to zlocine pocinise predstavnici obe Jugoslavije nad Hrvatima pre i posle II sv. rata.
    Sa cim vas to Srbi zaduzise da im 41-45 onako krvavo naplatite. Svetski istoricari tvrde da
    goreg, monstruoznijeg zlocina genocida nije bilo od postanka sveta nego sto je bilo nad
    nesrecnim Srbima koji se zadesise tada ziveci na teritoriji NDH.
    - zar je ta srpska hegemonija klala malenu decu iz ciste bistre, bacala ljude u jame,
    razapinjala na krstove, kuvala ljude u specijalno kovanim kazanima, vadila oci, sekla usi,
    zive ljude zatrpavala pod zemlju, posipala zivim krecom jos neumrle nesrecnike i da ne navodim jos desetine sadistickih metoda iz ustaskog arsenala mucenja.
    - i na kraju pozdravljam onu manjinu u hrvatskom narodu koja nije niti bi ikada da im se pruzi prilika ucestvovala u ovakvim nedelima prema srpskom narodu, ali problem je u tome sto je to velika manjina.
    -

  13. #253

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Za sve sumnjicave predlazem da procitaju sledece :

    Naziv tzv novina: Jutarnji list

    Naslov : Preminuo srpski patrijarh Pavle

    Link : Preminuo srpski patrijarh Pavle - Jutarnji.hr

    Procitajte objavljene komentare i razmislite o onima sto su ih napisali a posebno o onima sto su ih objavili.

  14. #254

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Cuvajmo se od neljudi, ali se jos vise cuvajmo da i mi ne postanemo neljudi, govorio je patrijarh Pavle

  15. #255

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Za sve sumnjicave predlazem da procitaju sledece :

    Naziv tzv novina: Jutarnji list

    Naslov : Preminuo srpski patrijarh Pavle

    Link : Preminuo srpski patrijarh Pavle - Jutarnji.hr

    Procitajte objavljene komentare i razmislite o onima sto su ih napisali a posebno o onima sto su ih objavili.
    Cini mi se tekst sasvim korektnim, kao da je preuzet iz nasih medija...
    A komentari, pa ima svakakvih ljudi... neumesno jeste, no zar za papu nisu osvanuli slicni komentari suprotnim predznakom? Mislim,
    uvek budimo nepristrasni u kvalifikacijama. Hrvati ne mrze vise od Srba.
    A pravi vernik ne zna da mrzi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 17 od 28 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •