Prirodna kozmetika - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Hm... prava retkost je da neko ne koristi nikakve kreme u današnje vreme.
    Sećam se da je moja pokojna baba mazala lice sa nekom kremom od kamfora
    i da joj je lice bilo glatko ,verovatno od toga iako je imala bora...pa to prosto mora,prirodno je.

  2. #17

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Ne znam od kada se to za zivog coveka kaze "bio"
    Ja sa BIOkozmetikom nisam bas na per tu...
    Jedino sto od tih prirodnih "mazalica" preferiram je cist protein iz kostane srzi kojeg povremeno /ra/mazem po licu...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #18

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Jedinu prirodnu kozmetiku koju koristim je maslinovo ulje. Njime mazem lice umesto kreme. Jako dugo sam koristila Bekutan, pa sam resila da promenim i prezadovoljna sam. Lice mi je perfektno glatko, ne zapusavaju mi se pore (osim od znoja, ali to nije do maslinovog ulja) i imam utisak kao da mi je ulje ispeglalo bore na celu.
    Valjda nisam omasila temu
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #19

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Meni moja kozmetiĆarka rekla da sva hrana koju jedemo može da se upotrebi kao maske za lice, svakodnevne mazalice i sl.
    I ja sam je poslušala.
    Dobro, nije sad da se mažem prasetinom protiv bora ili stavljam pileće batake na umorne oči ili koristim čvarke kao pakovanje za kosu,
    ali povrćke, voćke, med, maslinovo ulje, jaja itd...redovno koristim u službi lepote

    I taj Belmondov eliksir mladosti primenjujem redovno, mada...
    i snoška na brzinu i bez emocija kod mene izaziva isti efekat.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #20

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Jedinu prirodnu kozmetiku koju koristim je maslinovo ulje. Njime mazem lice umesto kreme. Jako dugo sam koristila Bekutan, pa sam resila da promenim i prezadovoljna sam. Lice mi je perfektno glatko, ne zapusavaju mi se pore (osim od znoja, ali to nije do maslinovog ulja) i imam utisak kao da mi je ulje ispeglalo bore na celu.
    Valjda nisam omasila temu
    Jel?

    I ja sam čula da je maslinovo ulje dobro ,ali za kosu.Nisam imala pojma da je dobro i za lice.Doduše ,jedne godine sam se na letovanju mazala maslinovim uljem koje sam pomešala sa cedjenim sokom od šargarepe.Nisam izgorela a koža mi je bila divna i dobila sam super boju.

    A jel` to maslinovo ulje kojim mažeš lice kupuješ u apoteci ili...?
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  6. #21

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Ma jok. Kupila sam u prodavnici, i bitno je da je hladno cedjeno, odn. extra virgin olive oil. Devicansko ulje, stislo noge k'o da oraJ cuva (al' da ne lupetam, vracam se temi). Koristila sam i za kosu ali nisam primetila nikakav efekat.
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #22

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Jel?

    I ja sam čula da je maslinovo ulje dobro ,ali za kosu.Nisam imala pojma da je dobro i za lice.
    Meni pomaže nakon čerupanja obrva i brkova toplim voskom...uglavnom budem crvena i upaljena bukvalno ceo dan, ali otkad sam počela da se mackam maslinovim uljem nakon depilacije...nema ni c od crvenila.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #23

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Odlično ulje za kosu



    Istočnjački šarm i zapadnjački sjaj: brahmi amla – ulje za kosu

    Za gustu kosu i jake nerve

    Ajurvedska ulja za kosu obuhvataju grupu proizvoda koji se utrljavaju u kožu glave (skalp). U njihovoj osnovi su najčešće susamovo ili kokosovo ulje u koje se zatim naročitim postupkom dodaju ekstrakti odabranog bilja.

    Brahmi amla ulje

    Ovo ulje sadrži dve naročite ajurvedske biljke čiji su ekstrakti rastvoreni u susamovom ulju vrhunskog kvaliteta. Ove biljke ne samo da su dobre za rast kose već i za njenu ishranu i elastičnost. Vekovi iskustva su potvrdili da upotreba brahmi i amalakija može sprečiti opadanje kose, perut i infekcije bez ikakvih neželjenih efekata.

    Ulje je potpuno prirodno, bez veštačkih boja ili hemikalija štetnih za rast kose. Štaviše, redovna masaža glave ovim uljem veoma dobro utiče na centralni nervni sistem i sprečava „pregrevanje“ mozga.

    Najvažnije dobrobiti

    Poboljšava kapilarnu cirkulaciju u koži i tako sprečava nastajanje štetnih materija.
    Uklanja izumrle ćelije na skalpu (perut).
    Hrani i jača koren kose.
    Sprečava opadanje.
    Pospešuje rast kose.
    Vraća kosi prirodnu boju i sjaj.
    Daje kosi gustinu i elastičnost.
    Sprečava i smanjuje gubitak boje (sede vlasi).
    Sprečava pucanje na krajevima kose.
    Deluje smirujuće i ishranjujuće na centralni nervni sistem.
    Doprinosi dubokom i mirnom snu.
    Poboljšava pamćenje.

    Glavni sastojci
    Brahmi (Bacopa monieri)

    Veoma cenjena i poznata biljka u ajur-vedi. Ona je rasajana za ljude pita telesnog tipa (a kosa najčešće sedi i opada zbog pita poremećaja) i jedno je od osnovnih sredstava za borbu protiv stresa i nervnih neravnoteža.

    Njeno prisustvo u ovom ulju naglašava delovanje na smirenje vata doše i neutrališe tendenciju ulja da povećava pita došu. Zato je masaža brahmi amla uljem odlična za većinu ljudi koji pate od nesanice, nervoze i anksioznosti. Dobro je i kod vata i pita tipa glavobolje.
    Amalaki (Emblica officinalis)

    Amalaki je takođe poznata rasajana za pita došu. Ova biljka predstavlja najveći prirodni izvor vitamina C i ima ogromnu hranljivu vrednost. Ekstrakt amalakija hrani i jača koren, daje kosi sjaj i elastičnost, sprečava opadanje i prerano sedenje. Osim toga, amalaki je sjajno sredstvo za čišćenje kako kože, tako i kose pa se tradicionalno koristi protiv infekcija, peruti i drugih nečistoća.
    Način upotrebe

    Bar dva puta nedeljno utrljavajte dovoljno ulja u kožu glave. Masirajte oko 5 minuta. Možete da isperete posle pola sata, a ako vam ne smeta, ostavite tokom dana. Najbolji efekat se postiže ako se ulje utrljava uveče pre spavanja i ostavi preko noći. Ujutro operite kosu ajurvedskim šamponom.

    Ulje je fenomenalno samo što je meni miris prejak i nema šanse da sa njim provedem noć...ok je i ako se drži preko dana "što duže"...

  9. #24

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    A koje su dobrobiti za kosu od tog ulja? I ima l' to u apateki da se kupi?
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #25

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    Ulje je potpuno prirodno, bez veštačkih boja ili hemikalija štetnih za rast kose. Štaviše, redovna masaža glave ovim uljem veoma dobro utiče na centralni nervni sistem i sprečava „pregrevanje“ mozga.

    Najvažnije dobrobiti

    Poboljšava kapilarnu cirkulaciju u koži i tako sprečava nastajanje štetnih materija.
    Uklanja izumrle ćelije na skalpu (perut).
    Hrani i jača koren kose.
    Sprečava opadanje.
    Pospešuje rast kose.
    Vraća kosi prirodnu boju i sjaj.
    Daje kosi gustinu i elastičnost.
    Sprečava i smanjuje gubitak boje (sede vlasi).
    Sprečava pucanje na krajevima kose.
    Deluje smirujuće i ishranjujuće na centralni nervni sistem.
    Doprinosi dubokom i mirnom snu.
    Poboljšava pamćenje.

    Glavni sastojci
    Brahmi (Bacopa monieri)

    Veoma cenjena i poznata biljka u ajur-vedi. Ona je rasajana za ljude pita telesnog tipa (a kosa najčešće sedi i opada zbog pita poremećaja) i jedno je od osnovnih sredstava za borbu protiv stresa i nervnih neravnoteža.

    Njeno prisustvo u ovom ulju naglašava delovanje na smirenje vata doše i neutrališe tendenciju ulja da povećava pita došu. Zato je masaža brahmi amla uljem odlična za većinu ljudi koji pate od nesanice, nervoze i anksioznosti. Dobro je i kod vata i pita tipa glavobolje.
    Amalaki (Emblica officinalis)

    Amalaki je takođe poznata rasajana za pita došu. Ova biljka predstavlja najveći prirodni izvor vitamina C i ima ogromnu hranljivu vrednost. Ekstrakt amalakija hrani i jača koren, daje kosi sjaj i elastičnost, sprečava opadanje i prerano sedenje. Osim toga, amalaki je sjajno sredstvo za čišćenje kako kože, tako i kose pa se tradicionalno koristi protiv infekcija, peruti i drugih nečistoća.
    Način upotrebe...
    Ovo sve zvuči primamljivo naročito deo oko pregrevanja mozga. Od toga patim redovno.
    Šalu na stranu, mislim da je ulje zaista dobro - meni ne treba volumen, ne znam kako da je više obuzdam, ne treba mi ni rast jer ne mogu da zaradim samo za frizere, ali treba mi nešto za suvu kosu i hemijski tretiranu...ovo za nervozu i mozak to mi se extra dopada...
    Gde se to kupuje i koliko košta?
    Ima da se mažemo redom po kući...naročito ovo moje dete koje se ubi od učenja...da ne pregreje
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #26

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Ovako...
    ono što ja primetih je...
    ..da se jako pročisti teme glave od raznih silikona, preparata, pi*darija...
    ..da mi manje opada kosa u, ovom, prelaznom periodu...
    ..da mi kosa brže raste (dobih želju da je pustim)...
    ..da se sporije masti (od spoljnih zagađenja...nemam masnu kosu ali zato upija svakakve gadosti iz okoline...a kako gas skup, kod mene se ponovo loži i drvo i ugalj i naFta..)...
    ..da je nekako zdravija na pogled/izgled...

    Ima ga po zdravim hranama...ima i po apotekama...
    U NS je najjeftinije u Zelenoj apoteci (na Futoškom putu)...cena mu je oko 250 dinara...

  12. #27

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    A di je ta Zelena apoteka? Pre skretanja za Brace Ribnikar?
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #28

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    A di je ta Zelena apoteka? Pre skretanja za Brace Ribnikar?
    Imaš ih na mom fejsbuk profilu, oni su mi prijatelji
    možeš i da naručuješ proizvode,
    nego meni ne opada kosa nego raste kao luda,
    ne masti se , ne peruta, ali svakako slutim da je ovo dobro..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #29

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    Stars...kada kreneš od Futoške pijace prođeš Braću Ribnikar. prođeš i Cara Dušana...par koraka dalje, sa leve strane je Zelena apoteka...tačno preko puta kliničkog centra.
    A možeš doći i dvojkom iz centra...
    Ulje je zaista fenomenalno...pre svega deluje na teme glave ...ako ste vas dve dugokose...na ostatak kose možete naneti kokosovo ulje (ima iz firme beyond, plava etiketa je nerafinisano), jer kokosovo ulje ima neverovatnu sposobnost da prodre u dlaku i nahrani je...
    Poruku je izmenio leptirić, 12.11.2012 u 15:21 Razlog: Hebo mene dezorijentisanu...malopre videh di je

  15. #30

    Odgovor: Prirodna kozmetika

    To cu ja da ispipam cim dodjem za grad, ako nije skupo, odma' cu i da kupim Meni je kosa uzasna zimi
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljena kozmetika
    Autor Mater Vetru u forumu Lepota
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 11.01.2014, 15:46
  2. Kozmetika koja vas je razočarala
    Autor Najgora u forumu Lepota
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 18:55
  3. Prirodna medicina ili savremena medicina?
    Autor coooll u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.11.2009, 21:58
  4. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •