Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne? - Strana 6
Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 183
  1. #76

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    pa dobro tako rekoh..jer sam profesionalno zawrsio swoje wojnicke obawze

  2. #77

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    @Uprolazu,brate..znas kako je meni bilo..pa to je neopisiwo,ja sam se proweo u wojsci ,swega mi,extra...za wrijeme obuke jeste bilo .nerwozno' al ujedno,sto je tu bilo prowala i kojekakwog ludila ..pa sa wodnicima,bila jedna budala,e sta smo mu radili..
    A kako je tebi drukcije moglo biti osim super & loodo kad si opicen do daske loodi moj braticu

    Ja nisam ni za ni protiv boli me briga ja to proso i super se zabavio
    Ne bi da se hvalim ali jeBeno dobro sam se proveo bilo je tu svega pa i sexa sa medicinskim sestrama usss zestoko bese jbt

    Nije to ko nekad strogoca i slicno sada je laganica, zajebancija.
    Nije lose da svako to prodje cisto da bi mu ostalo u secanju jer je zabava zagarantovana mislim ne moze da bude lose u svakom slucaju.

  3. #78

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ovde govorimo o tome da li smo za ukidanje vojne obaveze i predlažemo šta bi trebalo da budu prioriteti u ime toga da se neki nivo bezbednosti zemlje održi. Moj stav je, ako do sada nisam bila jasna, da samo profesionalna vojska može da održi (kakav takav) korak sa savremenim načinima ratovanja. Jaka i promišljena diplomatija bi trebalo da bude jedan od osnovnih prioriteta, kako se ova naša državičica ne bi dovodila u situaciju da uopšte ratuje. Ostatak stanovništva treba da živi ostavljen na miru, dovoljno je da plaća i diplomatiju i vojsku.
    Izrael je obećana zemlja za one kojima je do čari dugoročne obuke...
    Konačno smo došli i do suštine problema, koji je meni od početka bio jasan. Dakle, Vaša rečenica koja upućuje da ostatak stanovništva treba da živi u miru dok Vi (zajedno sa svima nama, naravno) plaćate vojsku i diplomatiju, jasno ukazuje na vašu poziciju u sagledavanju ovog problema. Vi polazite od sopstvenog komfora, sopstvenih interesa i sopstvenih potreba. To je, naravno, Vaše pravo i uopšte niste usamljeni u svom stavu. Mogao bih Vam danima nabrajati primere sličnih sebičnosti kojih sam se nagledao i naslušao u svom životu. Ali, potpuno sam siguran da se Vaši interesi ne poklapaju i sa interesima ove države i njenih stanovnika, jer Vaše mišljenje, iako relativno često i u krajnjem slučaju ljudsko, je potpuno iracionalnu ma koliko se Vi trudili da mu date neku logičku formu.

    Ne znam da li ste u pravu za ono što tvrdite o Izraelu, ali sam zato siguran da Vi nikada nećete pronaći svoju obećanu zemlju, jer neki put se za zemlju mora i uraditi nešto. Ne može se baš sve platiti.

    Što se mene tiče, više neću učestvovati na ovoj temi.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #79

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Upravo tako. Mali smo, maleški, i samo neki drugi maleški mogu da nam budu neprijatelj ravan po snazi, i to samo ako odluče da nam dođu peške, pa da možemo da ukrstimo koplja ili da ih domašimo mecima, ili što ti kažeš, da nam budu na praćkometu.
    Ko ima promućurnije i snalažljivije rukovodstvo koje će se udružiti s nekom jačom svetskom facom, taj će i pobediti. Na žalost, ali je tako. Na još veću žalost, to smo i isprobali.

    Inače, uvek sam se ježila od vojničkih priča. Ono ko je kako doskočio nekom nadrkanom desetaru i sl. Posebno se ježim od priča koje su pričali momci iz moje generacije, koje je rat zatekao po kasarnama u Hrvatskoj i Bosni, a oni kao obučeni, "pravi" vojnici, ma daj... Dva druga iz osnovne škole su mi se vratila u kovčegu. Tužna sam i besna do neba zbog svake budale koja je tome doprinela.

    Svi knjigu u šake, a puške u muzeje i na parade. Jedina osoba koju cenim zbog oružja u ruci je Jasna Šekarić.
    ...nije samo ovde borbena obuka u pitanju...u vojsci mozes da se nagledash svega i to je jos jedna od stvari koja proshiruje yglove gledanja,pod uslovom da to umes...idemo rredom...
    ...ne secam se nesto,da je na ovim prostorima ratovala samo,tkzv.profi vojska...pogledajmo kroz istoriju...kada dodje do peglanja,svi smo u istim govnima...i naravno,bolje je imati makar nekog iskustva,nego nemati pojma uopste o oruzju taktici,itd...
    ...vratimo se na lichnost...eto,ja sam tamo nauchio da obuzdavam svoj temperament...samo sam se dva puta potukao......a mogao sam svaki dan......jednostavno...od razmazenog i nadobudnog klinca,vratis se ipak,malo zreliji...malkice...taman dovoljno...
    ...shvatis kako funkcionise drustvo u celini...okruzen si cinkarosima,folirantima(Uprolazu),ljudima raznih socijalnih slojeva...i trudis se da funkcionishesh u takvom okruzenju...
    ...da ne serem vise...nisam za ukidanje,ali sam za nezniju varijantu...shes' meseci u svom gradu,da ih malo peglaju,da nauche nesto u zivotu...

    ...btw,zaboravih...ratove koje smo vodili,a u kojima sam i ja ucestvovao,su posebna prica...ali o tome drugi put...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #80

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    .. ...nisam za ukidanje,ali sam za nezniju varijantu...shes' meseci u svom gradu,da ih malo peglaju,da nauche nesto u zivotu...
    nisam za ukidanje vojske,smatram je neophodnom za drzavu a vrlo potrebnom za razvojni put jednog muskarca....naslusala sam se kojekakvih majcinskih prica o njihovim ljubljenim sinovima do povracanja....sve zasticeni majcinskom ljubavlju ko beli medvedi.....i onda sta me cudi sto sve cesce u drustvu p[reuzimaju ulogu one strane o kojoj treba brinuti,zalivati i negovati.....a opet,ti isti sinovi (cije majke vriste na pomen vojske) uvece izlaze u grad ,jurcaju kontra trakom,opijaju se i drogiraju,biju svoje devojke,dzabalebare godinama.....naravno,ne mozemo ovo generalizovati,ali ni zanemariti....
    dakle:
    ne studiras? odma u vojsku! a oni koji studiraju,kad zavrse!
    i kakvo te rodjeno mesto spopalo,Anguse? Jesi p[oludeo? Pa da svaki dan dolazi kuci na rucak i da kosta boga oca....nikako.....sto dalje od kuce....da oseti potpunu car vojske....

    p.s. imam sina.....moj vala ne bi sluzio civilnu,po bolnicama i kojekuda,ko neki kreten.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #81

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nisam za ukidanje vojske,smatram je neophodnom za drzavu a vrlo potrebnom za razvojni put jednog muskarca....naslusala sam se kojekakvih majcinskih prica o njihovim ljubljenim sinovima do povracanja....sve zasticeni majcinskom ljubavlju ko beli medvedi.....i onda sta me cudi sto sve cesce u drustvu p[reuzimaju ulogu one strane o kojoj treba brinuti,zalivati i negovati.....a opet,ti isti sinovi (cije majke vriste na pomen vojske) uvece izlaze u grad ,jurcaju kontra trakom,opijaju se i drogiraju,biju svoje devojke,dzabalebare godinama.....naravno,ne mozemo ovo generalizovati,ali ni zanemariti....
    dakle:
    ne studiras? odma u vojsku! a oni koji studiraju,kad zavrse!
    i kakvo te rodjeno mesto spopalo,Anguse? Jesi p[oludeo? Pa da svaki dan dolazi kuci na rucak i da kosta boga oca....nikako.....sto dalje od kuce....da oseti potpunu car vojske....

    p.s. imam sina.....moj vala ne bi sluzio civilnu,po bolnicama i kojekuda,ko neki kreten.....
    ...dobro...posto sam poznat kao blag mladic,zeleo sam da toj deci ipak,malo bude lakse...mada...kada se setim tih predivnih predela Delnica i Lichke Jesenice...sav se najezim......veliki sam ljubitelj flore i faune...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #82

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Beliver

    Ne znam zašto si tako oštra, kažeš "kreten"

    Moj sin ne beži od služenja vojske, ali bih ja voleo da ne ide.
    Služio pod oružjem ili civilno, moj sin nije nikakav kreten.

    Viđam momke koji služe civilno, ništa njima ne fali, nisu oni kreteni već imaju svoj stav.
    Zbog kretenluka koji je vladao u vojsci (a ne znam što bi sad bilo drugačije) i govorim ovako.

  8. #83

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    zao mi je ako sam zvucala ostro,nije mi bila namera....

    elem....

    nekako mi je malo muka od tih antisrpskih prica.....sve nam je bljak...i drzava,i vojska,i zdravstvo,i prosveta,i bakalin na cosku i komsija.....
    nekakav cudan narod smo
    kao da imamo ugradjen kolektivno neki cip da samo negativno iznosimo na videlo,kao da ne mozemo u sebi naci nesto cime bi se i ponosili pred drugima...
    imamo Gucu...ismejavamo je
    imamo kajmak,al to je qrac od namaza,majonez je bolji
    imamo ajvar,al to samo seljaci prave i jedu
    imamo opanke,krijemo noge u njima
    dalje,dalje,daleko,u svet! njihovo je i bolje i lepse....

    svaki normalan narod ima neku kolektivnu svest o vrednosti svoje drzave...
    jeste li primetili da nigde nema recimo istaknutih nasih zastava?
    jeste li primetili ,reimo,da se americke kace i po ducanima?
    i ne samo americke
    Hrvati od najobicnijeg seoca koje jedva dokaci morski talas naprave bajku na netu
    oni nekako umeju da neguju to "domoljublje"
    oni isticu svoje vrline,oni slave svoje junake,njihovo je i najvece i najbolje
    nama je takodje njihovo bolje
    od supermarketa do pesmuljaka koje vrtimo ko da nam zivot zavisi od njih

    dakle

    nisam ja ni protiv koga
    ali sam za nas
    ako smo mali,ne moramo odmah da se kurvamo i samoponizavamo

    sta je drzava bez vojske?
    civilna vojska? sta je to?za mene su to momci koji stoje na vratima raznih ambulanti,na fotokopir masinama,potrcko u posti,......sta se tu nauci?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #84

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Služenje vojnog roka ima svoje koristi i mane.
    Najveća mana može biti da te vlastita država upotrebi kao fizičko/tehničko sredstvo osposobljeno da drži vatreno oružje koje će se boriti za nacionalne interese koje su više političkog motiva nego nacionalnog državnog.
    Ako izuzmemo ovu manu zaključujem korist od služenja vojnog roka.
    Mislim da je svakom čoveku potrebna jedna vrsta psihičog odmora i podučavanja, životnog, pogotovo mislim na mušku populaciju ili onu koja se tako izjašnjava..
    Napisaću prostim rečnikom ali jasnim: Treba mladog konja odvojiti od kobile (mamice i tatice) i njihove protekcije. Čovek u vojsci treba da nauči red! Da zna koga sve treba da poštuje i ceni a ne da pljuje i psuje po svakom.
    Disciplina! To što je propustio lekciju od malih nogu treba da dobro nauči i da se vaća posla a ne da po ceo dan leškari po kafićima u pederskim majcama i da prosipa svoju kafićarsku alko pamet. Treba da zna šta mu je posao i za šta je sve sposoban. Po tome se ceni čovek, kad zaradi svoj hleb i još mu ostane a ne da se kur!=*ci tudjim novcem.
    Ljudi, vojska nam je u očajnom stanju a kolko vidim to se sve više odražava na naše društvo, skraćuju vojni rok zato što nemaju novaca ni za sebe a kamoli za regrute...
    Pogledajte malo oko sebe u svom gradu, koliko je kafića niklo poslednjih napr. 15 godina, a kolko ih je bilo 80-tih.
    Zapitajte se dali 6 meseci ili 1 godina vam skrate puno život?
    Koliko ste dugo ''blejali'' po nekim fenserskim mestima a da pri tome neznate i nemislite o budućnosti a bogami ni o novcu u svom džepu koji možda i nije vaš?
    Kolko samo raznih ljudi iz raznih krajeva zemlje možete da upuznate dok ste u vojsci a koliko možete da upoznate džabalebaroša dok sedite u kafiću kao invalid?! Koliko nas ima krivu kičmu, koliko nas nemože da potrči 100 metara?!
    Gde se sve krećemo škola (posao)- brza hrana- televizor(kompjuter)- teretana- kafić- svaki dan...

    ČOVEČE, trgni se malo !

  10. #85

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    M'da, chim nije bio u vojsci nije mushko...
    ta merila mushkosti su mi deplasirana
    Nisam mushkarac da bih znala shta je za njih najbolje
    ali, ne bih volela da moj sin ide u vojsku
    nije tako vaspitan i to bi mu teshko palo
    Nisu svi ljudi isti.
    Ja sam dakle, protiv vojske a vi kako 'ocete...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #86

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Nisam rekao da nije muško ako neće da ide u vojsku. Mogao bih da kažem da je kukavica da neće da ode dalje od mame, da mu je sigurno ovde u ladovini bolje ali NE,
    To je prava ljubav prema zemlji u kojoj se nalazi on ali i mnogi drugi, to je uzvarćena ljubav,


    kakvu nam ljubav ova zemlja udari naše srce joj takvu ljubav podari...

  12. #87

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    ... to je uzvarćena ljubav,

    kakvu nam ljubav ova zemlja udari naše srce joj takvu ljubav podari...
    Baš na to sam mislila kad sam rekla - samo profesionalna služba. Ne služenje.

    kako ona nama udara ... baš tako i mi njoj !

    ____________
    nasmeja me ovaj preDobri SCHweik ... vojnik

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #88

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    M'da, chim nije bio u vojsci nije mushko...
    ta merila mushkosti su mi deplasirana
    Nisam mushkarac da bih znala shta je za njih najbolje
    ali, ne bih volela da moj sin ide u vojsku
    nije tako vaspitan i to bi mu teshko palo
    Nisu svi ljudi isti.
    Ja sam dakle, protiv vojske a vi kako 'ocete...
    ..."to bi mu teshko palo"...
    ...e shta ce sve teshko da mu pada u zivotu...pa ce morati...
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #89

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat isahara kaže: Pogledaj poruku
    m'da, chim nije bio u vojsci nije mushko...
    Ta merila mushkosti su mi deplasirana
    nisam mushkarac da bih znala shta je za njih najbolje
    Наравно да нису депласирана. Дисциплина, тимски рад, хијерархија, одвојеност од маме и тате, место где ниси центар света, дужности, обавезе... у данашњем свету размажених егоцентричних маминих принцеза (говорим о мушкој деци)... итекако корисно.

    ali, ne bih volela da moj sin ide u vojsku
    nije tako vaspitan i to bi mu teshko palo
    nisu svi ljudi isti.
    Живо бих волео да знам шта ово значи

    ja sam dakle, protiv vojske a vi kako 'ocete...
    Овај сад систем војске је голи к. То цивилно служење је постало спрдња, уствари, увек је и било, и нешто што је требало да служи за "приговараче савести", а сад служи људима да се не зајебавају с војском, да је скину с дневног реда а да је не служе. Поставља се питање - чему онда та војна обавеза, чисто реда ради? Ако није реда ради, јесу ли онда они који служе праву војску будале?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #90

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Живо бих волео да знам шта ово значи
    E pa ako bi voleo, ajde da probam da objasnim iako me mnogo boli glava

    Danashnja deca su drugachije tretirana.
    Navikli smo ih na donesi/prinesi.
    Autoriteti kakvi postoje u vojsci, za 90% a i vishe danashnje dece su frikovi iz americhkih filmova. Sav taj dril, poshtovanje autoriteta(opet, ali autoritet je tu kljuchni pojam) dozhiveli bi gore nego da su na Golom otoku.
    Moj klinac nije za to, nikad se nije potukao, nekako je mek u dushi, pa se uzdam da ce sport da odradi onaj finish u razvoju koji obichno odradi vojska.
    Neko voli to, neko ne voli.
    A ja ne volim nishta shto bi njemu teshko palo, ne zbog mene, nego zbog njega.
    I kakav god da bude, meni je nebitno, moja jedina zhelja je da bude zdrav.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muski i zenski poslovi i kucne obaveze
    Autor Bishop u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 12:22
  2. Predlog za ukidanje prestupnih sekundi
    Autor Galahad u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007, 10:39
  3. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.10.2006, 15:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •