Sv. vladika Nikolaj Velimirović - Strana 4
Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 139
  1. #46

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    najlakse je pljuvati po svojima ,zato sto su dobri i nema posledica...
    ...e pa imaju temu i za to,na politici

    Mržnja i netrpeljivost prema SPC

    ...recimo tu bi mogli,a ja bi samo volela da znam motive ljudi koji se time bave...

  2. #47

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...verujte u Boga,obavezno,kad umrete ako ispadne da ne postoji-nista niste izgubili,a ako slucajno postoji-e onda ste u gadnom problemu...
    možda grešim, al' sumnjam da bi se i vladika Nikolaj nešto obradovao sledbenicima koji bi verovali u boga samo zato što time ništa ne gube

  3. #48

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    to je citat Rene Dekarta,obavesti se malo pre nego sto prokomentarises...knjiga cuda cini...nista zlobno...

  4. #49

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    to je citat Rene Dekarta,obavesti se malo pre nego sto prokomentarises...knjiga cuda cini...nista zlobno...
    Kakve veze ima ko je rekao? Samo zato shto je veliko ime ne treba odredjeni navod dovoditi u pitanje? Ovo malo njegove biografije shto imam ne govori da je on to i rekao, ali je zanimljivo da se taj navod upravo koristi kada se govori o tome, da ljudi veruju zato shto im je kada se sve sabere to najmanje riskantno, shto je valjda potpuno moralno i normalno samo zato shto je to eto -rekao Dekart.

  5. #50

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze ima ko je rekao? Samo zato shto je veliko ime ne treba odredjeni navod dovoditi u pitanje? Ovo malo njegove biografije shto imam ne govori da je on to i rekao, ali je zanimljivo da se taj navod upravo koristi kada se govori o tome, da ljudi veruju zato shto im je kada se sve sabere to najmanje riskantno, shto je valjda potpuno moralno i normalno samo zato shto je to eto -rekao Dekart.
    Šta je za koga normalno i moralno,danas je veoma relativno.

    I mislim baš ako je neko veliko ime u pitanju,treba navesti koga citiramo,a na nama samima je da prosuđujemo da li je to ok ili ne.

    ps.

    ipak je lakše kuckati iza nickova zar ne?za velike ljude,zna se ko su bili...

  6. #51

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Šta je za koga normalno i moralno,danas je veoma relativno.

    I mislim baš ako je neko veliko ime u pitanju,treba navesti koga citiramo,a na nama samima je da prosuđujemo da li je to ok ili ne.

    ps.

    ipak je lakše kuckati iza nickova zar ne?za velike ljude,zna se ko su bili...
    Naravno. Ali ovde se poznavanje i nepoznavanje autorstva nad nekom rechenicom uzima kao kljuchni argument u potvrdi iznete tvrdnje

  7. #52

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    poznavanje autorstva u vezi pomenute recenice je nesumnjivo,ali ona nije razlog ovolike rasprave....postoje i drugi izvori osim wikipedije...samo treba malo potraziti...svako shvata veru na svoj nacin i to je neprikosnoveno pravo,ali nema pravo da druge omalovazava...kad su pitali Cercila da li se boji da ce izgubiti protiv Hitlera rekao je da se ne boji,jer nemaju mnogo budala i pokvarenjaka...kazao je jos pokvarenjaci rade protiv naroda i drzave,a budale ih slede...hajde neka tema bude blazeni Alojzije Stepinac,pa da vas vidim....

  8. #53

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Ma iskreno, ne interesuje me ko je rekao neshto. Ako je rekao neshto pametno nije bitno da li je Velimirovich, Dekart ili pokojni Toza. Ako je rekao neku glupost takodje. Mozzemo redjati pompezne besmislice beskrajno, one neche biti nishta manje besmislene ma ko da je naveden u temi i kome pripadaju ili kome su pripisane.

    Sa druge strane, mudrim rechima velikih ljudi u nekoj oblasti chesto se mogu nachi kontraargumenti takodje velikih ljudi u istoj oblasti (koje takodje mogu slediti ovakvi i onakvi).

    Znam ljude koji vole da citiraju ili bar da sebi chitaju misli velikih ljudi u potpuno neodgovarajuchim situacijama, lepe ih po radnim stolovima, marginama knjiga, na primer misli Konfuchija koje im "pomazzu" jer ih je shutnula devojka, ponizavao shef ili neko napushio u autobusu.

    E sad, mudrosti velikih zaista mogu da otvore vidike, ali kada se prihvataju zdravo za gotovo ili neprimereno, chesto samo pokazuju da chovek koji ih koristi, a ne razume -voli da se poistoveti sa velikim imenom, i to onda kada ima problem sa razumevanjem sopstvene velichine, ili prosto voli da zvuchi pompezno i velichanstveno.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 08.08.2008 u 21:11

  9. #54

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    misli velikih su njihova zivotna iskustva,a problem sa velicinom nije u onima koji ih citiraju,vec onima koji ne zele da ih koriste,jer misle da su veci od njih.lepljenje po radnim stolovima je besmislica,treba to zalepiti u mozak,i jos nesto....tema je sveti vladika Nikolaj Velimirovic.

  10. #55

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ....tema je sveti vladika Nikolaj Velimirovic.
    Hvala. Ja sam mislio da je Dekart.

  11. #56

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Lebe,ovo sad što si napisao može da podrazumeva bilo koju rečenicu,napisanu ikada,ili bilo šta na ovom forumu,a što to tebe ne zanima je ko je u pitanju,pokazuje samo tvoje poštovanje ili nepoštovanje...,na šta naravno imaš pravo.

    I kao što pišemo pompezne besmislice beskrajno,tako se i na ovoj i sličnim temama,a i na celom forumu,nebrojeno puta lepe linkovi,copy/past tekstovi...koje uglavnom ljudi potpišu...bar bi trebali.

    I Isahara je uredno,na ovoj temi predstavila sv.Nikolaja,onako... kako je našla neki link na netu,ima ih koliko hoćeš...ostavljajući nam izvor...mada bilo bi lepo da svojim rečima kaže ono što ima protiv sv.Nikolaja i protiv Pravoslavlja ...ovo je tema o svetitelju SPC.I veoma je značajna za vernike.

  12. #57

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Lebe,ovo sad što si napisao može da podrazumeva bilo koju rečenicu,napisanu ikada,ili bilo šta na ovom forumu,a što to tebe ne zanima je ko je u pitanju,pokazuje samo tvoje poštovanje ili nepoštovanje...,na šta naravno imaš pravo.

    I kao što pišemo pompezne besmislice beskrajno,tako se i na ovoj i sličnim temama,a i na celom forumu,nebrojeno puta lepe linkovi,copy/past tekstovi...koje uglavnom ljudi potpišu...bar bi trebali.

    I Isahara je uredno,na ovoj temi predstavila sv.Nikolaja,onako... kako je našla neki link na netu,ima ih koliko hoćeš...ostavljajući nam izvor...mada bilo bi lepo da svojim rečima kaže ono što ima protiv sv.Nikolaja i protiv Pravoslavlja ...ovo je tema o svetitelju SPC.I veoma je značajna za vernike.
    Dugo, ne vidim da sam nekome spochitavao pisanje na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi, niti ochekujem da mi se neko neshto pravda shto pravi zbirku misli Nikolaja Velimirovicha. Povod za raspravu jedan konkretan post i mislim da je chigledno shta sam hteo rechi...

  13. #58

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Dugo, ne vidim da sam nekome spochitavao pisanje na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi, niti ochekujem da mi se neko neshto pravda shto pravi zbirku misli Nikolaja Velimirovicha. Povod za raspravu jedan konkretan post i mislim da je chigledno shta sam hteo rechi...
    OK. važi...što odmah tako fatalno? Očigledno se uopšte nismo razumeli...kada sam spomenula ostale teme...

    A što se tiče konkretnog posta veoma je očigledno.

  14. #59

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    OK. važi...što odmah tako fatalno? Očigledno se uopšte nismo razumeli...kada sam spomenula ostale teme...

    A što se tiče konkretnog posta veoma je očigledno.
    Pa nije fatalno samo sam zaboraviJo smajli

  15. #60

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    to je citat Rene Dekarta,obavesti se malo pre nego sto prokomentarises...knjiga cuda cini...nista zlobno...
    kolika frka zbog toga što mislim da je potrebno malo više od Dekartove izjave da bi neko bio vernik
    elem da se vratim na temu, svaka vera, pa i pravoslavna, od svojih vernika traži bezrezervnu veru
    Dekartova izjava dovodi u sumnju postojanje Boga:
    verujte u Boga,obavezno,kad umrete ako ispadne da ne postoji-nista niste izgubili,a ako slucajno postoji-e onda ste u gadnom problemu...

    nadam se da neću morati više da pšrevodim šta sam u kojoj rečenici rekao

Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vladika niški Irinej izabran za 45. patrijarha
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.02.2010, 15:48
  2. Nikolaj Rimski-Korsakov
    Autor ELA u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 13:34
  3. Nikolaj Vasiljevič Gogolj
    Autor Goga u forumu Književnici
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.05.2009, 19:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •