Religije sveta - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Religije sveta

    Zajedničko svim religijama je postojanje jednog tvorca ovozemaljskog života i postojanje zagrobnog života.
    Moglo bi se zaključiti da je čoveku oduvek bila bliska zamisao da nas je stvorio neko sličan nama ali sa posebnim odlikama
    svemogući,poseban ..kao i da
    nećemo umreti već večno živeti pa makar i u nekom drugom obliku..a sve to iz čistog straha od nepoznatog.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  2. #17

    Odgovor: Religije sveta

    Postoje religjie koje su politeističke. Monoteizam nije nužno evoluirao politeizmom.
    I danas imamo politestičke religije . Ne zagovaraju sve religije veru u jednog tvorca. Čak i kad zagovaraju, on je obično troičan ili vodi za sobom kolonu svetaca, anđela,arhanđela, heruvima, serafima, što vodi poreklo iz staregipatske relgijie.
    Relgija je kompleksan pojam, drušveni, sociološki, antropološki a vera, intimni čin pojedinca.

    Sjajno je primetio Bazilej
    Podele ne nastaju u božijim okvirima, već u ljudskim.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #18

    Odgovor: Religije sveta

    Postojanje mnogih religija u svetu je očigledan dokaz da postoji jedna, jedina i istinita religija! Kako otkriti tu jedinu i istinitu i pravu religiju? Jednostavno, proučavanjem Biblije!


  4. #19

    Odgovor: Religije sveta

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Postojanje mnogih religija u svetu je očigledan dokaz da postoji jedna, jedina i istinita religija! Kako otkriti tu jedinu i istinitu i pravu religiju? Jednostavno, proučavanjem Biblije!

    A zašto ne Kurana?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #20

    Odgovor: Religije sveta

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Postojanje mnogih religija u svetu je očigledan dokaz da postoji jedna, jedina i istinita religija! Kako otkriti tu jedinu i istinitu i pravu religiju? Jednostavno, proučavanjem Biblije!

    A zašto ne Kurana?!
    Kuran je delo čoveka! Autor Biblije je Jehova, jedini i istiniti Bog, Stvoritelj i Kreator svega!


  6. #21

    Odgovor: Religije sveta

    koliko se ja secam tek za vreme cara Konstantina 325 godine na Nikejskom Saboru je uoblicena sadasnja verzija Biblije ( vulgata ) a iz nje su izosala mnoga apokrifna jevandjelja
    jedan od "recezenata " je npr bio i sveti Avgustin , ostale biskupe ili episkope sigurno zna neko ko se bavi istorijom Hriscanstva
    je se time ne bavim

  7. #22

    Odgovor: Religije sveta

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    koliko se ja secam tek za vreme cara Konstantina 325 godine na Nikejskom Saboru je uoblicena sadasnja verzija Biblije ( vulgata ) a iz nje su izosala mnoga apokrifna jevandjelja
    jedan od "recezenata " je npr bio i sveti Avgustin , ostale biskupe ili episkope sigurno zna neko ko se bavi istorijom Hriscanstva
    je se time ne bavim
    Auh, vi se jako dugo secate
    Dodji janje kad se žito žanje




  8. #23

  9. #24

    Odgovor: Religije sveta

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Autor Biblije je Jehova, jedini i istiniti Bog, Stvoritelj i Kreator svega!

    Niko to ne može da tvrdi 100% jer nije bio prisutan kad je delo stvarano,
    a oni koji jesu davno su pomrli.
    Tako da su takve izjave čisto nagađanje.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #25

    Odgovor: Religije sveta

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Autor Biblije je Jehova, jedini i istiniti Bog, Stvoritelj i Kreator svega!

    Niko to ne može da tvrdi 100% jer nije bio prisutan kad je delo stvarano,
    a oni koji jesu davno su pomrli.
    Tako da su takve izjave čisto nagađanje.
    Ovo je lično tvoje mišljenje! Ništa lakše nego ispitati da li je Biblija delo samog Stvoritelja! Evo samo jednog detalja: do danas je štampano više od
    4.000.000.000 primeraka Biblije. 98% celokupnog stanovništva može da čita Bibliju ili delove Biblije na maternjem jeziku!

  11. #26

    Odgovor: Religije sveta

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku


    Ovo je lično tvoje mišljenje! Ništa lakše nego ispitati da li je Biblija delo samog Stvoritelja! Evo samo jednog detalja: do danas je štampano više od
    4.000.000.000 primeraka Biblije. 98% celokupnog stanovništva može da čita Bibliju ili delove Biblije na maternjem jeziku!
    Podatak o broju odštampanih knjiga govori nam samo o njenoj potražnji na tržištu kao proizvodu.
    Dobra propaganda,marketing prodaje proizvod.Tako da ti je argument..
    Možda imaš neki podatak da su vršena ispitivanja DNK-analizom,kompjuterskom analizom skenirajući rukopis i sl.
    kad si tako 100% ubeđen u to što tvrdiš.Imaš li kakav opipljiv ,čvrst dokaz da je to baš tako?
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  12. #27

    Odgovor: Religije sveta

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku


    Ovo je lično tvoje mišljenje! Ništa lakše nego ispitati da li je Biblija delo samog Stvoritelja! Evo samo jednog detalja: do danas je štampano više od
    4.000.000.000 primeraka Biblije. 98% celokupnog stanovništva može da čita Bibliju ili delove Biblije na maternjem jeziku!
    Podatak o broju odštampanih knjiga govori nam samo o njenoj potražnji na tržištu kao proizvodu.
    Dobra propaganda,marketing prodaje proizvod.Tako da ti je argument..
    Možda imaš neki podatak da su vršena ispitivanja DNK-analizom,kompjuterskom analizom skenirajući rukopis i sl.
    kad si tako 100% ubeđen u to što tvrdiš.Imaš li kakav opipljiv ,čvrst dokaz da je to baš tako?
    Najbolji i najjednostavniji način je da počneš da studiraš i ispituješ Bibliju, da se lično uveriš!

  13. #28

    Odgovor: Religije sveta

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Postojanje mnogih religija u svetu je očigledan dokaz da postoji jedna, jedina i istinita religija! Kako otkriti tu jedinu i istinitu i pravu religiju? Jednostavno, proučavanjem Biblije!

    A zašto ne Kurana?!
    Kuran je delo čoveka! Autor Biblije je Jehova, jedini i istiniti Bog, Stvoritelj i Kreator svega!



    Izvini na "nepristojnosti", ali jednostavno tvoja tvrdnja je izazvala takvu reakciju. Nije mi namera da te njome povredm, samo sam preneo svoju prvu reakciju.

    Voleo bi da mi odgovoriš na par pitanja, ali pre toga molim te da mi ne odgovoriš sa "najbolje da sam proučiš Bibliju", već svojim rečima, razumljivo i nama koji nismo baš "na ti" sa tom vrstom štiva. OK?

    1. Na kojem jeziku je on napisao Bibliju?
    2. Na čemu je napisana biblija, papirus, glinene pločice, svila, kameni blokovi, štavljena koža...?
    3. Da li se i gde autor potpisao?
    4. Zašto je pisao u trećem licu?
    5. Kada i gde je štampano prvo izdanje?

    Ima još dosta pitanja koje bi voleo da mi neko obavešten razjasni, ali i ovo će za početak biti dovoljno.

    E da. Još jedno pitanje, kako se zove autor Kurana?

    P.S.

    Evo obećavam da ako mi daš iole konkretne i smislene odgovore, da ću se prijaviti na neki tečaj za proučavanje Biblije.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  14. #29

    Odgovor: Religije sveta

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Izvini na "nepristojnosti", ali jednostavno tvoja tvrdnja je izazvala takvu reakciju. Nije mi namera da te njome povredm, samo sam preneo svoju prvu reakciju.

    Voleo bi da mi odgovoriš na par pitanja, ali pre toga molim te da mi ne odgovoriš sa "najbolje da sam proučiš Bibliju", već svojim rečima, razumljivo i nama koji nismo baš "na ti" sa tom vrstom štiva. OK?

    1. Na kojem jeziku je on napisao Bibliju?
    Jehova nije lično pisao Bibliju, što je razumljivo! Napisao sam da je Jehova autor Biblije. Biblija (Hebrejski spisi-stari zavet) je pisana na hebrejskom i aramejskom jeziku.

    2. Na čemu je napisana biblija, papirus, glinene pločice, svila, kameni blokovi, štavljena koža...?
    Sa pisanjem Biblije je počeo Mojsije 1500. Godine PNE na papirusu.

    3. Da li se i gde autor potpisao?
    Jehova se nigde lično nije potpisao, ali je svima koji čitaju i proučavaju Bibliju jasno, da Biblija nije i ne može da bude delo čoveka. Ipak navešću nekoliko dokaza iz Biblije gde se ukazuje na Jehovino autorstvo Biblije:

    1. 2. Samuilova 23:1,2 " 23 Ovo su posljednje Davidove riječi:
    “Riječ Davida, sina Jišajeva,
    riječ čovjeka koji je bio uzdignut visoko,
    pomazanika Boga Jakovljeva,
    koji je omiljen u Izraelu i u pjesmama opjevan.
    *2 Duh Jehovin govorio je preko mene,
    riječ Božja bila je na mojemu jeziku!


    2. Isaija 22:15: “Ovako kaže Svevišnji Gospodin, Jehova nad vojskama.”

    3. 2. Timoteju 3:16, 17: “Sve je Pismo nadahnuto od Boga i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za odgajanje u pravednosti, da Božji čovjek bude posve sposoban i potpuno opremljen za svako dobro djelo.

    4. 2. Petr. 1:20, 21: “Nijedno proročanstvo Pisma ne proizlazi ni iz čijeg osobnog razmišljanja. Jer proročanstvo nikad nije bilo izrečeno ljudskom voljom, nego su ljudi govorili riječi koje su dolazile od Boga kako ih je vodio sveti duh.”

    5. Otkrivenje 1:1: “Otkrivenje Isusa Krista, koje mu je dao Bog, da pokaže robovima svojim ono što će se uskoro dogoditi.”


    4. Zašto je pisao u trećem licu?
    Jehova nije lično pisao Bibliju. Pisci koji su lično pisali Bibliju, pisali su onako kako ih je Jehova nadahnuo i vodio svojom aktivnom silom, svojom moći!

    5. Kada i gde je štampano prvo izdanje?
    Evo nekih interesantnih podataka o Bibliji i između ostalog i odgovor na tvoje pitanje:

    Jevrejii počinju prevoditi Hebrejska pisma na grčki 280. pr. n. e.
    Jeronim dovršava latinsku Vulgatu 400. n. e.
    Gutenberg dovršava prvu štampanu Bibliju 1455. Godine.
    Osnovano Britansko i inostrano biblijsko društvo 1804.
    Procijenjeni broj jezika po godinama
    522
    1900. Godina
    600
    700
    800
    900
    1,049
    1950. Godina
    1,100
    1,200
    1,300
    1,471
    1970. Godina
    2,123
    1996. godina
    2,200
    2,300
    2,400


    Ima još dosta pitanja koje bi voleo da mi neko obavešten razjasni, ali i ovo će za početak biti dovoljno.

    E da. Još jedno pitanje, kako se zove autor Kurana?
    Autor Kurana je čovek kome je ime Muhamed.


  15. #30

    Odgovor: Religije sveta

    Evo da skratim, ovi tvoji odgovori nisu ni pecanje u mutnoj vodi, ovo je mućenje vode!

    Ne verujem da si neinteligentan, jer veoma lepo barataš rečima. Ali ignorisati očigledno može da znači, uzevši u obzir prethodnu rečenicu, samo da to radiš smišljeno i to sa lošom namerom.

    Kako imaš obraza reći "Jehova nije lično pisao Bibliju. Pisci koji su lično pisali Bibliju, pisali su onako kako ih je Jehova nadahnuo i vodio svojom aktivnom silom, svojom moći!", a tu istu tvrdnju ne primeniti i na Kuran? Pa zar možeš da tvrdiš i dokažeš da i Muhamed nije bio nadahnut i vođen božijom voljom i rukom?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sveta Petka
    Autor Aiko u forumu Religija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 17:30
  2. U kom se delu sveta nalazite?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 05.09.2009, 11:39
  3. Stare religije
    Autor kohili u forumu Religija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 29.10.2008, 10:41
  4. Putovanje oko sveta (ne) dozivljeno
    Autor rusty nail u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.10.2008, 12:59
  5. Koliko poznajete druge religije?
    Autor Savannah u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 15.06.2008, 02:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •