Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne? - Strana 8
Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 183
  1. #106

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Ok, služenje vojnog roka je znači za izgradnju karaktera.... Dobro. Pa što se onda ne zalažete i za žensku vojsku, što da mi ostanemo beskarakterne?
    Ako već ima te rodne razlike, jer svi ovde pričamo o tome šta dečacima treba da bi od njih postali pravi muškarci, ja predlažem da se uvede i jedno godinu dana za devojke, pa da poradimo na ženskoj karakternosti. Usput bi dobro došli i časovi domaćinstva, jer šta ćemo s onim delom ženske populacije koji nikad nije zavio sarmu, od usisivača misli da je zver i, o strahote, ne zna da razvuče testo za pitu oko stola. Uvesti i koji čas čočeka, pletenja čarapa za dečake borce, pojenja junaka na bojištu i sl. Pa nismo ni mi karakter našle na ulici, pa da tako olako s njim...
    Vrag odneo šnalu...

  2. #107

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ok, služenje vojnog roka je znači za izgradnju karaktera.... Dobro. Pa što se onda ne zalažete i za žensku vojsku, što da mi ostanemo beskarakterne?
    Ako već ima te rodne razlike, jer svi ovde pričamo o tome šta dečacima treba da bi od njih postali pravi muškarci, ja predlažem da se uvede i jedno godinu dana za devojke, pa da poradimo na ženskoj karakternosti. Usput bi dobro došli i časovi domaćinstva, jer šta ćemo s onim delom ženske populacije koji nikad nije zavio sarmu, od usisivača misli da je zver i, o strahote, ne zna da razvuče testo za pitu oko stola. Uvesti i koji čas čočeka, pletenja čarapa za dečake borce, pojenja junaka na bojištu i sl. Pa nismo ni mi karakter našle na ulici, pa da tako olako s njim...
    Код жена се то гради мајчинством и кућним пословима. Служио бих четири војна рока да не морам да будем трудан и да не морам да чистим по кући А старији људи кажу да у свакој жени постоји ђаво кога треба убити или радом или рађањем. Ако жена избегне обоје, онда треба убити жену

    А разлика између жена које имају неког о коме брину и оних који брину само о себи, или маме брину о њима, кувају њој и мужу, се види из авиона
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #108

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Jesam za ukidanje vojne obaveze.

    Smatram da nije svako za vojsku. Nije poenta slati u vojsku i sposobne i nesposobne i one koji zele i one koji ne zele....
    Najbolja opcija je profesionalizacija vojske. E sad sto je nasa drzava svorc pa nema para za tu pricu to je vec neka druga stvar...
    A ono da se mladi narastaji vaspitavaju u vojsci nesto mi tu nije najjasnije.....u kom smislu je to skola zivota? Sto je disciplina? Ili sto moraju da jedu sta im se spremi? Ili sto svakodnevno namestaju krevet?
    Mislim da je na brdovitom Balkanu muskarac mnogo mazen,sve mu se udesava pa mu red,rad,disciplina dodje kao Velika skola zivota.

    I umalo da zaboravim i tako se kod nas junaci zaborave odmah posle rata.Obicno umru u bedi i sirotinji.
    Gle mene a kad su bogati ratovali???
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #109

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?




    ...sad ce mame da se jave...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #110

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мене је рецимо војска пуно научила - у односу са људима. После сељачког шљама с којим сам имао посла, покварених људи, скотова... не официра, већ ликова са којима сам служио, сад ми је сваки лажов и преварант смешан. Сваку дволична пи**у читам као отворену књигу. Малтене са сваким лицемером и покварењаком знам да изађем на крај очас посла. Знам да изградим своје место и свој положај. Знам да изградим односе с људима какви су да су. Знам кад се треба посвађати, кад треба подићи глас, кад треба бити фин, кад треба помоћи...

    ..........................................

    Ја иначе мислим да пола проблема данашње Србије долази од људи које су васпитале мајке. Погрешно, не замери. Причао сам с једном власницом вртића, о заједничком познанику, њеном упосленику. Каже ми жена зашто га је запослила. Очеви су презаузети, децу васпитавају мајке. Деца нису лепо васпитана, модерна, са минђушама, фарбањем косице... она су феминизирана. И женској деци треба отац у развоју. Србија је пуна маминих синова...
    Uh shto ne volim da se nastavljam, ali ajde..
    Ti si takav chovek, volish politiku, patriota si, proshao vojsku i sve to, ali ima ljudi koji to ne vole. Bole ih uvo i za politiku, drzhavu, vojsku, vole ljudi svoje male zhivote, svoja dijametralno razlichita interesovanja i shta onda? Oni su debili, mentalni invalidi? Ne, prosto ih boli uvo..
    Pronicljivost ne verujem da si stekao u vojsci, nego si sazreo i probudio u sebi vec postojece potencijale.
    Po onome shto vidim ovde, nisam sigurna da uvek procenish kako sa kim treba da postupash, procenjujesh ljude na osnovu politichkih stavova, djuture i odokativno, shto bi rekli seljaci. A postoji velika razlika izmedju onog kako se predstavljamo, kako zhelimo da izgledamo i kakvi smo u stvari. No dobro, to nije za ovu temu.

    U Srbiji ochigledno svi problemi su u majkama.
    Shta su ochevi, pasivni posmatrachi? Njihova uloga trebala bi da bude ravnopravna u vaspitanju. Ne, oni su prezauzeti shto je ok, a majke su prezauzete ali one su problem.
    Problem sa porodicama definitivno postoji, deca to itekako osecaju.

    Najlakshe je deliti drugom savete o vaspitavanju dece.
    A kako god ih vaspitamo, uvek cemo pogresiti.
    To valjda svi znamo.
    Ne trebaju da nas drugi podsecaju, jer smo na to svi jako osetljivi.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #111

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    @Isahara,da te pitam..da li si ti zato da srbija uopshte ima swooju wojsku ili ne?

  7. #112

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Pročitah većinu postova od mog pisanja, nisam stvarno mogao da čitam sve dosta sam umoran inače slažem se uglavnom sa onim što je Memento napisao.

    KOncept profi vojske kakav se trenutno zagovara u Srbiji mala stajaća vojska sa ukidanjem vojne obaveze odgovara samo državama koje imaju članstvo u vojnom savezu kakav je atlantski. Ja u neku ruku i verujem da je trenutno političko opredelenje ljudi na vlasti tako nešto, ali se mi dosta rano, izuvamo pre vode.

    Vojna neutralnost jeste utopija, naročito u današnjim prilikama. Mala i dobro obučena vojska je još veća utopija Primer - gruzijska vojska. Vojska Jugoslavije je u vreme NATO agresije imala određen broj ugovoraca ali je gro činio regrutni kadar, rezervisti odnosno "neprofesionalni" vojnici. Koliko je VJ bila žilav protivnik jednom vojnom savezu ( i to kojem vojnom savezu, koje snage i veličine ) i koliko je dugo dolevala je manje više svima poznato. Gruzijska vojska, koja je nedavno pokušala da zauzme južnu Osetiju je bila dosta više obučena od naše vojske '99. imali su bolje i kvalitetnije naoružanje, veći broj brigada i plus logističku podršku. Ta gruzijska vojska je ratovala ne protiv ruske vojske, već protiv jedne armije ruske vojske koja nije imala ni blizu moderno naoružanje kao gruzijska. Gruzini su izgubili rat za svega 48 sati. Pri tome, brojčana nadmoć je sve vreme bila na strani Gruzijaca, a nakon sloma koji je usledio za ta dva dana je usledila opšta mobilizacija. Mislim da je ovde sve predočeno, jer ovo je bio jedinstvan konflikt NATO doktrine (koja se sada kod nas zagovara) i ruske (kojoj je JNA doktrina po mnogo čemu bila slična i koju smo mi odbacili).

    Dalje, argumenti tipa ko će nas napasti, pacifistički stavovi, zaista nisu na mestu. Spomenuo sam države koje imaju vojnu obavezu, a nemaju "gotovo nikakve" bezbednosne izazove, naročito u poređenju sa Srbijom. Kao što je Memento već spomenuo, sve države se trude da uvećaju svoje efektive i da osnaže svoje kapacitete. Npr Bugarska koja sa svojim BDP drži vojsku sa aktivnim sastavom od preko 50 000 vojnika sa vojnim budžetom od oko milijardu dolara. A da ne govorim koliko veće efektive poseduje njihova vojska, plus su članica NATO. Uzmite primer Grčke ili još bolje Hrvatske. Ista priča. Mada se ja plašim da se u reformu naše vojske mnogo više petljala politika nego struka, pa je zato mnogo toga i rađeno naopako.

    Dakle, nakon eventualnog ulaska Srbije u NATO (gde važi da će se oružani napad protiv jedne ili više članica u Evropi ili Severnoj Americi smatrati napadom na sve članice) postoji prostor za preispitivanje postojanja vojne obaveze. Pre toga bi to ipak bio neki vid samoubistva jer i pored toga što ne smatramo NATO svojim protivnikom, nije ni da smo udomili njihove trupe kao ostale države u regionu koje nisu članice.



  8. #113

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Код жена се то гради мајчинством и кућним пословима. Служио бих четири војна рока да не морам да будем трудан и да не морам да чистим по кући А старији људи кажу да у свакој жени постоји ђаво кога треба убити или радом или рађањем. Ако жена избегне обоје, онда треба убити жену

    А разлика између жена које имају неког о коме брину и оних који брину само о себи, или маме брину о њима, кувају њој и мужу, се види из авиона
    I kod muškaraca se TO takođe može graditi očinstvom i kućnim poslovima. Uz to oba partnera imaju priliku da se čeliče i dokazuju na svojim poslovima. Nisu baš retki primeri gde žena izdržava i hrani celu porodicu, iako je možda nasela na šarmantnu priču nekog junoše tek pristiglog iz vojske, i šta onda treba, da ga ubije?

    Ček, zar te vojska nije naučila da održavaš prostor u kojem boraviš?
    Iz aviona se prepoznaju i prave muškarčine, iako im se s te visine ne vide epolete.

    Srećom stari ljudi koji su tako mislili i delali su na dobrom putu da izumru, ili ih može dokačiti zakonska toljaga ukoliko istom krenu na đavolaste žene... I obrnuto...
    Vrag odneo šnalu...

  9. #114

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nekako mi je malo muka od tih antisrpskih prica.....sve nam je bljak...
    imamo Gucu...ismejavamo je
    i?

    Strašan primer.

    Ali se ne sekiraj puno, mnogo je više onih koji obožavaju to leglo kulture, patriotizma i srbovanja, a sve podvučeno tradicionalnom srpskom muzikom braća nam Egipćana*.




    *politički korektan izraz za Cigane

  10. #115

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    ...dobio poziv za vojsku?!...


    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #116

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat isahara kaže: Pogledaj poruku
    uh shto ne volim da se nastavljam, ali ajde..
    Ti si takav chovek, volish politiku, patriota si, proshao vojsku i sve to, ali ima ljudi koji to ne vole. Bole ih uvo i za politiku, drzhavu, vojsku, vole ljudi svoje male zhivote, svoja dijametralno razlichita interesovanja i shta onda? Oni su debili, mentalni invalidi? Ne, prosto ih boli uvo..
    Не ради се наиме о "настављању" већ о френдли чету наопако...

    Општа војна обавеза је ствар у којој се не гледа кога боли уво а кога не. Кад би се тако гледало, било би јако пуно оних које "боли уво" и који имају паметнија посла од "марчинг ап енд даун д сквер" што би рекли Пајтоновци чини ми се. То ти и није неки аргумент.

    pronicljivost ne verujem da si stekao u vojsci, nego si sazreo i probudio u sebi vec postojece potencijale.
    Мало ли је?

    po onome shto vidim ovde, nisam sigurna da uvek procenish kako sa kim treba da postupash, procenjujesh ljude na osnovu politichkih stavova, djuture i odokativno, shto bi rekli seljaci. A postoji velika razlika izmedju onog kako se predstavljamo, kako zhelimo da izgledamo i kakvi smo u stvari. No dobro, to nije za ovu temu.
    Ово што ти видиш овде је њу импрувд ми, па ти замисли какав сам био пре
    u srbiji ochigledno svi problemi su u majkama.
    Shta su ochevi, pasivni posmatrachi? Njihova uloga trebala bi da bude ravnopravna u vaspitanju. Ne, oni su prezauzeti shto je ok, a majke su prezauzete ali one su problem.
    Problem sa porodicama definitivno postoji, deca to itekako osecaju.
    Прихватам исправку, потпуно на месту, нисам се добро изразио. Кривица мајки је злочин деловања, кривица очева је злочин пропуштања!
    najlakshe je deliti drugom savete o vaspitavanju dece.
    A kako god ih vaspitamo, uvek cemo pogresiti.
    To valjda svi znamo.
    Ne trebaju da nas drugi podsecaju, jer smo na to svi jako osetljivi.
    Истина, истина.

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    i kod muškaraca se to takođe može graditi očinstvom i kućnim poslovima. Uz to oba partnera imaju priliku da se čeliče i dokazuju na svojim poslovima. Nisu baš retki primeri gde žena izdržava i hrani celu porodicu, iako je možda nasela na šarmantnu priču nekog junoše tek pristiglog iz vojske, i šta onda treba, da ga ubije?
    Код мушкараца су потребни и неки други квалитети Но добро, питање жена у војсци јесте логично, али је непрактично из неких других услова, више војничких и логистичких.

    Ček, zar te vojska nije naučila da održavaš prostor u kojem boraviš?
    iz aviona se prepoznaju i prave muškarčine, iako im se s te visine ne vide epolete.
    Научити и натерати није исто Да, препознају се из авиона... аха... на први поглед... сигурно

    srećom stari ljudi koji su tako mislili i delali su na dobrom putu da izumru, ili ih može dokačiti zakonska toljaga ukoliko istom krenu na đavolaste žene... I obrnuto...
    О врли нови свете.... цитат је иначе из Аникиних времена, Андрићевих

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    strašan primer.
    Ali se ne sekiraj puno, mnogo je više onih koji obožavaju to leglo kulture, patriotizma i srbovanja, a sve podvučeno tradicionalnom srpskom muzikom braća nam egipćana*.



    *politički korektan izraz za cigane
    Беливерка је одлично приметила. Има нешто жестоко комплексашки у спрдању са нечим својим. То је увек било најјадније, идем сад да испрозивам и испросипам друга с којим сам дошао да бих испао фаца пред новим друштвом и рибама
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #117

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Nekako u današnje vreme ispada da majke "izvlače sinove iz vojske", a oni , jadni, ne mogu da se suprostave tom AUTORITETU !
    Sabirah se i pade mi na pamet da je , možda, jedan od uzroka takvog stava majki i to što imaju samo jedno dete (ljubi ga majka). Ranije su srpske porodice brojale više dece (4-7) pa je bilo i za vojsku ? Zato...batalite priče o tome kako je "on meke duše, nema on japije za vojsku, ima drugih načina služenja zemlji"...i sl. izgovori posesivnih i zaštitničkih majki.
    Kako reče yossarian...i ja sam bio u vukojebinama sa kojekakvim "sa koca i konopca" likovima. Ali...kasnije je od takve mešavine ipak napravljena jedinica vredna poštovanja upravo zato što su neki NATERANI da obave svoj posao! Zašto? Zato što ih "mamice" nikada ne bi naterale jer "nešto će im škoditi...uticaće im na psihu, jel'te"?
    Bolje je od potomstva praviti borce (ne samo u vojničkom pogledu već u pogledu na život) nego "bele medvede" koji od silnog viška energije voze 200 na sat, potežu utoke zbog mrkog pogleda i polupaju stan ako im mama ne da za dop .
    A nije slučajno da se vojni rok poklapa baš sa periodom kada bi (ako nisu uspeli ranije) muškarci već trebalo da postanu odgovorne i aktivne jedinke.
    Svaka čast suknji...ali čak i ta suknja će više ceniti da ima pored sebe nekog na koga će moći da se osloni, nego nekoga kome će i zanoktice morati da vida melemima .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #118

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    Otisao momak redovno u vojsku, i posle par meseci uradise mu ono sa paljenjem nogu...doziveo blage opekotine i tesku traumu, mama mu to saznala i izvukla ga iz armije (imao je strasne fobije posle tog china...)

    Kada se vratio kuci, okolina je pocela da ga "zeza" kako je nesposoban, kako nije musko, ovoono...i on onako istraumiran...ubije se..

    Ko je tu kriv, oni u vojsci, mama sto je potegla oslobadjanje ili okolina?
    ..

    Krive su napumpane budale, treba od prvog dana dati stoci do znanja ko si i šta si...
    a ne da oni daju do znanja ko su i šta su iako su propalice (LUZERI)...

  14. #119

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Nekako u današnje vreme ispada da majke "izvlače sinove iz vojske", a oni , jadni, ne mogu da se suprostave tom AUTORITETU !
    Sabirah se i pade mi na pamet da je , možda, jedan od uzroka takvog stava majki i to što imaju samo jedno dete (ljubi ga majka). Ranije su srpske porodice brojale više dece (4-7) pa je bilo i za vojsku ? Zato...batalite priče o tome kako je "on meke duše, nema on japije za vojsku, ima drugih načina služenja zemlji"...i sl. izgovori posesivnih i zaštitničkih majki.
    Kako reče yossarian...i ja sam bio u vukojebinama sa kojekakvim "sa koca i konopca" likovima. Ali...kasnije je od takve mešavine ipak napravljena jedinica vredna poštovanja upravo zato što su neki NATERANI da obave svoj posao! Zašto? Zato što ih "mamice" nikada ne bi naterale jer "nešto će im škoditi...uticaće im na psihu, jel'te"?
    Bolje je od potomstva praviti borce (ne samo u vojničkom pogledu već u pogledu na život) nego "bele medvede" koji od silnog viška energije voze 200 na sat, potežu utoke zbog mrkog pogleda i polupaju stan ako im mama ne da za dop .
    A nije slučajno da se vojni rok poklapa baš sa periodom kada bi (ako nisu uspeli ranije) muškarci već trebalo da postanu odgovorne i aktivne jedinke.
    Svaka čast suknji...ali čak i ta suknja će više ceniti da ima pored sebe nekog na koga će moći da se osloni, nego nekoga kome će i zanoktice morati da vida melemima .
    Ih, pričaš kao da su se od danas pojavili neki novi raspekmeženi klinci, pa se čudimo toj vrsti, kao da je cela muška populacija dosad bila boračka, čvrsta, stamena, kamena, itd. Mene već dugo ima (iako sam baš ono mlada ), pa mogu tvrdim da sam upoznala dosta mekušaca, nesposobnjakovića, metiljavih, mlitavih, zavezanih pripadnika muškog roda koji jesu služili vojsku, kao i onu drugu čvršću sortu. Ne vidim da je vojska ič promenila u karakternoj strukturi muškog dela nacije. Čvrsti su čvrsti, mekani su mekani, pa gde god da ih staviš.
    Jedino što je možda bilo dobro iz svega toga je to da je vojska mnogima bila prilika da se uopšte odu negde iz kuće, pa da posle celog života animiraju svoju okolinu anegdotama s te ekskurzije. Ima možda i ko to voli da sluša, šta znam...

    Za mene, kao roditelja, bi bilo prilično poražavajuće da čekam da mi tamo neka vojska od deteta napravi valjanog čoveka.
    Vrag odneo šnalu...

  15. #120

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Evo i (malo buđavih) podataka ali - podataka:

    BUĐAVI PODAtCI

    Kao što se da videti, sve se to promenilo... sve se okrenulooo..
    (da ne ispadne da imam nešto protiv "čoveka" ali ... kao da je sve "to" krenulo od miloševića pa na ovamo ..)
    kao da se dobrom delu naroda sve to (malopomalo) smučilo ... jer se pokazalo da:

    Nit' preTsednikova žena mora bit' s'mužOm istog prezimena (što za ovu priču nije bitno, ali je podatak)
    Nit' uopšte moraju bit' na istoj "liniji".. ona može slobodno da bude i član al-Qa'idE (ako želi)
    Nit' moraš imati zadovoljavajući kvocjent inteliŽent da bi preTsednik post'o ... i godinama ost'o,
    Nit' ti više u CV-u mora biti zaokruženo - služio, doslužio, odslužio, odužio ... pa zaslužio
    Nit' ti (pa) sin Marko... državi dug mora odužit' (al' zato more nešto pametnije skužit pa je do prosjaštva preZAdužit )
    Nit' je smetnja postat' premijer, guverner, miistar a otkad su civili umarširali u komandovanja :
    - čak i Načelnik GŠ-a može biti neodslužen, da ne kažem nezavršen il' još gore nesposoban
    I još.. eeeej - glavni D'Kapsovi murijaši mogu slobodno bit' iz miljea ex robijasha, levarukadesnidžepaša i "dugoprstaša"
    Čak najnovija vest: ni za pasoš se više ne traži taj podatak ...?!

    Pa čoveče ... ovo je opšte rasulo mamemi ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muski i zenski poslovi i kucne obaveze
    Autor Bishop u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 12:22
  2. Predlog za ukidanje prestupnih sekundi
    Autor Galahad u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007, 10:39
  3. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.10.2006, 15:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •