Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI? - Strana 9
Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 157
  1. #121

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Pa sad, ne znam. Ne žalim u tom smislu. Žalim za onom slobodom i "proleterijatom" hehehe. Ova glupost od sistema civilizacije moraće da se uruši. Apocalipsa i gotovo. Jedini izlaz je u tome. A YUgo nostalgija...Šta to uopšte i znači? I šta se jedino Srbi 'vataju oko toga. Ja ne vidim da bilo ko u našem okruženju za tim kukumavči. Izuzeću bratju iz Rep. Srpske ( a i to mi je ime više nego komično). Slovence zabole, Rvate još više, Makedonci su prodane duše, Crnogorci nam lepo zavukoše. I šta sa tim. I sad se nađoše neki ko SPS,DSS,SNS I RTS da nas kao maloumne vrećaju korenima. To što piše Bel'verka je ok ,ono o opančićima i ostalo,ali to više ne pije vodu. Prodali smo se. Deca nam ko mali amerikanci, zaglupljeni tutubani. Problem postoji i on je u nama. Niko nam nije kriv.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  2. #122

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    prilike su takve kakve su . stvarnost je tu .
    obe navedene stvari nisu u suprotnosti sa jugonostalgijom . pretpostavljam da po ustavu nase nove nam velike drzave nije zabranjeno biti nostalgican ? u svakom slucaju gledam na to kao deo svojine onima kojima pripada . takvih ce naravno biti sve vise u vremenu koje dolazi , bez obzira odakle poticu .



    u zdravlje nostalgicari .


    @ Adrijan.
    znam tu , to je ona od J . Rottena ?
    Poruku je izmenio rusty nail, 20.03.2013 u 15:09
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  3. #123

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    E jesam Jugonostalgican , drugovi i drugarice.
    Svakoga dana sve vise i vise jer svakoga jutra procitam jedno desetak naslova u novinama.
    Pa onda popijem kafu iz ovakvih šolja.



    Uvek sam voleo slatku kafu
    A zasto dve ?

    Pa kada mi u goste dodje neko od Jugonostalgicara a ja ga pitam "" moze kafa ?""
    pa on kaze "" moze "" . .....i onda pijemo kafu iz ovih šolja.

    A njima ili osmeh na licu onako prijatno iznenadjeni , ili se oduseve a neki i suzu puste ...

    Verovatno zbog one omiljene fraze i najaceg argumenta Anti Jugonostalgicara : ""

    ""Bili ste mladi pa vam je sve bilo lepo , i sve vam je izgledalo lepse jer ste bili mladi iako nije bilo tako ,
    ali ste vi bili mladi ..pa prema tome ......""

    Samo iz tog razloga.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #124

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    E jesam Jugonostalgican , drugovi i drugarice.
    Svakoga dana sve vise i vise jer svakoga jutra procitam jedno desetak naslova u novinama.
    Pa onda popijem kafu iz ovakvih šolja.



    Uvek sam voleo slatku kafu
    A zasto dve ?

    Pa kada mi u goste dodje neko od Jugonostalgicara a ja ga pitam "" moze kafa ?""
    pa on kaze "" moze "" . .....i onda pijemo kafu iz ovih šolja.

    A njima ili osmeh na licu onako prijatno iznenadjeni , ili se oduseve a neki i suzu puste ...

    Verovatno zbog one omiljene fraze i najaceg argumenta Anti Jugonostalgicara : ""

    ""Bili ste mladi pa vam je sve bilo lepo , i sve vam je izgledalo lepse jer ste bili mladi iako nije bilo tako ,
    ali ste vi bili mladi ..pa prema tome ......""

    Samo iz tog razloga.
    to mu dodje kao bili ste mladi i glupi , kao sad smo stari , jos uvek glupi , pa ne znamo sta nam je lepo ? nonsens.
    dolazim na fuka whatever jedared ,... dash' mi onu sa zvezdom petokrakom ? vetjom ?
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  5. #125

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    E jesam Jugonostalgican , drugovi i drugarice.
    Svakoga dana sve vise i vise jer svakoga jutra procitam jedno desetak naslova u novinama.
    Pa onda popijem kafu iz ovakvih šolja.



    Uvek sam voleo slatku kafu
    A zasto dve ?

    Pa kada mi u goste dodje neko od Jugonostalgicara a ja ga pitam "" moze kafa ?""
    pa on kaze "" moze "" . .....i onda pijemo kafu iz ovih šolja.

    A njima ili osmeh na licu onako prijatno iznenadjeni , ili se oduseve a neki i suzu puste ...

    Verovatno zbog one omiljene fraze i najaceg argumenta Anti Jugonostalgicara : ""

    ""Bili ste mladi pa vam je sve bilo lepo , i sve vam je izgledalo lepse jer ste bili mladi iako nije bilo tako ,
    ali ste vi bili mladi ..pa prema tome ......""

    Samo iz tog razloga.
    to mu dodje kao bili ste mladi i glupi , kao sad smo stari , jos uvek glupi , pa ne znamo sta nam je lepo ? nonsens.
    dolazim na fuka whatever jedared ,... dash' mi onu sa zvezdom petokrakom ? vetjom ?
    pa da ...to mu dodje... onda smo ziveli u iluziji onako blago zaneseni
    kao posledicu toga sto smo bili mladi a sada kada smo "" malo"" stariji treba realno da posmatramo stvarnost
    koja nije nimalo losija iliti nimalo bolja nego sto je bila onda.

    A sto se tice dolaska.... Welcome ..u ovu Egzotiku ..

    Dam ti zvezdu al da mi vratis .
    To sada retkost.
    Takvo vreme.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  6. #126

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Kad nisu mogli da nas porobe oruzjem,porobili su nas kreditima.
    Ma nista mi se u vremenu sadasnjem ne svidja, al 'nista.
    Od morala pa na dalje, spisak je podugacak, crne hronike sve brojnije, apeli za pomoc sve brojniji.
    Mnogo sirotinje, doduse malo bogatasa, al' pokupise sve i svja ..od vazduha, do zemlje ...
    nit' da se zivi, a nit' da se mre...(ni sahrane vise ne mogu da se isfinansiraju).
    Velika vecina zivi, od sutrisa do sutrisa..pa ko pretekne, pricace.
    I nije zal' vezana za mlados' i bratstvo i jedinstvo..
    zal' je za mirnim snom i pogledom uprtim u buducnost..a ne u kontejnere.

  7. #127

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Već ima prilično vremenske distance da bi se hladne glave moglo objektivnije oceniti vreme iza nas.
    Suština te nazovi jugo nostalgije uopšte nije u Jugi već u životno bitnim stvarima poput sistema vrednosti, vaspitanja, solidarnosti, humanosti. Svedok sam odavanja priznanja nekim proizvodima nastalim u staroj Jugi poput Iskrinih bušilica i drugog alata, Obodinovih frižidera, Ei Niš elektronike (Rizove i Iskrine) poput blok kondenzatora, trafoa, utičnica; čitave plejade metalnih proizvoda kada je postojao JUS i strog standard kvaliteta proizvoda.
    Najveća glupost "promena" je u tome što se pokuša neselektivno sve menjati. Zar to što nešto valja nije dovoljno da ne bude menjano?
    Lično sam ubeđenja da je namerno ukinut JUS da bi mnogi uvoznici omastili brke.

  8. #128

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?


    Da zakljucimo.

    Jugoslavija je bila jedna divna zemlja u kojoj su pored svih lepih stvari , pravih vrednosti ..... slusala i dobra muzika koju su stvarali vrhunski muzicari.

    I Brega.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #129

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    osecam jugo nostalgiju, lepo nam je bilo

  10. #130

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Jedino mi srbi zalimo za YUGOM.

  11. #131

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?



    Kako ne bih bio nostalgican gledajuci ovu lepu sliku i kako mi suza ne bi krenula niz obraze rumene ?
    Sve puno i sareno.
    Ali . rekao je Vule da su velike sanse da budemo Bum...hit... a i cudo na Balkanu posle kvantnog skoka.
    i sve ce opet biti kao prije.

    Jedva cekam.
    Jer verujem.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #132

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Primetio sam da većina pljuvača nazovi Jugonostalgije su bili ili premladi ili se nisu ni rodili kada su postojale vrednosti koje su tu državu simbolizovale. U principu, najisključiviji su oni koji to što kritikuju nisu doživeli.
    Pokušaću da paralelom pokažem razlike danas i tada:
    - Patriotizam se danas smatra grehom, a sve jake države ga neguju! Ko ne voli svoju zemlju, nikada ne bih poverovao da će voleti tuđu!
    - Vaspitanje je bilo takvo da su se osobe cenile po svojim vrednostima, ne po poreklu ili statusu roditelja. Beliverka jako dobro zna da smo znali deliti pola pakle cigareta nas 5/6, da se skupljala kinta da svi u društvu uđu na koncert ili da imaju šta popiti, da smo znali nekoliko nas posetiti školskog druga koji se razboleo... Postojala je solidarnost, nije imalo veze čiji si, nisu kovani u zvezde ponavljači i šupljoglavci, postojao je kodeks časnog (tužibabe su bile antemisane i odbačene), nije se čovek cenio po zanimanju kojim se bavi.
    - Obrazovanje je bilo takvo da smo 'ladno vršnjake iz drugih zemalja tukli u mnogim predmetima a sada je Srbija na pretposlednjem mestu po znanju vršnjaka iako svi jako dobro znaju koliko zapadnjačko obrazovanje (barem do fakulteta) je "idi mi dođi mi". Nije bilo sramota preko leta sam zaraditi kintu preko omladinske ili studentske zadruge radeći volonterski "obične" poslove, a danas je mnogima uzrečica "smaram se" od dosade i nerada ikakvog.
    Sada kada je većina nas, iz tog doba kada je Juga postojala, roditelj već poodrasle dece, zapitamo se šta nosi budućnost kada su prave i dobre vrednosti, etika, zamenjeni nekim šupljim i površnim "daj šta daš", potrošačkim mentalitetom.
    Haos je propast za prave ljude a merdevine za ološ!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #133

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Jugonostalgija je teško sranje. Da se lepše izrazim, jugonostalgija je plašt u koji još uvek pokušavaju da se umotaju ljudi (polu)promašenih života, u to vreme uljuljkivani lažnom jednakošću, lažnim bratstvom i jedinstvom, lažnim vođom, lažnom državom, lažnim sistemom...jedino je prolivena srpska krv bila prava.

    Naravno, tu ne računam komuniste - one što su se napunili parama za 10 generacija iza njih. To su već profesionalci.
    Poruku je izmenio Mijatović, 07.10.2013 u 21:08 Razlog: jer sam tako u mogućnosti.

  14. #134

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Nemam ništa protiv ni Jugo a ni nostalgije (zajedno ili odvojeno...kako god).
    Nostalgiju donekle izjednačavam sa patetikom...a 'oće to sa krizom (srednjih godina, indentitetom...blabla...)
    Imam protiv...tj. donekle mi smeta kada Jugonostalgišu neke ličnosti na nekim pozicijama...iliti javne ličnosti...
    To doživljavam kao neku vrstu špekulacije...
    A što su mi osobe draže...te sam strožija i svaka mi sitnica bode oko (uho).
    Konkretno mislim na dva izuzetna umetnika koji su se potpuno ostvarili u svojim profesijama i...zaista mislim da nije im potreban taj način koketiranja sa publikom (jedan je Đoka Balašević, moj sugrađanin a drugi Rade Šerbedžija, odnedavno pulen čuvene Anđe).
    I da neko gore pomenu da NeJugoNostalgičari nemaju potreban i dovoljan broj godinica...ne nalazim se u toj grupaciji...
    I Jopet pomenu da ko ne voli svoju zemlju...nikada neće voleti tuđu...eh, da...moja zemlja...da sam ostala u njoj...verujem da ni deseti deo mene nikada ne bi postojao...tako da...i ova tvrdnja pada u vodu...
    Ali dobro...samo neka se okreće.
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #135

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    i ja sam jedan jugo-nostalgicar ono sto sam zapamtila bilo je lijepo,nije bilo ratova a to je ono sto najvise mrzim...

Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  2. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  3. Jugo odlazi u istoriju
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 08:27
  4. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •