Zapažanje prilikom upoznavanja - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 88
  1. #46

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Slozila bih se sa tobom, memento, da ljudima nekad treba dati drugu sansu. Eto, meni se svojevremeno na "drugi pogled" desila jedna velika ljubav. (Jeste da se prekinula posle "treceg pogleda", ali to za ovu pricu nije bitno. )
    Zaboga, pa koje taj ko je uvek, ali uvek isti, iskricav, pun fluida i primamljiv za drustvo...? Ja ga ne znam, pocevsi od sebe.

    Mislim da je jos jedna stvar vazna, a to je svrha upoznavanja, ako je ima uopste. Postoje slucajna, poslovna, prijateljska i razna druga poznanstva, ali su na posebnom mestu ona koja su startovanje samo po sebi.
    Interesuje me da li pravite razlike u tome, da li se menja doza opustenosti, skeniranja, uopste stava?

  2. #47

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Slozila bih se sa tobom, memento, da ljudima nekad treba dati drugu sansu. Eto, meni se svojevremeno na "drugi pogled" desila jedna velika ljubav. (Jeste da se prekinula posle "treceg pogleda", ali to za ovu pricu nije bitno. )
    Zaboga, pa koje taj ko je uvek, ali uvek isti, iskricav, pun fluida i primamljiv za drustvo...? Ja ga ne znam, pocevsi od sebe.

    Mislim da je jos jedna stvar vazna, a to je svrha upoznavanja, ako je ima uopste. Postoje slucajna, poslovna, prijateljska i razna druga poznanstva, ali su na posebnom mestu ona koja su startovanje samo po sebi.
    Interesuje me da li pravite razlike u tome, da li se menja doza opustenosti, skeniranja, uopste stava?
    Pa, ja volim da kažem, kad hoću da nerviram ljude oko sebe, da su moj fah ljudi. Naravno da se iza te prepotentne izjave u praksi krije veliki oprez kod upoznavanja, i u cilju toga često koristim i jedan prastari trik, već gotovo nesvesno. Naime, na neki nači, nastojim da se prikažem kao osoba sa, uslovno rečeno, manjom specifičnom težinom, nego što to u stvarnosti jesam. Ali, ni drugi nisu mutavi, pa se i oni dovijaju na različite načine. Ipak, mislim da je sam čin upoznavanja bitno obojen mimikrijom, ma šta mi govorili o tome. A stepen svih naših napora u toj predstavi direktno zavisi od stepena motivisanosti za osobu koju upoznajemo, odnosno važnosti, po nekom kriterijumu, te osobe za nas...

    Ovo je neki moj komentar, ako ste u predhodnom postu mislili na mene, ali naravno, on je ličan i ne mora biti baš tako kao što sam ja napisao...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #48

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    pa.. stav,drzanje ramena i to.. ruke.. onda oci,kosa,usne.. i figura of kors :D
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  4. #49

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    prvi pogled vara.
    spontano upoznajem ljude, samo vremenom mogu da znam kakva je osoba.
    ALI često mi se dešava da ljude provalim, osetim da li su dobri ili loši, kasnije se uverim u to. neznam kako.

  5. #50

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Pa, ja volim da kažem, kad hoću da nerviram ljude oko sebe, da su moj fah ljudi. Naravno da se iza te prepotentne izjave u praksi krije veliki oprez kod upoznavanja, i u cilju toga često koristim i jedan prastari trik, već gotovo nesvesno. Naime, na neki nači, nastojim da se prikažem kao osoba sa, uslovno rečeno, manjom specifičnom težinom, nego što to u stvarnosti jesam. Ali, ni drugi nisu mutavi, pa se i oni dovijaju na različite načine. Ipak, mislim da je sam čin upoznavanja bitno obojen mimikrijom, ma šta mi govorili o tome. A stepen svih naših napora u toj predstavi direktno zavisi od stepena motivisanosti za osobu koju upoznajemo, odnosno važnosti, po nekom kriterijumu, te osobe za nas...

    Ovo je neki moj komentar, ako ste u predhodnom postu mislili na mene, ali naravno, on je ličan i ne mora biti baš tako kao što sam ja napisao...
    Bila mi je namera da se slozim sa prvim postom u kojem kazes da prvi utisak ne mora nista da znaci i da su te procene ipak relativne, ma koliko bili sigurni u svoj osecaj.
    Kod drugog posta dominira to izvesno prikrivanje, za koje takodje smatram da je nekako normalno, jer valjda se podrazumeva da pri prvom upoznavanju niti mozemo dati kompletnu predstavu o sebi, niti mozemo tako skrozirati osobu pred nama.
    Lepe su te igre medjusobnog otkrivanja, uzajamnih procena i analize. Najvrednije stvari koje nosimo u sebi i treba sacuvati za one koji se pokazu da su toga vredni.
    Mada, posto je u ovoj temi ipak rec o prvom utisku, dodala bih da je ipak veoma vazna doza otvorenosti koju cemo jasno emitovati i staviti do znanja sagovorniku da ima prava da bude kakav jeste, da ga necemo poniziti ako nam se ne svidi, da cemo se na prvom mestu postaviti kulturno. Ako nas razocara, postoji mnogo kultivisanih nacina da se komunikacija prekine.

  6. #51

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Bila mi je namera da se slozim sa prvim postom u kojem kazes da prvi utisak ne mora nista da znaci i da su te procene ipak relativne, ma koliko bili sigurni u svoj osecaj.
    Kod drugog posta dominira to izvesno prikrivanje, za koje takodje smatram da je nekako normalno, jer valjda se podrazumeva da pri prvom upoznavanju niti mozemo dati kompletnu predstavu o sebi, niti mozemo tako skrozirati osobu pred nama.
    Lepe su te igre medjusobnog otkrivanja, uzajamnih procena i analize. Najvrednije stvari koje nosimo u sebi i treba sacuvati za one koji se pokazu da su toga vredni.
    Mada, posto je u ovoj temi ipak rec o prvom utisku, dodala bih da je ipak veoma vazna doza otvorenosti koju cemo jasno emitovati i staviti do znanja sagovorniku da ima prava da bude kakav jeste, da ga necemo poniziti ako nam se ne svidi, da cemo se na prvom mestu postaviti kulturno. Ako nas razocara, postoji mnogo kultivisanih nacina da se komunikacija prekine.
    Ma slažem se ja sa Vama, ali potpuno sam uveren da smo svi kod upoznavanja u suštini neiskreni (što je, čini mi se, prirodna naša reakcija), jer se nastojimo predtsviti u reprezentativnom izdanju. Zato postoje i procene, upravo zasnovane na tim zapažanjima, kao i kasnije analize novoupoznatog...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #52

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ma slažem se ja sa Vama, ali potpuno sam uveren da smo svi kod upoznavanja u suštini neiskreni (što je, čini mi se, prirodna naša reakcija), jer se nastojimo predtsviti u reprezentativnom izdanju. Zato postoje i procene, upravo zasnovane na tim zapažanjima, kao i kasnije analize novoupoznatog...
    Čini mi se da ovo ne mora da bude tačno.
    Pre bih rekla da nastojimo da se svidimo onima na koje želimo da ostavimo utisak.

  8. #53

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    jest tako je tamo gde oćemo tamo ostavimo (utisak) a đe nećemo.....
    ODLAZIM ZAUVEK
    ali vratiću se....

  9. #54

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Čini mi se da ovo ne mora da bude tačno.
    Pre bih rekla da nastojimo da se svidimo onima na koje želimo da ostavimo utisak.
    Tačno. Međutim, iako je pozitivan predznak tom našem nastojanju, to je u suštini obmana, mada je mi ne doživljavamo tako. Bar sam ja u to uveren, što ne znači i da je tako, naravno.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #55

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Naravno
    Isto tako ne mora da znači da oštrom oku može da promakne takva obmana

  11. #56

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ma slažem se ja sa Vama, ali potpuno sam uveren da smo svi kod upoznavanja u suštini neiskreni (što je, čini mi se, prirodna naša reakcija), jer se nastojimo predtsviti u reprezentativnom izdanju. Zato postoje i procene, upravo zasnovane na tim zapažanjima, kao i kasnije analize novoupoznatog...
    Pa dobro, ako se istaknu neke vrline, to ne mora da bude neiskrenost, nego malo selekcije u predstavljanju.
    Zar mislis da bih rekla: "Ja sam ta i ta, ne znam sarmu da zavijam, varala sam bivseg."?
    Pa, ne bih...

  12. #57
    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Naravno
    Isto tako ne mora da znači da oštrom oku može da promakne takva obmana
    Tačno! Upravo tu dolazi do izražaja iskustvo, pronicljivost i apstrahovanje svega doživljenog sa krajnjim ciljem što bolje procene osobe koju upoznajemo, ili smo netom upoznali.

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Pa dobro, ako se istaknu neke vrline, to ne mora da bude neiskrenost, nego malo selekcije u predstavljanju.
    Zar mislis da bih rekla: "Ja sam ta i ta, ne znam sarmu da zavijam, varala sam bivseg."?
    Pa, ne bih...
    Ma naravno da ste u pravu. Ali moramo priznati da svi mi kod upoznavanja prikrivamo svoje mane i nedostatke, što je ljudski i prirodno. To naravno nije zločin, pa ni nemoralno, ali je svojevrsna obmana kojoj smo i mi podvrgnuti od osobe koju upoznajemo. Ili kolokvijalno da kažem - Samo pošteno, pa ko koga zajebe!

    I da rezimiram. Ne vidim ni jednu suštinsku razliku u našim stavovima po ovom pitanju.
    Poruku je izmenio Kalina, 26.08.2008 u 10:10 Razlog: post za postom...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #58

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    ako neko se upoznaje sa vama zbog nekog svog cilja, naravno da će vam se predstaviti u svom najboljem izdanju (za taj cil). ostaće u toj formi dok cilj ne ostvari.

  14. #59

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ma naravno da ste u pravu. Ali moramo priznati da svi mi kod upoznavanja prikrivamo svoje mane i nedostatke, što je ljudski i prirodno. To naravno nije zločin, pa ni nemoralno, ali je svojevrsna obmana kojoj smo i mi podvrgnuti od osobe koju upoznajemo. Ili kolokvijalno da kažem - Samo pošteno, pa ko koga zajebe!

    I da rezimiram. Ne vidim ni jednu suštinsku razliku u našim stavovima po ovom pitanju.
    U pitanju je bila terminologija, nekako mi je neiskrenost zazvucala malo grubo, pa sam predlozila selektivnost kao alternativu. Sve ok.

  15. #60

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    postoje razlicite forme upoznavanja, nekada se poznanstvo desi potpuno neocekivano, tako da postoje situacije u kojima nema prostora, a ni vremena za bilo kakvu selekciju ili prikrivanje svojstava zvanih mana . desi se da nekog upoznamo, vidimo, u najgorem trenutku, u najgorem mogucem izdanju, u momentu kada ne zeli da ga iko vidi ili sretne, pa se desi da je to zapravo bio najbolji moguci momenat, najbolji moguci splet okolnosti, naprosto jer je taj trenutak bio iskren, oslobodjen svega laznog , izvestacenog, a opet tako ljudskog, jer je pre svega bio neponovlj.
    dreamhunter...

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oslobađanje reči
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.06.2014, 20:00
  2. Bežanje od kuće
    Autor Mish u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 28.09.2010, 20:00
  3. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  4. Vrijeđanje
    Autor little fairy u forumu Psihologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.11.2009, 10:14
  5. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •