Wikileaks - diplomatija na izvol'te - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 75
  1. #31

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Sajt Wikileaks-a je zabranjen i zatvoren, ali se pojavio na mnoštvu novih domena, tipa wikileaks.de , wikileaks.ch , wikileaks.fi , wikileaks.nl Čovek se igra sa životom.
    kad ga gledam kako prica i kakav utisak ostavlja, na ovim skorasnjim intervjuima, mislim da se on unapred pomirio sa gubitkom zivota zarad ovoga. ili onog sto je vec planirao sve da uradi. pre dve godine prekinuo kontakt sa majkom i sinom, itd....

    inace, ne znam da li je to sto je objavio bas nista - odnosno ne znamo sta je u tim hiljadama dokumenata koje jos nije objavio...

    inace, lepo je neko postavio pitanje juce - otkad se za silovateljivima raspisuje crvena interpolova poternica...

    nek su mu sile u pomoci, ali mislim da ima malo nade da ce se ziv, zdrav i prav izvuci iz svega ovoga...

  2. #32

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Stvarno je interesantno da mu ama baš niko od zvaničnika nije dao nikakvu podršku,...bar ja nisam nigde naleteo.
    Neverovatno, koliko su sve oči uprte u šefa u iščekivanju - šta dalje?
    Sad se otvoreno vidi koliko svi zavise od Amera i kako ne smeju da se zamere.
    Baš me interesuje dal' će zbog silovanja u Švetskoj biti izručen Amerikancima i po kojem zakonu.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  3. #33

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Citat blesavica kaže: Pogledaj poruku
    inace, ne znam da li je to sto je objavio bas nista - odnosno ne znamo sta je u tim hiljadama dokumenata koje jos nije objavio...
    Nije ništa u smislu da je ipak došao do ogromne količine materijala i time ugrozio sliku o neprobojnosti i tajanstvenosti američkih kanala komunikacije. Ali, jeste ništa, jer ništa novo nećemo saznati o načinu na koji svet funkcioniše i o ulozi SAD u tom funkcionisanju. Sadržaj materijala nam je manje-više poznat, iako ne znamo konkretne detalje.

  4. #34

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Nije ništa u smislu da je ipak došao do ogromne količine materijala i time ugrozio sliku o neprobojnosti i tajanstvenosti američkih kanala komunikacije. Ali, jeste ništa, jer ništa novo nećemo saznati o načinu na koji svet funkcioniše i o ulozi SAD u tom funkcionisanju. Sadržaj materijala nam je manje-više poznat, iako ne znamo konkretne detalje.

    Sto bi mu pretili smrcu?
    Cemu tolika hajka?
    Zbog ugrozavanja slike i prilike o Americi?
    Ono sto je do sad objavljeno mozda nije toliko kompromitujuce...a sta ako se plase onog sto nije jos objavljeno?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #35

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Slažem se ja s tobom da "nije lepo" s njihove strane da mu prete smrću... Ali, realno, kakvim informacijama on može raspolagati, a da svet za njih (bar na određenom, makar nesvesnom, nivou) već ne zna? Da su SAD supersila vođena od strane supermoćnih ljudi kojima niko ne sme da se suprotstavi, a da u svrhu stvaranja novog svetskog poretka lažu, pokreću i zaustavljaju ratove, podmeću dokaze, špijuniraju, kradu, zaglupljuju i porobljavaju svetsku populaciju? Pa to već znamo.

    A zašto oni 'oće da ga liše nepotrebne težine glave na ramenima? Pa, da pokažu da se u novom svetu "to ne sme", a da onaj ko ipak sme mora biti spreman na to da bude optužen za, recimo, silovanje, i progonjen na svakom kutku planete.

    Koliko god mi njegov Robin Hud nastup bio simpatičan i koliko god želeo da uspe u onome što je naumio, mislim da će izgubiti glavu uzalud. Zašto? Svet nije spreman da se probudi! Svet je toliko zavisan od sistema da će pre ustati u njegovu odbranu, nego da bi ga promenio.

  6. #36

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    P'ne radi se tu samo o ameriKi.
    To je tema samo ove serije.. od 250,ooo "epizoda".


    Čovek nam već u više navrata, bez pardona otkriva, pokazuje i dokazuje... sve sveCke nedoumice, spletke, zakulisne radnje i političke mućke.. pod žitom.


    Meni se inače gadi ta tajanstvenost diplomatije... i politike uopšte.
    Bilo čije, a naročito naše.

    Naroćito mi se gadi saznanje (izvor: jedan naš hrabri i odvažni novinar) da sva ona skupšinska gamad i vladajuća i nevladajuća, posle svih pljuvanja, svađa i tuča... zagrljeni odlaze na piće
    il ručak.

    O budžetskom "trošku".

    Pa to je isto ono što su radili Milošević Tuđman i Izetbegović.
    dok smo mi k'o budalesine ratovali.
    Za pozicije njihovih guzicija.


    Nadam se da će dečko poživeti
    i u nekom od sledećih serijala se pozabaviti baš našom internom matematikom i problematikom.

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Svet nije spreman da se probudi! Svet je toliko zavisan od sistema da će pre ustati u njegovu odbranu, nego da bi ga promenio.
    Ko ti to rek'o? Evo, ja sam naskroz spremna!

    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 04.12.2010 u 21:49

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #37

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Džulijan Asanž, dete cveća

    Donedavno je živeo na aerodromima. Sada ga traži Interpol i dok ovo čitate, možda je već u pritvoru Skotland jarda. Star 39 godina. Nesuđeni je matematičar i fizičar, po zanimanju je haker i medijski Robin Hud. Krade informacije od moćnih i daje ih narodu. Optužuju ga da je silovatelj. Potiče iz porodice hipika. Kao dete, selio se više od 30 puta u rodnoj Australiji.

    Stoga nije ni čudno da Džulijan Asanž, osnivač Vikiliksa, čovek koji je digao na prste mnoge vlade ovoga sveta puštajući njihova poverljiva dokumenta u javnost, i nema dom.


    Uvek radi u bunkeru, zatvorenom i tajnovitom mestu, i ubeđen je da ga sve vreme prate američki i drugi špijuni. Prvi put kada je od osnivanja Vikiliksa 2006. napravio veći proboj u svetskim medijima, živeo je u sličnom bunkeru na Islandu. Bilo je to marta ove godine, u vreme erupcije vulkana Ejafjalajokul. Svojim stanodavcima predstavio se kao novinar koji je došao da izveštava o vulkanu. Čim su dobili ključeve, on i njegova ekipa počeli su da povezuju mrežu kompjutera u stanu, odakle će u svet otići brutalna slika - snimak od pre tri godine, načinjen u kokpitu helikoptera apač iz koga su američki vojnici ubili 18 civila, uključujući i dva Rojtersova novinara. Snimak je dospeo na Jutjub, a ostalo je istorija.


    Međutim, to je bio tek uvod u cunami koji će Asanž izazvati objavljivanjem poverljivih američkih depeša u kojima je postalo jasno da velika sila ne samo da ne haje za saveznike, već ih prisluškuje, prati, zove smešnim imenima, čak traga i za njihovim DNK. Njegov eksces preti da izazove novi požar na Srednjem istoku, jer je otkriveno da su Saudijci od SAD tražili bombardovanje Irana. Nastavak sledi, budući da je većina dokumenata Vikiliksa sada u posedu Njujork tajmsa, Špigla, Gardijana, El Paisa i Monda, koji ih sukcesivno, danima, objavljuju. Sledeća na redu je verovatno Banka Amerike. Tvrde da je u pitanju sadržaj hard diska jednog od šefova banke, što je mnogo veći izazov od, recimo, upadanja na Yahoo imejl adresu Sare Pejlin. To je, očigledno, bilo samo zagrevanje.


    Tvrdi da su svi njegovi pomagači volonteri. Najuži tim broji dvadeset ljudi, i svi jedni druge zovu inicijalima. Širi krug pomagača i donatora broji oko 800 ljudi, ali sem Džulijana, ni oni ne znaju ko je sve umešan u revolucionarni projekat Vikiliks.


    Sada Asanžu preti hapšenje po optužnici za silovanje dve Šveđanke. Tok tog slučaja je vrlo zanimljiv. Avgusta ove godine, optužbe za seksualni napad odbačene su posle jednog dana. Mesec dana kasnije, švedski tužilac odlučuje da ponovo otvori slučaj, a 24. novembra, u danu kada je svet već iščekivao skandalozne dokumente, a Vašington već alarmirao svoje prijatelje u svetu na depeše koje će verovatno ugroziti poverenje u SAD kao u partnere, švedski sud odbija Asanžov zahtev da mu ukinu rešenje o pritvoru. Slučaj je stigao do Vrhovnog suda Švedske.


    Ma koliko ozbiljne bile optužbe, Asanža se to ne tiče mnogo i medije veoma vešto koristi da bi prkosio svojim lovcima. Do sinoć se krio na nepoznatoj lokaciji, veruju - u Velikoj Britaniji, pripremao novu akciju i dao intervju Gardijanu zbog kojeg je oboren sajt lista. Nije ga oborila neka tajna služba, već ogromno interesovanje internet poklonika za ono što njihov novi guru ima da kaže.


    Za Asanža kažu da je energičan, da malo jede, da ne spava danima. Može u trenutku savršeno da se koncentriše, ali sa druge strane zaboravlja banalne stvari kao što je rezervacija avionske karte, piše novinar Njujorkera Rafi Hačaturijan, koji je sa osnivačem Vikiliksa proveo nekoliko nedelja. Asanžova majka je očigledno imala veliki uticaj na njegov karakter. Sa 17 godina je spalila svoje školske knjige, a verovala je i da formalno obrazovanje njenoj deci uliva nezdravo poštovanje za autoritete. Džulijan je kao tinejdžer od majke dobio komodor 64, a nekoliko godina kasnije postao je vešt programer i haker. Oduvek je bio aktivista koji je video greške sistema. Voli da čita Solženjicina, Kestlera i Kafku.


    Oženio se veoma mlad, sa 18 godina, i iz tog braka ima sina. Sa 20 godina je prvi put došao u ozbiljan sukob sa zakonom, zbog provale u sistem kanadske telekomunikacione kompanije Nortel, ali se izvukao samo sa novčanom kaznom. U međuvremenu se razveo i ušao u iscrpljujuću bitku za starateljstvo nad sinom. Kažu da je to razlog njegove potpuno sede kose u 40. godini. Pre sudske bitke bila je tamnosmeđa.


    Vikiliksu ovih dana stiže 10.000 dokumenata dnevno. Pitanje je koliki broj njih je verodostojan, pošto se može zamisliti koliko ljudi sada ima interes da preko Vikiliksa plasira laži za sopstveni račun. Najveći izazov za Asanža tako postaje ne hapšenje, već - očuvanje kredibiliteta. Zato će njegovi naredni potezi otkriti da li je reč o revolucionaru, jednom u milijardu ljudi koji će svet učiniti boljim mestom, ili antiheroju čija će se zvezda ugasiti kada novi skandal skrene pogled javnosti na drugu stranu.


    A teško je ne navijati za njega.

    IZVOR ----- Blic"
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #38

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se ja s tobom da "nije lepo" s njihove strane da mu prete smrću... Ali, realno, kakvim informacijama on može raspolagati, a da svet za njih (bar na određenom, makar nesvesnom, nivou) već ne zna? Da su SAD supersila vođena od strane supermoćnih ljudi kojima niko ne sme da se suprotstavi, a da u svrhu stvaranja novog svetskog poretka lažu, pokreću i zaustavljaju ratove, podmeću dokaze, špijuniraju, kradu, zaglupljuju i porobljavaju svetsku populaciju? Pa to već znamo.

    A zašto oni 'oće da ga liše nepotrebne težine glave na ramenima? Pa, da pokažu da se u novom svetu "to ne sme", a da onaj ko ipak sme mora biti spreman na to da bude optužen za, recimo, silovanje, i progonjen na svakom kutku planete.

    Koliko god mi njegov Robin Hud nastup bio simpatičan i koliko god želeo da uspe u onome što je naumio, mislim da će izgubiti glavu uzalud. Zašto? Svet nije spreman da se probudi! Svet je toliko zavisan od sistema da će pre ustati u njegovu odbranu, nego da bi ga promenio.
    Izgleda da svet ne voli ISTINU.
    Ako je njegov naum bio da obelodani istinu onda iako pogine to nikako nije zaludan posao
    5 milijardi ce ovu istinu prespavati ali onaj ostatak ce poceti da se budi .... i to je nesto za pocetak.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #39

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Imaš poverenja u 20% čovečanstva? Zavidim ti, ako usled afere Wikileaks i svih njenih posledica ukupno progleda jedan hiljaditi deo promila ljudi, ja ću biti više nego zadovoljan.

  10. #40

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    I tako u beskrajno!

  11. #41

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Gadafi je dao podršku Julijanu .
    Ovo je koliko sam uspeo da pohvatam jedini zvaničnik koji mu je dao podršku.
    Nadam se da neće valjda sad Chavez i ostali predstavnici "nedemokratskih" režima krenuti da se utrkuju u zajebavanju USA, onda će cela akcija pasti u vodu.
    A veliki borci i savetnici za demokratiju koje filtrira Kineski režim; Amazon, PayPal, Google,...sad su počeli da zavrću protok po kineskom principu, kakva licimetrija .

    http://www.guardian.co.uk/technology/2010/dec/04/wikileaks-cables-google-china-hacking
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  12. #42

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    "I naš Biro Interpola saopštio je da će uhapsiti Asanža, ako se pojavi na teritoriji Srbije
    a na sajtovima su se pojavili i šaljivi komentari čitalaca, da je Asanžov laptop pronađen u njivi kod Batajnice."


    a kraj Asanžovog lap Topa i Mladićev lap Tenk ..

    malo dublje u kukuruzištu i neka čudno kovrdŽava dlaka nesvakidašnjeg sastava i boje .. verovatno vanZemaljskog podrijetla.
    (o čemu naša diplomatija za sada ćuti)
    ______________
    šalu na stranu, decoooooooo ooooo oo.. ovo postaje mnogo opasno.
    Sada... kada se najevropljanin Ivica Moldertchić zakl'o da će ga uhapsiti.. Asanžu su znatchi dani odbrojani.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #43

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    PS. lepi sine

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #44

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Imaš poverenja u 20% čovečanstva? Zavidim ti, ako usled afere Wikileaks i svih njenih posledica ukupno progleda jedan hiljaditi deo promila ljudi, ja ću biti više nego zadovoljan.
    Verujem,Morfi.Jos kako verujem.Zar ti mislis da 20 posto probudjenog covecanstva je malo?

    Znas kako, razmisljala sam o onom sto si rekao u proslom postu o tome da smo mi ovo sve *znali*.Znali ili nagadjali ili sumnjali,ali kad ti dobijes istinu crno na belo sve to dobije drugu tezinu.

    Svidja mi se ovaj Asanz.Bas ima mooda.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #45

    Odgovor: Wikileaks - diplomatija na izvol'te

    grupa internet aktivista (ne znam kako drugacije da ih nazovem) pod nazivom Anonymous (anonimci) je potpuno podrzala Asanza: https://uloadr.com/u/4.png

    ne znam da li je pomenuto ali PayPal je objavio da vise nece primati ni prosledjivati donacije za Wikileaks...

    meni se cini da je lavina krenula. a na temu pomenutog skepticizma ka covecanstvu, ma svi se mogu promeniti. vera u coveka, sto se mene tice - uvek, ma kako stvarnost bila katastroficno losa. rekla bih da je krenulo nesto veliko.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •