"Panonski govnar" - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 76
  1. #61

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nekad sam padala na njegove pesme
    a sad i ne
    istovetni koncerti u razlicitim gradovima sa apsolutno istim forama i scenarijem su mi nekako bili bezveze
    dobar pesnik,ali biznismen pre svega
    i to mi je nekako bilo dovoljno da ne padam u nesvest vise......
    nema tu spontanosti,samo ume da gadja ljude.....
    Dabome.
    Ume da sroči, ali ume i da proda i zaposli familiju i napravi cirkus na kontu svog talenta.
    No dobro, čovek mora od nečega da živi, opravdavam i podržavam. Ko voli.
    Ja slabo.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #62

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Ne muzicar, narocito ne pevac, samo dobar pesnik, nista vise.
    I zivim za dan kad ce neko u drustvu da se prihvati gitare, a da u repertoaru ne mora nuzno da se nadje Balasevic
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #63

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Ne muzicar, narocito ne pevac, samo dobar pesnik, nista vise.
    I zivim za dan kad ce neko u drustvu da se prihvati gitare, a da u repertoaru ne mora nuzno da se nadje Balasevic
    On je mnogo vise od pesnika.
    I muzicara i pevaca.
    To je isto kada bi rekla da je Zvonko Bogdan pevac a Mika Antic pesnik.
    I nista vise od toga.
    Oni su deo identiteta , kulture ...ono po cemu se ovo podneblje prepoznaje.
    Po tome ih prepoznaju njihovi postovaoci .....jer im je blisko , najbliskije , osecaju kao svoje ono o cemu pevaju , pisu....
    Nalaze se prvo u tome ....sto je sasvim normalno...jer im je poznato ...najpoznatije....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #64

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Postovaoci se verovatno pronalaze Ja nesto bas i ne otkidam na njega, tek me ponegde neki stih odusevi, zato sam i rekla da je dobar pesnik. Pevac definitivno nije.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #65

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Big Rancer,nema dalje !
    Ovaj sajt nosi ime Vojvodina cafe, Balasevic je jedna od prvih 5 stvari na koju svet pomisli kada kaze Vojvodina.
    On je najbolji kantautor danasnjice i ikona Vojvodine i svih Vojvodjana koji se tako osecaju.Svidelo se to nekome ili ne i to prihvatam,narod ne voli da je neko licnost za primer,ponos i iznad njih.
    Da upravo to,dosta mi je brise ljudi koji ne mogu da priznaju svoj poraz,pa onda ruse sve redom sa sobom.Djole je nedodirljiv jer ima ogromnu armiju obozavaoca.
    Kada neko od vas ovde napravi nesto u zivotu poput njega,ja cu skinuti kapu i neki lepu rec napisati o tome.

  6. #66

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Ђорђе Балашевић је онај лепши део Србије.
    Ђоле је Амбасадор добре воље који представља своју земљу на најлепши могући начин.
    Ђоле пева о Новом Саду ,о Војводини а то може разумети само ко је Новосађан,Војвођан свиђало се то неком или не.
    Ђолетове песме о Штранду,о Корзоу можемо разумети само ми који смо се познавали,само они који памте Нови Сад док је личио на себе.
    Ма,он је .......Наш Ђоле
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  7. #67

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Ja ne zelim ni da cujem onu drugu sva sreca manju stranu ove zemlje generalno tragicne.
    Zasto?
    Triput pogadjaj

  8. #68

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Pa ne znam koliko lep može da mi bude neko ko je imao ispade kao on. Ovo sad o njemu, odvojeno od njegovog stvaralaštva... dakle kao osoba mi je krajnje ljigav i odbojan. Recimo da ne delimo mišljenje po nekim pitanjima niti mi se dopada njegov karakter. Što se stvaralaštva tiče, ni to mi ne leži, čime ja naravno ne dovodim u pitanje njegovu vrednost. Očigledno da se to mnogima dopada, a ja baš nisam kompetentan da mu komentarišem muziku, tekstove i ostalo. I kakav crni on da se ja identifikujem sa njime, dobar tamburaški orkestar sa nekim starim pesmama, Zvonko Bogdan, pa i Garavi sokak su nešto uz šta mogu da uživam, napijem se pa i zaigram. Balašević... teško.

    Ova pesma u vezi govnara, jednom sam je čuo i verujem da je prvenstveno cilj bio njega popljuvati i iskazati o njemu stav, može to dosta finije da se uradi. Tako da ću ja da se držim dobre tambure kao i do sada, a ko hoće Đoletovu sliku mož' da metne na zid kao ikonu.



  9. #69

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Kakav god da je, napraviti ovako nešto je morbidno. Taj "spot" više govori o njima nego o Balaševiću. Mogli su napraviti neku sprdnju na njegovu pesmu, poput Alkoholičarke i Bajagine Tišine, pa bi čak bilo i zanimljivo, a ovako je za posmatranje.

    Vređanjem i omalovažavanjem se ništa ne postiže.

  10. #70

  11. #71

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Đorđe Balašević, kao uostalom i svaka druga javna ličnost, može se kritički tretirati na zakonom dozvoljen način pošto nije ni faraon, niti Tito (prema kojemu je nekada bio vrlo sklon, emotivan čak) jer, koliko znam, ne postoji Zakon o zaštiti lika i dela Đorđa Balaševića. I to je suština ove priče. Sve ostalo je magla, iracionalno i manje važno. Znači, nije važno ko voli, a ko ne voli Đoleta, niti kakav je on pesnik, ili kao čovek (svi ga inače hvale kao kavaljera široke ruke i čoveka od reči, koji svojim altruzmom i dostojanstvom skoro više čini za milu mu i napaćenu Srbiju nego čitava više nego sposobna i uspešna Tadićeva diplomatija)...

    Ne znam Koliko je dobar spot Zaklane čeljadi. Važnije od njegovog kvaliteta je mogućnost izražavanja svoga stava. Ili se možda Đole ne sme kritikovati, baš kao i Lepi nam Bora, predsednik? Demokratija, principijelnost i univerzalnost. Nema šta.
    Poruku je izmenio memento, 07.08.2011 u 21:42
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #72

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Na ovu temu bih samo ostavio komentar:
    MATER VETRU DOK JE NAMA NAS

  13. #73

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Đorđe Balašević, kao uostalom i svaka druga javna ličnost, može se kritički tretirati na zakonom dozvoljen način
    Meni ovaj klip ne deluje kao kritika. Sam naziv benda "zaklana čeljad" mi je dovoljno ogavan da ih ne uzmem ni pod tačkom razno kao kompetentne ljude da iznose bilo kakav stav o bilo kome. Mislim zaklana čeljad.

  14. #74

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat Xivilai kaže: Pogledaj poruku
    Meni ovaj klip ne deluje kao kritika. Sam naziv benda "zaklana čeljad" mi je dovoljno ogavan da ih ne uzmem ni pod tačkom razno kao kompetentne ljude da iznose bilo kakav stav o bilo kome. Mislim zaklana čeljad.
    Tebi ovaj klip može delovati i kao himna Intergalaktičke unije i to je tvoje pravo. Ali, i moje je pravo da imam svoje mišljenje, a kritika nije po difoltu negativni stav o nečemu, ili nekome. Složio bih se da naziv benda i meni deluje neprimereno, ali to je već stvar ukusa....

    Lično mislim da odnos prema Đorđu Balaševiću može biti vrlo pogodan primer indikatora naših karaktera i naših ličnosti. Naime, pošto smo svi mi ljudi, jasno je da svi mi imamo i vrline, ali i slabosti. Pa tako, za nekog ko nam je simpatičan ili smo njegovi fanovi (a ova osećanja su iracionalna kategorija) naći ćemo za svaki njegov moguće loš postupak (potpuno) opravdanje. I obrnuto, za one koji nam nisu simpatični, ili ih ne volimo (takođe iracionalno stanje) nemamo (ni malo) milosti...

    Verujem da ćemo se skoro svi složiti da nije dobro ni jedno ni drugo, jer želja da se dosegne istina u što većem stepenu, po meni, bi trebala biti starija i prioritetnija od bilo kakve simpatije ili antipatije prema nekom pevaču, sportisti (klubu), političaru (stranci), ili bilo kojem drugom javnom subjektu...

    Čini mi se, na žalost, da je u životu daleko više strasti nego racionalnog odnosa prema poznatim ličnostima. I ne samo njima.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #75

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Tebi ovaj klip može delovati i kao himna Intergalaktičke unije i to je tvoje pravo. Ali, i moje je pravo da imam svoje mišljenje, a kritika nije po difoltu negativni stav o nečemu, ili nekome. Složio bih se da naziv benda i meni deluje neprimereno, ali to je već stvar ukusa....
    Naravno, samo kažem da nekoga ko se krije iza maski i sa takvim imenom ne smatram kompetentnim da bilo koga kritikuje. To me podseća na patriJote koji prde po forumima/blogovima kako treba slati vojsku na Kosovo, a pušku su videli na TV-u.

    I ne razumem kakva je kritika "jebao te očerupani petao i bagrem izvaljeni" sa koreografijom gde vitla sa piletom bez glave.

    Očigledno je da ovim klipom iskazuju svoje gađenje prema dotičnom, ali na jedan vrlo primitivan način i kome je ovakav način kritikovanja zanimljiv, taj je isti kao i ovi kreteni u tom spotu.

    Nisam Balaševićev PR, niti sečem vene za njim, ali volim da ga čujem. Daleko od toga da je savršen, vrlo dobro zna šta radi, vrlo dobro zna da podiđe publici, nije mi se svidela izjava da priča iskvarenim srpskim jezikom, pa ako ga gledam na tjubu, obično preskačem live nastupe, ali ovo nije sazlužio. Ne on, nego niko, čak ni one raspale sa Pinka.

    Postoje mnogo kreativniji i inteligentniji načini da se iznese (ne)slaganje.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Čini mi se, na žalost, da je u životu daleko više strasti nego racionalnog odnosa prema poznatim ličnostima. I ne samo njima.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •