State of VOJVODINA ? - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 6 od 87 PrvaPrva ... 456781656 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 1300
  1. #76

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da Vojvodina treba da ostane u sastavu Srbije, sa autonomijom koja bi izdvojila njenu specifičnost .
    Na sta si konkretno mislila?

  2. #77

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina republika !

    ------------------------------------------------------------
    kad moze Kosovo moze i Vojvodina


    Molim ove hrabre velike Srbe da mi şalju poruke na privatnu poştu ....

    a to şto çeş ti da mi zgaziş mater balisku itd poruşiş Albaniju i sravniş Tursku

    zabole me

    Ja kao Novosadjanin imam pravo da napişem svoje liçno mişljenje o drzavi çiji sam drzavljanin i to şto sam Autonomaş i şto ne volim lopove iz Bgd je moj liçni stav koji neçe promenuti neka anonimna osoba ...

    Kosovo je Beograd prodao pred rat i to treba javno da prizna kao i prodaju Krajne ...
    E pa mi nismo na prodaju veliki anonimni Srbine !
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #78

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku

    Kosovo je Beograd prodao pred rat i to treba javno da prizna kao i prodaju Krajne ...
    E pa mi nismo na prodaju veliki anonimni Srbine !

  4. #79

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina republika !

    ------------------------------------------------------------
    kad moze Kosovo moze i Vojvodina

    Potpisujem!

  5. #80
    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da ne... Nikako, neprihvatljivo je, vojvodina je srce srbije, ako iscupamo srce, sta ce od Srbije ostati ?
    Morao sam i ja komentirati:
    Ma Srbija je toliko jaka da bi prezivjela i kad bi je ischupali "srce"

    Citat Jovan kaže: Pogledaj poruku
    Nemogu da shvatim velike Vojvođane, koji traže state of....
    Probaću na najjednostavniji način a da nikog ne uvredim da dam viđenje.
    Čovek sazida kuću i u njoj mu se izrode tri sina
    svaki, luda na svoj način.
    Posle godina i godina, hoće jedna baraba ili sin, svoj deo da proda, da podmiri račun u kafani, jerbo osto dužan a veli braći kad prodamo biće i vama bolje.
    Sad pitanje, koji deo da budale prodaju,nađuli i to, bolje će živeti, malo morgen.

    Setih se sad, velikog Jaše i njegovog ponosnog,veli, Srpskog duha, pa onda i njega se ti separatisti moraju rešiti a bogme ima takvih sinova dosta.
    Ima toga još al ajde polako........
    Hajde da probam i na ovo dati neki odgovor.
    E, ti gradis kucu 40-50 godina, ja svoju procherdo i onda dodjem kod tebe u goste, nikada ne izidjem i jos kazem da sve sto imas trebas podijeliti sa komsijom

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Bolestan brak ? Ako je vecina takva Vojvodina ne treba Srbiji. Ako slucajno dodje do ocepa ja se selim iz Vojvodine (ne bih ziveo sa izdajnicima)
    Pa ako je tako, niko te ne drzi

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Bolestan brak ? Ako je vecina takva Vojvodina ne treba Srbiji. Ako slucajno dodje do ocepa ja se selim iz Vojvodine (ne bih ziveo sa izdajnicima)
    Pa ako je tako, niko te ne drzi
    A Slovenija 1991 je imala muke kad je izisla iz SFRJ. Gubitak trzista je bio osjetan. Ali pametni Slovenci su se okrenuli izvozu, zasukali rukavi i radili na tome. Danas prva od clanica uvela Euro. Za par godina mozda slijedi i Crna Gora, uzeli ljudi digitron u ruke i vidjeli da od inata cijelom svijetu nema nista i otisli. Krleza je napisao o "Balkanskoj krchmi kada se ugasi svjetlo". E, nek se zna, zadnji ko ode nek ugasi svjetlo za sobom. Vidim "argumente" koji se svode na to da je Vojvodina "srce" Srbije, da "izdajnici" zele odcjepljenje i ostala "srbovanja" od kojih se eto ne da nesto zivjeti. Vidi se to od 1991. godine. Ekonomski razlozi govore za odlazak, "inat" govori za ostanak pa nek zdrav covjek prosudi. Jeste da EU tezi ka jedinstvu i na kraju cemo opet biti svi zajedno, to je istina, ali Vojvodina tad moze imati zajednicki status kao i Slovenija ili Slovacka, nemam nista protiv.
    A ove sve ponude Beograda o "autonomijama" je samo znak da koheziona sila slabi inace bi imali rijecnik kao 90-tih. I opasni su "argumenti" pojedincaca koji suzavaju sve na "srpstvo" "srce Srbije" "jedan narod" itd, i sa time obraca samo jednoj od vise nacija u Vojvodini i ako neko zeli i dalje time argumentirati zapostavlja druge nacije, sto je kontraproduktivno osim u slucaju da zeli jednu naciju izdvojiti od drugih i tako odluchivati. Po meni su to argumenti tipa "pa vezu nas iste ceste i iste rijeke i govorimo bez prevodioca".
    Poruku je izmenio Manjelos, 07.05.2007 u 21:10

  6. #81

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Vojvodina Drzava, pa sa tim se ne slazem .
    ...................

  7. #82

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    da li neko zna koliko nacija zivi u vojvodini ?

  8. #83

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    da li neko zna koliko nacija zivi u vojvodini ?
    Па овако, ДВЕ нације чине 81,08% становништва. Од тога Срби 66,80% а Мађари 14,28%.
    Најбројнији народи после њих су Словаци 2,79%, Хрвати 2,78% Неизјашњени и неопредељени 2,71%, Југословени 2,45%, Румуни 1,50% и Роми 1,43%. Све остало је испод 1%.
    Мени је увек била смешна она тврдња да је Војводина јако мултиетничка јер у њој живи 26+х нација. Па свака нација која живи у Војводини је заступљена и у централној Србији осим Буњеваца у неком занемаривом броју, као и у Војводини. С тим да у Војводини нема Влаха, а има мање од 0,1% Албанаца, Бошњака, Бугара, Влаха, Горанаца и Чеха, нација којих има више у централној Србији него у Војводини. Дакле, централна Србија је мултиетничкија средина од Војводине!
    Једина специфичност Војводине је већи број Мађара, а којекакве спорадичне појаве словачких или русинских села то не мењају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #84

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    da li neko zna koliko nacija zivi u vojvodini ?
    Према последњем попису из 2002. године, Аутономна Покрајина Војводина има 2.031.992 становника, што чини 27,1 одсто од укупног броја становника Републике Србије. Срби, којих у Војводини има 1.321.807, већинско су становништво ове северне српске покрајине. По бројности затим следе: Мађари (погледати: Војвођански Мађари) (290.207), Словаци (56.637), Хрвати (56.546), Југословени (49.881), Црногорци (35.513), Румуни (30.419), Роми (29.057), Буњевци (19.766), Русини (15.626), Македонци (11.785), као и остале мање етничке скупине у које спадају Украјинци, Муслимани, Немци, Словенци, Албанци, Бугари и други (укупно има више од 26 нација и националних или етничких група).

    Izvor: wikipedia
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  10. #85

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    (укупно има више од 26 нација и националних или етничких група).
    Као што рекох, 26 група, од којих 23 броји по 76 припадника... 2005 Словенаца, 1695 Албанаца, 417 Бугара, 3154 Немца, 3634 Муслимана, 4635 Украјинаца... сви стану у један овећи солитер.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #86

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, централна Србија је мултиетничкија средина од Војводине!
    Nije fol reci da je neki dio drzave multietnickiji samo zato sto ima vise stotina ili hiljada stanovnika druge nacionalnosti ili vere (mada sama Srbija sa svojim brojem stanovnika u odnosu na Vojvodinu sa njenim je cni mi se proporcionalna) vec je rec o odnosima tih vera i nacija na teritoriju,u tom smislu Vojvodina je ipak vise multietnicka od Srbije
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  12. #87

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    сматрам да би много боље било нама у војводини када би били у прилици да независно креирамо политику,економију.... дакле,да имамо неке елементе независности.
    друга је прича што је то неизводљиво због гомиле разлога...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  13. #88

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Nije fol reci da je neki dio drzave multietnickiji samo zato sto ima vise stotina ili hiljada stanovnika druge nacionalnosti ili vere (mada sama Srbija sa svojim brojem stanovnika u odnosu na Vojvodinu sa njenim je cni mi se proporcionalna) vec je rec o odnosima tih vera i nacija na teritoriju,u tom smislu Vojvodina je ipak vise multietnicka od Srbije
    Нема шта да се прича о неком посебном односу вера кад неке нације има милион и тристо хиљада а друге 2500 људи.
    Можемо причати о односима највећих нација, рецимо српске и мађарске: бацање под лед 43, освета партизана 44. и 45, протеривање Немаца, а не верујем ни да је 1921. било баш сјајно.
    Ако ћемо о односима тих вера и нација, пуно гори су били у Војводини него у централној Србији.
    Док су Мађари и Срби убијали једни друге у централној Србији су Срби рецимо Јевреје спашавали и чували по цену свог живота.

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    сматрам да би много боље било нама у војводини када би били у прилици да независно креирамо политику,економију.... дакле,да имамо неке елементе независности.
    друга је прича што је то неизводљиво због гомиле разлога...
    Не постоји држава у Европи која је проблеме транзиције или регионалног развоја решавала - поделом државе. Чисто да илуструјем колико су идеје о цепању Србије демагогија и бесмислене.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #89

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нема шта да се прича о неком посебном односу вера кад неке нације има милион и тристо хиљада а друге 2500 људи.
    Можемо причати о односима највећих нација, рецимо српске и мађарске: бацање под лед 43, освета партизана 44. и 45, протеривање Немаца, а не верујем ни да је 1921. било баш сјајно.
    Ако ћемо о односима тих вера и нација, пуно гори су били у Војводини него у централној Србији.
    Док су Мађари и Срби убијали једни друге у централној Србији су Срби рецимо Јевреје спашавали и чували по цену свог живота.
    Ajde malo da pricamo o sadasnjosti jer ja ne zivim u proslosti Ti samo pricas a sta je bilo tad a sta je pre sto godina a sta pre dvesto... Mani se vise Drugog svetskog rata na svakoj temi...Ja gledam kako je sada...

    Dalje ti pricas samo o Vojvodini kako imaju manjinu ostalih naroda a vecinu dva naroda,a sta je sa Srbijom onda,Srbija ima vecinu samo jednog naroda a svih ostalih jos vecu manjinu u odnosu na tu vecinu(mislim to sma vec napisala u proslom postu)
    Ali ponavljam nije vazan broj koliko ti odnosi jer ako ne postoji tolerancija spram razlocitosti to brojcano stanje vecine u odnosu na manjinu ce se drsticno promeniti u korist vecine jer ce manjina da ode zato sto nije prihvacena itd...
    I to je mulitetnicost a ne samo broj vas i nas...

    Vezano za temu,nisam Vjvodjanka ali mislim da je bemisleno odvajanje Vojvodine dok ipak smatram da Vojvodina treba da ima bolji status u Srbiji nego sto je sada,jer ovako Srbija eksploatise Vojvodinu do maksimuma a ne daje nista zauzvrat,ipak su tu vecina Srbi ,isto njena deca kao i oni iz Sumadije itd...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  15. #90

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што рекох, 26 група, од којих 23 броји по 76 припадника... 2005 Словенаца, 1695 Албанаца, 417 Бугара, 3154 Немца, 3634 Муслимана, 4635 Украјинаца... сви стану у један овећи солитер.
    Moje mišljenje je da je neumesno karikirati stvari na ovakav način... I iskreno, zavrti mi se u glavi kada ljudi počnu da se gađaju ciframa.
    Dovoljno je prošetati ulicom, ili otići u neko selo i osetiti multietničnost. Čitajući par postova iznad, ja treba da zaključim kako Vojvodina zapravo uopšte nije multietnička? Hajde da malo ostavimo brojke sa strane i da se prošetamo po selima, gradovima, opštinama... Nemoguće je da ja baš sticajem okolnosti poznajem tako mnogo Rumuna, Slovaka, Nemaca, kada njih zapravo ima taman toliko da svi stanu u jedan soliter.

    Можемо причати о односима највећих нација, рецимо српске и мађарске: бацање под лед 43, освета партизана 44. и 45, протеривање Немаца, а не верујем ни да је 1921. било баш сјајно.
    Ako tada nije bilo sjajno, možda bismo mogli da popričamo o tome kako je sada i da se lepo polako vratimo na temu. Većina "aktivista" gore pomenutih događaja odavno nije sa nama, a stalno vraćanje u nazad nikome nam ništa dobro nije donelo.

Strana 6 od 87 PrvaPrva ... 456781656 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •