Sito za misli - Strana 20
Strana 20 od 23 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 339
  1. #286

    Odgovor: Sito za misli

    Tešnjarske večeri, već nekoliko decenija tradicionalna avgustovska događanja u mom gradu. Prilika da se sugrađani više druže, uživaju u koncertima na otvorenom, uživaju u kontaktu umesto virtuale..
    Društvo već odraslih potomaka, srećom dovoljno inventivnih za lupetanje i zezanje. Par crtica...iz ovih dana:

    1.- "Mole se fanovi Tropico benda da se posle koncerta jave vaspitačicama i vrate patofne. Hvala" .

    2. - Pripade mi muka od onolikog šlihtanja Đula iz Van Goga sponzoru. Jbt povratiću Mefijev sladoled .

    3. - Vidi ovih 20-ak luda što đipiše u Kolubaru, šatro se napalile na Milana Stankovića ! A možda su samo htele oprati noge jer Kolubara nije ni do kolena?

    4. - Hebeš prosek! Kažu i da prosečan Srbin ima oko 10 sexualnih partnera pa? Izgleda da se neko dobro naHebao na moj račun !

    Nego...izgleda da mi sin sazreva na pravi način. Pre par dana mi usput reče:
    - Sad kada me neka devojka pita gde živim, šta vozim i šta radim ja kažem da živim u Karađorđevoj, da me vozi drugar i da nikada ništa ne radim. Najbrži test da vidim da li sam joj JA zanimljiv !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #287

    Odgovor: Sito za misli

    Elem..... Preselila se.... Trenutno više kampujemo a manje živimo. Sredila sam njegovu sobu. Postavila pločice u kupatilu. Sad krečim dnevnu i kujnu. Pa onda ide moja. Dve sobe nek ostanu za bolje dane. Hvata me strah. Pa euforija. Pa strah, opet. Ali sam mirnija nego u onom stanu. Bolje spavam. Ne tresem se pred petnaesti. strah ponekad grize, ali kažem sebi da je bilo vreme i ja da zagrizem, da je pored sopstvenih 120kkvadrata ludost plaćati drugome. I tako..... Mislim da odrastam.....

  3. #288

    Odgovor: Re: Odgovor: Sito za misli

    svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem
    marsh mizantropi i dosadnjakovici
    marsh strahovi i strepnje
    otkrila sam biciklu nocu
    umesto da se prevrcem po krevetu ko besna glista ,ja isteram bajs napolje,uzjasem i vozam se tamo amo
    odem do vode,odem na vruc burek ,odem kod jednog lucidnog amerikanera
    uglavnom,ne ukcem od muke u krevetu
    susim paradajz
    berem zrele serano paprike
    sredjujem pomalo ovaj strasni lom
    stan jos ne lici na stan al tu je krevet i frizider i sporet i teve i net
    ponekad pustim muziku neku do daske pa igram
    to mi se nije desilo dvesta godina,brat bratu

    u stvari,moj zivot ide u dobrom smeru,rekla bih ,kad malo bolje razmislim
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #289

    Odgovor: Re: Odgovor: Sito za misli

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Razmisljam, lomim se , koji je pravi , smislen odgovor na tako cesto postavljano pitanje ...Kako si ?
    " Ne moze bolje, da moze - bilo bi. "
    isto važi i za ''gore'' ''ne može gore, da može bilo bi'', zar ne?

  5. #290

    Odgovor: Re: Odgovor: Sito za misli

    Mnogo je nekako loše počela ova (nesretna) 2016.
    Što reče beliverka onomad onamo...ovaj svet kakvog ga poznajemo menja se i nestaje na naš očigled
    Prosto me strah da otvorim FeJs... (tu uglavnom i saznajem i spoznajem, iako to nekima deluje nebulozno...mada možda je i LeMi Kitić Bože me oprosti ali to moji prijatelji neće objaviti jer nisu/smo iz te priče).
    Malopre kliknem s telefona na FB i provrti mi se misao.jbt...neće valjda opet neko...
    ...i treća objava o'zgor otišao Adams (za Grizlija ne rekoše)
    ...i Jopet cancer
    A često kada mačak mi krene uz nogu kažem da smo kao Grzli i Adams...
    Mada iskreno, od svih, najviše me pogodi David...nekako mi nije biJo kandidat za heaven...
    Baš smo tu negde oko NG ćaskali kako je u SLO "proplivao" koncert zbog Balaševića.... i kako su mu rekli da ga pomeri koji dan zbog Balaševića i kako on nije 'teo da pomera zbog Balaševića i kako on neće nikada više doći na ove prostore (sam rek'o) zbog Balaševića...
    Al' nekako mi im postajemo atraktivni pre nego...te se ponadah da će jednog dana ipak doći (mater vetru).
    Elem...u to ime...

    Ime: Srednji-prst-za-kancer-Tviter-odgovara-na-smrt-tri-zvezde.jpg Pregleda: 497 Veličina: 9.7 KB
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #291

    Odgovor: Re: Odgovor: Sito za misli

    Citat đoša kaže: Pogledaj poruku
    isto važi i za ''gore'' ''ne može gore, da može bilo bi'', zar ne?
    " Gore " je smrt i to je najgore sto se jednom zivotu moze desiti. Covek ne moze da bude bolje nego sto jeste, bez obzira da li je toga svestan ili ne.
    groblja bi trebalo da ti objasne da gore moze da bude bez obzira da li si ti toga svestan.
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  7. #292

    Odgovor: Sito za misli



    Maj........29.... poslato mi je ovo....
    Zauzvrat trebovan je moj pristanak.potpis....sta god..
    Za zastitu autorskih prava...
    Da..
    Sutra ću crno obući jer je po protokolu....

    Sutra je moja 4 sahrana u zivotu............
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #293

    Odgovor: Sito za misli

    Čudne se stvari dešavaju....
    Neko me danas caknuo po ledjima (kao onomad kada me D. caknuo)....ja se okrenula i nikoga nije bilo....
    Kaze meni Dragan da sam gore dozivela nego Natasha
    da se satirem od pesme
    ............................

    Budi pametan i pravi se lud

  9. #294

    Odgovor: Sito za misli

    Pojma nemam zašto ali sam bio ubeđeT da imamo temu "Društvene mreže" kad ono...šipak!
    LM...onda ću ovde nažvrljati nešto u vezi toga jer mi ne pada na pamet da otvaram novu temu (nisu Vikinzi bili ludi.."strahota koja se ne sme imenovati" ).
    Otvorim neki portal sa vestima (da ne bih ispao glup i neobavešten u društvu) i svaka 2 ili 3 vest sadrži "taj i taj objavio na twiteru...", "uradio je to i to i..."zapalio internet", " cenjeni VOĐA je zavukao Rami...na tom i tom portalu"..etc .
    Pa počnem da "kontam" ovako:
    - Svaka šuša otvorila nalog na Twiteru samo zbog folowera (srpski...pratilaca) jerbo...čim imate pratioce to automatski znači da ste postali VOŽD!!! Veze nema što u stvarnom životu 99% njih ne bi pratio ni gladan pas lutalica, važno je da su oni sad "face".

    Nešto me baš zabole...šta je neki zvaničnik objavio na takvim mestima kada nije imao mooda da to kaže tamo gde je trebalo!!! Šatro novinare koji dežuraju na takvim profilima samo da bi "napravili vest" bih kaznio zbog zagađivanja sredine i dosudio im da zasađuju mladice drveća. Čisto da svojim radom doprinesu stvaranju zelenila i hlorofila i tako malo pročiste planetu!!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #295

    Odgovor: Sito za misli

    Kad ne znam di ću....a ja na sito
    Jer misao je univerzalna...tako? Tako!
    Elem....ovu temu trenutno dozivljavam kao sublimaciju vaskolio tema...
    Šta prvo uradite kada se logujete na forum?
    Suluda tema... pretpostavljm da kao i 95% pučanstva proverim poruke od "moje poslednje posete".
    I vidim...ups šta to vidim?!
    Vidim da se vrti iz šupljeg u prazno...jedno te isto te jedno te isto....
    Poslednjih 20-30 postova osoba X napiše svoj stav pa joj se osobe Y, Z, P, Q....Đ nakače i na svaki..ali baš na svaki (Ponavljam na svaki) post se nakače, ničim izazvani misleći (moja slobodna interpretacija) da će nakačivanjem nekog spustiti tog istog pa će naprasno porasti u (prvenstveno) svojim a nadalje i u tudjim očima (meh ).
    Komplikovana je ta rabota
    Ali nije mi to bio poriv pisanja
    Mada zbog prirode problema koji me muci vrlo je bitna garnitura trenutnog stanja na forumu
    No nebitno.
    Ko me iole poznaje zna da mene "nekako s proleća" pukne okolo tetovaze (Msm da ima ta tema na forumu)
    Svakojakog proleća ja biH ali nikada nisam imala jasnu sliku šta i kako....
    Leptir(Ić)....takko očekivano i tako deplairano
    Citata na pretek....ali nije to moja šolja čaja....
    Noćas sam odlučila
    Igrali smo se uobičajeno...
    A kako je smrt poslednjih dana svuda oko mene rešim da mu ovekovečim šapicu....
    ...umočim mu u mastilo...prenesem na papir...i voila ideja...
    njegov otisak šape će zauvek biti upisan na mom telu....
    Sada samo ostaje da izaberem pravu poziciju...i tu se vraćam na početak mog posta...odn. na strukturu posetilaca i aktivista foruma od kojih niti hoču niti želim da zatražim savet...
    Da je tu moja TeJka ili njoj slične rado....ovako...
    Nebitno...
    Samo vi kolege nastavite sa vašom igrom kako god se ona zvala...
    Za sada ću ili na lopatici ili nadlaktici....kako god,,,,srečna sam jer imam jasnu viziju...
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #296

    Odgovor: Sito za misli

    Baš lepo, ovekovečiti šapicu svog macova !
    Čak mislim da bi taj tatu imao smisla i da je na nozi, malo iznad članka tj skočnog zgloba, otprilike visine ivice standardnih sokni (a skoro je i najčešće mesto gde macov voli spavati). To pominjem jer sam se setio sinovljevog tetoviranja gornjeg dela leđa (koje je samo u prvoj sesiji trajalo 5 sati) kada mi je rekao da je najtvrđe bilo kada su njih dve radile po lopaticama! Tanak sloj kože preko kosti ume da bude najbolnije mesto za tetoviranje. Kako god...nadam se da ćeš nam poslati sliku tatua kada bude završen !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #297

    Odgovor: Sito za misli

    Nekad...se osećam baš usrano! Verovatno se tako osećaju svi oni borci koji su verovali da nešto mogu promeniti, a ipak nije uspelo. Dobro pobeđuje? Možda, ali samo uz mnogo truda, sreće i želje potlačenih. A zajeb bude jako često baš zadnja stavka...želja potlačenih.
    Smešno što je to nazvano Helsinškim sindromom, a postoji, verujem, od kada postoji i čovečanstvo. Često smo svedoci istog i...malo njih to uviđa, toliko je to postalo „normalno“. Okrenem se oko sebe a slike...samo „pršte“ pred očima:
    -Predizborna, ko zna koja po redu, kampanja a nekadašnji „gospodari“ ubeđuju napaćen narod da će teći med i mleko ako oni ponovo zagospodare;
    -Sestra Gvozdenorođenih skuplja šaku avanturista i upada u zamak gde joj je brat zarobljen, osakaćen i spava u kavezu sa psima;
    -Sestre bliznakinje, u modricama, dok je još bila trudna a i malo kasnije kada je sestričina tek došla na svet;
    -Radnika koji mesecima nisu primili platu pred kapijama firme;
    -...još mnogo fleševa.
    1. Mnogo besnih...što ih podsećaš na silne muke koje preživeše pod istima a sada su njihovi branioci;
    2. Zaprepašćenje sestre što brat neće da izađe iz kaveza u slobodu, što laje i tako uzbunjuje svog otmičara;
    3. Moje gorčine što sestra tvrdi da je pala u kupatilu i što znam da ako „prevaspitam“ zeta da će biti kao da sam nju lično isprebijao...jer ona želi ostati sa njim.
    4. Stroj obespravljenih na kapijama ne dozvoljava ulazak ovlašćenim službenicima koji žele uhapsiti poslodavca..
    Sva četiri slučaja su primer branjenja svojih mučitelja iako, upravo tada, imaju šansu da izađu iz tog pakla. Ono što zaprepašćuje je baš činjenica da žrtve, vremenom, usvoje ponašanje i merila mučitelja i time odgurnu pruženu ruku spasa. Zar toliko duga izloženost paklu ubije normalnu želju roblja za slobodom, veru u bolje, izvitoperi ličnost?
    Da...usrano se osećam jer...da bi išta uspelo mora u samim žrtvama sazreti želja za promenom. Moraju oni sami ponovo postati što su bili a ne zombiji svojih tiranina.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #298

    Odgovor: Sito za misli

    Već su mi dosadili izbori. Ma kakvi bili. Skoro svake 4 godine ova zemlja poludi i padne u svojevrsni delirijum u kojem se aktuelni vlastodršci (uglavnom ili bivši opozocionari ili preletači) bore kao za život da opet ostanu na vlasti. Opozicija, čini mi se, nikad nije gora, prepuna narcisoidnih lidera, marginalnog značaja i bez ikakve harizme. Od SNS-a dobijam suv triper, od raspalih demokrata dijareju, a od ojačalih nacionalista guzosvrab. A levica me malo nasmeje (kada vidim bivšeg Borislava, a sadašnjeg Borka Stefanovića), a malo više rastuži u slučaju SPS-a, jer se u nihovom delovanju zadnjih godina (osim u paraloma) gotovo ništa ne može naći što podseća na slobodu, pravdu i jednakost, a radnička prava u privatnom sektoru malte ne i ne postoje. Vulina nije vredno ni pominjati.

    U poslednje vreme nekako najviše ne volEm (posle Amerikanaca) EUropljane oličene u Merkelovoj i njenim čaušima, ali i vrhušku HDZ-a u Lijepoj Njihovoj. U Makedoniji se kuva (po američkom receptu, naravno), a izbeglice sa Bliskog Istoka i iz Afrike, na kvačilu čekaju na balkanskoj ruti, dok Erdogan zajebava Merkelovu i EU i uz put poziva sve islamske države da priznaju Kosovo.

    Rusija je daleka i nedovoljno jaka sa sve više narastajućim unutrašnjim problemima i padom nacionalnog dohotka. Kineze nikako da dešifrujem do kraja, ali vidim da su se i oni uskurčili i zveckaju oružjem, što, da budemo pošteni, nije ni čudo s obzirom na poznate aspiracije Ujka Sema.

    Onaj adolescent iz Severne Koreje skoro svake nedelje lansira neko leteće sokoćalo, a izgleda da ima i atomsku bombu. Klinac se zajebava pa zvoni i nervira čitav svet.

    Dakle, milina. Nema šanse da se čovek opusti, a kada se za to i ukaže neka polušansa, odnekuda ispadne Vučić sa svojim dramatičnim glasom u kojem nam nudi ne tako daleku svetlu budućnost. Možda grešim, ali ja ne mogu da mu verujem.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #299

    Odgovor: Sito za misli

    Memento,moj naklon tvojim mislima ..posebno sto se i lepo nasmejah..

  15. #300

    Odgovor: Sito za misli

    Who Killed Laura Palmer?

    Sećate li se serije Tvin piks (Twin Peaks)? Pre negde oko četvrt veka poznati američki filmski režiser Dejvid Linč, dobrano je iznenadio i zatalasao TV gledalaštvo prikazivanjem ove serije. Iako je Linč režisaro tek prvih 6 epizoda njegova intonacija serije uspela ja da preživi čitav serijal, kao i njegov nastavak. Tada sam bio mlad i živeo u jednom primorskom gradu, ali sam i pored dinamičnog života, koji sam tada upražnjavao, uspeo da odgledam tih prvih 6 epizuda i još poneku narednu. Hoću da kažem da sam se u izvesnoj meri navukao na Tvin piks i bistrio u svojoj glavi ko bi to mogao biti ubica nesrećne Lore Palmer...

    Elem, skori tragični događaj, odnosno ubistvo zvezde Granda, Jelene Marjanović, opet me je na neki način uvelo u tu rašomonijadu međuljudskih odnosa kakvu samo mogu proizvesti ljudski primitivizam oličen u sebičnosti, ljubomori, zavisti, pohlepi, mržnji...

    Dakle, jedna do bola primitivna porodica skorojevićkog mentaliteta se zbog svojih poriva eksponirala na način svojevrsnog rijalitija i time nas podsetila da kao ljudi pojedinci i kao društvo nikada nismo ni dva koraka odmakli od pećina naših poludivljivih predaka i da smo i pored naše superiornosti u životinjskom svetu iz kojeg smo kao vrsta potekli, ipak svojim primarnim motivima (sa kojima se rađamo) večno sebe legitimisali kao suštinske životinje pa čak u nečemu u goru vrstu od bilo koje druge zveri, jer životinje zbog ljubomore i mržnje ne ubijaju, ili bar ja ne znam da to čine.

    I pitam se sada, kakva li to sudbina čeka ćerkicu pokojne estradne umetnice, a posebno ako se zaista dokaže da su u ubistvu njene majke (sa)učestvovali njen otac i njegova skoro čitava familija...

    A, sutra su izbori. Proći će i oni, a Vučko je za ponedeljak najavio ime ubice. Svaka mu čast. To nije uspelo ni Dejvid Linču i ostalim režiserima u seriji Tvin Piks.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 20 od 23 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Misli poznatih...
    Autor SQUAW u forumu Filozofija
    Odgovora: 2545
    Poslednja poruka: 07.08.2018, 15:32
  2. Čitači tuđih misli
    Autor ANIBAS u forumu Psihologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 23:24
  3. Misli mene gone, sve do vasione...
    Autor Aca1983 u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.05.2007, 21:46
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25
  5. Računari će čitati misli?
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.08.2006, 07:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •