Hira Ratan Manek - Strana 17
Strana 17 od 24 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 349
  1. #241

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    A sto to nisi takodje kopirao i postavio na ovom forumu nego samo jednu stranu novcica da skupljamo donacija.... a izvestaj gde ih trosimo nisi postavio???

    Zasto?
    Zato što ste dvolični, i zato što sami sebe raskrinkavate...

    Kolika će biti cena za boravak u tom "ekološko-solarnom naselju" ? Ako ga ikad i izgradite! Ili ćete da maznete lovu od "donacija", pa pedala preko grane kod Hira da delite plen?
    Hoće li biti besplatno i za DŽ?
    Da besplatno širite zdrav i dugovečno 500godišnji život?
    Ili će to biti centar za bogatu i debelu klijentelu sa debelim novčanicima? Poput još nekih naselja opasanih žičanom ogradom i profi obezbedjenjem, što nikoše nedavno...?



    Daj mojne više da zamlaćujete naivne ljude, i prodajete im maglu, da ne kažem m.....za bubrege

  2. #242

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zato što ste dvolični, i zato što sami sebe raskrinkavate...

    Kolika će biti cena za boravak u tom "ekološko-solarnom naselju" ? Ako ga ikad i izgradite! Ili ćete da maznete lovu od "donacija", pa pedala preko grane kod Hira da delite plen?
    Hoće li biti besplatno i za DŽ?
    Da besplatno širite zdrav i dugovečno 500godišnji život?
    Ili će to biti centar za bogatu i debelu klijentelu sa debelim novčanicima? Poput još nekih naselja opasanih žičanom ogradom i profi obezbedjenjem, što nikoše nedavno...?



    Daj mojne više da zamlaćujete naivne ljude, i prodajete im maglu, da ne kažem m.....za bubrege
    Koliko god tebi i slicnima ne odgovoralo ima da sirim ovu predivnu praksu ap crkni pukni bas me briga!!!

    Ali garantujem ti ko radi sungazing nemoze mu nista novi svinjski grup i ostale bolesti... imate kos nas prvi slucaj u Kraljevu i ljudi moraju preko nasih projekata ne samo sajta i foruma da cuju da se mogu spasiti ako su na samo 15 minuta ili 3 meseca prakse sungazinga!!!

    Solarno naselje je samo jedan od nasih projekata za institualizaciju sungazing naucnog procesa!

    A, ti brini malo vise gde i kako tvoji sektaski svestenici trose novac... mi nase izvestaje dajemo nasim ljudima od kojih i skupljamo donacije na uvid za razliku od vas i vasih lopova koji vam pune glave nekom utopijom!


  3. #243

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku

    1. necu da ubedjujem nikoga ni u sta! Ko radi sungazing uziva benefite ko ne, taj ce uskoro propasti
    Ma daj mikane ... ceo svet ce propasti, a dvesto tvojih clanova ce opstati, sto me to podseti na Tarabice i onu sljivu ili je kruska bila u pitanju

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    u miru i tisini gledamo u sunce i mislimo na to sta zelimo da nam se desi sungazingom... sve sto sam pozeleo dobio sam!
    Kao fontana i novcici, bacis novcic, zamislis zelju, zatvoris oci, kad otvoris cudo ...
    Samo je ovo savremenija metoda, koliko ima uspesnosti u dobijanju premije na lotu, da pocnem mozda mi se posreci
    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    - smanjio tezinu sa 110 na 85 kg.
    Za to ti i nije bilo potrebno sunce, samo jak volja i sto bi moja baba Stanka rekla, suplja kasika,da vidis kako se tezina gubi
    Citat cybermika kaže: Pogledaj poruku
    - smanjio dioptriju sa - 2.5 na - 1.25 sad vec!
    Sad vec? E moj mikane , mozda i progledas pre nego sto bude kasno.
    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    - raste mi nova kosa
    Da nisi i koji mlecni zub pronasao, sve je moguce, ovde se cuda desavaju
    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    - otporan sam i imam neverovatan jak imunitet
    - ne uzimam hranu sve dokle ja to necu!
    E ovo me interesuje.
    Kako ti to znas da si otporan i da je tvoj imunitet,neverovatan i jak?
    Ja mislim da ti mlatis praznu slamu i zamlacujes se ili tebe neko zestoko zamlacuje.
    Onomad sam ti rekla da argumentujes svoje tvrdnje, a do danas nisi dostavio ni jedan validan argument.

  4. #244

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ma daj mikane ... ceo svet ce propasti, a dvesto tvojih clanova ce opstati, sto me to podseti na Tarabice i onu sljivu ili je kruska bila u pitanju


    Kao fontana i novcici, bacis novcic, zamislis zelju, zatvoris oci, kad otvoris cudo ...
    Samo je ovo savremenija metoda, koliko ima uspesnosti u dobijanju premije na lotu, da pocnem mozda mi se posreci

    Za to ti i nije bilo potrebno sunce, samo jak volja i sto bi moja baba Stanka rekla, suplja kasika,da vidis kako se tezina gubi

    Sad vec? E moj mikane , mozda i progledas pre nego sto bude kasno.

    Da nisi i koji mlecni zub pronasao, sve je moguce, ovde se cuda desavaju

    E ovo me interesuje.
    Kako ti to znas da si otporan i da je tvoj imunitet,neverovatan i jak?
    Ja mislim da ti mlatis praznu slamu i zamlacujes se ili tebe neko zestoko zamlacuje.
    Onomad sam ti rekla da argumentujes svoje tvrdnje, a do danas nisi dostavio ni jedan validan argument.
    OK

    Sama si sebe osudila time.... isto kao u vreme Noe ko poveruje spasice se ko ne.... imate google i slucaj tek prvog slicaja od svinjskog gripa kod nas u Kraljevu a tu je takodje i osvrt na novembar i odnos majanskog kalendara koji govori da ce sesti svet nestati u svetskoj posasti...

    svako ima izbor ja vam vise otvarati oci necu ako vam se iste same ne otvore!


  5. #245

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    OK

    Sama si sebe osudila time.... isto kao u vreme Noe ko poveruje spasice se ko ne.... imate google i slucaj tek prvog slicaja od svinjskog gripa kod nas u Kraljevu a tu je takodje i osvrt na novembar i odnos majanskog kalendara koji govori da ce sesti svet nestati u svetskoj posasti...

    svako ima izbor ja vam vise otvarati oci necu ako vam se iste same ne otvore!

    I naravno, kao po starom dobrom obicaju kod tebe mikane, ja ostadoh uskracena za konkretan odgovor.
    Jer, nemas ga.

    Molim te nemoj nam vise otvarati oci, probaj sebi da prosiris vidike, pre nego sto bude kasno.

  6. #246

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Molim te nemoj nam vise otvarati oci, probaj sebi da prosiris vidike, pre nego sto bude kasno.
    Za cega? Ko? Sta?



  7. #247

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    I naravno, kao po starom dobrom obicaju kod tebe mikane, ja ostadoh uskracena za konkretan odgovor.
    Jer, nemas ga.

    Molim te nemoj nam vise otvarati oci, probaj sebi da prosiris vidike, pre nego sto bude kasno.
    Interesuje me kako bi ste vi i na koji nacin, kojim sredstvima ovde na forumu mogli postaviti konkretan odgovor ili dokaz o tome?

    Na primer:

    Na koji nacin bi ste ovde na forumu dokazali da vam je jaci imunitet nego ranije?

    Na koji nacin bi ste ovde na forumu dokazali da vam se uzdize kundalini?

    Na koji nacin bi ste ovde na forumu dokazali da ne unostie cvrstu hranu danima?

    Na koji nacin bi ste ovde na forumu dokazali da imate savrseno zdravlje?

    Ako neko ima dobru ideju kojim sredstvima se posluziti kako bi se ovde na forumu moglo dokazati nesto od ovoga ili sl. neka iznese tu ideju.

  8. #248

    Odgovor: Hira ratan manek

    To pitamo mi vas, na koji nacin dokazujete da vas duhovni otac ne jede godinama i da ce da zivi 200 godina?


    Mene iskreno vredja postavljanje ove teme u nauku umesto u parapsihologiju, jer vi niste dokazali da se radi o nauci. Naprotiv, mi smo ukazali da vam sva naucna objasnjenja imaju nedostatke, sto se u slucaju nauke ne zme da se desi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #249

    Odgovor: Hira ratan manek

    Bitere, ne se jedi, gledas samo u sunce i pij vodice, pomogucstvu sa izvora i ima da zivis 200 godina
    Ciga: "Taman sam naucio magarca da ne jede, a on crko"
    neunistiva zlojebaba!

  10. #250

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    To pitamo mi vas, na koji nacin dokazujete da vas duhovni otac ne jede godinama i da ce da zivi 200 godina?


    Mene iskreno vredja postavljanje ove teme u nauku umesto u parapsihologiju, jer vi niste dokazali da se radi o nauci. Naprotiv, mi smo ukazali da vam sva naucna objasnjenja imaju nedostatke, sto se u slucaju nauke ne zme da se desi.
    U redu to pitate vi nas. Ali ja bih vas zamolio da se stavite na nase mesto. Pa u tom slucaju navedite primer kako bi ste to mogli ovde putem foruma dokazati.

    Ja neznam koliko ce HRM ziveti. I neznam koliko on jede ili ne jede. Ali znam kako je meni sada sa sungazingom, pocinje da mi se desava sve ono o cemu HRM govori.

    Dakle ostavite se sad naucnih objasnjenja, neko ko oseca benefite sungazinga ne moze to dokazati preko foruma jer logicno je da ne postoji nacin, to se oseca na svojoj kozi.

    Vama (pojedincima) ne vrede nikakvi linkovi, nikakvi sajtovi ni dokumentarci ni knjige. Ja ovde mogu postaviti gomilu ovakvih materijala ali sta vredi kad ce vama biti sve to nedovoljno tacno. Pa kako mislite onda da se ovde na forumu to dokaze.

    Tako da nema drugog nacina osim da to isprobate, sto se kaze, na svojoj kozi ko hoce probace ko ne zeli onda je tu kraj price. Cak pored svih informacija ni ja nisam verovao dok nisam probao.

  11. #251

    Odgovor: Hira ratan manek

    na koji nacin dokazati...jednostavno medicinskim nalazima...osim ako ne baratas Photoshopom kao neki pojedini ovde

  12. #252

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    na koji nacin dokazati...jednostavno medicinskim nalazima...osim ako ne baratas Photoshopom kao neki pojedini ovde
    Evo jedan pokusaj dokaza...

    IZVJESTAJ ENDOKRINOLOGA KOJI JE POSMATRAO HRM-a

    Hira Ratan Manek (a također i Hirachand) 69-godišnji je strojarski inženjer iz južne indijske države Kerala. Po čemu je taj gospodin toliko poseban? Samo po tome što se hrani suncem. Njegova supruga Vimla Hirachand ovako je za vijesti ABC-a opisala njegovu tehniku: "Svaku večer jedan sat gleda u sunce bez treptanja. To mu je glavna hrana. Povremeno pije kavu ili čaj. "Hira Ratan Manek do sada je nekoliko puta dopustio da ga pregleda nacionalna i međunarodna zajednica liječnika. Međunarodni tim sačinjen od 21 doktora u Ahembadabadu (Gujarat, Indija) je promatrao Hira Ratan Maneka 411 dana tijekom 2000. i 2001. godine. Dobrovoljci su ga nadgledali 24 sata na dan. Cijelo to vrijeme jedino što je unosio u sebe bila je voda. I sunčeve zrake. Nakon uzbuđenja koje je izazvalo otkriće u Ahmadabadu Hira Ratan Manek je pozvan na Thomas Jefferson University i State University of Penn u Philadelphiji u SAD-u. Kad je bio u Americi prvi puta, pod nadzorom je postio 109 dana. Sto je završilo 27. listopada 2001. Promatrana je i ispitivana njegova mrežnica, pinealna žlijezda (ili epifiza) te mozak, a snimljeno je i 700 fotografija tih organa. Neki rezultati su pokazali da se sive stanice u Manekovom mozgu obnavljaju. Istraživači su izvijestili da su neuroni aktivni, da ne umiru te da je žlijezda epifiza povečana, i ne smanjuje se (kao što bi trebala kod dobi iznad 50 godina).



    IZVJEŠTAJ ENDOKRINOLOGA



    Međunarodni tim sačinjen od 21 doktora u Ahembada-badu promatrao je Hira Ratan Maneka 411 dana tijekom kojih se hranio samo suncem
    Dr. Navneet Shah, endokrinolog iz SAD, u srpnju 2001. zapisao je: "Gospodin Hira Ratan Manek 14. veljače 2001. uspješno je završio post koji je trajao 411 dana, a započeo 1. siječnja 2000. Konzumirao je prokuhanu vodu svakog dona između 11 i 16 sati, i nikakvu drugu tekućinu niti ikakvu hranu ili injekcije. Bio je potpuno izoliran i pod strogim nadzorom.


    Medicinske provjere: Svakoga dana mjeren mu je puls, pritisak krvi, disanje, temperatura, izlučivanje urina, težina itd., a relevantni, hematološki i biokemijski (temeljni i nekoliko složenijih) provođeni su periodično (mjesečno ili svakih 14 dana.). ECG je mjeren redovito, provjera ultrazvukom, EEG, CT-sken i M.R.I.-sken mozga napravljeni su nakon jedne godine, a tim sastavljen od liječnika opće prakse, fizičara, kirurga, kardiologa, endokrinologa i neurologa redovito ga je i periodično pregledavao od prvog dana posta. Osim što je izgubio 19 kilograma (u prva tri mjeseca, nakon toga daljnjeg gubitka težine nije bilo) i što su mu se blago smanjili puls i brzina disanja (s 18 na 10 udisaja u minuti), nema drugih medicinskih abnormalnosti, što je zapanjujujuće. Čak su i mentalne funkcije i funkcije mozga potpuno normalne jedva da ima ikakvih nalaza vrijednih spomena. Stolicu je prestao imati nakon 16. dana posta, a proizvodnja urina se održava na oko 600 do 800 kubičnih centimetara.

    Šećer u krvi je 60 do 90. Nema acetona. Svi drugi parametri su normalni." Zanimljiv je i sljedeći podatak koji je dr. Shah zabilježio: Pinealna žlijezda kod čovjeka je veličine 6x8 mm. Prema C.T- skenu & MRI - skenu, njegova je povećana te je veličine 8x11 mm. Ljudi koji ne jedu najprije potroše mast, pa proteine, te ubrzo postanu beživotni, zlovoljni, letargični i razdražljivi, razmišljanje postaje sve slabije, a nakon 8 do 10 tjedana slijedi smrt. Koja je tajna varijabla kod Hira Ratan Maneka ušla u tu energetsku matematiku? Po njemu, ništa tajanstveno, tek svakodnevna sunčeva svjetlost. Osim što se zna da su mozak i um najmoćniji recipijenti u ljudskom tijelu, te da su mrežnica i pinealna žlijezda (epifiza, treće oko ili sjedište duše po Reneu Descartesu) opremljeni fotoreceptornim stanicama (te se mogu smatrati fotosenzitivnim organima), iz perspektive suvremene znanosti Manek predstavlja neobjašnjiv fenomen. Zna se da postoji put od mrežnice do hipotolomusa (zove se relinohipotalamični trakt) koji dovodi informaciju o ciklusima tame i svjetla u hipotolamus, od kuda putuju kroz pinealni živac do pinealne žlijezde. Ovi impulsi sprječavaju proizvodnju melatonina, a kad stanu (po noći ili mraku kad svjetlo više ne stimulira hipotolamus), oslobađa se melatonin.


    Pineona žlijezda ili treće oko je stoga fotoosjetljiv organ i važan mjerač vremena za čovjekovo tijelo. Znanstvenici nagađaju da se možda ovdje djelomično događa neistraženi proces sinteze energije i transformacije sunčeve energije, čemu u prilog ide činjenica da je Manekova pinealna žlijezda povećana.



    HRM- FENOMEN I NASA


    Hira Ratan Manek ne jede od 1995. - barem ne u tradicionalnom značenju te riječi. Po njemu, to nije ništa posebno: veliki rišiji su to radili, a Manek tvrdi da osobno u Indiji poznaje barem 17 ljudi koji pet ili više godina nisu uzeli hranu. Neki nisu jeli čak 20 i više godina Zbog svega toga i NASA je pozvala Maneka na proučavanje. 130 dana je živio pod strogim nadzorom dok u srpnju 2002. godine znanstvenici NASA-e u izvještaju nisu potvrdili da je Manek zaista to vrijeme preživio samo na vodi i suncu. Američka svemirska agencija se nada da bi ta tehnika mogla biti korisna kako bi se na budućim svemirskim letovima riješio problem skladištenja i održavanja hrane. U prijevodu - nadaju se da bi se astronauti budućnosti mogli hraniti sunčevim svjetlom. Amerikanci, kao poznati ljubitelji kratica, tu su pojavu nazvali HRM-fenomenom, po inicijalima njegova imena, te pokrenuli HRM-projekt koji se bavi pitanjem kako preživjeti samo od energije sunca.



  13. #253

    Odgovor: Hira ratan manek

    ma to nam nista ne znaci...skenirano npr

    bas ste me zaintrigirali...vrlo lako mogu proveriti da li je Photoshop umesao prste

  14. #254

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    ma to nam nista ne znaci...skenirano npr

    bas ste me zaintrigirali...vrlo lako mogu proveriti da li je Photoshop umesao prste
    taj tekst u originalu imas ovde: Solar Healing Center

    Living on Light Research

    The following research was done on Hira Ratan Manek, a Jain man who spent 411 under constant medical supervision while he 'fasted' on only water and solar energy. Below is the leading Dr's synopsis for which he received an award from his colleagues in India. Dr Shah can be contacted via email : sudhirshah@hotmail.com

    imas sad i e-mail tog doktora koji je posmatrao HRM-a pa ga licno pitaj sve sto te interesuje...


    Poruku je izmenio HLEBmaster, 24.10.2009 u 00:50 Razlog: Ne prilici nekom ko se bavi jogom da se dernja..pardon viche...a i ovo sve vishe lichi na reklamu... i to neplachenu

  15. #255

    Odgovor: Hira ratan manek

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    ma to nam nista ne znaci...skenirano npr

    bas ste me zaintrigirali...vrlo lako mogu proveriti da li je Photoshop umesao prste
    Ih neo, kako mi citas misli.
    Mikane, mikane eh a ti opet preskaces odgovore, sve pohvale, dobro ti ide od ruke.
    Mene ne interesuje taj doktor, vec ti
    Shvatas brinem za tvoje zdravlje.

    A posto tvoj drugar Acky je postavio pitanje, evo da mu odgovorim.
    Vrlo jednostavno,skeniras medicinske nalaze, prilozis nam na forum, sve crno na belo.
    Nema lazi, nema prevare ...

    Ili se to kod vas drugacije zove

Strana 17 od 24 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •