iPod nano 4GB
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    iPod nano 4GB

    Pozdrav. Prije par dana sam pazario spravicu iz naslova teme koja mi se ucinila krajem mojih muka sa mp3 playerima. Medjutim, i poslije citave noci punjenja na upaljenom kompu nece da radi, to jest blokira cim ga skinem s punjaca. Da li je dovoljno ovoliko i koliko je dovoljno da se puni da bi radio i kako uopste funkcionise ? Sta treba raditi ? Ukoliko neko ima pozitivnija iskustva, bio bih zahvalan ako bih ih ovdje podijelio i pomogao/la. Unaprijed hvala.

  2. #2

    Odgovor: iPod nano 4GB

    Ako je potpuno nov ipod, trebalo bi da ga registrujes na netu na tvoje ime. Ne secam se bas tacno kakva je procedura, ali imas neki njegov hardver broj koji treba da uneses negde...

    Kada ga skidas sa punjaca obavezno uvek radi safely remove jer ukoliko to ne uradis njegov softver ume da se zaglupi.

    Sa toliko punjenja bi trebao da radi, tako da... verovatno je problem u necem drugom.

    Proveri dugme HOLD. Postoji dugmence koje ako je namesteno na Hold onda ne mozes nista raditi na ipodu jer je zakljucan.

    eto to mi je palo sad na pamet da moze biti problem. Pa ti javi.

  3. #3

    Odgovor: iPod nano 4GB

    iPod forum na Apple-ovom sajtu
    Inace za aktivaciju ti je potreban iTunes koji mozes skinuti OVDE...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  4. #4
    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ako je potpuno nov ipod, trebalo bi da ga registrujes na netu na tvoje ime. Ne secam se bas tacno kakva je procedura, ali imas neki njegov hardver broj koji treba da uneses negde...

    Kada ga skidas sa punjaca obavezno uvek radi safely remove jer ukoliko to ne uradis njegov softver ume da se zaglupi.

    Sa toliko punjenja bi trebao da radi, tako da... verovatno je problem u necem drugom.

    Proveri dugme HOLD. Postoji dugmence koje ako je namesteno na Hold onda ne mozes nista raditi na ipodu jer je zakljucan.

    eto to mi je palo sad na pamet da moze biti problem. Pa ti javi.
    Potpuno nov. Juce popodne sam ga pazario. Provjericu kako se registruje, pa cu javiti. Pazljivo sam ga skidao sa punjaca. U uputstvu pise da njegov USB kabal koji ga spaja sa kompom moze posluziti kao punjac, ako se nema autonomni, predvidjen za punjenje kad se bude negdje gdje se nema komp. Provjerio sam dugme HOLD. U gornjem lijevom uglu svijetli, ako je zakljucano, a tamo ga nema. E, da. Stalno mi je na ekranu onaj znak zabrane i poruka : DO NOT DISCONNECT. Sta bi bilo posrijedi ? Unaprijed hvala i svako dobro.

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    iPod forum na Apple-ovom sajtu
    Inace za aktivaciju ti je potreban iTunes koji mozes skinuti OVDE...
    Hvala na informacijama. Provjericu, pa cu ovdje javiti. Jos jednom hvala i svako dobro.

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ako je potpuno nov ipod, trebalo bi da ga registrujes na netu na tvoje ime. Ne secam se bas tacno kakva je procedura, ali imas neki njegov hardver broj koji treba da uneses negde...

    Kada ga skidas sa punjaca obavezno uvek radi safely remove jer ukoliko to ne uradis njegov softver ume da se zaglupi.

    Sa toliko punjenja bi trebao da radi, tako da... verovatno je problem u necem drugom.

    Proveri dugme HOLD. Postoji dugmence koje ako je namesteno na Hold onda ne mozes nista raditi na ipodu jer je zakljucan.

    eto to mi je palo sad na pamet da moze biti problem. Pa ti javi.
    Mozda je malo glupo sto ovo pitam, ali, da li se standradni USB kabal (kojim se povezuje s kompom) moze koristiti kao punjac u nedostatku autonomnog/posebnog (kojeg, by the way, nijesam nasao u prodavnici gdje sam kupovao) ? Koliko moze kostati i gdje se moze naci ? Hvala unaprijed.
    Poruku je izmenio Mish, 25.03.2008 u 17:24 Razlog: spojene uzastopne poruke

  5. #5

    Odgovor: iPod nano 4GB

    Citat George Martin kaže: Pogledaj poruku
    Mozda je malo glupo sto ovo pitam, ali, da li se standradni USB kabal (kojim se povezuje s kompom) moze koristiti kao punjac u nedostatku autonomnog/posebnog (kojeg, by the way, nijesam nasao u prodavnici gdje sam kupovao) ? Koliko moze kostati i gdje se moze naci ?
    ja svoj samo i punim preko USBa. Dodatci ako nemaju da se kupe u radnji ides na Apple oficijelni sajt ili pazaris na ebay. Ima ih raznih, ja sam svoj komplet dodatne opreme (obicni punjac, autopunjac, USB, slusalice) platio negdje oko $20. Jedino ne znam kako navedeni sajtovi funkcionisu kad je Srbija u pitanju, ako si u Srbiji, i pretpostavljam da bi posteno naplatili postarinu.
    A to sto ti svijetli "do not disconnect". jel to smao kad je prikljucen na komp ili kad ga skines? Moras da radis safely remove kad ga diskonektujes, inace znaju da se zaglupe zesce.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    10 Odgovor: iPod nano 4GB

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    ja svoj samo i punim preko USBa. Dodatci ako nemaju da se kupe u radnji ides na Apple oficijelni sajt ili pazaris na ebay. Ima ih raznih, ja sam svoj komplet dodatne opreme (obicni punjac, autopunjac, USB, slusalice) platio negdje oko $20. Jedino ne znam kako navedeni sajtovi funkcionisu kad je Srbija u pitanju, ako si u Srbiji, i pretpostavljam da bi posteno naplatili postarinu.
    A to sto ti svijetli "do not disconnect". jel to smao kad je prikljucen na komp ili kad ga skines? Moras da radis safely remove kad ga diskonektujes, inace znaju da se zaglupe zesce.
    Nijesam iz Srbije. Iz Crne Gore sam. Vidjecu po prodavnicama informaticke opreme, ali ni to nije sigurno. To "do not connect" mi svijetli i kad je prikljucen na kompu i kad je skinut. Pazljivo sam ga skidao svakog puta, ali svakog puta je ista prica. Stvarno ne znam sta da radim. Sve sam uradio kao sto pise u uputstvu, kao i uputstva sa neta : Instalirao sam eTunes (najnoviji), registrovan je pod mojim imenom na netu, iTunes svaki put pokazuje da je iPod uredno napunjen i spreman za upotrebu, ali se na samom iPod-u ovaj natpis ne skida cak i kad ima oznaku da je napunjen. Evo upravo sad posmatram kako pise na iTunes ovo : iPod sync is complete. I opet mu na ekranu pise ono "do not disconnect".
    P.S. Da li je moguce i kako "izlecenje" tog zaglupljivanja ?

  7. #7

    Odgovor: iPod nano 4GB

    Meni se bas to desilo pre nedelju dana kad sam ga na zivo izvadio, jer mi windows nije hteo da odradi safely remove, a nisam bio ni u jednom programu koji ga koristi. Resenje je sledece:

    1. Update-uj iTunes ako nije poslednja verzija
    2. Restartuj komp
    3. Prikaci iPod na USB
    4. Ako se iTunes ne pali sam od sebe, pokreni ga
    5. Idi na ime svog iPod-a u levom delu



    Pojavice ti se ovaj prozor, idi na update, i skini novu verziju firmware-a (software iPod-a)

    Ovo ce ti obrisati svu muziku sa ipoda i resetovati podesavanja, zato pazljivo.

    Posle toga ce raditi.

    Ovo se desava ukoliko ne ides na safelyremove.

    Inace, predlazem ti da posle svega ovoga uklonis iTunes sa svog kompa, jer on vervao ili ne napravi najvise problema sa iPod-om.
    Instaliraj winamp 5.5, i imaces svu kontrolu na iPod-om, cak ce moci i muziku sa njega da prebacis na komp.

    Ako nesto ne bude jasno, slobodno pitaj ...

  8. #8

    10 Odgovor: iPod nano 4GB

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Meni se bas to desilo pre nedelju dana kad sam ga na zivo izvadio, jer mi windows nije hteo da odradi safely remove, a nisam bio ni u jednom programu koji ga koristi. Resenje je sledece:

    1. Update-uj iTunes ako nije poslednja verzija
    2. Restartuj komp
    3. Prikaci iPod na USB
    4. Ako se iTunes ne pali sam od sebe, pokreni ga
    5. Idi na ime svog iPod-a u levom delu



    Pojavice ti se ovaj prozor, idi na update, i skini novu verziju firmware-a (software iPod-a)

    Ovo ce ti obrisati svu muziku sa ipoda i resetovati podesavanja, zato pazljivo.

    Posle toga ce raditi.

    Ovo se desava ukoliko ne ides na safelyremove.

    Inace, predlazem ti da posle svega ovoga uklonis iTunes sa svog kompa, jer on vervao ili ne napravi najvise problema sa iPod-om.
    Instaliraj winamp 5.5, i imaces svu kontrolu na iPod-om, cak ce moci i muziku sa njega da prebacis na komp.

    Ako nesto ne bude jasno, slobodno pitaj ...
    Hvala na mnogobrojnim (i ne sumnjam, djelotvornim i korisnim) savjetima, ali izgleda ne kad sam ja u pitanju. Sve, ali bas sve sam uradio po tvojim uputstvima, ali ne radi. Obrisao sam stari iTunes i instalirao novi, a zatim isao redosledom kojim si mi naznacio i to doslovno. Ima par cudnih detalja. Jedan put kad se otvori, ima moje ime+pod sekcija, a drugi put nema. Ili, na vrhu pise da je iPod synced, a odmah (tj. par sekundi poslije toga iTunes javlja ovo :"The iPod "(moje ime)iPod" cannot be synced. An unknown error be occured (-4(osam, jer se ovdje kad zavrsim, javlja neki smiley)." E, da. Stalno mi je na ekranu natpis/upozorenje:"Do not disconnect." sa onim znakom zabrane iznad njega, i nikako se ne moze ukloniti. Pokusavao sam da startujem iPod sa klikom na bilo koje dugme, osim na donje, kao sto i pise u uputstvu, ali nista ne vrijedi. Stvarno ne znam sta da radim. Izgleda da sam ja jedini baksuz kome se moralo desiti da naleti na felericni iPod. Vjeruj mi da sam u teskom iskusenju za dvije stvari :
    1. Da budem cool i razuman i da odem da pokusam da ga vratim, ili zamijenim za nesto slicno (u sta sumnjam da ce uspjeti, ali mogu da pokusam, iako to ne pali kod ovdasnjih neljubaznih prodavaca i vlasnika shopova sa tom vrstom robe),
    ili,
    2. Da ga razbijem kao beba zvecku, iako sam za njega dao paprenu lovu, i imao puno odricanja i stednje povodom njega, i da se vratim svojoj kineskoj mp3 krntiji od 1GB.
    Jako me interesuje tvoj odgovor i moguci savjet. Sacekacu dok ne cujem jos tvoje misljenje, pa cu da vidim sta su dalje. Pozdrav. I jos jednom hvala.

  9. #9

    Odgovor: iPod nano 4GB

    Jesi pokusao na drugom racunaru?

    Nemoj ga razbijati, ako nista ne uspeva odes kod prodavca i lepo mu kazes da ne radi i nek ti ga on namesti.

  10. #10

    Odgovor: iPod nano 4GB

    Probaj da drzis srednje dugme i dole par sekundi, to je restart. Posto bi trebalo da se iPod pri iskljucivanju sa kompa prebaci u svoj interface, umesto do not disconect. Dok je prikacen, treba da pise to. Opet mozes probati da ga ostavis nekoliko sati da se baterija istrosi, i da izadje iz tog moda, i da ga ponovo upalis, tad bi trebalo da sve fercera. Inace postoji i "file mode" ili tako nesto. Kad budem video kako se tacno u to ulazi, javljam.

  11. #11

    Odgovor: iPod nano 4GB

    Citat George Martin kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav. Prije par dana sam pazario spravicu iz naslova teme koja mi se ucinila krajem mojih muka sa mp3 playerima. Medjutim, i poslije citave noci punjenja na upaljenom kompu nece da radi, to jest blokira cim ga skinem s punjaca. Da li je dovoljno ovoliko i koliko je dovoljno da se puni da bi radio i kako uopste funkcionise ? Sta treba raditi ? Ukoliko neko ima pozitivnija iskustva, bio bih zahvalan ako bih ih ovdje podijelio i pomogao/la. Unaprijed hvala.
    Meni se desavalo isto tako da se i-pod puni 2 dana i da na displeju svo vrijeme pise "Do not disconnect". Poruka na displeju je nestla onda kada sam ponovo startovala i-tunes. Nakon "safe remove device" baterija ni posle 2 dana nije bila puna. Primijetila sam da je problem bio u losem napajanju USB-a, jer cim sam ga prikljucila na autopunjac baterija je nakon pola sata bila puna. Nijesam razumjela kako ti blokira. Je li ne mozes da ga ukljucis ili ne cujes muziku ili je baterija u pitanju?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •