Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 2
Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 191
  1. #16

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    U Evropskoj uniji ipak ima diskriminacije. Evropska komisija saopštila je da u zemljama Evropske unije poslodavci zakonski mogu da odbiju da zaposle pušače zbog toga što ih ne štiti zakon protiv diskriminacije. Članica Evropskog parlamenta Ketrin Slider je prošle nedelje skrenula pažnju na to pitanje zahtevajući odgovor od izvršne komisije EU. Ketrin Slider, laburistkinja iz Škotske, reagovala je na izveštaj svog biračkog tela o tome da je u jednom konkursu za posao u Irskoj naglašeno da pušači ne treba da se prijavljuju. Katarina fon Šnurbajn, predstavnica komesara za zapošljavanje i socijalna pitanja, kaže da Komisija nema ništa protiv radnika-pušača, ali da evropski zakoni moraju biti poštovani. Naš zakon protiv diskriminacije na radnom mestu pokriva četiri oblasti, a to su godine, invaliditet, vera i seksualna orijentacija. Pušači nisu na tom spisku, a zakon ne obuhvata mnogo toga. Možete isto tako da kažete da ne želite da zaposlite alkoholičara, kaže ona.
    Ovo pise Blic. Zar u neku ruku ovo i nije diskriminacija
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #17

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    -A kad su osobu koja je postavila oglas pitali zasto, rekla je, zato smo smrde (bez smajlija)

  3. #18

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    I ako sam sama pusac ipak mislim da bi trbalo zabraniti pusenje na javnim mestma. Milim da bi kafice trbalo da imaju odvojene delove za nepusace Ali bukvalno ne kao u nekim kaficima u pancevu gde ti delovi ne samo da nisu odvojeni nego zabrana vazi dok tu na sedne prvi pusac. Mislim da bi gazde tih lokala trbalo debelo novcano kaznjavati kao i pojadince koji puse na ulici ili u nekim javnim zgradama. To sto je neko pusac ne znaci da treba da smeta drugima koji to nisu.

  4. #19

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Jesam pusac ali postujem sve zabrane i ogranicenja...Jos malo pa ce nam zabraniti i kuci da zapalimo...
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #20

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Posto u zadnje vreme cesto putujem poslovnim vozom (u kome postoji deo za nepusace) na relaciji Novi Sad - Beograd, mogu jedino da konstatujem, da se retko ko pridrzava zabrane pusenja.
    Posto mi je vec dosadilo da budem fina i da se davim u duvanskom dimu, a da mi se uz to u garderobu uvlaci grozan smrad, pocela sam da opominjem pusace da su greskom seli u nepusacki deo. Svaki od pusaca je ili ugasio cigaru, ili izasao u hodnik da je popusi, ili se preselio u drugi deo za pusace (sto je redji slucaj). Nije se jos desilo da je neko ostao u tom delu sa upaljenom cigarom, sto je verovatno za pohvalu, ali mi zaista nije jasna ta ljudska potreba da se dimi u punom vagonu putnika iako postoji znak zabrane pusenja.

    Imam utisak, da kod nas, nazalost, ispod svakog znaka zabrane pusenja stoji bar jedan pusac sa upaljenom cigarom

    Dokle tako?

  6. #21

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    nisam protiv pušenja po kafićima,protiv sam pušenja u kancelarijama!
    protiv toga sam da nas 8 moramo da trpimo ono 2 što puše!
    ne volim što su doneli odluku o zabrani,a niko je nepoštuje!
    sedim 8-10 časova u toj prostoriji i želim da dišem punim plućima,a ne jednim delom!
    ako su dobili svoju prostoriju,neka je koriste!

    bila sam pušač i uvek sam pazila na one kojima to smeta,zašto se sad niko ne obazire na nas nepušače?
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  7. #22

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    ...potpuno sam za zabrnu pušenja...i za rigorozne kazne...

  8. #23

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Apsolutno sam za neka ogračenja jer definitivno dosta je pušača koji u opšte nemaju obzira prema ljudima koji ne podnose duvanski dim...
    Jednostavno ja ne mogu da shvatim da neko, ma bez obzira da li pušački ili ne pušački deo, u vozu u kojem je mala kabinica i sedi 6 osoba bez pardona upali cigaru...
    Isto tako moja krojačica radi u jednom maloooooom lokalu...Super ona šije i sve to...Al ja kad odem kod nje, prvo se sva usmrdim na dim samo što sam par minuta bila kod nje, a o garderobi koju mi je šila da ne govorim...Užas!
    Pa ako pojedinci ne mogu da se kontrolišu, i nemaju obzira prema drugima, evo vam lepo ristriktivne mere pa onda "plati ili se klati"

  9. #24

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ja se naravno vodim svojom idiotskom logikom: ''Da li ja zabranjujem nepušačima da ne puše? Zašto onda oni zabranjuju meni da pušim???''
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  10. #25
    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    nisam protiv pušenja po kafićima,protiv sam pušenja u kancelarijama!
    protiv toga sam da nas 8 moramo da trpimo ono 2 što puše!
    ne volim što su doneli odluku o zabrani,a niko je nepoštuje!
    sedim 8-10 časova u toj prostoriji i želim da dišem punim plućima,a ne jednim delom!
    ako su dobili svoju prostoriju,neka je koriste!

    bila sam pušač i uvek sam pazila na one kojima to smeta,zašto se sad niko ne obazire na nas nepušače?
    istog sam mişljenja ... za zdrava i lepa pluça !


    gerbes kaže:
    Ja se naravno vodim svojom idiotskom logikom: ''Da li ja zabranjujem nepušačima da ne puše? Zašto onda oni zabranjuju meni da pušim???''


    puşi ti samo nemoj da smetaş onima koji to ne rade

    u kuçi ne dozvoljavam zadimljavanje ...

    sa posebnim izuzetkom odredjenih goşçi na odredjenm mestu gde mogu da popuşe ...
    Poruku je izmenio SQUAW, 13.03.2007 u 11:49 Razlog: Spojila tri uzastopne poruke
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #26

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    U interesu i pusaca i nepusaca podrzavam zabranu
    E jos samo kad bi nas narod postovao zabrane umesto govorio da zabrane postoje da bi se krsile.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #27

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Hocu-necu kaže: Pogledaj poruku
    Posto u zadnje vreme cesto putujem poslovnim vozom (u kome postoji deo za nepusace) na relaciji Novi Sad - Beograd, mogu jedino da konstatujem, da se retko ko pridrzava zabrane pusenja.
    Posto mi je vec dosadilo da budem fina i da se davim u duvanskom dimu, a da mi se uz to u garderobu uvlaci grozan smrad, pocela sam da opominjem pusace da su greskom seli u nepusacki deo. Svaki od pusaca je ili ugasio cigaru, ili izasao u hodnik da je popusi, ili se preselio u drugi deo za pusace (sto je redji slucaj). Nije se jos desilo da je neko ostao u tom delu sa upaljenom cigarom, sto je verovatno za pohvalu, ali mi zaista nije jasna ta ljudska potreba da se dimi u punom vagonu putnika iako postoji znak zabrane pusenja.

    Imam utisak, da kod nas, nazalost, ispod svakog znaka zabrane pusenja stoji bar jedan pusac sa upaljenom cigarom

    Dokle tako?
    dokle god ne budu naplaivali novane kazne ! kao u nekim drugim drzavama ...
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #28

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu



    ...no comment...
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  14. #29

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ikao sam pušač ipak mislim da treba da se zabrani pušenje na javnim mestima, isto tako da po kafićima, restoranima, klubovima to nekako bude odvojeno, jer mislim da nepušačima stvarno nije lako da budu u tom groznom dimu.
    Kao što rekoh pušač sam, ali mrzim kada neko zapali dok jedem, ne podnosim to
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  15. #30

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Nepušači na javnim mestima imaju pravo da ćute i trpe sve pušače koji krše zakon i pritom ih niko ne kažnjava. Nedaj bože da neko kaže da mu smeta cigareta i da je ugasi, odmah sledi odgovor u formi da ako ti smeta ti izađi. Dokle će mo mi nepušači da budemo žrtve nečijeg hira ili poroka?

Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •