Umro Lučano Pavaroti
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Umro Lučano Pavaroti

    Slavni italijanski operski tenor Lučano Pavaroti preminuo je rano jutros od raka pankreasa, u svom domu u Modeni. Njegovo zdravstveno stanje se juče naglo pogoršalo, izgubio je svest i bubrezi su mu otkazali.
    Rodjen 12. oktobra 1935. godine u Modeni, Pavaroti je poticao iz muzikalne porodice. Njegov otac je takodje bio tenor, pevao je u crkvenom horu, ali nikad nije pokušao da od toga napravi karijeru.
    Kao većina dečaka u Italiji, sanjao je da postane fudbalska zvezda. Pre nego što je počeo da se bavi muzikom, radio je dve godine kao učitelj u osnovnoj školi.
    Godine 1956. odlučio je da postane operski pevač i počeo je da uzima časove pevanja.
    Debitovao je 29. aprila 1961. godine u Redjo Emiliji kao Rodolfo u Pučinijevoj operi "Boemi". Usledila su brojna putovanja i nastupi širom sveta.
    Prvi javni nastup van Italije imao je u Beogradu, ali njegova svetska slava započela je 17. februara 1971. godine nastupom u njujorškom Metropolitenu, u Donicetijevoj operi "Kći puka", kada je savršeno izveo devet visokih C i bio 17 puta pozivan na bis.
    Njegova karijera potom je krenula vrtoglavim usponom. Pobede na medjunarodnim muzičkim takmičenjima, brojni televizijski nastupi, video spotovi i koncerti doneli su mu popularost retku u svetu klasične muzike.
    Godine 1990. udružio se sa Hoseom Karerasom i Plasidom Domingom, a nastup "trojice tenora" na Svetskom fudbalskom kupu u Italiji te godine preko televizije je pratilo oko 800 miliona ljudi širom sveta.
    Dobitnik nekoliko nagrada "Gremi", Pavarotiji je bio medju najbolje plaćenim operskim pevačima na svetu, a njegovi albumi su najbolje prodavani albumi klasične muzike svih vremena.
    Zbog zdravstvenih problema odlučio je da se oprosti od nastupa i 2004. godine je započeo oproštajnu turneju, u okviru koje je 21. maja 2005. nastupio i u Beogradu.
    Godine 2003, posle 40 godina braka, razveo se od Adue Veroni, s kojom je imao tri ćerke, a nekoliko meseci kasnije oženio se svojom 34 godine mladjom sekretaricom Nikoletom Mantovani, s kojom je dobio ćerku, dok je muško dete umrlo na porodjaju.
    U julu 2006. godine operisao je rak pankreasa i povukao se u svoju kuću u Modeni, gde je davao časove pevanja sve do nekoliko nedelja pred smrt.
    "Imao sam sve, baš sve", rekao je u jednom od poslednjih intervjua.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    Sinoć sam čitala da je u veoma teškom stanju. Pomislila sam: '' ma ne, biće sve ok ... '' . Pogrešna procena.
    Poruku je izmenio Goga, 06.09.2007 u 09:56 Razlog: Slovce...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    R.I.P. majstore.
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Sinoć sam čitala da je u veoma teškom stanju. Pomislila sam: '' me ne, biće sve ok ... '' . Pogrešna procena.
    Isto...baš sam čitala neki članak o njemu i drugim poznatim operskim pevačima...Baš se iznenadih sad...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    Pavaroti je usao u legednu jos za zivota tako da ce sigurno ostati zapamcen i to ne samo medju ljubiteljima klasicne muzike, vec mnogo sire...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    Veliki gubitak za svet muzike.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti







    Poruku je izmenio SQUAW, 06.09.2007 u 13:37
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    Jutros sam cula tuznu vest....mislila sam, ljudina je to, iscupace se... ali....
    Nisam nikada imala priliku da ga slusam uzivo, ali svaki put kada sam gledala njegovo izvodjenje na TV-u koza mi se jezila... kakav glas, kakva snaga!
    Svet ce Pavarotija svakako pamtiti kao jednog od najvecih operskih pevaca i tenora.
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    Tebalo bi pomenuti i da je bio veliki humanitarac.
    Svet je izgubio velikog coveka.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Umro Lučano Pavaroti

    Pogodila me je ova tuzna vest
    Volela sam da ga slusam i ostajala sam bez reci
    Bio je velika licnost i ostace mi u secanju kao veliki covek,muzicar i humnist

    neka mu je vecna slava i hvala
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe
      Vrh

Slične teme

  1. Pokušao da siluje osinjak i umro
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.05.2013, 09:35
  2. Najteži čovek na svetu mora na operaciju da ne bi umro
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 15:25
  3. Umro proslavljeni Jugoslovenski bokser Mate Parlov
    Autor cvishna u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.08.2008, 02:04
  4. Umro otac FORTRAN-a
    Autor goldie u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.03.2007, 15:47
  5. Steve Irwin, Crocodile hunter, umro
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.03.2007, 17:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •