Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватски  - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 74
  1. #46

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Ne moras da citiras celu poruku, sa slikama i svim ostalim, dovoljno je da citiras deo posta na koji odgovaras, nije tesko obrisati ostalo, a preglednije je za citanje.



    On topic: Interesantno je da insistiras na postojanju svog maternjeg jezika kao neceg sto se zbog svoje bogznakakve () razlicitosti ne moze uporediti ni sa jednim drugim jezikom, dok u isto vreme negiras postojanje drugih naroda i njihovih jezika koji se takodje razlikuju od mog ili pak tvog jezika (tzv. Hrvatskog - je l' da kako para usi? )
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #47

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Ne moras da citiras celu poruku, sa slikama i svim ostalim, dovoljno je da citiras deo posta na koji odgovaras, nije tesko obrisati ostalo, a preglednije je za citanje.



    On topic: Interesantno je da insistiras na postojanju svog maternjeg jezika kao neceg sto se zbog svoje bogznakakve () razlicitosti ne moze uporediti ni sa jednim drugim jezikom, dok u isto vreme negiras postojanje drugih naroda i njihovih jezika koji se takodje razlikuju od mog ili pak tvog jezika (tzv. Hrvatskog - je l' da kako para usi? )
    Crnogorci i Bošnjaci govore srpskim jezikom. Jedni su izmišljeni 1945., a drugi 1971. Hrvatski i srpski postoje, tzv. crnogorski i tzv. bošnjački/bosanski ne.

  3. #48

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Crnogorci i Bošnjaci govore srpskim jezikom. Jedni su izmišljeni 1945., a drugi 1971. Hrvatski i srpski postoje, tzv. crnogorski i tzv. bošnjački/bosanski ne.
    Za ovo se moram složiti s tobom, ali takođe moram naglasiti da istim tim jezikom pričaju i Dubrovčani
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #49

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Za ovo se moram složiti s tobom, ali takođe moram naglasiti da istim tim jezikom pričaju i Dubrovčani
    Ne, mi Dubrovčani govorimo najčistijim hrvatskim jezikom.

  5. #50

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Mislis tzv. hrvatskim jezikom?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #51

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Ne, mi Dubrovčani govorimo najčistijim hrvatskim jezikom.
    Jok sinovac, vi pričate najčistijim srpskim jezikom, i to štokavicom, istočnohercegovački dijalekt
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #52

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Jok sinovac, vi pričate najčistijim srpskim jezikom, i to štokavicom, istočnohercegovački dijalekt
    Ne, mi pričamo najčistijim hrvatskim jezikom. Ne postoji istočnohercegovački dijalekt, već sam naveo koja su narječja i dijalekti hrvatskoga jezika.

  8. #53

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Ne, mi pričamo najčistijim hrvatskim jezikom. Ne postoji istočnohercegovački dijalekt, već sam naveo koja su narječja i dijalekti hrvatskoga jezika.
    Jeste, i naveo si još gomilu gluposti, no, niko se ne obazire na to
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #54

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Ne, mi pričamo najčistijim hrvatskim jezikom. Ne postoji istočnohercegovački dijalekt, već sam naveo koja su narječja i dijalekti hrvatskoga jezika.
    Ovaj ovde je jedini koji zna šta je tačno,i u čemu svi ostali greše!
    Osoba vanvremenske inteligencije,neshvaćeni genije jezički mag .......
    Zato i volim ovaj forum jer polako al sigurno postaje mesto gde se obrazovani i kulturni trude da na fin način objasne budali koja to i dalje ne može i ne želi da shvati ....genije šta ćeš
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  10. #55

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    ... Uglavnom su to oni koji su povjerovali u sranja o srpskom Pijemontu. ...
    Nekada je šovinizam i fašizam bio zabranjen na ovom forumu.
    Danas ni opomena, a kamo li ban!?


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #56

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Svoju sobnu riznicu upotpunio sam posljednjom, 58. knjigom. Riječ je o Brodnjakovu Srpsko-hrvatskom rječniku. Košta 250 kn. Knjiga ima 632 stranice. Autor (hrvatski jezikoslovac, sam kajkavac, rođen 1922.) je samo nabrojio razlike, ali se nije upuštao u zaključke. Ovo je dosada najopširniji srpsko-hrvatski ili hrvatsko-srpski rječnik, a zastario je i nepotpun. "Na kraju, svjestan svih slabosti ovoga rječnika, svih njegovih nedostataka i manjkavosti, ipak se usuđujem vjerovati da će on korisno poslužiti svakomu tko iz ovoga ili onoga razloga posegne za njim. Uz to, iskreno se nadam da će ova rječnička građa biti prilog argumentiranoj raspravi o tome u kakvom su međuodnosu srpski i hrvatski jezik, jesu li oni dva jezika, ili dvije inačice ili čak, kako bi neki htjeli, jedan jedinstveni jezik s nešto dubleta koje ga, navodno, samo obogaćuju. Naravno, ako takve raspr(av)e još uopće imaju smisla. " Pet je predšasnika ove knjige, tri s hrvatske (Julije Benešić 1937., Petar Guberina/Kruno Krstić 1940., Božidar Vančik nakon 1945., samo djelomično objavljeno) i dva sa srpske strane (Radosav Bošković 1935., Jovan Ćirilov 1989.), no tema je još uvijek tek načeta. Od svih predšasnika Brodnjakov je rječnik znatno opsežniji, no i on je još daleko od potpunosti, to jest, zapravo, od onoga stupnja zaokružene kvantitativne dovršenosti koji je uopće moguće postići u leksikografskom poslu. Jezična kultura i jezična norma nemaju ništa zajedničko sa svjetskim integracijskim procesima, tako da se ne treba obazirati na frazetine da se "цео свет интегрише" ili da se radi o "вештачком цепању језика. " Na kraju djela Vladimira Brodnjaka koje sam kupio je frazeološki rječnik. Na temelju ove knjige moći ću najbolje procijeniti mogu li se srpski i hrvatski smatrati različitim jezicima. Ako zaključim da ne, onda ne postoje ni Hrvati ni Srbi kao narodi, jer se narod identificira po jeziku. Narod bez jezika ili s više jezika ili s tuđim jezikom ili s jezikom koji dijeli s nekim drugim ne može postojati. Dakle, ne postoji li hrvatski jezik, ne postoji ni hrvatski narod. Ako ne postoji hrvatski narod, uzalud je moje domoljublje i rodoljublje. Ako je ono uzalud, najbolje mi je odmah se ubiti.

  12. #57

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Svoju sobnu riznicu upotpunio sam
    Ne seri kvake, nego upotpuni mozak sivim ćelijama, ne bi ti škodilo
    Poruku je izmenio Bazilej, 15.07.2011 u 23:59
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #58

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    ... Narod bez jezika ili s više jezika ili s tuđim jezikom ili s jezikom koji dijeli s nekim drugim ne može postojati. ...


    ... najbolje mi je odmah se ubiti.
    Ja bi ti preporučio da ne čekaš ni malo.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  14. #59

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ne postoji li hrvatski jezik, ne postoji ni hrvatski narod. Ako ne postoji hrvatski narod, uzalud je moje domoljublje i rodoljublje. Ako je ono uzalud, najbolje mi je odmah se ubiti.
    Dakle, ako je već dotle došlo.. uradi to kako valja. Što bezbolnije.
    "JeziČe, Umri muški" za uZaludno domoljublje!


    Najnoviji model kalaŠa, specijalno konstruisan za pucanj u jezik.
    (zipa samo da ne pogodiš resicu)

    Imali nemali jezik, postojali ne postojali... sada više niko neće moći da kaže da se Srbin i Hrvat ne razumeju i ne pomažu.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #60

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Ako zaključim da ne, onda ne postoje ni Hrvati ni Srbi kao narodi, jer se narod identificira po jeziku. Narod bez jezika ili s više jezika ili s tuđim jezikom ili s jezikom koji dijeli s nekim drugim ne može postojati.
    Zbog ovakvih hejtera se i vode ratovi.

    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 25.08.2012, 14:42
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.09.2009, 15:34
  3. Посланица Патријарха Српског
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 31.12.2007, 13:14
  4. Трговци: ко све пљачка народ
    Autor yossarian u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.12.2007, 20:48
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •