Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 4
Strana 4 od 28 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 413
  1. #46

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Ima je i imat će je nažalost još dugo. A uzroka mnogo, trenutno aktuelnih, sveže sećanje na prošlost, uticaj rukovodećeg establišmenta na formiranje javnog mnjenja u Hrvatskoj, sveže sećanje na ratne strahote devedesetih godina prošlog veka. I pored deklarativne volje za pomirenjem između Hrvata i Srba, sve ostaje kao papirna obećanja. Nema povratka izgnanih Srba, nema otvaranja tržišta, jer novac obriše i netrpeljivost i pomogne da se prevaziđu teška sećanja. Šta još, pa nikad jasno razjašnjena i priznata zlodela u drugom svetskom ratu, nije se pojavila želja za pokajanjem i priznanjem. Gledajući realno i pored strahovitih zlodela koja su počinili vojnici Nemačke u drugom svetskom ratu u Srbiji, po mom mišljenju, još uvek, a mislim i biće popularniji Nemci u Srbiji, nego Hrvati.Ja shvatam cilj Hrvatske, koji je ostvaren,a to je sopstvena država. To će možda, posle izvesne vremenske distance, dati mnogo bolju atmosveru za prevazilaženje dosad trajne netrpeljivosti i svakako mržnje. Raduje atmosvera mladih ljudi u Srbiji koji su spremni da oproste, zaborave i da prevaziđu takvu situaciju, što zdušno podržava i većina ljudi u našoj zemlji, bez obzira na sve do sada doživljeno. Ostaje da vidimo dali će i Hrvatska imati snage i želje da to isto uradi kod sebe?
    In vinas veritas

  2. #47

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ima je i imat će je nažalost još dugo. A uzroka mnogo, trenutno aktuelnih, sveže sećanje na prošlost, uticaj rukovodećeg establišmenta na formiranje javnog mnjenja u Hrvatskoj, sveže sećanje na ratne strahote devedesetih godina prošlog veka. I pored deklarativne volje za pomirenjem između Hrvata i Srba, sve ostaje kao papirna obećanja. Nema povratka izgnanih Srba, nema otvaranja tržišta, jer novac obriše i netrpeljivost i pomogne da se prevaziđu teška sećanja. Šta još, pa nikad jasno razjašnjena i priznata zlodela u drugom svetskom ratu, nije se pojavila želja za pokajanjem i priznanjem. Gledajući realno i pored strahovitih zlodela koja su počinili vojnici Nemačke u drugom svetskom ratu u Srbiji, po mom mišljenju, još uvek, a mislim i biće popularniji Nemci u Srbiji, nego Hrvati.Ja shvatam cilj Hrvatske, koji je ostvaren,a to je sopstvena država. To će možda, posle izvesne vremenske distance, dati mnogo bolju atmosveru za prevazilaženje dosad trajne netrpeljivosti i svakako mržnje. Raduje atmosvera mladih ljudi u Srbiji koji su spremni da oproste, zaborave i da prevaziđu takvu situaciju, što zdušno podržava i većina ljudi u našoj zemlji, bez obzira na sve do sada doživljeno. Ostaje da vidimo dali će i Hrvatska imati snage i želje da to isto uradi kod sebe?
    Vjeruj mi na obje strane je politika ucinila svoje, odrala po ledjima naroda. Vrijeme je da svi zajedno shvatimo da nam nista dobro nije donio taj rat . Sad smo svi samostalni i "slobodni", a kostalo nas je tisuce i tisuce zivota.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  3. #48

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Ова мржња (због отимање наше земље и протеривања Срба са њихове земље) трајаће још дуго. Многи још памте рат за независност јер су многи ту изгубили породице. Заборављамо да је све то против-хришћански...

  4. #49

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Ова мржња (због отимање наше земље и протеривања Срба са њихове земље) трајаће још дуго. Многи још памте рат за независност јер су многи ту изгубили породице. Заборављамо да је све то против-хришћански...
    Tačno pogotovu što su podgrejane stare rane iz drugog svetskog rata u ovom zadnjem, nije hrišćanski. Ali sa naše je strane da se ponašamo hrišćanski, ko tebe kamenom ti njega hlebom!
    In vinas veritas

  5. #50

    Odgovor: Mržnja Hrvata i nas?! Još uvek ?!?

    Bili smo mi daleko slobodniji i samostalniji dok smo bili na "gomili" (subjektivno mišljenje)!!

    Možda imam razloga da (u najmanju ruku) ne volim neku naciju (narodi i narodnosti) iz ex yu, ali nemam taj osećaj... Možda imam nekih razloga da respektujem (u najmanju ruku) neke od gorenavedenih, ali nemam ni taj osećaj....

    Lično mislim da je ex yu bila veštačka tvorevina, kome je bila dobra, bila je kome nije, pa eto nema je više 'el sad bolje?!?

    Za mene je još uvek najlepše more "...Šibenska jugovina...", još uvek najčistiji vazduh u BiH, i najbolje skijanje kad smo kod toga "...Sarajevo ljubavi moja...", najbolja veš mašina i kobaja pa gorenje i kranjska, najbolji pršut iz Njeguša, najbolji sladoled od Ćazima, najbolji ex yu rock band Leb i sol a i burek kod čika Slaveta, najbolja rakija šljivka sa sve čičom u šubari na etiketi... Naravno najzad da nema ništa ukusnije, lepše, čistije, praktičnije, slađe, masnije, morskije, brđanskije, omamljivije, milozvučnije od svitanja junske zore na Vršačkom bregu, ili negde iznad Karlovaca kada vam pogled pada na mlado zeleno žito, kada je sve u zrenju i rastu, kada sve u panonskom moru buja i puni se životom.....

    Eto, možemo mi zajedno, i bićemo zajedno, nateraće nas, ko što su nas naterali i da se raziđemo.... Dušmani (onostrani i ovostrani)....
    DON'T PANIC

  6. #51

    Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    U poslednjih par dana imali smo napad na kosarkase pa sinoc paljenje zastave....
    Da li nase susede Hrvate treba obavestiti da je rat prestao???!!!!

    Cini mi se da oni imaju "palestinski" ili "jevrejski" sindrom (kako vam vise odgovara) pa prvo i osnovno sto uce decu pre nego sto i prohodaju je da mrze sve sto ima ikakve veze sa Srbijom...kao da im je to neka opsesija u zivotu...
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  7. #52

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Шта рећи...осим...мени је баш жао тих рвата....у ово доба бити тако болестан ...страшно!
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  8. #53

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Pitanje slabe drzave koja ne zeli bitnije uticati na javno mnenje jer politici to odgovara.

    Citajuci postove na politici jasno se vidi da mrznja suprotnog smera postoji i u Srbiji. To sto se ta mrznja ne ispunjava huliganski na ulicama je verovatno posledica odgovarajuce politike koja zeli ovu zemlju da odvede napred.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #54

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pitanje slabe drzave koja ne zeli bitnije uticati na javno mnenje jer politici to odgovara.

    Citajuci postove na politici jasno se vidi da mrznja suprotnog smera postoji i u Srbiji. To sto se ta mrznja ne ispunjava huliganski na ulicama je verovatno posledica odgovarajuce politike koja zeli ovu zemlju da odvede napred.
    meni se cini da bas hrvatska drzava utice i na medije....
    svakog dana na nekom njihom kanalu mora da se dotakne tema "srbija" barem jednom...kao da im je to neki podsetnik...
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  10. #55

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Drago mi je da imamo manje razlogaa za takvu mrznju
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #56

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    meni se cini da bas hrvatska drzava utice i na medije....
    svakog dana na nekom njihom kanalu mora da se dotakne tema "srbija" barem jednom...kao da im je to neki podsetnik...
    Politicki trik odvracanja naroda od neresenih problema. Kanalisanje nezadovoljstva.
    Postoji pozitivna povratna sprega, podgreva se mrznja koja posle sama od sebe trazi medijsku podrsku, a mediji zele popularnost, pa rado ucestvuju u tome. To je nesto kao biti u trendu (biti ``domoljub``).
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #57

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Још само ово о њима....

    Ударна вест на њиховој ТВ била је да је дошло до дивљања српских навијача у Мелбурну и да је том приликом избила туча са навијачима који су навијали за турског играча, иначе босанског порекла . Наравно вест о победи нашег тенисера је изостала....

    А шта рећи за дивљање навијача у сплиту (намерно мало слово) након кошаркашке утакмице Црвене Звезде...

    И као што рекох, мука ми је од њих, па изволите на море у хрватску (намерно мало слово) да поправите наш рејтинг код њих ....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  13. #58

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Mrzeli su oni nas i mnogo pre 90ih.........tako da ovo netreba da nas cudi.Meni ih je bas zao,stvarno mi ih je zao ....A videce se i koliko se mi medjusobno mrzimo kad se susretnu nase rukometne reprezentacije......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #59

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Још само ово о њима....

    Ударна вест на њиховој ТВ била је да је дошло до дивљања српских навијача у Мелбурну и да је том приликом избила туча са навијачима који су навијали за турског играча, иначе босанског порекла . Наравно вест о победи нашег тенисера је изостала....

    А шта рећи за дивљање навијача у сплиту (намерно мало слово) након кошаркашке утакмице Црвене Звезде...

    И као што рекох, мука ми је од њих, па изволите на море у хрватску (намерно мало слово) да поправите наш рејтинг код њих ....
    O onim aerodromskim huliganima sam pisala kad su me pre neki dan iznervirali, ali što volim taj deo Jadrana, ijao... I prijatelje sa kojima iz Zagreba krenemo na obalu. Ne mrze svi. Ne mrze nas baš svi. Isto kao i mi.

  15. #60

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    U poslednjih par dana imali smo napad na kosarkase pa sinoc paljenje zastave....
    Da li nase susede Hrvate treba obavestiti da je rat prestao???!!!!

    Cini mi se da oni imaju "palestinski" ili "jevrejski" sindrom (kako vam vise odgovara) pa prvo i osnovno sto uce decu pre nego sto i prohodaju je da mrze sve sto ima ikakve veze sa Srbijom...kao da im je to neka opsesija u zivotu...
    Brate, oni (ili ogromna većina, barem) je učila svoju decu da mrze Srbe celog prošlog veka, dok smo mi uljuljkivani šarenim lažama koje su nosile ime bratstva & jedinstva. Tu se ništa nije promenilo, jedino što danas mogu da otvoreno pokazuju koliko nas "vole". I ne, ne bih išao na more u Hrvatsku, ako već mogu da biram. Previše je tu lažnog za moj ukus.

    A i ne zaboravljam ništa.

    Opraštam jako retko.

Strana 4 od 28 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •