Duhovni mir - kako ga pronalazite? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 58 od ukupno 58
  1. #46

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Idite u prvu banku preko puta, pa im sve to razjasnite, saslusace vas oni, strpljivo.

    Ili idite u prvu prodavnicu preko puta ulice, pa im to razjasnite, otvorite im oci.

    Ili idite kod sefa gdje radite, pa recite da vam poveca platu, kako biste vi taj novac dali onima koji nemaju.

    A, naravno, ako biste vi raspolagali sa vecim svotama novca, poput nekakve banke ili tome slicno, vi biste to razdijelili onima koji nemaju, kao sto inace i rade mnogi dobri ljudi.

    Zanimljivo. Svi dobri, a godisnje umire oko 22 miliona ljudi od bolesti koje mogu da se lijece, od cega preko 22 miliona djece?

    Pa da, vjerovatno je novac u pogresnim rukama, pa ako bi presao u vase ruke, onda bi vi to posteno preraspodjeljivali, i vise nego posteno, jer ste dobri.

  2. #47

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Vidim da se pinokio, i gogsy već (svađaju) raspravljaju, pa pomislih da se i ja priključim, neće da škodi. Sad nam još samo Hleb fali.....


    Meni duhovni mir donosi odsustvo obaveza. Treba prosto razmišljati o svetu ovako - u životu se moraju samo dve stvari - roditi se i umreti - sve ostalo je opcionalno. Sve ostalo možeš, ali i ne moraš uraditi. Svakako da ima posledica ako odabereš da to ne uradiš, ali ako mislišš da ne moraš, i da radiš to samo zato što hoćeš, to donosi veliko olakšanje, verujte mi.


    Još nešto da kažem, na temu novca - je**š novac - ima sijaset mnogo važnijih stvari u životu od prokletih para. Džabe ti sav novac ovog sveta, ako ceo život proživiš sam, i umreš sam, bez ikog da te žali kad umreš. Ako imaš novca na pretek, više nego što ti treba, što onda čuvati taj novac? Što ga ne dati onima kojima je zaista potreban? Ali ljudi su u osnovi samoživa i sebičnas bića, koja najviše brinu za svoju sopstvenu egzistenciju - čast izuzecima. Ima ljudi koji ne bi dali ni krv, samo zato što će da ih boli, ili im je neprijatno, a kamoli pare da daju, bože sačuvaj!


    Ne postoji čista sreća kao što to ser gogsy kaže. Takođe, sreća je drugačije definisina od strane drugčijih ljudi. Za svakog čoveka je istinska sreća nešto drugo. Za mene bi, recimo, bila sreća kad bi našao ljubav svog života, da me ona voli, i da ja volim nju, i tako to kao u ljubićima. Ali to bi za mene bila sreća. Za nekog je sreća bankovni račun pun para. Za nekog je sreća da vidi druge kako pate. Ima i takvih ljudi. Suština je da ne mogu svi biti srećni jer ako neki događaj nekome donese pravu sreću, to može biti nesreća za nekog drugog, i tako lančano.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  3. #48

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Duhovni mir je za mene spokojsvo, zadovoljenost sa samim sobom, trenutnim stanjem.
    Za mene to nema veze sa religijom, duhovni mir je unutrasnji mir.
    Nema veze ni sa novcem. Volim novac ali nisam rob novca.

    Unutrasnji mir je vise posledica zivotnog iskustva, potice od zadovoljenosti samim sobom, iz vise razloga:
    -pre svega saznanjem da poznajem tacno svoje sposobnosti i znam da sam u svakom trenutku siguran od vecih ``potresa``, jer ne cinim vise krupne greske
    -pomazem drugima jer time smirujem svoju savest

    Ne volim da pomazem novcem, to je nezahvalno. Ko prima novac ne ceni me vise i ne zeli moju pomoc, vec moj novac. Zato se ne stvara pravi odnos izmedju mene i njega kao pripadnike ljudskog drustva.
    Pruzam uglavnom samo nenovcanu pomoc: upute, fizicki ili umni rad, osmeh, savet. U trenu se vidi da li time pomazem nekom ili ne!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #49

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku

    I sta sad tu trkeljisati!
    ...pa da,verovatno ste u pravu Pinokio,ja bi sa vama razgovarala o duhovnom miru,a vi bi samo o novcu...govori to nešto o nama,i o načinu na koji se obraćamo jedni drugima...

    Zanimljivo. Svi dobri, a godisnje umire oko 22 miliona ljudi od bolesti koje mogu da se lijece, od cega preko 22 miliona djece?

    Pa da, vjerovatno je novac u pogresnim rukama, pa ako bi presao u vase ruke, onda bi vi to posteno preraspodjeljivali, i vise nego posteno, jer ste dobri.
    ...zanimljivo čime se služite,da me isprovocirate,vi verovatno u tome pronalazite svoj mir...

  5. #50

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Jeste, jeste, nista nema gore no biti bogat. Tragedija. Zamislimo jednog jadnog bogatasa, kojega niko ne uzima u obzir, u najsirem smislu te rijeci, a upravo zbog toga sto i jeste jadni bogatas, pa on stoga pati i masta kako ce jednom osiromasiti da bi ga se uzimalo u obzir, ali mu ni to jadnom nikako da polazi za rukom, jerbo je proklet da provede zivot u jadnom trulom bogatstvu, ostavljen od svih. Uzas.

  6. #51

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    elem.....ne verujem ja mnogo u duhovni mir....bar ne u onaj kakvim ga shvatam.....da bi covek imao duhovni mir mora maltene biti totalno izopsten iz drustva.....bacen na neku vrsku cuku gde ga svakodnevni uzasi nece doticati......kad niko ne ovisi o vama,kad nikome niste duzni,kad je sve vreme sveta vase...onda,da,moguc je.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #52

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    ...Ja imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid... Što ne znači da sam zatvorena osoba... Jednostavno, u njega puštam samo ono i one koje volim... Možda zvuči neverovatno ali sam odavno naučila da kada zatvorim vrata doma svog, sve ono loše ostane napolju... Okružena sam osobama koje volim, stvarima koje mi znače, uspomenama, osmesima, srećom... Ne dozvoljavam lošim stvarima da me pregaze, ni životu da bude veći od mene... Mada nisam religiozna, jesam duhovna... Ne obraćam se višim silama za pomoć, ali se trudim da živim u miru sa svima... Sa kim ne mogu, ni ne trudim se... Uvek pomislim da je tuđa srdžba njegov problem, nikako moj...I imam svoj mir...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #53

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Mir se mora u sebi pronaći, a od sebe ne možeš pobeći ni kada se ozidaš ili skloniš. Ne mora da ima nikakve veze sa religijom. Mir je vera i vera je mir. Čistije nešto. Neophodno je samo sa sobom razgovarati, kakva god da su iskušenja i okolnosti.
    Kažu, u uzburkanoj vodi ne možeš videti svoj odraz. Zato mnogi ljudi i traže mir
    Možda je tako, koj će ga zna.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #54

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da se pinokio, i gogsy već (svađaju) raspravljaju, pa pomislih da se i ja priključim, neće da škodi. Sad nam još samo Hleb fali.....
    Nema svadjanja.....samo različita mišljenja......


    Meni duhovni mir donosi odsustvo obaveza.
    Ja bi' to nazvao lenjošću....

    Za mene bi, recimo, bila sreća kad bi našao ljubav svog života, da me ona voli, i da ja volim nju, i tako to kao u ljubićima.
    Držim ti fige da je uskoro i nadješ......pa da se i sam uveriš koliko je voleti nekoga--->obaveza , satkana od požrtvovanosti, tolerancije i samodavanja.....A život u saznanju da ti je ljubav uzvraćena, donosi i mir u duši. . . . .

    Jeste, jeste, nista nema gore no biti bogat. Tragedija. Zamislimo jednog jadnog bogatasa, kojega niko ne uzima u obzir, u najsirem smislu te rijeci, a upravo zbog toga sto i jeste jadni bogatas, pa on stoga pati i masta kako ce jednom osiromasiti da bi ga se uzimalo u obzir, ali mu ni to jadnom nikako da polazi za rukom, jerbo je proklet da provede zivot u jadnom trulom bogatstvu, ostavljen od svih. Uzas.
    " Lakše je kamili proći kroz iglene uši, nego li bogatome ući u carstvo Božije"
    (po mateju 19:24)

    da bi covek imao duhovni mir mora maltene biti totalno izopsten iz drustva.....bacen na neku vrsku cuku gde ga svakodnevni uzasi nece doticati......kad niko ne ovisi o vama,kad nikome niste duzni,kad je sve vreme sveta vase...onda,da,moguc je.....
    Po tom principu duhovni mir nije ni potreban, jer ne bi postojao duhovni nemir
    Ali da... naći duhovni mir u današnjem društvu je prava umetnost, i treba ga svakoga dana, bar na kratko pronalaziti.....srećni su oni koji uspevaju.....

  10. #55

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nema svadjanja.....samo različita mišljenja......
    Tako je.

    " Lakše je kamili proći kroz iglene uši, nego li bogatome ući u carstvo Božije"
    (po mateju 19:24)
    Pa da, dobro kaze, jerbo i kamila i iglene usi postoje, pa bi se to mozda pod nekakvom presom moglo i progurati; ali bog ne postoji, sto znaci da se tamo ne moze stici. Da, u pravu je, jerbo ovo drugo, pokazuje se, jeste teze, jer neostvarivo.

  11. #56

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Koliko mudrosti na jednom mestu... Otkricu vam tajnu pitajuci vas da li je neko nekada umro sit svega i u miru ???

    U mir svi kad tad odemo,a da nam treba ili ga mozemo sasvim naci za zivota onda se zivot ne bi zvao zivotom niti mir mirom...

  12. #57

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da se pinokio, i gogsy već (svađaju) raspravljaju,....
    Šala mala. Nisam to ozbiljno mislio. Vi ljudi sve shvatate preozbiljno.


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Meni duhovni mir donosi odsustvo obaveza.
    Ja bi' to nazvao lenjošću....
    I onda smo ja i pinokio manipulatori kad izvučemo rečenicu iz konteska. A ti to ne radiš, ne ne....

    Nisam mislio na pravo odsustvo obaveza. Mislo sam na stanje uma u kome na stvari ne gledaš kao na obaveza, već kao na nešto što mažeš, a i ne moraš da uradiš. Osloboditi um od tereta obaveza, i raditi stvari zato što hoćeš, a ne zato što moraš je zaista olakšavajuće. Na to sam mislio.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  13. #58

    Odgovor: Duhovni mir - kako ga pronalazite?

    Pronalazim ga i tako,što se radujem životu...ma koliko nekad težak bio.

    Ipak se radujem...ne želim da dozvolim sebi,da materijalne stvari ovladaju mojim bićem.

    Da,prija mi nekad otići na neka mesta,koja su za mene sveta,daleko...Ali se vraćam,svojim obavezama,svom životu,svojoj deci.

    Pronalazim ga za većinu sveta,u nebitnim,malim stvarima...meni su svete,i zato me čine takvom kakva jesam.

    Često me poznanici pitaju,pa kako?Odgovor je jednostavan:pa tako .

    Što jednostavnije...bolje rečeno,prostije...

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •