Radikali - ko su oni ? - Strana 16
Strana 16 od 26 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 384
  1. #226

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sta nije tacno u vezi toga sto sam napisao. Znam jedino da su Vojvodini doneli primitivizam, nekulturu i netoleranciju. Ne sada, vec pocetkom devetdesetih. Zatrovali su negativizmom radna mesta, a o krvolocnosti na ratistima da i ne govorimo.
    Ne mogu da postujem partiju ciji prvi (drugi) covek javno pljuje predsednika republike, proglasava izdajnicima sve sto nije po njihovom.

    Coveka /radikala/ mogu da postujem, naravno ako je posten, korektan, normalan.
    Ali takav covek onda vec nije radikal, zar ne?
    eh sad,to isto rade i demokrate....zasto tolika iskljucivost i netrpeljivost....mislim da su navedeno Vojvodini doneli neki drugi posle II svetskog rata...iskljucivi i netrpeljivi ljudi u stvari su psiholoske karakteristike zlocinaca...volite se jer ste ljudi...kakvi radikali,kakve demokrate....dokle vise sa medjusobnom mrznjom...a ovde vidim da se mrznja vise ispoljava kod "demokrata", nego kod radikala...a meni ste svi isti....dok ne pocnete da mrzite

  2. #227

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sta nije tacno u vezi toga sto sam napisao. Znam jedino da su Vojvodini doneli primitivizam, nekulturu i netoleranciju. Ne sada, vec pocetkom devetdesetih. Zatrovali su negativizmom radna mesta, a o krvolocnosti na ratistima da i ne govorimo.
    Ne mogu da postujem partiju ciji prvi (drugi) covek javno pljuje predsednika republike, proglasava izdajnicima sve sto nije po njihovom.

    Coveka /radikala/ mogu da postujem, naravno ako je posten, korektan, normalan.
    Ali takav covek onda vec nije radikal, zar ne?
    Za tebe nisam nista rekao i zasto si se nasao uvredjen?
    Vrati se malo nazad i vidjet ces sve.
    Za tebe nisu dobri radikali, za mene demokrate, a za nekog treceg socijalisti.
    I sta sad?
    Kad bi svi bili u istoj stranci kao za vreme Tita...onda bi u Srbiji vladalo jednoumlje....i opet nebi valjalo.

  3. #228

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat level3 kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam da li ste provalili koje su najvatrenije pristalice radikala.
    U mom okruzenju to su uglavnom nezaposleni(neradnici), ljudi bez obrazovanja,
    starci, stvarno nezaposleni, alkosi i klinci-navijaci. Ima tu doduse pripadnika jos po neke socijalne kategorije ali ovo je cini mi se vecina.
    Za sve njih bi se nasao po neki izgovor ali klinci od 15 do 22 su za mene potpuna enigma. Da li je moguce njima nema ko da objasni ko su njihovi politicki idoli
    i sta donosi jedna takva politika?
    Neko je ranije rekao da veći deo biračkog tela Radikala čine gubitnici u procesu tranzicije, i sa time se slažem u potpunosti. Manji deo čine nacionalisti. Verovatno tu treba tražiti razlog za nagli porast biračkog tela Radikala od 2001. godine pa sve do pre par meseci.

    Ti klinci su pre deset godina (vreme kada su Socijalisti i Radikali bili na vlasti) imali između 5 i 12 godina, i verujem da ih u to vreme nije mnogo interesovala politika, kao što nije mene kada sam imao 8 godina i nisam razumeo zašto su baba i deda 1992. otišli iz Republike Srpske i došli da žive kod nas. Ne sećaju se ko je bio na vlasti i kako je vladao, ali se sećaju bombardovanja, sećaju se da je jednog dana posle 5. oktobra 2000. neko od njihovih roditelja (ili možda oba) došao kući sa posla i rekao da je dobio otkaz posle X godina radnog staža jer je tehnološki višak, a takvih nije malo. Najviše je onih u zrelim godinama (preko 45), koje retko ko hoće da zaposli, a penzija je daleko. I u tim momentima kada je jedini problem kako obezbediti koru hleba, teško je reći:"Sine (ćero), tata (mama) je dobio/la otkaz, ali neka smo, to je dobro, i vredi, jer smo konačno skinuli one sa vlasti, i da nam ovi ostanu što duže". Verovatnije da su u tim momentima proklinjali dan kada su glasali za promene i usput pominjali Demokrate kao glavne krivce. Tada dete Demokrate vidi kao zlo, kao loše, a ako su oni loši ko je dobar. Protivnici demokrata, a to su u ovom slučaju Radikali.

    Verujem da je većina pristalica Radikala u tom uzrastu baš iz tih razloga izabrala tu političku opciju, ali ne sporim da ima i onih drugih. Onih koji viču Ubi, zakolji da Hrvat/Šiptar/Musliman/Mađar... ne postoji, ali oni su u daleko manjem broju, ali mnogo angažovaniji, pa se čini da su svi takvi.


    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Ima i medju Radikalima pametnih ljudi.
    Ima, kao što ima glupih ljudi među Demokratama.

    Hoću da kažem da svaka stranka ima pristalice iz različitih slojeva stanovništva, i da nije pravedno govoriti kako su svi glasači Srpske Radikalne Stranke glupi i neobrazovani neandertalci, dok za Demokratsku Stranku glasaju isključivo ljudi sa visokim koeficijentom inteligencije.


    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Ne zaboravite da je najbolji Srpski politicar svih vremena NIKOLA PASIC, a i on je bio Radikal.
    Pitanje je koliko je ideološki ista Radikalna Stranka sa početka XX veka i danas.


    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Coveka /radikala/ mogu da postujem, naravno ako je posten, korektan, normalan.
    Ali takav covek onda vec nije radikal, zar ne?
    Ne. Kao što sam rekao na početku, ima poštenih, korektnih i normalnih i među Radikalima, kao što ima i nepoštenih, nekorektnih i nenormalnih među Demokratama. Jedina razlika je u tome ko je na vlasti. Demokratama ne ide u prilog da se o Radikalima misli pozitivno jer su oni glavni konkurenti za vlast, pa se zato priča sve negativno o njima. Isto se i pre 5. oktobra pričalo i o Demokratama, koji su tada takođe bili grupa huligana, fudbalskih navijača i propalih studenata.

  4. #229

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Neko je ranije rekao da veći deo biračkog tela Radikala čine gubitnici u procesu tranzicije, i sa time se slažem u potpunosti. Manji deo čine nacionalisti. Verovatno tu treba tražiti razlog za nagli porast biračkog tela Radikala od 2001. godine pa sve do pre par meseci.
    Радикали су - легитимна политичка опција. Жути и лигашки медији су од њих направили чудовишта, па сад као није нормално да неко буде радикал, чим је неко радикал, морамо да тражимо неке психолошке, друштвене или историјске разлоге... те изгубили у транзицији (ДСови гласачи све добитници транзиције), те незадовољни односом света према Србима (ДСовци задовољни?)...

    Нема никакве потребе да тражимо одговор на питање ко су радикали више него да тражимо одговор на питање ко су ДСовци. Мени је феномен Лигаша и ЛДПоваца занимљивији од радикала, ко и како забога може за оно да гласа... не дај Боже мисли као они.

    Гласачи радикала једноставно мисле да ова влада није добра. Да не води добро економију, да не брани добро националне интересе, да су лопови, да су београдски педери, да су снобови који мисле да су бољи од народа, да су арогантни и проамерички, да покрадоше све што се може... оно што о владама својих земаља или странкама мисли малтене сваки други Европљанин.
    Има и те националне компоненте, али просечан радикал не би ништа радије ишао да ратује од просечног ДСовца. Пуно тога има што утиче на нечије политичко определење, породица, околина, кругови у којима се крећемо... Радикали су и они који мисле да ова земља може мало боље и другачије да се води, што уопште није тако јеретичка мисао, проблематично је само њихово решење.
    Радикали су се наметнули као алтернатива власти, а то је често погодна позиција за странку да привуче бираче у транзицијским земљама. Посебно ако је власт неспособна кад су односи са јавношћу у питању. Ништа спектакулрано, никакво чудо невиђено. Радикали су људи око нас, разноразних биографија... који уместо за ДС гласају за СРС.
    Такође, радикали су и омладина, како си приметио. Али више зато јер је омладина по дифолту бунтовна и незадовољна. Кад ти неко испира мозак као жути кмери, логично је да то постигне контраефекат. Још кад видиш прототипе њиховог младог човека у ком просечан становник Србије просечних примања не може да се препозна... све је то лепо, млади, успешни, студенти... а шта са оном омладином која је једва завршила 3 средње и која не добија од државе или НВО прилику да путује по Европи? Имамо и феномен Београда, који је малтене свет за себе, друга планета за остатак Србије. Жути Кмери су фенси, урбани, ово, оно... сво то позерство многима иде на живце.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #230

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Ja više poštujem članstvo SRS nego vođe te iste stranke.
    I to iz jednog jedinog razloga: Članovi su istinski za program SRS, a ove vođe tom programu primešaju nacionalizam i šovinizam. Zato kažem i sledeće: SRS bi bila uljudnija da se reši ovih današnjih vođa, koji su cuclali Šešeljevu kvazi-politiku, i kao stranka SRS da se vrati politikovanju i kadrovima sličnim Pašiću.
    I, da, ipak sam našao još jedan razlog zbog čega više poštujem članstvo SRS-a, nego njene vođe: Vođe su tu samo zbog para - verujte mi. I ovo nije smešno...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #231

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Радикали су по мени, ако говоримо више о странци него о члановима, штеточине, демагози, екстремисти који шире мржњу и нетрпељивост и дестабилизују земљу, с циљем да закоче њен развој. Иако се позивају на патриотизам, по мени нису ништа бољи од ЛСВ или ЛДП, малтене су исти.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Радикали су - легитимна политичка опција. Жути и лигашки медији су од њих направили чудовишта, па сад као није нормално да неко буде радикал, чим је неко радикал, морамо да тражимо неке психолошке, друштвене или историјске разлоге... те изгубили у транзицији (ДСови гласачи све добитници транзиције), те незадовољни односом света према Србима (ДСовци задовољни?)...

    ...vremena se menjaju...

  7. #232

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    otkad pamtim u ovoj zemlji su uvek neke krize...bilo da su na vlasti komunisti,socijalisti,radikali ili demokrate......namerno ih izazivaju,jer dok je kriza u narodu....najbolje se mulja...

  8. #233

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    dok je kriza u narodu....najbolje se mulja...
    toga se i slobo drzao, a i ova partija na vlasti.

    SRS zeli promjene i sigurno nebi iznevjerili narod.

    Zasto ni zapad njih ne voli?

    Sve ce ucinit i Srbiji obecat.. sam da Radikali ne dodju na vlast.
    Pa to bi vam trebalo bit jasno ko 1x1.

  9. #234

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    toga se i slobo drzao, a i ova partija na vlasti.

    SRS zeli promjene i sigurno nebi iznevjerili narod.

    Zasto ni zapad njih ne voli?

    Sve ce ucinit i Srbiji obecat.. sam da Radikali ne dodju na vlast.
    Pa to bi vam trebalo bit jasno ko 1x1.
    ...prosvetli me...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #235

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...prosvetli me...
    evo...."prosvetlen si"!

  11. #236

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    evo...."prosvetlen si"!
    ...ionako imam suicidne ideje...vidim da ces ti da me dokusuris...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #237

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    toga se i slobo drzao, a i ova partija na vlasti.

    SRS zeli promjene i sigurno nebi iznevjerili narod.

    Zasto ni zapad njih ne voli?

    Sve ce ucinit i Srbiji obecat.. sam da Radikali ne dodju na vlast.
    Pa to bi vam trebalo bit jasno ko 1x1.
    Prosvetljenje sledi: ... radikali su već bili na vlasti devedesetih ...
    Osetili su kako je vlast slatka, pa hoće još..
    ..para
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #238

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Prosvetljenje sledi: ... radikali su već bili na vlasti devedesetih ...
    Osetili su kako je vlast slatka, pa hoće još..
    ..para
    O kom to stoljecu pricas?
    Mozda u vreme NIKOLE PASICA?

  14. #239

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...vremena se menjaju...
    Јеботе, да и ти кажеш нешто што из даљине подсећа на паметно
    Да, времена се мењају... и улога странака се мења. Смена на власти није лоша, а мењају се изгледа и радикали...
    Но приметићеш, као што већ ниси, да сам у овом другом цитираном делу говорио више о руководству него о чланству, и да сам то нагласио. Горе сам више говорио о чланству. А то доње чини ми се више не важи, и руководство им се мења, слаби Шешељевштина, нека љигавштина осваја... гора од Шешељеве.
    Али и ти и ја знамо да ти нећеш схватити то што ја причам?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #240

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јеботе, да и ти кажеш нешто што из даљине подсећа на паметно
    Да, времена се мењају... и улога странака се мења. Смена на власти није лоша, а мењају се изгледа и радикали...
    Но приметићеш, као што већ ниси, да сам у овом другом цитираном делу говорио више о руководству него о чланству, и да сам то нагласио. Горе сам више говорио о чланству. А то доње чини ми се више не важи, и руководство им се мења, слаби Шешељевштина, нека љигавштина осваја... гора од Шешељеве.
    Али и ти и ја знамо да ти нећеш схватити то што ја причам?
    sorry

    mozes li da pises latinicom?
    ja tu nista sem nula ne vidim.

Strana 16 od 26 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Radikali na Forumu po zadatku?
    Autor nenad.bds u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 22.09.2008, 20:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •