Kosmet - oteta zemlja - Strana 20
Strana 20 od 67 PrvaPrva ... 10181920212230 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 998
  1. #286

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    ...ne 'vatamo se za gooshe...vec,upravo,objasnjavam dokle cemo da brojimo mrtve i da optuzujemo jedni druge?Umesto da se okrenemo sebi...
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #287
    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Da voleo bi ti da se svi Srbi presele na KiM
    Voleo bi ti to,jer bi mogao da nastavis politiku koju su ti preci zapoceli.Da razjebes i Vojvodinu i Srbiju gurnes na Beogradski pasaluk!
    Sto se tice pobijenih Madjara i nemaca u 2 sv. ratu...pa to su radili komunisti a ne moji!
    Niste me dobro razumeli,nisam ja napisao da se svi Srbi presele na KiM, samo vasi istomisljenici,ne znam o kakvoj politici pricate,i ko hoce da "razj'be Vojvodinu pa to je moja otadzbina bre ovde zivimo vekovima.Sta se tice Beograda moram da razmisljam malo,jel davne 1456 godine nisu slucajno Srbski i Madarski junaci zajedno branili taj grad od Turaka i ako se dobro secam taj grad se zvao Nndorfehrvr nekako mi se cini nije na Vasem jeziku.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ма не мораш уопште да саосећаш с нама, далеко било. Слободно немој да саосећаш, много нас брига.




    То за колонизацију није лоша идеја уопште, још је краљ Александар, Бог да му душу прости, то радио с добрим успехом.
    Али остало грешиш, нама не треба право да освојимо КиМ и прикључимо га Србији. Косово јесте наше, део Србије, само привремено окупирано.
    Не знам кога си видео да буни дечурлију против националних мањина, ЕУ или целог света.
    vidite ja slicno razmisljam o Vojvodini kao Vi o KiM-u,Albanci su dobili KiM od USA,Vi ste dobili Vojvodinu od antantskih drzava 4.juna 1920
    Poruku je izmenio Mish, 14.03.2008 u 21:54 Razlog: spojene uzastopne poruke

  3. #288

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Nazalost imam utisak da na neki nacin je Madjarskoj stalo za narod u Vojvodini, jos uvek, iako mi smatramo da Madjarska uopste se ne brine dovoljno o nama.

    Nasuprot tome oko KiM je napravljena bura i buka koja je trajala svega mesec dana.
    Sluzilo je Srpskoj politici da smiri svoju savest.
    Ne vidim nijednu normalnu meru koja ce pruziti Srbima u Kim suzivot i egzistenciju iducih 200 godina. (Sada se setili vozova?????)

    Da li Srpska drzava uopste postoji?
    Ako je odgovor: ne, siguran sam da to nisu ucinili Ameri.
    To je ucinila iskljuciva i populisticka Miloseviceva politika koja i traje i vlada i danas. Uocava se to i na ovom sajtu tolerancije, gde se razni oblici netolerancije i netrpeljivosti prikriveno primenjuju protiv svega sto nije Srpsko, a cim neko postavi makar sumnjivu recenicu sa druge strane, krece hajka.

    Srbi su neke svoje zrtve ustaskih zlocina II. sv. rata iskopali i sahranili uz pocast.
    Mada su svi tvrdili da je to posipanje ulja na vatru, Srbi su tvrdili da je to pravo naroda.

    U Vojvodini su 1945 ubijani ljudi na osnovu toga da li su im ruke seljacke (grube) ili boracke (fine/ucitelji, lekari, advokati, ukratko inteligencija).
    Ubijani su pre svega Nemci i Madjari koje je politika drugog sv. rata zatekla. Mnogi su i mobilisani kao sto su Srbi mobilisali recimo Krajisnike, hteli oni ili nei. To je ovim ljudima bio jedini greh.
    Ljudi su odvodjeni u logore, ubijana su i zena i deca.
    U Subotici su neki ubijani na ulici samo zato sto su progovorili na Madjarski.

    Pored toga mnogi su osudjeni na smrt na prekim sudovima, u procesu koji je trajalo pola sata. Sudili su i kriminalnim elementima (soc. revolucija je u svim zemljama pobijala donji sloj drustva), ali su stradali mnogi nevini.

    Ovde sada ne pisem i dokazanim zlocincima, njih osudjujem na svakoj strani.

    Nema smisla traziti krivce a krivci jesu pojedinci jer ne moze se ceo jedan narod proglasiti zlim. Takodje znamo da je politika prljava. Medjutim svi zasluzuju jednak tretman.
    Zato dame i gospodo cenim vase namere da stitite ovaj sajt od namernih ili nenamernih vredjanja, omalozavanja svega sto je Srpsko ali ocekujem i vasu budnost u svim slucajevima gde je rec Srpsko ovde iznad zamenjeno nekim drugim narodom.

    Moja tajna namera dolaska na sajt je bas bilo pokretanje pitanja o kojem se cuti decenijama. Treba rascistiti sa istorijom da bi isli dalje i svi shvatili da smo svi isti, Srbi, Albanci, Madjari, Hrvati i svi smo na svome! I svima nama je mesto u Evropi!

    Istorija Vojvodine ne pocinje 1918. Za sve nas ona pocinje pojavom prvog coveka na ovim prostorima, negde pre 8000. godina.
    Svaka kultura je ovde ostavila trag, makar u obliku jedne kamene sekire ili konjske potkovice i nasi geni su toliko izmesani da uprkos svim naporima i nismo sigurni, ko je ko.
    Mi smo mi.
    Svakim svojim sestim uzdahom udisemo po jedan molekul kiseonika, koji je prosao kroz pluca Njutna, Tesle, Ajnstajna, Von Neumana, Alfreda Hitchkoka, Carice Katarine, Marije Terezije ili Adolfa Hitlera, Dzeka Trboseka.

    Mi disemo isti vazduh, u Vojvodini, na KiM, u Francuskoj, u Gruziji, u Amazoniji.
    Mi disemo isti vazduh!
    Poruku je izmenio biterlemon, 14.03.2008 u 23:43
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #289

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    biterlemon kaže:
    Da li Srpska drzava uopste postoji?
    Ako je odgovor: ne, siguran sam da to nisu ucinili Ameri.
    To je ucinila iskljuciva i populisticka Miloseviceva politika koja i traje i vlada i danas. Uocava se to i na ovom sajtu tolerancije, gde se razni oblici netolerancije i netrpeljivosti prikriveno primenjuju protiv svega sto nije Srpsko, a cim neko postavi makar sumnjivu recenicu sa druge strane, krece hajka.
    ...To je ucinila iskljuciva i populisticka Miloseviceva politika koja i traje i vlada i danas. ...
    Uživaj!

    YouTube - Canak za Srem u Hrvatskoj.

  5. #290

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    1. Ukoliko sam dobro upucen, Canak je bio rezervista kao i mnogi mi, na strani Srbije (jer iako su nam govorili, svi smo i tada znali da to nisu Jugoslovenski interesi, vec Miloseviceva politika).
    2. Ako verujes da je Canak unistio Srbiju, onda moram reci, Srbija nije nikad ni postojala.

    Tri puta za Canka zbog razvijanja dobrosusedskih odnosa!




    Ovaj ovde je sramota za ceo jedan narod, uzivaj u njegovoj odbrani Srbije!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #291

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    U PONEDJELJAK ČETIRI GODINE OD POGROMA SRBA NA KOSMETU

    U ponedjeljak, 17. marta, navršava se četiri godine od kada su albanski ekstremisti i teroristi izvršili pogrom Srba na Kosovu i Metohiji pred očima međunarodne zajednice, UNMIK-a i KFOR-a, koji su sve nijemo posmatrali.U dvodnevnom trajanju "Kristalne noći" koju su doživjeli Srbi, ubijeno je osam Srba, 143 ranjeno i povrijeđeno, protjerano oko 4 000, porušeno i oskrnavljeno 35 crkava i manastira i 18 spomenika kulture, od kojih neki potiču iz 14. vijeka, a zapaljeno 935 kuća i deset domova zdravlja, ambulanti i škola. Povodom četiri godine od martovskog nasilja, Eparhija raško-prirenska najavila je da će 17. marta u manastiru Gračanica episkop Artemije služiti parastos za postradale na Kosovu i Metohiji, a posebno u martovskom pogromu.Parastos će biti održan i pri drugim crkvama i manastirima širom Kosova i Metohije u isto vrijeme. Srpska pravoslavna crkva saopštila je da će u konaku Svetosavske crkve na Vračaru, 17. marta, episkop hvostanski Atanasije, vikar patrijarha Pavla, otvoriti izložbu ikona i fresaka iz manastira i crkava sa Kosova i Metohije. Desničarska organizacija "Narodni pokret 1389" je oblijepila plakate po Beogradu sa pozivom građanima da 17. marta u 12.44 časova dođu na miran i protest ispred Skupštine Srbije pod nazivom "Za Kosovo i Metohiju", kako bi obilježili sjećanje na martovski pogrom Srba i izrazili podršku kosovskim Srbima. Talas nasilja desetina hiljada Albanaca nad Srbima počeo je 17. marta 2004. nakon što je Unmikova policija pronašla tijela dvojice albanskih dječaka u rijeci Ibar, na sjeveru Kosova, što su Albanci iskoristili da bi okrivili Srbe. Četiri godine poslije, samo nekolicina od 4 000 prognanih Srba i Roma vratila se u svoje domove, najveći broj crkava je i dalje u ruševinama, groblja se i dalje skrnave, slobode kretanja i života i dalje nema, a preostali Srbi četvrtu godišnjicu pogroma dočekuju u samoproglašenoj državi Kosovo.Pored toga, međunarodna zajednica nije našla snage, a umjereni Albanci ni dovoljno obraza, da imenuju glavne organizatore martovskog pogroma. Ostalo se na apstraktnim osudama i pokušajima da se nasilje opravda. Prema podacima UNMIK-a, za martovsko nasilje na Kosovu 2004. godine do sada su osuđene 134 osobe od kojih je 67 dobilo zatvorske kazne. Organizacija "Hjuman rajts voč" u svom izvještaju ocjenjuje da kosovsko pravosuđe nije uspjelo da kazni odgovorne za antisrpsko martovsko nasilje.Glavni organizatori koji su rukovodili masom od preko 60.000 ljudi, obezbijedili transport ekstremistima iz najudaljenijih sela i postavili blokade pred bazama KFOR-a i dalje uživaju prećutni međunarodni imunitet. Zbog napada na srpska naselja, u gradovima u Srbiji protestovalo je više hiljada ljudi, pri čemu su zapaljene i niška i beogradska džamija. U Beogradu su kolonu od oko šest hiljada demonstranata, predstavnika vlasti i Srpske pravoslavne crkve, predvodili premijer Srbije Vojislav Koštunica i patrijarh Pavle.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #292

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Изгледа да су моји страхови били оправдани, иза позива припадницима КПС да напусте службу, заузимања железнице, суда... не стоји ништа
    Ајде и да схватим да је решење за КПС да Срби буду под командом УНМИКа а не Шиптара, и да о томе треба преговарати, али ови остали потези...
    Дакле, као и обично, Србија се односи неодговорно према Србима јужно од Ибра, поступци су чудни и без изгледа на успех и резултат, а помоћ и заштита становништва није довољна...

    http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=34192
    Instrukcije vlasti iz Beograda dovele srpski živalj u veoma neizvesnu situaciju
    Vlada se igra sa Srbima na Kosovu
    Autor: Irena Radisavljević | 16.03.2008 - 00:02

    Poigravanja Vlade i manipulisanje Srbima na Kosovu stvorilo je potpuno konfuziju među narodom. Nasilno preuzimanje suda i železnice veoma su opasne igre i ne čudim se što podbunjeni i ostrašćeni ljudi učestvuju u njima. Nadležni ovde stvaraju iluzije, živi se u virtuelnoj stvarnosti i rasplamsava ekstremizam. Tako emotivne reakcije Srba i ponašanje koje nema uporište u realnosti preti da nam se obije o glavu - kaže za Blic nedelje Rada Trajković, potpredsednica Srpskog nacionalnog veća KiM.

    U prilog ovom mišljenju govori i situacija sa terena. Prekjučerašnje nasilno preuzimanje zgrade Okružnog i Opštinskog suda u severnom delu Kosovske Mitrovice, nakon peha sa Železnicom, samo je jedan u nizu nejasnih poteza naših vlasti. Međutim, ovog puta opasnost od direktnog sukoba je još veća. Unmik je juče jasno zapretio radnicima pravosuđa srpske nacionalnosti da napuste zgradu suda ili će biti primenjena sila, a oni kažnjeni. U blizini zgrade suda u tim momentima nalazilo su se pripadnici Unmik policije opremljeni rekvizitima za brza dejstva.
    Da je preuzimanje suda potpuna zabluda, smatra i Oliver Ivanović, nosilac Srpske liste za KiM. Kako kaže, naši ljudi su prepušteni rukovodstvu na terenu koje ne zna na kojim principima funkcioniše međunarodna zajednica i šta treba raditi, a oni koji znaju su u Beogradu i ne rade ništa.
    - Običan policajac ne može da pregovara o političkim pitanjima, a pitanje nadležnosti suda ili komandovanja policijom svakako je političko pitanje. Šta je uopšte ideja poteza da se preuzme zgrada suda - ne da se dobije zgrada, već pravo na sprovođenje srpskog pravosudnog sistema i jurisdikciju srpskih institucija. To se ne dobija preuzimanjem zgrade. Ovim potezom ništa nismo dobili, već je on samo povukao okidač za brzu akciju Unmika, iste one institucije koju smo pozivali da ostane na Kosovu i da ne dozvoli širanje Euleksa - smatra Ivanović.
    Odgovornost za obostrano zatezanje kononopca Rada Trajković pronalazi u aktuelnoj politici prema Kosovu, kao i u vinovnicima te politike - premijeru Koštunici i ministru Samardžiću.
    - Koštunica i Samardžić snose svu odgovornost, a njihovo eksperimentisanje i pogubna ideologija maskirana politikom nacionalnog interesa, ukoliko se uskoro ne razobliči, skupo će koštati i Srbe na terenu i čitavu Srbiju. Čak i kada se ljudi na Kosovu otrezne i shvate da su izmanipulisani pogrešnom politikom, mnogi će odlučiti da napuste Kosovo, što nas stavlja u daleko lošiju poziciju. Znam da je najveći nacionalni interes da na Kosovu očuvamo srpsku zajednicu, ali se plašim da će, kada se osveste, jedan deo ostrašćenih otići i mi ćemo kao zajednica biti oslabljeni i sve beznačajniji - objašnjava Trajkovićeva.
    I Oliver Ivanović ističe da će Kosovo i u narodnom periodu, više nego ikada, biti poligon za skupljanje političkih poena. Bojazan naših sagovornika da takvi potezi neće dati nikakve rezultate i da će posledica toga biti napuštanje KIM potpuno je opravdana.
    - Dolazi jun, kraj školske godine i vreme kada se sumiraju utisci i stanje među Srbima. A preovlađuje opšte nezadovoljstvo. Za mnoge će se pojaviti dilema da li da sledeće godine upišu decu u škole ili da odu u Srbiju. Svake godine sve je manje upisane dece, a po svemu sudeći, to će se nastaviti. Tim pitanjem se ne bavi ni Vlada ni političke partije i lideri, već se svi takmiče ko će glasnije reći Kosovo je srpsko, ko će jače da se udari u grudi i pljune EU i Ameriku, a takav stav nam svakako neće pomoći - kaže Ivanović.
    I Stojanka Petković, poslanica G17 plus iz Zvečana, smatra da će na problemu Kosova stranke pokušati da poberu političke poene. Po njenom mišljenju, premijerovo raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora stavilo je srpski narod pred svršen čin i ostavilo ih na cedilu, što će potrajati najmanje naredna četiri meseca.
    - To se posebno odnosi na one koji su uz blagoslov zvaničnog Beograda napustili institucije, i to uz Samardžićevo obećanje da će ih finansirati Srbija, što se nije dogodilo. Ljudima koji su radili na carini, tržištu rada, policiji i u ambulantama samo je ponuđeno da ih na jedan dan prime u stalni radni odnos, a potom vrate na minimalac. Ne razumem zašto žele od kosovskih Srba da naprave socijalu. Ostavili su ih bez osnovnih sredstava za život, bez posla, bez sigurnosti, a podbunjuju ih na ekstremizam - priča Petkovićeva.
    I dok se konfuzija i opšti strah na terenu rasplamsavaju, ljudi sa Kosova svakodnevno vape za pomoći države. Ni oni nisu zadovoljni ponašanjem naših vlasti. Juče je nastavljen protest 85 bivših radnika Kazneno-popravnog doma Lipljan u prostorijama zgrade Koordinacionog centra u Grančanici. Oni bezuspešno traže da Srbija preuzme obećanu odgovornost prema njima.
    Mi tražimo da nas država Srbija prihvati sa svim obavezama, kako nam je i obećano, odnosno tražimo da putem potpisanih ugovora budemo angažovani, rekao je jedan od učesnika protesta Vladica Nedeljković. U zgradi koordinacionog centra protestuje i 11 radnika Radio Gračanice, koji su honorarno zaposleni u lokalnom radiju. I oni traže da dobiju stalan radni odnos u RTS i socijalno osiguranje.
    Očigledno je da aktuelnom politikom niko nije zadovoljan. Naši sagovornici su složni da se Beograd veoma grubo poigrava sa ljudima na Kosovu.
    - Nadam se samo da posle ovih izbora Kosovo više nikada neće biti poligon za skupljanje političkih poena. KiM je jedna prokleta i krvava zemlja, natopljena patnjom, strepnjom i suzama srpskog naroda i svako ko ja na njoj nicao kao političar, tu će i pasti - slikovita je Petkovićeva.

    Trajković: Plašim se osvete
    Rada Trajković, potpredsednica Srpskog nacionalnog veća KiM, kaže da se zbog ekstremnih neistomišljeničkih pobuda u ovom momentu plaši za svoj život.
    - Često ne smem javno da progovorim jer se plašim šta mogu da učine ljudi i delovi službi lojalni aktuelnoj vlasti. Na Kosovu možete da stradate od albanskog terorizma, ali se plašim da kao Srpkinja ne poginem na putu do Merdara od ruke mojih ostrašćenih sunarodnika i neistomišljenika - kaže ona.

    Kosovo juče
    - Unmik je upozorio srpske sudije koje su preuzele zgradu Okružnog i Opštinskog suda u severnom delu Kosovske Mitrovice da napuste sud do 12.00 sati. Srbi su rekli da je taj rok kratak i zatražili da se sačekaju direktni pregovori.
    - Voz na relaciji Kosovo Polje - Zvečan još ne saobraća, čime je i dalje presečena jedina veza Srba u enklavama sa severom Kosova i slobodom. Milenko Šarančić pregovarao s predstavnikom Unmika bez zaključaka.
    - Suspendovani pripadnici KPS-a srpske nacionalnosti, njih 129, ni juče se nisu vratili na posao.
    - U Gračanici nastavljeni protesti bivših radnika KPD Lipljan i zaposlenih u Radio Gračanici.
    - Srbima u Gračanici laknulo, jer je kontingent lekova i sanitetskih materijala posle nekoliko dana stigao u domove zdravlja i ambulante.
    - Slobodan Samardžić, ministar za KiM, danas putuje u posetu Kosovu.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #293

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...narvno da ekstremi postoje u svakom narodu,a ispoljavaju se upravo kroz tvoje i postove tvog predhodnika...zato sam i napisao...ajde sada brojite zrtve,ko je koga vise ubijao,klao...i tako unedogled...
    Ако су теби моји постови екстремизам, онда ти не знаш шта је екстремизам.
    А ниси добро схватио ни моје одговоре Козоу.

    vidite ja slicno razmisljam o Vojvodini kao Vi o KiM-u,Albanci su dobili KiM od USA,Vi ste dobili Vojvodinu od antantskih drzava 4.juna 1920
    Шиптари на Косову су већина постали терором и геноцидом уз помоћ окупационе силе. Срби у Војводини су били већина без тога, напротив, асимилаторске тежње су биле усмерене према нама, сетимо се само како се звао Петефи Шандор кад се родио.
    Ми смо Војводину добили после агресије Мађарске на Србију. Они су Косово добили после агресије САД на Србију.
    Косово је покрајина са великим бројем српских културноисторијских споменика, седиште средњовековне српске државе. Војводина нема баш такав значај за Мађаре чини ми се. Дакле, Косово је вековна српска територија док је Војводина територија коју су Мађари добили реформама Аустро-Угарске 1867.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da li Srpska drzava uopste postoji?
    Ako je odgovor: ne, siguran sam da to nisu ucinili Ameri.
    To je ucinila iskljuciva i populisticka Miloseviceva politika koja i traje i vlada i danas. Uocava se to i na ovom sajtu tolerancije, gde se razni oblici netolerancije i netrpeljivosti prikriveno primenjuju protiv svega sto nije Srpsko, a cim neko postavi makar sumnjivu recenicu sa druge strane, krece hajka.
    Твоје пљување и тврдње како су Срби увек криви за све нису ништа ново...

    Srbi su neke svoje zrtve ustaskih zlocina II. sv. rata iskopali i sahranili uz pocast.
    Mada su svi tvrdili da je to posipanje ulja na vatru, Srbi su tvrdili da je to pravo naroda.
    Ко може да има нешто против сахрањивања жртава злочина?

    U Vojvodini su 1945 ubijani ljudi na osnovu toga da li su im ruke seljacke (grube) ili boracke (fine/ucitelji, lekari, advokati, ukratko inteligencija).
    Ubijani su pre svega Nemci i Madjari koje je politika drugog sv. rata zatekla. Mnogi su i mobilisani kao sto su Srbi mobilisali recimo Krajisnike, hteli oni ili nei. To je ovim ljudima bio jedini greh.
    Ljudi su odvodjeni u logore, ubijana su i zena i deca.
    U Subotici su neki ubijani na ulici samo zato sto su progovorili na Madjarski.
    Pored toga mnogi su osudjeni na smrt na prekim sudovima, u procesu koji je trajalo pola sata. Sudili su i kriminalnim elementima (soc. revolucija je u svim zemljama pobijala donji sloj drustva), ali su stradali mnogi nevini.

    Ovde sada ne pisem i dokazanim zlocincima, njih osudjujem na svakoj strani.

    Nema smisla traziti krivce a krivci jesu pojedinci jer ne moze se ceo jedan narod proglasiti zlim. Takodje znamo da je politika prljava. Medjutim svi zasluzuju jednak tretman.
    Zato dame i gospodo cenim vase namere da stitite ovaj sajt od namernih ili nenamernih vredjanja, omalozavanja svega sto je Srpsko ali ocekujem i vasu budnost u svim slucajevima gde je rec Srpsko ovde iznad zamenjeno nekim drugim narodom.

    Moja tajna namera dolaska na sajt je bas bilo pokretanje pitanja o kojem se cuti decenijama. Treba rascistiti sa istorijom da bi isli dalje i svi shvatili da smo svi isti, Srbi, Albanci, Madjari, Hrvati i svi smo na svome! I svima nama je mesto u Evropi!

    Istorija Vojvodine ne pocinje 1918. Za sve nas ona pocinje pojavom prvog coveka na ovim prostorima, negde pre 8000. godina.
    Svaka kultura je ovde ostavila trag, makar u obliku jedne kamene sekire ili konjske potkovice i nasi geni su toliko izmesani da uprkos svim naporima i nismo sigurni, ko je ko.
    Mi smo mi.
    Svakim svojim sestim uzdahom udisemo po jedan molekul kiseonika, koji je prosao kroz pluca Njutna, Tesle, Ajnstajna, Von Neumana, Alfreda Hitchkoka, Carice Katarine, Marije Terezije ili Adolfa Hitlera, Dzeka Trboseka.

    Mi disemo isti vazduh, u Vojvodini, na KiM, u Francuskoj, u Gruziji, u Amazoniji.
    Mi disemo isti vazduh!
    Поштујем твоје право да причаш о овим темама, али мислим да ово није одговарајућа тема.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #294

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=90349
    Sukob u Mitrovici, UNMIK se povlači (VIDEO)
    Ponedeljak, 17. mart 2008. 11:48

    Ulični sukobi koji su u Kosovskoj Mitorvici započeli kada su jake snage UNMIK-a i Kfora upale u sud i pohapsile pravosudne organe srpske nacionalnosti koji su tamo protestvovali i dalje traje. Kako MONDO saznaje od izveštača sa lica mesta UNMIK je počeo povlačenje iz severnog dela grada. Pri povlačenju UNMIK tenk je pregazio jedno sanitetsko vozilo.

    Do sada je u bolnicu primljeno 20 povređenih Srba, dvoje sa prostrelnim ranama i jedan sa težim povredama koji će biti prebačen za Beograd. Oko 50 Srba je uhapšeno. U eksploziji koja se dogodila oko osam sati povređena su tri pripadnika UNMIK-a i dva Kfora. "Skaj njuz" javlja da su još dva pripadnika Kfora zadobila prostrelne rane na severu Kosova, ne precizirajući da li se to dogodilo u Mitrovici.



    Ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić zahteva od UNMIK-a da oslobodi uhapšene Srbe i tvrdi da su pripadnici medjunarodnih snaga prekršili dogovor postignut prethodne večeri. UNMIK u saopštenju apeluje na mir i dodaje da je mitrovački sud ponovo pod kontrolom.

    Kako je rečeno u bolnici u severnom delu Mitrovice, najteže je povređen Ilija Ćuća (33) kome je povređeno oko. On će hitno biti prevezen u Beograd. Ostali povređeni zbrinuti su u severnoj Mitrovici

    Specijalne jedinice UNMIK-a i dalje bacaju šok bombe i suzavac po severnom delu Mitrovice, dok oko 1.000 pripadnika međunarodnih snaga čeka sa južne strane Ibra da po naredbi pređe most i dejstvuje u srpskom delu grada. Srbi iz severnog dela Pokrajine pristižu u grad kako bi pomogli sunarodnicima

    Više stotina pripadnika UNMIK policije i Kfora opkolilo je u ponedeljak ujutro oko 5.30 zgradu suda u Kosovskoj Mitrovici iz koje su izveli radnike suda koji se u njoj nalaze od petka. Sa lisicama na rukama izveli su prvo muškarce, a zatim su ženama stavili konopce na ruke. Kada su hteli da ih odvezu, velika grupa građana blokirala je ulice balvanima od bandera.

    Srbi su počeli da gađaju kamenicama pripadnike UNMIK-a, a vojnici su odgovorili ispaljivanjem šok bombi i suzavca. Sve se to prenelo i na druge delove grada, pa je u gradu zavladao pravi haos. Bacaju se bombe, čuje se pucnjava i gore vozila, grad je u dimu i u suzavcu.

    Na juriš oslobođeni uhapšeni

    Grupa Srba je uspela da iz vozila UMNIK policije oslobodi dvadesetak radnika pravosuđa koji su uhapšeni. Oni su oslobođeni u trenutku kada su tri policijska vozila izašla iz kruga suda u nameri da uhapšenje transportuje dalje.

    Jedan od oslobođenih, radnik Opštinskog suda u Kosovskoj Mitrovici, Milenko Stanić, izjavio je Tanjugu da su specijalci UNMIK policije upali u zgradu i polupali šaltere u prizemlju gde su bili radnici pravosuđa.

    "Istog trenutka su nas vezali, odbijajući da s nama razgovaraju o bilo čemu, i oduzeli nam i isključili mobilne telefone. Posle toga popeli su se na više spratove, odakle smo čuli buku", rekao je Stanić.
    On je dodao da 30 do 40 radnika uhapšeno i da se sada nalaze u sudu, ili u vozilima UNMIK policije.

    Akciju su izveli pripadnici međunarodne policije iz Ukrajine i Poljske, a oko zgrade suda u širokom luku postavljena su dva kordona. U prvom su vojnici Kfora iz Francuske sa bornim kolima, a u drugom specijalci UNMIK policije.

    Nekoliko stotina pripadnika Kfora je na ulicama, opremljenih svim sredstvima za brza dejstva. Oko zgrade suda je raspoređeni više blidniranih vozila, među kojima pet tenkova. Jedno vozilo Kfora i jedno vozilo Unmik policije su zapaljeni. U Severnoj Mitrovici su se čule sirene za uzbunu, a helikopteri Kfora i dve bespilotne letelice nadleću grad.

    Mitrovici tokom intervencije specijalnih jedinica UNMIK policije uz podrsku Kfora, zadržane su 53 osobe, izjavio je portparol Kosovske policijske službe (KPS) Veton Eljšani.

    Eljšani je rekao da su osobe koje su zadržane, odnosno radnici pravosuđa koji su se nalazili u zgradi Okružnog i Opštinskog suda u Mitrovici, osumnjičene za nasilni upad u imovinu koja pripada UNMIK-u.
    Oni tokom dana treba da budu saslušani. Tokom operacije nije bilo upotrebe sile, ali u toku je protest, rekao je portparol KPS-a.

    Sa zgrade suda skinuta je srpska zastava i ostala je samo zastava UN. U krugu zgrade i policijske stanice, stacionirano je preko 50 pripadnika specijalne jedinice UNMIK policije, a ispred kruga zgrade stacionirane su jake snage Kfora, koje ne dozvoljavaju pristup okupljenim Srbima.

    Sukob Srba i pripadnika međunarodnih snaga desio se tačno na godišnjicu martovskog nasilja na Kosovu iz 2004. godine.Srpski radnici pravosuđa ušli su u zgradu Okružnog i opštinskog suda u petak, 14. marta, sa zahtevom da se vrate na svoja radna mesta sa kojih su izbacecni 1999. godine. Oni sada rade u privatnim zgradama u okviru pravosudnog sistema Srbije.

    (agencije/MONDO)
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #295

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Eljšani: Kontrolu preuzima Kfor


    (FoNet)
    Portparol Kosovske policijske službe Veton Eljšani potvrdio je da se UNMIK i KPS povlače, a da će kontrolu nad severnim delom grada preuzeti Kfor.

    On je dodao da ima 25 povređenih pripadnika međunarodnih snaga bezbednosti, tvrdeći da ne raspolaže detaljnijim informacijama.

    Prema rečima izvora B92 iz policije UNMIK, pet pripadnika je teže povređeno i u životnoj opasnosti su.

    Izvor B92 kaže i da je Kfor dobio odobrenje da upotrebi vatrenu sliu i sprovede odgovarajuće mere kako bi obezbedio mir na severu Kosova.

    Veton Eljšani je prethodno izjavio je da su u Kosovskoj Mitrovici rano jutros intervenisale specijalne jedinice UNMIK policije uz podršku Kfora, kao i da su zadržane 53 osobe.

    Eljšani je kazao da su osobe koje su zadržane, odnosno radnici pravosuđa koji su se nalazili u zgradi Okružnog i Opštinskog suda u Kosovskoj Mitrovici, osumnjičene za nasilni upad u imovinu koja pripada UNMIK-u.



    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=289533
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #296

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Изгледа да су моји страхови били оправдани, иза позива припадницима КПС да напусте службу, заузимања железнице, суда... не стоји ништа
    Ајде и да схватим да је решење за КПС да Срби буду под командом УНМИКа а не Шиптара, и да о томе треба преговарати, али ови остали потези...
    Дакле, као и обично, Србија се односи неодговорно према Србима јужно од Ибра, поступци су чудни и без изгледа на успех и резултат, а помоћ и заштита становништва није довољна...
    .
    Sad ti meni reci da sam zlurad ili shta god, ali ovo je nenormalan, a ochekivan razvoj dogadjaja. Sad kada je na terenu samo konfuzija ko shta hoche kada i kako bez nekih pravih planova i akcija, dozvoljavaju se ovakvi sukobi sve dok ne pochnu da padaju glave. E onda che istorija sukoba ponovo biti zanemarena, ponovo che da se uzroci i motivi za dalji konflikt nalaze bash u tim prvobitnim besmislenim zzrtvama. Onda che istorija buduchih odnosa sa svetom pochinjati od tog novog momenta - a shta su oni nama uradili 17.Marta 2008.
    Josh treba recimo da se zapuca na KFOR zbog nechije glupave ideje da che zauzimanje zgrade neshto reshiti, a onda se chuditi kada recimo shiptari pochnu da prave sranje sa svoje strane, a KFOR i UNMIK se samo sklone u stranu...

  12. #297

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Sad ti meni reci da sam zlurad ili shta god, ali ovo je nenormalan, a ochekivan razvoj dogadjaja. Sad kada je na terenu samo konfuzija ko shta hoche kada i kako bez nekih pravih planova i akcija, dozvoljavaju se ovakvi sukobi sve dok ne pochnu da padaju glave. E onda che istorija sukoba ponovo biti zanemarena, ponovo che da se uzroci i motivi za dalji konflikt nalaze bash u tim prvobitnim besmislenim zzrtvama. Onda che istorija buduchih odnosa sa svetom pochinjati od tog novog momenta - a shta su oni nama uradili 17.Marta 2008.
    Мало си ми хаотичан. Која историја односа са "светом" која ће почети 17.03.2008? Ово насиље је само једна епизода у непрекидној серији насиља над Србима од 91. Мислиш да ће почети да буду неправедни према нама због овога? А шта је било досад?

    Josh treba recimo da se zapuca na KFOR zbog nechije glupave ideje da che zauzimanje zgrade neshto reshiti, a onda se chuditi kada recimo shiptari pochnu da prave sranje sa svoje strane, a KFOR i UNMIK se samo sklone u stranu...
    Не мислим да ће заузимање зграде нешто решити. Најискреније се надам да овде постоји неки план, рецимо као што предлаже министар Самарџић, споразум о спровођењу резолуције 1244 у условина проглашене независности Косова који би спречио УНМИК да преда све на Косову ЕУЛЕКСУ или шиптарским институцијама.
    Али ако тога нема, онда се ради о неодговорном угрожавању Срба који живе јужно од Ибра, у енклавама.
    Ако се КФОР и УНМИК само склоне у страну, опет, онда су саучесници у нацистичким погромима, протеривању, убијању... и војска Србије мора бити спремна да заштити свој народ на Косову у том случају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #298

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако се КФОР и УНМИК само склоне у страну, опет, онда су саучесници у нацистичким погромима, протеривању, убијању... и војска Србије мора бити спремна да заштити свој народ на Косову у том случају.
    A mozda je to plan ?

  14. #299

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    A mozda je to plan ?
    А КФОР и УНМИК саучесници, јер ће се склонити?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #300

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А КФОР и УНМИК саучесници, јер ће се склонити?
    Plan, uopste, predvidja ponasanje aktera, a ovi EU vojnicu su dokazane pi*ke, za razliku od Amerikanaca koji su dokazani fajteri bez grize savesti i prvo pucaju a onda stoj ko ide.
    Ako pretpostavimo da nekome odgovara stanje haosa, sukoba i svega sto uz to ide, onda ovo izgleda kao plan za raspirivanje istog.
    Ko je u celom tom slucaju lud, ko zbunjem, ko jebac a ko jebena stranka. Il' se neko samo igra politike?

Strana 20 od 67 PrvaPrva ... 10181920212230 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •