Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom? - Strana 5
Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 141
  1. #61

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?


    Која је данас мисија Православне цркве у свету?

    Мисија Цркве у савременом свету је истоветна са њеном исконском мисијом. Црква је позвана и данас као и увек, да чува чисту и неискварену веру Божијих Пророка, Апостола и Светаца; да сведочи њену Пуноћу Истине пред онима који су, из разних разлога, ту Пуноћу вере изгубили у мањем или већем степену; да иде међу све народе и све расе, крштавајући их у име Оца, Сина и Светога Духа, и учећи их да држе све оно што је Господ заповедио људима.



    Vlada Vasić kaže: Da li je svrha foruma da svako iznese stav i mišljenje o nekoj temi?
    Jeste.

    Vlada: Ono što ja želim da saznam u ovom podforumu jeste to da li neko ima slično mišljenje kao ja i kako je do njega DOŠAO!!!
    Znači suprotno mišljenje te ne interesuje?

    Ovaj se našao u ovome, onaj u onome, a taj nije ostao dužan pa je on njemu napisao, nek se zna...E moji pravoslavci.
    Vlada je rekao: Citat:Vlada Vasic kaže:
    Malo da se uozbiljim i prokomentarisem ser Gogsija. Iz tvoje poslednje poruke se moze zakljuciti sledece: Neko mnogo jak, veliki i svemocan( citaj bog) je ucinio za nas toliko toga da mi sada generacijski trebamo da se zahvaljujemo na svakoj sitnici koju nam je, jelte ON dao. Dokazi takvih primera su oni obredi pre rucka molitva oce nas, pre spavanja oce nas....dace bog ovo, dace bog ono... Sustina cele price je GDE SI TI(MI) U SVEMU TOME?? ( znas da ne vicem samo naglasavam velikim slovima)
    Dakle?
    Ko je koga citirao/ispravljao/komentarisao/donosio zaključke/govorio šta treba i šta ne treba/ Postavljao pitanja na koja smeju da odgovore samo oni koji misle isto ko i ti ???
    e moj Vladane....

    Vlada: Vernici znaju šta je božije carstvo?? Ovo me podseća na ono političko ZNA NAROD



    Vlada: U svetu se uveliko rade kursevi na postizanju ovog stanja svesti za mnogo kraće vreme od onoga što je nekada trebalo gnosticima, jogijima..
    korišćenje znanja iz te svesti danas se leči rak, alergija i mnoge drugi psihološki poremećaji...
    Šta se leči?
    Ljudi danas umiru ko pilići, a ludare nikad nisu bile punije....znaš li ti koji je danas, najprodavaniji lek na planeti ?
    Bensedin!
    Stvarno dobro koristimo stećena znanja ... nema šta....

    Poruku je izmenio euridika, 30.09.2008 u 21:27 Razlog: brisanje posta koji je citiran, obrisan komentar na isti

  2. #62

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Da li je svrha foruma da svako iznese stav i mišljenje o nekoj temi? O bilo kojoj temi da se radi uvek će biti ovakvih ili onakvih. Svi mi, u skladu sa svojim znanjem, imamo različite poglede na svet. Ono što ja želim da saznam u ovom podforumu jeste to da li neko ima slično mišljenje kao ja i kako je do njega DOŠAO!!!

    Ovaj se našao u ovome, onaj u onome, a taj nije ostao dužan pa je on njemu napisao, nek se zna...E moji pravoslavci...
    Naravno da je to svrha foruma

    Ko je kome dužan ostao...ja to malo drugačije vidim..nije važno da li je tvoja ili moja zadnja...ne mislim isključivo na tebe ,ni sebe...čak ni ono što pišemo,ako tako hoćeš...može biti da mislimo nešto drugo,a mislimo treće...,nego eto prosto želimo da nešto da kažemo...

    Sa tim što želiš da saznaš,ja nemam problem,nastavi u potrazi.

    Nisam znao da si zbunjena Duga 12? Ne pada mi napamet da te ja prosvetljujem ili učim. Za svoj razvoj ćeš morati sama da se pomučiš. Kao što vidiš ja ti se lično obraćam bez onog *neko*. I dalje smatram da trebamo imati korektan i normalan odnos na forumu. Svako veruje u ono što želi? Tačno. Da li si ti isprobala sve opcije??? Vernici znaju šta je božije carstvo?? Ovo me podseća na ono političko ZNA NAROD. Moje mišljenje je da vernici znaju šta treba da znaju!!!
    I ne možeš znati...jesam li ili ne.
    Ali reći ću ti jednu stvar...za moj razvoj,kao i za sve u mom zivotu,nije zaslužan Vlada Vasić,već Gospod Bog i moji dragi roditelji.A ono oko čega sam se ja pomučila,ili nisam u životu,nije tema ovde.

    Zbog onog neko...ako mislim na neke,onda su to neki,ako mislim na Vladu,ja ga lepo citiram,pa mu se obratim .

    Ne reče mi šta podrazumevaš pod isprobati sve opcije?Može imati višestruko značenje...

    Da, vernici znaju da Božije carstvo ne može da se ni najmanje poredi sa svim zemaljskim carstvima...Moje mišljenje je da politika carstvo promenjivosti...radi lične dobiti .

    Po mom mišljenju *Božije carstvo* je metafora korišćena u hrišćanstvu za postizanje stanja uma ili svesti..
    Tvoje mišljenje,koje ja uvažavam..čak i ne slutim da te ubedim u drugačije.

    Tek da primetiš ako te uopšte to zanima,kako jedna obična vernica poštuje sagovornika,koji razmišlja drugačije.

  3. #63

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    nedolično ponašanje? prosvetljavanje? odgovori koje Ja odobrim? zaslužan za nečiji razvoj? O čemu VI pričate gospodo??????????????

    Ja sam uvek nedvosmislen Duga12 i reč *isprobala* je bila u vezi vernika i ljudi sa drugim mogućnostima...jedino ako tebi misli nisu odlutale...

    Da važni su mi odgovori i onih koji drugačije misle. Ne trebamo gledati u reč jedan drugima i tražiti dlaku u jajetu ne bi li mu našli manu i o tome ispisali pola stranice!!! eee moj.. ser gogsy. Mogao bi da budeš praktičan, kao što nisi, pa da mi objasniš kako se uokvireno citira sagovornik na ovom forumu. Ono za velika slova sam shvatio. Ipak sam ja neiskusni forumdžija.

    *Po nazivu se vidi da je tema za verujuće*-reče memeto?? Pa jel to znači da trebam da pevam u horu i da se šest puta dnevno krstim uz oče naš da bi bio verujući i ne izlazio iz konteksta teme???

    Duga 12? Da li si temu postavila da bi dobijala odgovore ( iako svaki odgovor poštujem); dušom, srcem ,dušom, srcem, dušom, srcem..pa onda se naiđe po neki sa reli vožnjicom pa opet.. dušom, srcem...ili si postavila temu da bi ljudi raspravljali u skladu sa svojim mišljenjem???
    U koliko Ti misliš da je moje ponašanje nedolično na ovoj temi, da nekoga vređam, ponižavam ili šta već, Ja ču otići iz ovog podforuma.

    tek toliko da vidiš da potpuno slobodno spiritualno biće ume da poštuje..

  4. #64

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Ne treba niko da odlazi sa ovog podforuma niti sa foruma, ovde smo da bismo smo se družili i razmenjivali mišljenja. Forum religija jeste otvoren za sve ljude koji misle da imaju nešto da kažu na nekoj od tema, sve dok se poštuje pravilnik foruma. Svi postovi koji dalje budu nastavljali uzajamna nadmudrivanja biće brisani. Hvala.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #65

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Ja sam uvek nedvosmislen Duga12 i reč *isprobala* je bila u vezi vernika i ljudi sa drugim mogućnostima...jedino ako tebi misli nisu odlutale...
    Ok.Ne mogu se oteti utisku,da ti sviđa moj nick,koristiš svaku priliku da mi se obratiš,kako dođeš na forum.Ko pita ne skita,što se jediš odmah?Ja pokušavam svo vreme da sa tobom vodim razuman dijalog,ali negde se ipak ne razumemo…

    *Po nazivu se vidi da je tema za verujuće*-reče memeto?? Pa jel to znači da trebam da pevam u horu i da se šest puta dnevno krstim uz oče naš da bi bio verujući i ne izlazio iz konteksta teme???
    Naravno da ne..ne nosim ni ja mantiju,niti sam odrasla u manastiru,nije to baš tako isključivo,veru nosim u srcu…i trudim se da živim normalno.Imam porodicu,svoj posao,svoja interesovanja,prijatelje,a i piskaram po celom ovom forumu,manje više.

    Duga 12? Da li si temu postavila da bi dobijala odgovore ( iako svaki odgovor poštujem); dušom, srcem ,dušom, srcem, dušom, srcem..pa onda se naiđe po neki sa reli vožnjicom pa opet.. dušom, srcem...ili si postavila temu da bi ljudi raspravljali u skladu sa svojim mišljenjem???
    U koliko Ti misliš da je moje ponašanje nedolično na ovoj temi, da nekoga vređam, ponižavam ili šta već, Ja ču otići iz ovog podforuma.
    Ne Vlado..ja prosto ne želim nikome ovde da pružim priliku da se svađa sa mnom…
    Samo to…Imam utisak da stalno treba nešto da se branim zato što verujem…ma daj…rekoh ti već,napreduj u onome u čemu želiš,a sa Dugom na ovim forumima možeš razgovarati,uvek,ali sa malo manje strasti,ako je moguće..nije teško,probaj

  6. #66

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Po mom mišljenju *Božije carstvo* je metafora korišćena u hrišćanstvu za postizanje stanja uma ili svesti.. Ono se ne nalazi na nebu ili zemlji ili galaksiji već u tvom umu. U drugim religijama i pravcima nazivana je nirvana, samadhi.... reč bog, božije se smatrao tvorac univerzuma, svega što je bilo, što je i što će biti. Stanje svesti (*božije carstvo*) nosi sa sobom određena znanja koja mu omogućuju širi pogled na svet i oko njega.
    U svetu se uveliko rade kursevi na postizanju ovog stanja svesti za mnogo kraće vreme od onoga što je nekada trebalo gnosticima, jogijima..
    korišćenje znanja iz te svesti danas se leči rak, alergija i mnoge drugi psihološki poremećaji...

    Šta Božije carstvo nije sam već napisao
    Ok.
    pošto si nas lepo podučio šta je to "Božije carstvo" , imam samo jedno pitanje za tebe:
    Vlado---> da li se stanje uma, stanje svesti, gnostici, jogiji, nirwana i samadhi...osvajaju srcem ili jezikom?

    svako dobro....

  7. #67

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Moraš da razgraničiš termine: -- Božije carstvo je metaforičan termin za uvid u zakone univerzuma ili beskonačne inteligencije isključivo preko stanja svesti kao što su samadhi, nirvana, prosvetljenje, sunjata, stanje jednosti, ...a gnostici, jogiji, tagači za istinom, su ljudi koji teže ka tom cilju!!!!

    Suštinska razlika u mišljenjima je upravo u tvom pitanju. Ja ne mislim da se *božije carstvo* osvaja, pa samim tim znam da se ne može osvojiti nitim srcem niti naravno jezikom tj praznom pričom. Moje mišljenje je da svaki čovek može imati uvid u *Božije carstvo* za života i da je to upravo predstavlja vrh spiritualnog razvoja svakog pojedinca. Ono što sigurno znam je da se do takvog stanja može doći isključivo kroz AKTIVAN i USMEREN RAD PREMA CILJU zasnovan na znanjima i praktičnim iskustvima iz nasleđenih rukopisa a ne kroz pasivnost u vidu *umiljavanja deteta prema ocu*!!

    Jednostavno rečeno to je stanje gde spoznajemo ko smo?, šta smo?, odakle dolazimo? i šta sve možemo? To je stanje gde se naša svest stapa u jedno sa kolektivnom svešću, univerzmom, bogom.. gde je *zapisano* sve što je bilo, što je i što će biti...

    Uvid u ono *šta sve možemo*i *kako funkcioniše ljudska svest* omogućuje znanja i sticanje prednosti onog što zna nad onim što ne zna. Dalje vam je sve jasno...imate svetski poredak koji ne želi da deli znanja, koji eksploatiše masu i ono što je najgore prosto se *igra sa ljudskim osećanjima* kroz najopasniji aparat ikada smišljen-religiju...

  8. #68

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Pomaže Bog !

    Tako sam i počela temu...srcem i verom.

    Ne mora se ništa…,možda trebalo bi, recimo.,ali kada se razgovara sa vernicima,nije ništa pod moranje.Niti se mora ići iz krajnosti u krajnost…ne bi trebalo.Dakle,ne mora se.Bar je u Pravoslavlju tako.

    Suštinska razlika je u veri i neveri,pa samim tim i u mišljenjima.Veoma je nezahvalno i osetljivo pokušati objasniti čoveku koji nije u veri šta za vernika predstavlja Božije Carstvo,a da to sagovorniku ne deluje,kao bajka…

    Postoje razlike i među verama...ali to ovde nije tema,kao ni tumačenje Boga,Carstva Božijeg,stanja svesti...Prvenstveno sam želela da čujem,ono što sam i pitala i smatram da je ovo tema ipak za verujuće.Na podforumu religija postoje neke slične teme,gde bi se možda moglo pisati o nekim drugim stvarima...

    Igrati se ljudskim osećanjima,može se i na ovaj način...upravo preko religije,što i nije usamljen slučaj.

    Ne prihvatam klevete i ne verujem onima koji osuđuju crkvu i religiju...nikada,nazivajući je "opasnim aparatom".

    Verovatno se tim terminom služe,oni koji tako i razmišljaju.
    Poruku je izmenio duga12, 01.10.2008 u 23:44

  9. #69

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pomaze Bog,citam ovde razne teme i odgovore,volela bi da cujem sta vi mislite o tome.Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?Moje misljenje je srcem...jer sadrzina srca zavisi od onoga sto mislimo i govorimo kada je rec o veri u carstvo Bozije.
    Carstvo Bozije se dobija na poklon, zato sto je sve Bozija volja a ne ljudska.
    Srce je organ koji pumpa krv, a jezik (ukoliko mislis na rec/Srpski jezik) je kazna Bozija, a ne nesto sto donosi pozitivan ishod.
    Evo mesta u Svetom Pismu, koji to objasnjava, ( iz Engleske Biblije, posto Srpsku
    nemam ), Mark 10:15, Genesis 11:7

    piter

  10. #70

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Carstvo Bozije se dobija na poklon, zato sto je sve Bozija volja a ne ljudska.
    Srce je organ koji pumpa krv, a jezik (ukoliko mislis na rec/Srpski jezik) je kazna Bozija, a ne nesto sto donosi pozitivan ishod.
    Evo mesta u Svetom Pismu, koji to objasnjava, ( iz Engleske Biblije, posto Srpsku
    nemam ), Mark 10:15, Genesis 11:7

    piter
    Znaci u svetom pismu srce smatraju samo organom koji pumpa krv?!Ni u kakvom drugom kontekstu se ne pominje?!

  11. #71

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Znaci u svetom pismu srce smatraju samo organom koji pumpa krv?!

    Ni u kakvom drugom kontekstu se ne pominje?!
    Ne, to je nesto sto je nauka odavno objasnila.

    Srce u sv. pismu, je metafora za veru, verovanje.
    Postoje dve grupe ljudi koji se spominju u vezi sa ulaskom u Carstvo Bozije.
    ( Carstvo Bozije je sve sto je kreirano u fizickoj materiji, zivoj ili mrtvoj.
    Ulazak u Carstvo Bozije je besmrtnost u krvi i mesu i vlasnistvo nad svim sto je stvoreno. )
    Prva grupa su oni koji veruju da je Isus Hrist bio Mesija i Sin Boziji, da je umro i dig'o se iz (klinicke) smrti posle 48 sati.
    Oni imaju sansu da postanu besmrtni, ali ukoliko su svedocili protiv volje bozije,
    i promovisali "slobodnu volju", umrece.
    Druga grupa su oni koji vole jednog jedinog Boga, vole sebe, i bliznjeg
    kao sto vole sebe, tim njuskicama je zagarantovana vecnost, u krvi i mesu.

    piter

  12. #72

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne, to je nesto sto je nauka odavno objasnila.

    Srce u sv. pismu, je metafora za veru, verovanje.
    Postoje dve grupe ljudi koji se spominju u vezi sa ulaskom u Carstvo Bozije.
    ( Carstvo Bozije je sve sto je kreirano u fizickoj materiji, zivoj ili mrtvoj.
    Ulazak u Carstvo Bozije je besmrtnost u krvi i mesu i vlasnistvo nad svim sto je stvoreno. )
    Prva grupa su oni koji veruju da je Isus Hrist bio Mesija i Sin Boziji, da je umro i dig'o se iz (klinicke) smrti posle 48 sati.
    Oni imaju sansu da postanu besmrtni, ali ukoliko su svedocili protiv volje bozije,
    i promovisali "slobodnu volju", umrece.
    Druga grupa su oni koji vole jednog jedinog Boga, vole sebe, i bliznjeg
    kao sto vole sebe, tim njuskicama je zagarantovana vecnost, u krvi i mesu.

    piter
    Znaci katar,pataren,bogumil...bilo ih je mnogo tokom vekova...stvar slobodne volje,ali ne i vredjanja tudjeg uverenja....na klinicku smrt ,mislim....cak Ga i Svetonije pominje u kontekstu verovanja u vaskrsenje,cak i Tacit,,i Flavije Josif Ga pominje i kaze :" ne znam ko je on,ali covek sigurno nije.."..A Flavije je bio onaj jedini preziveli iz Masade,i sigurno bi drugacije opisao dogadjaje da je znao za nekakvu prevaru,jer je bio veoma realan u svom pisanju.Znaci volis bliznje i nazivas ih njuskicama,lepa ljubav...za sve ljude...

  13. #73

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne, to je nesto sto je nauka odavno objasnila.
    Srce u sv. pismu, je metafora za veru, verovanje.
    piter
    U koju grupu spadaš ti?...šta je za tebe srce?

    Nauka je izuzetna...nego da li se uvek u životu vodiš isključivo naukom..ili možda i srcem nekad?

  14. #74

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Znaci katar,pataren,bogumil...bilo ih je mnogo tokom vekova...stvar slobodne volje,ali ne i vredjanja tudjeg uverenja....na klinicku smrt ,mislim....cak Ga i Svetonije pominje u kontekstu verovanja u vaskrsenje,cak i Tacit,,i Flavije Josif Ga pominje i kaze :" ne znam ko je on,ali covek sigurno nije.."..A Flavije je bio onaj jedini preziveli iz Masade,i sigurno bi drugacije opisao dogadjaje da je znao za nekakvu prevaru,jer je bio veoma realan u svom pisanju.Znaci volis bliznje i nazivas ih njuskicama,lepa ljubav...za sve ljude...
    Sve sto sam ja rekao su reci Isusa Hrista, a ne moje.
    Postoje samo lazi i istina, ja samo potvrdjujem lazi istinom.
    Deca imaju uverenje da je deda Mraz pravi lik, ako im ja kazem da nije, jel ih
    ja vredjam ?

    "Njuska" je u novosadskom slengu "Vrhunski igrac" u bilo kojoj "igri", ili
    sto je u SAD "Player" u Hip-Hop slengu.

    piter

  15. #75

    grupa u kojoj sam samo ja.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    U koju grupu spadaš ti?...šta je za tebe srce?

    Nauka je izuzetna...nego da li se uvek u životu vodiš isključivo naukom..ili možda i srcem nekad?
    Cao d, ja spadam u grupu onih koji znaju sve sto kazu, i ne kazu sve sto znaju.
    Za mene je srce ono oko cega bi svaki normalan covek mogao da se slozi da srce
    jeste.
    Koja nauka u sebi nema neistine ?
    Mene sudbina vodi kroz zivot, bas kao i svako drugo zivo bice.
    (sudbina = situacije koje su se desile i koje ce da se dese)
    Ni jedan covek koji se rodio, nije od svoje sudbine pobegao.

    piter

Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Farma - VIP zivotinjsko carstvo
    Autor Lilith_021 u forumu Spomenar
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 03.01.2010, 17:46
  2. Najveći osvajači i najveće vojskovođe
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 14:43
  3. Sudoku osvaja svet
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.08.2009, 17:43
  4. Osvajači
    Autor Crazy Angel u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.10.2007, 21:15
  5. Rimsko Carstvo
    Autor blueella u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.11.2006, 10:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •