Da li verujete u bapske priče? - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 131
  1. #106

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Ne verujem u babske price, ali ta njedra bi valjalo procesljati..svasta se tu moze naci..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #107

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Ne verujem u babske price, ali ta njedra bi valjalo procesljati..svasta se tu moze naci..
    I to sto kazhesh
    'ajd ako su to sto evricha, ali kad se sasushe oni jorgovanchichi .. ostanu samo zgnjechene mrvice ..... nije bas estetski

    OT. a spomenu li neko, da se devojke ne udaraju metlom jer se nece udati?

    ... da venchanicu ne treba oblaciti pre venchanja (iz zezanja)....
    ...i da mladozhenja ne vidi mladu u njoj - pre venchanja?

  3. #108

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Sad sam se setila na temu nedara što spominje Aiko
    Jednom smo drugarica i ja na kampovanju za 1. maj obrstile jedan jorgovan koji je imao skoro svaki drugi cvet sa 5 latica i sve te cvetiće smo stavljale u nedra.... Kasnije smo na to zaboravile i to je tako stajalo do večeri...Uveče, vreme za presvlačenje i kad je sasušeno cveće počelo da ispada ja ostala u čudu otkud ovo i šta je to?!? Heheh...a želja...pa ispunila se

    A ja sam čula za ono verovanje na temu gostiju - ako ti padne kašika na pod imaćeš ženske goste, a ako ti padne viljuška, dolaze ti muški gosti

    @ Ela - moja baka je govorila da ne sme niko da te pomete jer se nećeš udati, a muški se ne lupaju metlom

  4. #109

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Ne vuci noge, dok hodas, nikad se neces udati
    Kad vidis polumesec, udari se po dzepovima, bice para
    Ne ostavljaj parce hleba, posle rucka, navucices bedu.
    Ne spavaj na naopacke okrenutom jastuku, imaces lose snove.
    Jedi okrajku od hleba, svekrva ce te voleti.
    Ne ostavljaj nepopijenu kafu, navlacis zlo.
    Kad ustajes iz kreveta, ustani na desnu nogu, da ti dan dobro krene.
    Papuce kucne pred spavanje, ostavi u slovo T, kako bi ti takodje dan dobro krenuo.

    Ovo su mudrosti iz riznice moje bake, a imala ih je

    Jedino sto kod mene nepogresivo fercera, je titranje levog ili desnog oka,nepogresivo znam kakvi su dogadjaji, koji ubrzo slede.

    Ali moja baka je i na to imala, odgovor, kad naglas kazem da mi igra oko

    Nemoj odavati oci, nikad, jer ni one tebe ne odaju

  5. #110

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    ne spustajte tasnu ili novcanik na pod - zemlju, jer nikada necete imati novaca! Ja mogu da je okacim o luster, opet cu biti bez para

    Ne pevusite za trpezom, jer ce vam buduci bracni drug biti lud! Sada znam zasto moj bivsi muz nije bio bas najnormalniji, a ni ja nisam daleko od njega

    Kada se obuvas, prvo obuj desnu cipelu da ti se ne bi zlo desilo na putu!

    Ako vidis novcic na ulici, okreni ga na drugu strau i ostavi na istom mestu, da bi dobio na lutriji! Ako vidis na ulici novcanik pun para, stavi ga u dzep


    Ne bacaj hleb u djubre, da ne bi bio gladan!

    Ako nekome kazete da je lep ili pametan, pljucnite tri puta (pujpujpuj) da ga ne bi urekli, uradite ovo isto ako vas ko upita za dravlje ukucana, uz odgovor da su zdravo i dobro!

    Sve su ovo bapske price koje sam pokupila jos kao klinka, uglavnom od moje bake!
    neunistiva zlojebaba!

  6. #111

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Kad kupuješ novčanik trebalo bi da izabereš crveni. Kao taličan je. Pare se prosto lepe na njega.
    Ja furam crveni, crveni i samo crveni. Uglavnom prazan, doduše.
    Al nema veze...nada umire poslednja i tako to.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #112

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ne ostavljaj parce hleba, posle rucka, navucices bedu.

    Ili:
    posle ruchka, ne valja skupljati rukom mrvice sa stola.... (ili istresi stoljnjak, ili ih skupi nekom krpom), jer priziva siromashtvo.

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku

    Ako vidis novcic na ulici, okreni ga na drugu strau i ostavi na istom mestu, da bi dobio na lutriji!
    Ili:
    uzmesh novchich, zamislish zhelju .... i frljnesh ga negde, ali obavezno preko glave - shto dalje, da ga niko ne pronadje.


    Trebala sam da imam neku sveshchicu, i da tefterim sve te "zhelje"....chisto statistike radi, da znam je l' bilo neke vajde

    Setih se josh jedne bapske recepture za udavache:

    Kada negde prvi put spavash - "prebrojish choshkove", tj. u svakom choshku smestish jednu simpatiju. Izjutra kad se probudish, u koji choshak prvo pogledash, za tog chesh se dilbera udati.

    Isprobavala nekada davno, i def. ne pali
    (ili zaboravim izjutra da sam ih "smeshtala po choshkovima", ili su simpatije bile kratkog veka )

  8. #113

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Ne znam da li je bilo ali ima i ono :
    "Ne otvaraj kisobran u kuci ".

    E sad , zasto to ne valja ne bih znao kasti.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #114

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Ne prelazi (noćom) raskrsnicu tako da je "presečeš" po sredini ... dijagonalno!

    ok.. danjom je tu (ionako neki) panDur .. a noću ...???


    Doohoweeeeeee

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #115

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku

    Kada negde prvi put spavash - "prebrojish choshkove", tj. u svakom choshku smestish jednu simpatiju. Izjutra kad se probudish, u koji choshak prvo pogledash, za tog chesh se dilbera udati.
    Ili
    Kad ulazis u neciju kucu prvi put, obavezno prvi korak ucini levom nogom i zamisli zelju.
    Ostvaruju se
    I kad negde spavas prvu put,san, koji sanjas,ostvarice se

  11. #116

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Kad kupuješ novčanik trebalo bi da izabereš crveni. Kao taličan je. Pare se prosto lepe na njega.
    Znaci, u tome je moja greska
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  12. #117

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    I kad negde spavas prvu put,san, koji sanjas,ostvarice se

    eeee, to je istina...... provereno



    Shalim se, ali se meni taj jedan san ostvario.

    Sestra i ja smo spavali kod komshija (da im "chuvamo" kuchu dok su oni na nekom putu), i palo je "prebrojavanje choshkova".....al cvrc, od toga nije bilo nishta.
    LM, sanjala sam da sam kupila beli auto...... to mi je bio od onih upechatljivih snova, i izjutra sam ga se odmah setila.
    U to vreme nikakav auto nije bio u planu, ali sam auto dobila posle nekih 6 meseci....... i bash beli


    Setih se josh jednog recepta za udavache

    Ne znam kog je to tachno sveca (neki zimi); ispishu se na papiriche 13 imena (e, ako neka devojka mozhe da ima toooliko simpatija, nek ispishe njihova imena ), od tog tana, svako veche se jedan papirich spali. Posle 12-te vecheri (koja, chini mi se, opet pada na neki svetac), na tom papirichu bi trebalo da pishe ime momka za kog che se udati...

    Nemam pojma odakle mi sve ove gluposti, al' ako se koja ovako uda - nek' javi

  13. #118

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku

    Setih se josh jednog recepta za udavache



    Nemam pojma odakle mi sve ove gluposti, al' ako se koja ovako uda - nek' javi

    Ima jos jedna,gledanje kroz burmu
    Ako pogledas simpatiju kroz burmu, tvoj je sigurno.



    I ono sa casom, burmom i koncem.
    Ne znam bas detalje znam da se burma okaci o koncic, i stavi iznad case sa vodom, pa koliko puta lupi, sa toliko godina ces se udati
    Valjda je tako

  14. #119

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Ala mi "pljushti" inspiracija, prosto se brinem za se

    Ima i ona varijanta, kada je potrebno da se u jabuci pronadje odredjen broj semenchica (sad lupam, npr 9) i onda se te semenchice krishom bace na frajera ..... to je kao neka garancija, bem li ga


    ...a i nije loshe po zdravlje (mozda malo za mentalno)

  15. #120

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    Znaci, u tome je moja greska


    Zato probaj ovo, možda pomogne

    Na Božić, uhvati muvu i stavi je u nočanik i cele godine ćeš imati pun novčanik
    E, sad....treba samo naći muvu na Božić

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 20:15
  2. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 16:49
  3. Da li verujete u snove?
    Autor Lady in red u forumu Psihologija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 26.03.2010, 12:00
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 12:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 17:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •