Umete li da oprostite? - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 109
  1. #76

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Citat Nesicaaa kaže: Pogledaj poruku
    da umem da oprostim, ali neumem da zaboravim....
    Ja nikako da ukapiram ovu mudrost koju chesto chujem.

    Ako ne mogu da zaboravim, znachi da nisam ni oprostila.


  2. #77

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Ne umem.
    Dodushe, niko mi nije ni trazhio oprost
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #78

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Nekad sam govorila - oprastam, ali ne zaboravljam, nekad ...

    Oprastam onima koji su mi dragi, dajem im petu, sestu, desetu sansu.
    Zato sto su mi dragi i zato sto za njih uvek ima mesta u mom malom zivotu, do nekih granica.

    Opet, nebitnim ili manje bitnim osobama ne oprastam, tu odmah secem bez povratka.

  4. #79

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Do sad sam par puta oprostila, jednoj te istoj osobi i svaki put sam bila povređena još jače ili možda bolje reći-još bezobraznije. Najtužnije je što me uvek iznova povređivao neko moj...što bi rekli rod rođeni...Jednog dana meni "pukne film", rasčistim sa familijom i zareknem da više nikom ništa ne opraštam...
    Eeee, a onda došao Mile u moj život. Jeste da sam par puta htela da ga dokrajčim onom sikiricom, kojom cepa drva za potpalu , ali kad me pogleda onim zavodljivimmmmmm očima...prosto me obori sa nogu. I tako ja ipak promenim moju odluku i eto...oprostila, i mogu vam reći ovaj put je zaista vredelo.

  5. #80

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ja nikako da ukapiram ovu mudrost koju chesto chujem.

    Ako ne mogu da zaboravim, znachi da nisam ni oprostila.

    i ja sam u par navrata trazila objasnjenje za doticnu mudrost o prastanju, ali nezaboravljanju..i niko ne moze da me ubedi da ume da oprosti, ako ne ume i da zaboravi..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #81

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Ljudski je praštati, kao što je ljudski i grešiti. Treba samo oprostiti uvek punog srca i iskreno, jer drugačije i ne funkcioniše.
    Ovih dana sam mnogima oprostila i to me je usrećilo.

  7. #82

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Umem, uopste nisam ljuta na Zorku sto mi otima prijatelja
    I love you Zorice
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  8. #83

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Avelj i Kain se susretoše posle Aveljeve smrti. Hodahu pustinjom i prepoznaše se iz daljine, jer obojica behu vrlo visoki. Braća sedoše na zemlju, založiše vatru i obedovaše. Ćutahu kako čine umorni ljudi na izmaku dana. Na nebu se pomaljaše zvezda koja još ne beše dobila ime. Pri svetlosti plamena Kain primeti na Aveljevom čelu beleg od kamena, ispusti hleb koji prinosaše ustima i zamoli da mu bude oprošten zločin.
    Avelj odgovori:
    -Jesi li ti ubio mene ili sam ja ubio tebe? Ne sećam se više; opet smo ovde zajedno, kao nekada.
    - Sada znam da si mi istinski oprostio, jer zaboraviti znači oprostiti. I ja ću pokušati da zaboravim.
    Avelj reče sporo:
    - Tako je. Dok traje griža savesti, traje i krivica.

    To je to..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #84

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    E sad si me navela na razmisljanjeznaci ne umem da oprostim posto ne zaboravljam?
    Moguce je.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #85

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Oprostaj = zaborav, zato sto je oprostaj nesto sto je konacno, ako je drugacije, onda se to zove preci preko necega..a to je nesto sto je promenljivo i nesto sto nije dovrseno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #86

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Mrzim sto me sluzi jos pamcenje.
    Kad budem bakuta od 80-tak godina svima cu sve oprostiti....kako cu onda sve lepo zaboraviti bice i meni lakse.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  12. #87
    Citat Beogradjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ljudski je praštati, kao što je ljudski i grešiti. Treba samo oprostiti uvek punog srca i iskreno, jer drugačije i ne funkcioniše.
    Ovih dana sam mnogima oprostila i to me je usrećilo.
    lepo receno...

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Oprostaj = zaborav, zato sto je oprostaj nesto sto je konacno, ako je drugacije, onda se to zove preci preko necega..a to je nesto sto je promenljivo i nesto sto nije dovrseno..
    u pravu si "japanko",definitivno...mislim da smo toliko puni egoizma,da nam zaista tesko polazi za rukom da nekome iskreno OPROSTIMO...Tek kad spoznamo da se osoba koja nas je povredila iskreno i duboko kaje,tek onda..mozda.....????
    Najveca pobeda koju mozemo izvojevati nad samim sobom je upravo POBEDITI SEBE,ukorenjeni i zacaureni princip,navike,ego koji nas zamracuje,na zlo odgovoriti dobrim,blago onom ko to uspe,taj se moze nazvati ratnikom svetlosti.....

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Mrzim sto me sluzi jos pamcenje.
    Kad budem bakuta od 80-tak godina svima cu sve oprostiti....kako cu onda sve lepo zaboraviti bice i meni lakse.
    iskreno,nema sta.....ali do tih godina,sta cemo sve propustiti da uradimo,koliko ce radosti i srece biti prepusteno tuzi,nesreci,melankoliji...
    Godine koje si navela treba da posluze sabiranju zivota,i svega onog sto je on nosio,mozda bi tada bilo kasno oprastati...
    A i sam sam takav,jos nezreo,ne uzvracam istom merom,ali negativne odnose ostavljam na stand by,ne pokusavam uciniti korak ka poboljsanju odnosa,bar ne uvek...mozda zato sto u ovom izopacenom svetu jednostavno taj korak se ne shvaca kao gest dobra,naprotiv tretira se kao tvoje priznanje krivice,i pruza povod za lavinu drugih optuzbi ,stvarajuci time kontraprodukt od zeljenog cilja...

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Avelj i Kain se susretoše posle Aveljeve smrti. Hodahu pustinjom i prepoznaše se iz daljine, jer obojica behu vrlo visoki. Braća sedoše na zemlju, založiše vatru i obedovaše. Ćutahu kako čine umorni ljudi na izmaku dana. Na nebu se pomaljaše zvezda koja još ne beše dobila ime. Pri svetlosti plamena Kain primeti na Aveljevom čelu beleg od kamena, ispusti hleb koji prinosaše ustima i zamoli da mu bude oprošten zločin.
    Avelj odgovori:
    -Jesi li ti ubio mene ili sam ja ubio tebe? Ne sećam se više; opet smo ovde zajedno, kao nekada.
    - Sada znam da si mi istinski oprostio, jer zaboraviti znači oprostiti. I ja ću pokušati da zaboravim.
    Avelj reče sporo:
    - Tako je. Dok traje griža savesti, traje i krivica.

    To je to..
    Veoma,veomA POUCNO....bravo ti ga druze..
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  13. #88

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Da.
    Opraštam zbog sebe prvenstveno.
    Ne volim da se opterećujem i da negativno razmišljam,da trošim svoje dragoceno vreme
    na nekog ko to ne zaslužuje.
    Trudim se da sebi ugodim i činim dobro,pozitivnim razmišljanjima.
    Nisam zlopamtilo nit' sam osvetoljubiva.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #89

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Ne!
    Samo Bog (ako ga ima) prašta.
    Ja nemam vremena da se zamlaćujem time...ko jednom izda, izdaće još 100 puta.

    Sasvim je drugo pitanje da li sebi oprostim neke stvari...a i tu je odgovor NE!
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #90

    Odgovor: Umete li da oprostite?

    Da, umem, ali da li zelim ili ne, e to vec zavisi od vise faktora...

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Umete li da date veštačko disanje?
    Autor memento u forumu Zdravlje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09.08.2016, 13:31
  2. Šta ne umete, a voleli biste da umete?
    Autor miha u forumu Pričaonica
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 08.05.2015, 13:58
  3. Kome ne umete da kažete NE?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 07.03.2014, 12:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •