Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu - Strana 8
Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 191
  1. #106

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ma nešto mi pade na pamet...
    Da li bi se pušači bunili kad bi pored njih malomalo neko puštao vetrove, onako mirisne kao i cigarete... A zna se da je puštanje vetrova zdravo za ponosnog vlasnika istih, a neškodljivo za razliku od nikotina...
    U čemu je razlika...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #107

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ma nešto mi pade na pamet...
    Da li bi se pušači bunili kad bi pored njih malomalo neko puštao vetrove, onako mirisne kao i cigarete... A zna se da je puštanje vetrova zdravo za ponosnog vlasnika istih, a neškodljivo za razliku od nikotina...
    U čemu je razlika...
    brate, ako mož' da prdiš koliko ja mogu da palim, ne bih se bunio uopšte, sredio bih tezgu u nekom putujućem cirkusu, pa i da zaradimo štogođ
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  3. #108

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ja nikako ne razumem koja je svrha zabrane pusenja u restoranima ,kaficima itd. pa valjda kafane i sluze da se u njima pije i pusi, a kome se ne svidja neka sedi kuci,nema sta da trazi na takvim mestima!!!

  4. #109

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat acimovic kaže: Pogledaj poruku
    Ja nikako ne razumem koja je svrha zabrane pusenja u restoranima ,kaficima itd. pa valjda kafane i sluze da se u njima pije i pusi, a kome se ne svidja neka sedi kuci,nema sta da trazi na takvim mestima!!!
    Svrha takvih mesta je da se ljudi sreću i druže, a za vlasnike da zarade. Pušenjem smetač drugim ljudima, kao i pijanim deranjem i zalivanjem pivom ostalih gostiju lokala.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #110

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat acimovic kaže: Pogledaj poruku
    Ja nikako ne razumem koja je svrha zabrane pusenja u restoranima ,kaficima itd. pa valjda kafane i sluze da se u njima pije i pusi, a kome se ne svidja neka sedi kuci,nema sta da trazi na takvim mestima!!!
    Neko dodje u kafanu i da se druzi, obavi posao, ne dovodi se svako kuci to smo valjda apsolvirali ali, definitivno sam za odvajanje pushacha od nepushacha. Ako dodjem u kafanu da se vidim sa nekim, ne znachi da hocu da me truju nikotinom i da kompletnu garderobu und kosu odmah ubacim u vesh mashinu
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #111

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Definitivno pusaci i nepusaci ne mogu da diskutuju po ovom pitanju. Slazem se da na javnom mestu treba zabraniti pusenje, ali kad su pitanju kafane i kafici mislim da tu treba da postoje podeljenje sekcije. Jedna za nepusace, druga za pusace. Koliko je zadovoljstvo nepusacima da sede uz pricu, pice, klopicu i da se ludo zabavljaju, isto toliko je zadovoljstvo i pusacima, ali posle klopice da zapale cigaricu, kao i uz pice.
    Nisam ni ja za zagusljive prostorije, zato postoje ventilacije koje mogu da prociste vazduh. Ne treba biti ni u cemu iskljuciv.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  7. #112

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat tutifruti kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se da na javnom mestu treba zabraniti pusenje, ali kad su pitanju kafane i kafici mislim da tu treba da postoje podeljenje sekcije.
    OK, ali kako ćeš podeliti te sekcije da dim iz jednih ne prelazi u druge?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #113

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Svrha takvih mesta je da se ljudi sreću i druže, a za vlasnike da zarade. Pušenjem smetač drugim ljudima, kao i pijanim deranjem i zalivanjem pivom ostalih gostiju lokala.
    Ako su ljudi toliko fini da im smeta dim od cigarete,onda treba da se srecu i druze na kulturnoumetnickim manifestacijama,knjizevnim vecerima,koncertima eksperimentalne muzike...poslove ne treba da sklapaju u kafani vec kancelarijama,a kafane su namenjene radnickoj klasi,za opustanje posle,za vrema ili pre radnog vremena,a sto se tice polivanja gostiju pivom,kafane sam redovno posecivao a i sada navratim po nekad,ali jos nisam naisao na takav slucaj!!!

  9. #114

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    OK, ali kako ćeš podeliti te sekcije da dim iz jednih ne prelazi u druge?

    Tesko cu podeliti
    Nemoguce je da se ne oseca dim cigareta, ali je moguce da to bude u manjoj meri. Ako su ukljuceni klima uredjaji mislim da je to vrlo izvodljivo. Tesko da ce se u nasoj sredini naci "ekipa" u kojoj nema ni jednog pusaca. Mislim na vece drustvo, naravno.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  10. #115

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Strastveni sam pušač više od trideset godina, ali podržavam zabranu pušenja na javnim mestima.
    Ako ja ne mogu da obuzdam svoju štetnu naviku, zašto bi neko, ni kriv-ni dužan, morao da ispašta zbog nje.

  11. #116

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Zakon o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu

    Zakon o zabrani pušenja počeće (drastičnim merama) da se primenjuje od 11. novembra
    inače..

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #117

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Uh, kod mene na poslu, ovaj zakon je počeo da se primenjuje od 1.09. Mi, pušači smo rekli: "dobro, zakon je zakon, i mora se poštovati!" i zaista ga poštujemo. Ali....! Sad ne idemo na pauzu u kancelariju, čak i ne pijemo više kafu na poslu ( jer kafa bez cigare ....nije to to..). Odradimo nešto za svoju dušu u to vreme, nema više onih lepih veselih pauza, uz kafu, i šalu. Pre neki dan su koleginice nepušači izjavile da im nedostaje naše društvo i da im je žao što nam je uskrećeno to "zadovoljstvo"... Zaista nije više kao pre. Dođeš na posao, zabodeš nos u ono što radiš...odradiš i žuriš kući na kafu i cigaretu...
    Postalo je nekako prazno na poslu...ali dobro, poštovaćemo zakon. Tako je kako je...na žalost.
    Nije da ne poštujem prava nepušača, ali sve više se pitam a gde su tu moja prava??
    Zar ja nemam nikakva prava u celoj ovoj priči?
    Zar ja, koja sam svesna štetnosti duvana, i svesno se ne odričem tog zadovoljstva, nemam prava da mi se ne poslu obezbedi neki kutak za to? I mogu vam reći da pušači imaju krize, i da im je radna sposobnost smanjena, i da je nervoza veća.....i opet se pitam gde su tu moja prava??
    Poruku je izmenio Night, 17.10.2010 u 22:18

  13. #118

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Pocinje primena zakona o zaŠtiti stanovniŠtva od duvanskog dima
    Kreće lov na pušače!!



    U Srbiji je od danas pušenje dozvoljeno samo kod kuće, na ulici i u posebno obeleženim pušačkim kafićima i restoranima. Za kršenje zakonazaprećene kazne od 5.000, pa do čak milion dinara. Ugostitelji u panici




    U Srbiji danas počinje da se primenjuje Zakon o zaštiti stanovništva od duvanskog dima, kojim se pušenje zabranjuje u svim zatvorenim javnim prostorima. Praktično, pušenje je od danas dozvoljeno samo u privatnim stanovima, na ulicama i u posebno obeleženim pušačkim kafićima i restoranima. Zaprećene kazne za nepoštovanje zakona su od 5.000 za pojedince do milion dinara za pravna lica.

    U Srbiji danas puši 34 odsto odraslog stanovništva, a od oboljenja koje izaziva duvanski dim godišnje u našoj zemlji umre čak 16.000 ljudi! Naučno je dokazano da pušenje izaziva kancerogena i kardiovaskularna oboljenja, a faktor rizika je u razvijanju mnogih drugih bolesti i anomalija.

    Predsednica Republičke komisije za prevenciju upotrebe duvana Srmena Krstev napominje da je ovaj zakon donet ne da bi smanjio broj pušača, nego da bi zaštitio nepušače.




    - Čak 74 odsto nepušača u svom organizmu ima nikotin, a 76,9 odsto dece u Srbiji živi u domu u kome drugi puše u njihovom prisustvu. To je nedopustivo! - navodi Krstev.

    Posebna prostorija za pušače



    Zakon negde apsolutno, a negde delimično zabranjuje pušenje. U onim firmama, kompanijama i institucijama u kojima je konzumacija duvanskog dima dozvoljena, mora da postoji posebno opremljena prostorija.

    - Pušenje je apsolutno zabranjeno u zdravstvenim i prosvetnim ustanovama, državnoj upravi i lokalnoj samoupravi, u ustanovama dečje i socijalne zaštite, kulture, sportskim i objektima za rekreaciju, u medijskim kućama, na mestima gde se snimaju emisije, održavaju sastanci i različita okupljanja građana... U ostalim institucijama u kojima zakon ne zabranjuje potpuno pušenje, poslodavac odlučuje da li će ga dozvoliti ili ne. Ako odluči da dozvoli pušenje, mora da obezbedi posebnu prostoriju, koja mora da ima poseban ventilacioni sistem koji se ne meša sa drugim i vrata koja se automatski zatvaraju kako se dim ne bi širio u druge prostorije... - objašnjava Srmena Krstev.


    Ugostitelji policajci


    Predsednik Udruženja ugostitelja Beograda Zoran Damjanović kaže za Press da, po zakonu, odgovorno lice u lokalu ima pravo da legitimiše gosta koji puši, a zatim i da mu naloži da napusti lokal. Damjanović objašnjava zašto je ovo problematično:

    - Ne možemo da tražimo da gost koji je već naručio piće i počeo da pije napusti lokal. S druge strane, ne možemo ni da ih legitimišemo, iako nam to ovaj zakon dozvoljava, jer mi nismo ovlašćena lica?!


    Vlasnici kafića i restorana površine do 80 kvadratnih metara moraće da se odluče da li će njihov lokal biti pušački ili ne, dok ugostiteljski objekti veći od 80 kvadrata mogu da podele prostor za pušače i nepušače. Prostor za nepušače mora biti najmanje 50 odsto površine objekta i mora biti bliži ulaznim vratima.

    Prvi podaci kažu da su se ugostitelji u Srbiji uglavnom opredelili da njihovi lokali budu pušački i kombinovani. Pušači će ugostiteljske objekte u kojima mogu da zapale cigaretu prepoznavati bukvalno sa ulice, jer su vlasnici dužni da na ulaznim vratima imaju nalepnicu A4 formata koja ukazuje na to da li je objekat pušački, nepušački ili kombinovani. Takođe, na svakom stolu, pored piksle, mora da postoji i nalepnica da je pušenje dozvoljeno.

    izvor Press

  14. #119

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Ja sam Mish, čovekoubica, pušač, a od danas i uličarka.


    Divna scena danas u gradu. Bez prijave javnih skupova, na svakih par metara stoje male grupice koje ugrožavaju planetu. Oni ne nose hladno niti vatreno oružje, ne upotrebljavaju ga, ne napadju prolaznike, ali sve jedno, oni su neprijatelji čovečanstva. Jedino ko ih (još) ne diskriminiše jesu ugostitelji objekata ispod 80 kvadrata. Hvala im na tome.

    Upućujem apel svim svojim sapatnicima: ako nas već gledaju kao stoku, nemojte to još od nas i činiti. Ponesite pikslu, čašu sa vodom ili bilo šta drugo što može poslužiti kao pepeljara. Ne ostavljajmo pepeo i pikavce za sobom. Ne zbog kazni koje nam komunalni policajci mogu opaliti, nego zbog nas samih. Pušači jesmo, neotesana stoka ne smemo biti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #120

    Odgovor: Prava pušača, tj. nepušača na javnom mestu

    Što mi žao pušaaačaaa Pa gospodo dobro došli u jEvropu



Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •