Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватски  - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 74 od ukupno 74
  1. #61

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&#

    Srpski i hrvatski nisu jedan jezik, ali čine jedan makrojezik.

    Makrojezik - Wikipedija

  2. #62

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Neces valjda dozvolit' sebi da svrstas svoj i nas jezik u istu grupu?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #63

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Neces valjda dozvolit' sebi da svrstas svoj i nas jezik u istu grupu?
    Oba spadaju u indoeuropske, slavenske, južnoslavenske jezike i srpskohrvatski makrojezik.

  4. #64

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Zar ne rece ti da je "srpskohrvatski" cist politicki pojam i da taj jezik nikada nije ni postojao? Poceli smo malo da postajemo nedosledni, m?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #65

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Zar ne rece ti da je "srpskohrvatski" cist politicki pojam i da taj jezik nikada nije ni postojao? Poceli smo malo da postajemo nedosledni, m?
    Jezik nije, ali makrojezik da. On se zasada u znanosti zove srpskohrvatskim makrojezikom.

  6. #66

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Jezik nije, ali makrojezik da.
    A makrojezik inace nije jezik, nego... nesto sto se maze na 'leba?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #67

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    A makrojezik inace nije jezik, nego... nesto sto se maze na 'leba?
    Makrojezik, pojam koji obuhvaća skupinu bliskih i međusobno približno razumljivih jezika. Narodi koji govore ovakvim jezicima obično su i etnički srodni i povijesno povezani. Najpoznatiji su među makrojezicima kineski i arapski.

  8. #68

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Ok, kapiram ja da si ti savladao copy-paste

    Nego, prvo si rekao da srpskohrvatski nikada nije postojao, a sad tvrdis da je to makrojezik, znaci da je samim tim vrsta jezika (sem ako nije vrsta pastete)



    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    skupinu bliskih i međusobno približno razumljivih jezika
    A ti nas priblizno razumes? Mi tebe potpuno. Bice da onda bas i nisi neki talenat za jezike
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #69

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Hrvatski nije nista drugo nego 'srednje-srpski'' jezik.
    Zato so koristi stare srpske izraze.
    Ja licno volim da govorim kajkavski!
    Isus im pak reče: Ja sam svetlo sveta: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati svetlo ivota.

  10. #70

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hriscanin kaže: Pogledaj poruku
    Hrvatski nije nista drugo nego 'srednje-srpski'' jezik.
    Zato so koristi stare srpske izraze.
    Ja licno volim da govorim kajkavski!


    Kajkavsko je, uz štokavsko i čakavsko, jedno od triju hrvatskih narječja. Ne može bogatiji jezik biti dio siromašnijega, tako hrvatski ne može biti dio srpskoga.

    * štokavci - 57% Hrvata
    * kajkavci - 31%
    * čakavci - 12%

  11. #71

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Ma moš si mislit!
    Svi smo mi jugloveni, jedan narod.
    Imali smo zajednicki jezik i imamo ga i sada.
    To je kao u norveskoj.
    Imaju Norsk Bokmal i Ny Norsk a imaju i Riskmal

    Dakle taj Bokmal je ijekavica, a Ny je ekavica, a riskmal ikavica koja nije usla u standardizaciju. Shvacas?
    Ali dobro, ako nije isti jezik sa dijalektima ondaK sam ja veca poliglota no sto sam si mislio.
    Onda govorim i crnogorski i bosanski i hravatski pa super sada znam 11 jezika
    Isus im pak reče: Ja sam svetlo sveta: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati svetlo ivota.

  12. #72

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hriscanin kaže: Pogledaj poruku
    Ma moš si mislit!
    Svi smo mi jugloveni, jedan narod.
    Imali smo zajednicki jezik i imamo ga i sada.
    To je kao u norveskoj.
    Imaju Norsk Bokmal i Ny Norsk a imaju i Riskmal

    Dakle taj Bokmal je ijekavica, a Ny je ekavica, a riskmal ikavica koja nije usla u standardizaciju. Shvacas?
    Ali dobro, ako nije isti jezik sa dijalektima ondaK sam ja veca poliglota no sto sam si mislio.
    Onda govorim i crnogorski i bosanski i hravatski pa super sada znam 11 jezika
    Nismo jedan narod niti imamo jedan jezik. (I)jekavski, ekavski i ikavski samo su odrazi jata u hrvatskom jeziku. Ni ekavica nije ušla u standardizaciju. Ćorav si, gluh ili strašno neelokventan ako ne vidiš drugu razliku unutar srednjojužnoslavenskoga makrojezika osim u odrazima jata. Pet je narječja: štokavsko, kajkavsko i čakavsko u hrvatskom te štokavsko i torlačko u srpskom. Isto tako, razlike u standardima bilježe se u rječniku, slovnici, pravopisu i pravogovoru.

  13. #73

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Nismo jedan narod niti imamo jedan jezik. (I)jekavski, ekavski i ikavski samo su odrazi jata u hrvatskom jeziku. Ni ekavica nije ušla u standardizaciju. Ćorav si, gluh ili strašno neelokventan ako ne vidiš drugu razliku unutar srednjojužnoslavenskoga makrojezika osim u odrazima jata. Pet je narječja: štokavsko, kajkavsko i čakavsko u hrvatskom te štokavsko i torlačko u srpskom. Isto tako, razlike u standardima bilježe se u rječniku, slovnici, pravopisu i pravogovoru.
    Gluposti, to je jedan jezik sa narecijima, i dijalektima...
    Kako god uzeli isti smo narod juzni sloveni...
    a pre toga samo sloveni, a jos pre toga baltoslovenski narod, pa onda germanobaltoslovenski narod, a onda indoevropski narod, iiiiiii
    Adam i Eva....
    Isus im pak reče: Ja sam svetlo sveta: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati svetlo ivota.

  14. #74

    Odgovor: Hrvatsko-srpski/srpsko-hrvatski rječnik | Хрватско-српски/српско-хрватск&a

    Citat Hriscanin kaže: Pogledaj poruku
    Gluposti, to je jedan jezik sa narecijima, i dijalektima...
    Kako god uzeli isti smo narod juzni sloveni...
    a pre toga samo sloveni, a jos pre toga baltoslovenski narod, pa onda germanobaltoslovenski narod, a onda indoevropski narod, iiiiiii
    Adam i Eva....
    Adam i Eva .

    Nije isti jezik jer bi onda i standard bio jedinstven.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 25.08.2012, 14:42
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.09.2009, 15:34
  3. Посланица Патријарха Српског
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 31.12.2007, 13:14
  4. Трговци: ко све пљачка народ
    Autor yossarian u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.12.2007, 20:48
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •