Bog postoji - Strana 18
Strana 18 od 65 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #256

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    I u tim tačkicama iza tvrdnje
    Ne daj mišljenje i savet ako nisi prethodno upitana.
    Znam da nita ne znam...

  2. #257

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da postojii...
    Na osnovu čega to tvrdiš, ako ti nije problem da mi objasniš. Jako me zanima. I unapred hvala

  3. #258

    Odgovor: Bog postoji

    ... ne znam, jos se nismo nikako sreli ...





    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  4. #259

    Odgovor: Bog postoji

    Citat kristina-cica kaže: Pogledaj poruku
    ... ne znam, jos se nismo nikako sreli ...
    pa baš me to i zbunjuje, jer ga ni ja još nisam sreo

  5. #260

    Odgovor: Bog postoji

    Citat sati kaže: Pogledaj poruku
    Na osnovu čega to tvrdiš, ako ti nije problem da mi objasniš. Jako me zanima. I unapred hvala
    Na osnovu biblije hrišćana oni tvrde da Bog postoji.
    Znam da nita ne znam...

  6. #261

    Odgovor: Bog postoji

    Ja verujem u Boga koga je stvorio covek po svom liku...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  7. #262

    Odgovor: Bog postoji

    Kad je muka pomozi Bože,a kad se obljubljujete Boga ne zovete... sram vas bilo vernici... što to ne priznate da verujete samo u 2 stvari,tj. koleginice u jednu,a mi u drugu...

    p.s. ovoliko forsiranje religije će učiniti da pomislim kako sam u Glasu Crkve,a ne na forumu... dišite malo jbt...

  8. #263

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    p.s. ovoliko forsiranje religije će učiniti da pomislim kako sam u Glasu Crkve,a ne na forumu... dišite malo jbt...

    Dišemo i razgovaramo o tome da li verujemo u postojanje Boga i zašto da ili zašto ne. Zato smo ovde na forumu religija da razmenjujemo stavove o temama vezanim za religiju.

    Hvala na razumevanju i zanima nas jako i dalje da li i zašto verujete ili ne.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #264

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Na osnovu biblije hrišćana oni tvrde da Bog postoji.
    To znam Mada tvrditi da nešto postoji samo zato što se to kaže u jednoj jako staroj knjizi, barem meni ne izgleda naročito uverljivo. Ima još starijih knjiga, u kojima se kaže nešto drugo. Čemu da se priklonimo? Onome što nam je geografski najbliže ili onome što nam je najlogičnije? Ili ni jednom ni drugom

  10. #265

    Odgovor: Bog postoji

    Citat sati kaže: Pogledaj poruku
    To znam Mada tvrditi da nešto postoji samo zato što se to kaže u jednoj jako staroj knjizi, barem meni ne izgleda naročito uverljivo. Ima još starijih knjiga, u kojima se kaže nešto drugo. Čemu da se priklonimo? Onome što nam je geografski najbliže ili onome što nam je najlogičnije? Ili ni jednom ni drugom
    Prikloni se onome u šta ti sam veruješ.
    Šta je po tebi najlogičnije?
    Znam da nita ne znam...

  11. #266

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Prikloni se onome u šta ti sam veruješ.
    Šta je po tebi najlogičnije?
    Izvini ako ti moja pitanja izgledaju kao da te ja ubedjujem u bilo sta.
    Jednostavno me je tvoja kategoricna tvrdnja "Naravno da postojii..." zainteresovala da vidim na cemu se zasniva.
    Naravno, ako ne zelis, ne moras mi odgovarati, jer su to ipak sasvim privatne stvari...

    Pozdrav

  12. #267

    Odgovor: Bog postoji

    Citat sati kaže: Pogledaj poruku
    Izvini ako ti moja pitanja izgledaju kao da te ja ubedjujem u bilo sta.
    Jednostavno me je tvoja kategoricna tvrdnja "Naravno da postojii..." zainteresovala da vidim na cemu se zasniva.
    Naravno, ako ne zelis, ne moras mi odgovarati, jer su to ipak sasvim privatne stvari...

    Pozdrav
    Dragi Sati, upravo te tri tačkice koje sam navela je to nešto drugo koje si rekao da stoji još u starijim knjigama i predanjima od same hrišćanske Biblije.
    Bog postoji?koji Bog ili koji Bogovi postoje?
    Moja tvrdnja postojanje Boga je zasnovana na tome da ne-vidljivo mora biti shvaćeno pomoću vidljivog ,a ja Boga još nisam videla,ali sam zato videla Đavola koji je po meni takođe Bog.Jer pravo ime Đavola jeste ime Božije okrenuto naopako.
    Ako me ne razumeš pitaj i dalje.
    Pozdrav!
    Znam da nita ne znam...

  13. #268

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Dragi Sati, upravo te tri tačkice koje sam navela je to nešto drugo koje si rekao da stoji još u starijim knjigama i predanjima od same hrišćanske Biblije.
    Bog postoji?koji Bog ili koji Bogovi postoje?
    Moja tvrdnja postojanje Boga je zasnovana na tome da ne-vidljivo mora biti shvaćeno pomoću vidljivog ,a ja Boga još nisam videla,ali sam zato videla Đavola koji je po meni takođe Bog.Jer pravo ime Đavola jeste ime Božije okrenuto naopako.
    Ako me ne razumeš pitaj i dalje.
    Pozdrav!
    Priznajem, ne razumem to da je Bog nevidljiv, a Đavo vidljiv. Ako si ga videla, napiši nešto o tome. Šta smatraš pod pojmom Đavo? I ovo oko naopakog imena mi nije jasno.

    Da bih razjasnio svoju poziciju, moram reći da pošto postoje bića koja su po svojim sposobnostima inferiorna u odnosu na ljude, tako pretpostavljam da postoje bića koja imaju takve nama nedostižne sposobnosti da ih možemo smatrati "božanstvima". Ali za razliku od stava teističkih religija, smatram da takva bića nemaju uticaj na naš život i da tok kojim će se on odvijati određujemo mi sami svojim postupcima. Ako se ponašamo u skladu sa zakonima po kojima funkcioniše svet u kojem živimo, živimo srećno. Ako učinimo nešto njima nasuprot, patimo. To je po meni sve.


  14. #269

    Odgovor: Bog postoji

    Citat sati kaže: Pogledaj poruku
    Priznajem, ne razumem to da je Bog nevidljiv, a Đavo vidljiv. Ako si ga videla, napiši nešto o tome. Šta smatraš pod pojmom Đavo? I ovo oko naopakog imena mi nije jasno.

    Da bih razjasnio svoju poziciju, moram reći da pošto postoje bića koja su po svojim sposobnostima inferiorna u odnosu na ljude, tako pretpostavljam da postoje bića koja imaju takve nama nedostižne sposobnosti da ih možemo smatrati "božanstvima". Ali za razliku od stava teističkih religija, smatram da takva bića nemaju uticaj na naš život i da tok kojim će se on odvijati određujemo mi sami svojim postupcima. Ako se ponašamo u skladu sa zakonima po kojima funkcioniše svet u kojem živimo, živimo srećno. Ako učinimo nešto njima nasuprot, patimo. To je po meni sve.

    Slažem se sa tobom i nemoj pogrešno da me razumeš ja nisam satanista ali se slažem sa nekim stavovima teističkih religija.
    Pod pojmom Đavo smatram da su Đavoli i Demoni stari Bogovi koji vuku korene iz starog Egipta, Sumerije/Mesopotamije čiji je Vrhovni Bog Satan.(stavovi teističkih religija).
    Zato sam i rekla da je ime Đavola ime Božije okrenuto naopako.
    Što se tiče mog viđenja đavola mislim da na ovoj temi ne bih trebala o tome pisati jer ipak je ovo tema o Bogu.Ali ako želiš poslaću ti PP.
    Pozdrav!
    Znam da nita ne znam...

  15. #270

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče mog viđenja đavola mislim da na ovoj temi ne bih trebala o tome pisati jer ipak je ovo tema o Bogu.Ali ako želiš poslaću ti PP.
    Pozdrav!
    I ja se slažem. Možemo Đavola razmotriti na PP-u

Strana 18 od 65 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •