Lepa si lepa...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Lepa si lepa...

    Sama se sobom dokazuje i sama se sobom brani(ma...to negde procitah...)...Nas prozaista V.Desnica je napisao da je lepota talenat,sto nisam sigurna da je tako ..A,ocekivanja da lepotu prati superioran um su preterana i pateticna,ako ne i neistinita...
    Ima nesto interesantno sto sam procitala ,a iz pera ruskog klasika Goncarova(napisao cuveni roman Oblomov)...''Glupa lepota nije lepota''...
    Glupa lepota nije lepota.
    Zagledaj se u tupu lepoticu,pogledaj duboko
    u svaku crtu njenog lica,njen smesak,pogled
    -njena lepota ce se postepeno pretvoriti u poraznu rugobu.

    Lepota je uvek cudesno iznenadjenje,umetnost prirode i njen dar...

    Svi znamo, da su izuzetno lepi ljudi, vrlo cesto usamljeni,problematicni i nesrecni! Mnogi, ce se svakako od nas, tu prepoznati,ili setiti ''svoje mladosti''(sto ne znaci da zrelija doba ne obiluju lepotom u fizickom smislu ...zato(''mirna ona koja bi da me ujede''...a koja nema 25 ili 32.''.)

    Zivoti poznatih lepotica,Jelene Trojanske,Kleopatre,Merilin Monro,raznih princeza,behu jako nesrecni i tragicni...
    Drevni narodi bi to objasnili ''ljubomorom bogova'',sto mi je nesto ''divno'' i tako blisko...jer ako sudbina coveka obdari na jednoj strani,obavezno mu oduzme nesto na drugoj!(Ima ponekada istine u tome..!)...Otuda i rasprostranjeno misljenje da lepa zena ne moze biti pametna ,a lep muskarac slabic,razmazen,nepouzdan ...

    Zena obdarena lepotom suvise se poistovecuje sa svojim izgledom i najvaznija joj je sopstvena lepota!Za nju postaje tragedija mali nedostatak u izgledu i potpuno su joj nepodnosljivi simptomi starenja.Pokusava svim silama da sacuva lepotu koja odlazi...(samo da napomenem..pomahnitali vrtlog savremenog zivota jos vise zaostrava takvu situaciju preko medija stampajuci,pokazujuci,forsirajuci,''izgled bez mane'',narocito preko fotografija glimica,pevacica,zena-politicara...gde se svaki mali nedostatak preuvelicava... pa ni psiholoski najstabilniji covek takav pritisak tesko da moze izdrzati...)

    Sta je lepota-dar ili prokletstvo?...Jedni ljudi sa godinama postaju lepsi,drugi gube na privlacnosti..Zivotno iskustvo ,sva osecanja,misli,sve ono sto nas je pratilo tokom naseg puta,sve senke,persone...ostavljaju pecat na licu..upisuju se, i prave nam'' mape na licu'',gde svaka linija znaci neku pricu,neobicno vaznu za nas..
    Ako smo imali ''lep zivot'',lice se vremenom prolepsava,a ako ne...Znate i sami!

    Mnogima od nas se cini da nam upravo lepota nedostaje za srecu,ali ovome protivureci narodna mudrost''Nemoj da se rodis lepa ,rodi se srecna''..
    Veza izmedju lepote i srece je specificna i veoma slozena...
    Zaista, veoma cesto u zivotu lepotica, se usled okupiranosti i dugogodisnjeg proganjanja muskog sveta, tokom zivota,javlja svest o sebi kao dragocenoj ,prestiznoj stvari koju treba sto bolje prodati!Lovci na prestiz obicno agresivni i ljubomorni, stvaraju oko lepotice tako cvrst obruc, da onaj koji je sposoban za zaista ozbiljna osecanja ,kao po pravilu,ne moze kroz njega da se probije,pa se nasa lepotica, u gomili obozavalaca, nadje apsolutno sama i nikome,u sustini,potrebna!

    To stanje je inace dobilo naziv''Sindrom Merilin Monro''...

    Da li je u vasem zivotu vazna lepota kao zivotna kategorija?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Lepa si lepa...

    jeste..meni je vazna ljepota..bez lazne skromnosti...mada,nije kljuchna,iz razloga sto je zaista vaznije kakva si osoba zapravo... imas stila..sharm..sposobna..energichna 'jaka'..inteligentna i imas ttakvu osobu ispred sebe na primer,a s druge strane nije lijepa..hehe sta onda...

  3. #3

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Lapsus calami:
    Nista nije tako slepo kao ljubav

  4. #4

    Odgovor: Lepa si lepa...

    lepotom tela se mozze iskazati lepota i zrelost duha. volim kad kreativni, obrazovani, stabilni, mudri ljudi lepotom i negovanoshchu svoga tela pokazzu poshtovanje prema zzivotu.

    tada ne mozzete videti prenaglashenost, kich ili losh ukus. tada su telo i duh komplementarni i jedan drugom sluzze kao potvrda. kao pohvala.

    sve drugo je tresh.

    i oni koji shminkom maskiraju prazninu isto kao i oni koji neurednoshchu, debljinom, porocima maskiraju slabost duha.
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Ovim postom zelela sam da ukazem na neminovnost i postojanost velikog broja problema,konflikata i tuznih epizoda u zivotu privlacnih i lepih zena!Usled nemogucnosti da sebe upoznaju i prepoznaju svoje prave zelje i htenja, ,a i zbog razlicitih uticaja,i spleta neobicnih i uznemiravajucih okolnosti, pa zbog nerazumevanja porodice,okoline, veliki broj lepotica provodi svoj zivot u muci,patnji,tuzi, cesto i sa fatalnim zavrsetkom...

    Lepe devojcice,su jos od detinjstva okupirane i razmazene opstom paznjom ,navikle da lako dobiju sve sta pozele !Tokom zivota razvice se u one,koje su savrseno nesposobne da razumeju drugoga i saosecaju sa njim(o empatiji nema smisla ni govoriti...)
    Mladost je sama po sebi najlepsi boziji dar,bolje reci ''uslov','koji iziskuje ispunjenje odredjenih ''zahteva''koji se ispostavljaju na poverenje u nadi da ce se uklopiti u zakonitosti opstanka i zivota..a ako ona bude darovana jos i fizickom lepotom,tako zdruzene ,u jednom momentu stopice se u celinu.
    \
    NJihov bljesak bi trebao da prozme svaku poru u telu i u nekom trenutku zivota, svetloscu da obasja dusevni uspon, ciji odraz bismo u ocima naslutili...Obozavamo da poniremo u takve oci,u njima plovimo,uranjamo,nastajemo,nestajemo,putujemo,dozi vljavamo,ocarani bogatstvom i raznolikoscu lepote u svim psiho-fizickim varijacijamai kroz sve godine zivota...
    Nazalost,to se ne dogadja...vremenom,ljustura se menja,slike se smenjuju,maske i iluzije nestaju,socijalna slika se odbacuje i ostajemo Mi...sa praznim i mutnim ''mrljama'' u ocima...i cesto ne znajuci u sta smo se pretvorili i sta je od nas ostalo(na nesrecu,potpomognuti ,svojom porodicom,prijateljima,okolinom koji vredno rade ''na nasem propadanju''...)...
    Znajuci,koliko fizicka lepota moze biti kobna i koliko puta je mnoge oterala u ''beskonacnu vecnost''..a i u literaturi i na filmu imamo:Nekada ludo zaljubljen u lepu''kucku'',muskarac odlazi nekoj neuglednoj devojci,ili devojka daje prednost ne narocito lepom ,ali dusevno bliskom coveku u odnosu na samo zadovoljnog lepotana...

    ''Lepota nije sreca,znaju to lepe zene.Pre je prinuda.Nema u njoj nikakvog spokoja.Covek se od nje brani,ali onostranost pobedjuje,i covek joj postaje zarobljenik,rob,luda.Odnos izmedju coveka i lepote nije nalik na ljubavni zagrljaj,nego na rat.I ako lepota pobedi,ne pobedjuje covek,nego bozansko,pobeda coveka bi bila ako bi mogao da zivi u miru i cuti.''....

    U zdanjima-hram Afaja u Egini...Bela Hamvas
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #6

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Na lepotu gledam slično kao na talenat,...nekom ga je bog dao.
    Pa ne bih se složio da su generalno izuzetno lepi ljudi usamljeni, problematicni i nesrecni .
    Mislim da je to individualna stvar i stvar izbora, kao i kod mnogih drugih darova prirode: glasa, uma, sluha, sportskog talenta...neko zna da se nosi s tim darom, a neko sagori.



    Znate recimo Branka Djurića, koji nas je šarmirao 90-tih svojim talentima (nisam baš neku lepotu izabrao ). Nikad ga ne možemo pronaći u kojekakvim skandalima, žutoj i bilo kakvoj štampi sa nekom glupošću, a moglo mu se itekako. Izabrao je neki svoj put čovek, pa ga gazi.
    Ako neko od svog života ne želi da pravi cirkus, ne može ga na to niko naterati?
    Poznajem jednu prelepu ženu kojoj smo se divili od malena, sestru mog dragog prijatelja. Imala je bezgranične mogućnosti i ponude. Nikad se nije prepustila lepoti, letbdela u oblacima i dopustila da joj njena lepota bude opterećenje. Udala se, rodila decu, završila fakultet, ima svoju firmu i brine o porodici najnormalnije.
    Mišljenja sam da stabilnom, obrazovanom čoveku razni talenti i darovi prirode mogu itekako dobro doći ako zna dobro da ih artikuliše i usmerava.
    Naravno da ima onih koji se izgube i izgore u preteranoj ambiciji, al mislim da su to pojedincikoji nisu imali tu sreću da se na nekog pouzdanog oslone.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #7

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku

    Ako neko od svog života ne želi da pravi „cirkus“, ne može ga na to niko naterati?
    .
    ...

    Vecina ljudi verovatno zaista ne zeli da pravi ;''cirkus'' od svog zivota,isto kao sto neuroticar ne zeli da place svako jutro,pa ipak place...

    Hocu da kazem da zaista postoje jako lepo ljudi,ciji su zivoti haoticni ,ne iz njihovih zelja,vec iz zelja dubina njihovih dusenih patnji,a , nastalih jos davno i ko zna zbog cega(iz prakse znam masu lepih devojaka,veoma nesrecnih koje su hronicno nezadovoljne,a,zadojene medijskim manipulacijama o neprestanim novim preparatima za prolepsavanje ...koje se neprestano ogledaju ,i koje zive zacaurene u svom nedodirljivom svetu,jer ih niko nije dostojan...

    A,svakako da ima i onih srecnika ili srecnica koji su uspele i da usklade i sloze vecinu kockica u svom zivotu i da u skladu sa tim srecno zive...

    Nas niko u zivotu , ne tera(naravno ima izuzetaka...)..uglavnom mi sami sebe teramo..tj.taj glas ,se javlja iz dubina nasih sopstvenih licnosti...i diriguje nama...

    U grupi mojih prijateljica iz baletskog ansambla,ne zna se koja je bila lepsa,vecina su bile jako nesrecne...i usamljene...(prejaka identifikacija sa fizickim izgledom..sto nema veze sa onom pravom sustinom bica...,pa samim tim i mnogo problema..)...

    Niko od nas sigurno nikada ne govori ...''sad sam usamljen, jer sam lep'' ili ''nesrecan''zbog toga...ali mi smo ''naterani '',na takva stanja svojim neuroticnim i psihoticnim simptomima....i ko zna cime jos...a,svakako da to ne zelimo...
    Cesto zaboravimo da je covek i ''bolesno'' bice...cak neki smatraju da se i radja takav...

    Ovo o tvojoj prijateljici je jako lep primer,kako lepota moze da ''ugrabi ''i srecu i dobro je da toga ima......

    Istorija je prepuna primera lepotica sa smrtnim ishodom...mada sigurno ima i onih drugacijih...

    .
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  8. #8

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    veliki broj lepotica provodi svoj zivot u muci,patnji,tuzi, cesto i sa fatalnim zavrsetkom...
    Veliki broj bilo kakvih ljudi provodi svoj zivot u muci, patnji, tuzi.. Itd.. Nema to nikakve veze sa "urodjenom" lepotom..

    Covek/zena kao i slika ili bilo koji vizuelni efekat se menja kroz godine u nasim ocima.. Ne menja se on licno, menja se nas pogled na svet i zivot i iste stvari dozivljavamo ili osecamo na razlicite nacine.

    Mozda su ovakve zene o kojima pises "vidljivije" pa su nam njihovi haosi glasniji ali to ne znaci da je haosa onih drugih manje..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Lepa si lepa...

    jel mi ovde prichamo o plastichnoj hirurgiji?
    mcm, jel nas na tu stranu navodi danka?
    & underpaid......

  10. #10

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Nagomilano ljudsko iskustvo nas nedvosmisleno uči da ništa što je ekstremno nije dobro. Tako je i sa fizičkom lepotom ljudi. Međutim, što se tiče lepotica i lepotana, tu bih dao nekoliko uslovnih ograničenja...

    Mišljenja sam da su MM i ostale lepotice slične sudbine (kao što je, recimo, Lana Tarner) pre svega žrtve struktura svojih ličnosti, karaktera, temperamenta, itd, odnosno svog ukupnog fenotipa.

    Fizički izgled, kao što je poznato, je jedan od mnogobrojnih činilaca koji utiče na formiranje ličnosti svakog ljudskog bića i nije sve jedno da li je neko visok 145 ili 175 santimetara, ili ima ili nema klempave uši, pati ili ne pati od prekomerne debljine itd. Dakle, jasno je da su kod formiranja ličnosti anomalije i nestandardne vrednosti uzrok različitih negativnih uticaja na psihološki razvitak svakog od nas, ali, nije bez razloga tvrdnja da i izuzetna lepota može da zasmeta u osećanju lične sreće skoro isto kao i, da kažem, ružnoća. Ipak, usudio bih se reći da posotoji bitna razlika u svemu tome, jer je detinjstvo lepših osoba po pravilu u proseku lepše i sa manje stresova, mada su lepe devojčice uvek loše prolazile, jer su ih već u osnovnoj školi zadirkivali njihovi drugari iz razreda i šire...

    Međutim, i pored toga sklon sam da poverujem da fizička lepota nije nužna pretpostavka za nesreću neke prelope žene, već pre svega njena psihička konstiticija, inteligencija, karakter i sve ono što čini jednu odraslu ličnost...

    Osim toga, lepota je relativna stvar. Moj jedan prijatelj tvrdi da je lepota žene direktno proporcionalna broju popijenih vinjaka. Sklon sam da mu u visokom postotku i poverujem...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #11

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Veliki broj bilo kakvih ljudi provodi svoj zivot u muci, patnji, tuzi.. Itd.. Nema to nikakve veze sa "urodjenom" lepotom..
    ..
    ...
    Ovo samo u kontekstu toga da i jako lepi ljudi ,(s obzirom da bi oni trebali biti uopste u zivotu, nesto povlasceniji,a,mnogi to i jesu...), takodje lose prolaze...
    Nije patnja,muka i tuga rezervisana samo za lepe ljude...naravno da smo svi ''pod lupom sudbine''...mislim na covecanstvo uopste...(,po mome misljenju, muka,patnja i tuga su neophodne coveku da bi znao da ceni zivot...u smislu da se ako ikako moze ''trgne iz ucmalosti'' u koje ga svakodnevnica neprestano tera...)...

    @Maski...

    jel mi ovde prichamo o plastichnoj hirurgiji?
    mcm, jel nas na tu stranu navodi danka?
    ...

    Ne,taman posla...sa plasticnom hirurgijom ,jos je gore po pitanju ''opsednutosti sobom''...
    Da me ne shvatite pogresno,naravno da lepota ima svojih velikih prednosti...i da su lepe devojcice jos od melana,.(neko rece )srecnije,zadovoljnije,popularnije...
    Ali,covek ne bio bio to sto jeste ,da kog nekih, ne proradi ona ''opasna strana licnosti'' koja cuci u svima nama,kada nam se ucini da mozemo mnogo toga i ''vise nego sto je dozvoljeno...(o narcisoidnosti da i ne govorim...narcisoidnost kao poremecaj...)

    @memento...

    Mišljenja sam da su MM i ostale lepotice slične sudbine (kao što je, recimo, Lana Tarner) pre svega žrtve struktura svojih ličnosti, karaktera, temperamenta, itd, odnosno svog ukupnog fenotipa
    O tome sam i pisala...zapravo na to sam,izmedju ostalog mislila u uvodnom postu...

    Međutim, i pored toga sklon sam da poverujem da fizička lepota nije nužna pretpostavka za nesreću neke prelope žene, već pre svega njena psihička konstiticija, inteligencija, karakter i sve ono što čini jednu odraslu ličnost
    ...

    N jeni dusevni i psihickim problemi,uglavnom i nastaju zbog narcisticke opsednutosti sobom zbog toga sto je ''neverovatno lepa''...fizicka lepota naravno da nije nuzna pretpostavka za nesrecu,ali zahvaljujuci njoj (lepoti..)''psiha je olabavila''...pa je lepota ''onaj uljez-intruder'' koji je indirektan krivac za formiranje licnosti koja ce kasnije sebi iskomplikovati zivot...
    Poruku je izmenio dankaBg, 04.03.2010 u 13:44 Razlog: slovne greske
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  12. #12

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    .. sklon sam da poverujem da fizička lepota nije nužna pretpostavka za nesreću neke prelope žene, već pre svega njena psihička konstiticija, inteligencija, karakter i sve ono što čini jednu odraslu ličnost...


    Ja stvarno ne vidim ni jedan, smislen i logičan razlog za nesreću zbog - imanja lepote.
    Osim neusklađenosti unutrašnjosti (psihe) i spoljašnjosti (izgleda).

    Lepo dete, lepa devojka, lepa žena.. ima čak niz olakšavajućih okolnosti na putešestvijama kroz život. Širom otvorena (mnoga) vrata, predusretljivost, poželjnost, divljenje, raznorazne ponude koje obezbeđuju bezbolniji prolaz kroz razne tesnace kao i mogučnost olakšica za "bezbrižniji i lagodniji život"....
    .. zbog kojih se često misli da je lepa žena i glupa - jer nije imala neku veliku potrebu i "muku": da se bori, da na sebi radi, da se trudi.. obzirom da je "sve u životu" dobijala na "tacni".
    Dok se za uslovno ružnu ženu može misliti da je izuzetno pametna, zato što se celi život borila i radila na svom mozgu.. kako bi postigla, dostigla, prestigla, uspela .. i pokazala da pored lepote postoje i drugi kvaliteti.
    Može toga i biti, ali ne mora da znači... nije pravilo.

    E sad, juz jedini "problem" toj lepotici - da lepotu nosi i šeta tamo-amo, javlja se i realni problem zavisti, ljubomore, raznih saplitanja i pakosti onog dela okoline, kojoj ta njena lepota ide na nerve, smeta ili ne znači ništa.
    I ona tu sad uzima pi.štolj (da se upuca), pi.lule (da se otruje), pi.kslu (da sebi lepu glavu razbije)...
    jer ne može da izdrži taj pritisak.???!

    Taj tako ružan pritisak ružnih ... ko bi to izdržao.


    Po toj logici bogataši su bogati bogati bogati ... al' nesretni i tužni
    a sirotinjku nema pas za šta da ujede, al su zato veseli, srećni i uspešni.. pre svega zato što su dužni i (pretpostavka) ružni.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #13

    Odgovor: Lepa si lepa...

    U kakvom problemu je i dotični Pikaso bio, kada je izjavio da su lepe žene potrebne samo ljubavnicima i slikarima bez mašte? Mora biti da ga je neka lepotica opčinila a zatim brutalno ostavila. Inače, ne bi niko bez razloga imao tako surovo mišljenje i nipodoštavao žene koje su lepe.
    Lepota je dar sa kojim se radjamo, kao sa bilo kojim drugim darom, afinitetom, talentom.kako god to formulisali.
    Svaka lepa zena mora da nauci da nosi svoju lepotu, ne sme da dozvoli da je lepota hendikepira samo zato jer je lepa. Kada kazemo da su lepe zene nesrecne, to nije pravilo i ne moze se globalizovati. Tuga, nesigurnost, sta god je u coveku,zavisi od njegovog unutrasnjeg sklopa, bio lep ili ruzan.
    Misljenja sam da lepe zene imaju veci razlog za savrsen unutrasnji sklad i sigurnost. Lepe, obrazovane, one koje su svesno osim lepote radile na sebi generalno u edukativnom smislu, uvek to jasno pokazu. takva zena je jaka i samouverena, njena lepota je za nju negde na margini, pred sobom kao adute ne vidi svoje duge noge, lepu guzu, kosu, oci..ona frontalno ide sa onim sto je u njenoj glavi, jasna, sigurna i konkretna.
    Kada govorimo o lepim zenama koje su da kazemo ne srecne, nisu ne srecne jer su lepe, tu je opet onaj sklop koji im ne dostaje. Zasto bi zena mislila da posle deset ili petnaest minuta razgovora na nekom recimo poslovnom sastanku utisak na saradnike ostavlja njena lepota Ako tako misli, po inerciji ce nesvesno takav utisak i ostaviti, lepe, negovane i preko " necijeg kreveta dovedena i uljuljan na poziciju, foteljicu"-to je neminovan ishod tog susreta.
    I onda dolazi niz problema, neshvacenost, ne uzimanje takve zene u ozbiljan kriterijum kao saradnika. Sasvim logicno i jasno, meni bar.
    Ali ako ta ista mlada, lepa, negovana zena, nastupi sa svojim jakim egom, svojim pouzdanjem jer je sigurna u sebe i svoje kvalitete, zanemari svoju spoljasnjost, ponasa se opusteno, prirodno, bez stida ako je neko kao sto to obicno biva ispod oka gleda, usmeravajuci paznju na njene noge, a ne na pricu, ona opet ima sansu i to realnu skroz da njegov pogled sa skromnom drskoscu skrene sa njeih nogu i ukljuci se u pricu sa njom kao pravi sagovornik, a ne neko ko je dosao na izbor za "noge godine".
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  14. #14

    Odgovor: Lepa si lepa...

    E,sada B.Hamvas sta govori...

    Covecanstvo je dve hiljade i pet stotina godina cinilo sve da reci lisi njihove culnosti,pa ipak,bilo ko,bilo gde ako kaze:lepa,tragom reci uvek se javlja slika zene.Rec je i danas duboko eroticna..Ono sto je lepo,uvek privlaci,lepo je pozeljno,izaziva u coveku zelju da ga dotakne.Primamljiva i zanosna car u toj reci lebdi kao imanentna praslika,kao dinamicna platonovska ideja.

    To je erotski magnetizam zene.Privlacnost ne oseca samo muskarac,lepom,odnosno zeni divi se i zeli je isto tako i zena kao i muskarac,jer je lepota pozitivna zivotna sila,velika cinjenica zivota..Mozda se na tragu lepote i u zeni bude iste privlacnosti.Zavodjenje,draz i car deluju sveobuhvatno.toliko su eroticni da deluju i preko okvira polova.

    Zena i sama ume da se divi svojoj lepoti.I deca ushiceno posmatraju lepu zenu...verovatno ni zivotinje ne mogu da izbegnu novu ocaravajucu silu.Izvorno lepo je znacilo zenu i ono sustinsko u njemu sacuvalo se.Lepo je ona magneticna privlacnost koja je sustinska privlacnost zene.

    Culna rec,vezana za zivot,rec na cijem dnu se ljeska praslika zrele zene...s njeni obimom punoce,mekotom koze,vatrom ociju,blagim dodirom kose,gipkom lakocom hoda,-svekolikom eroticnom raskosi svojom sama je culna omama.Zbog toga je i u pojedinostima lepa blaga kosa,vatrene oci,zaobljeni udovi-jer je sve lepo sto preuzima uzor praslike,zene.

    Muzika,boja,cvet,zgrada,pesma samo su utoliko lepi ukoliko podsecaju na ljubavnu car koja struji iz zene.Zato sve ono sto je tokom mnogih stoleca receno o ideji lepote samo je znak zelje da se lepo lisi svoje materijalnosti.Bezuspesno.I danas iz lepote,kad god je neko dotakne,bukne elementarni erotski plamen:porazna bespomocnost muskarca nasuprot drevnoj divoti koja se ocituje u zeni.
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  15. #15

    Odgovor: Lepa si lepa...

    Nikada nije bitna ona fizicka lepota koliko je bitna lepota dushe ,jer kada je dusha lepa onda nishta ne moze da ti se ucini ruzno,pa cak i ako je npr neka osoba hendikep. Onaj ko misli da je fizicka lepota vazna,on je slep kod dushe,ona mu je prazna...lepota je pravednost,mudrost,dobrota to je lepo,ostalo je ne bitno i prolazno. To je za mene vazno,za drugog je izbor slobodne volje.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 13:04
  2. Lepa žena?
    Autor kohili u forumu Muška kafana
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 13.12.2014, 19:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •