Boja glasa
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 53

Tema: Boja glasa

  1. #1

    Boja glasa

    Ideju za ovu temu dobila sam dok smo pricali sa prijateljicom koja je upoznala tipa preko interneta i naravno nakon nekog vremena razmenili brojeve telefona, culi se po prvi put. Nakon toga ona kaze splasnulo joj prvicno raspolozenje, cak i zelja da ga upozna u RL, jer ne moze da podnese njegov glas, ili boju glasa. Da joj zvuci toliko bezveze sto nikako ne moze da spoji njegov lik s glasom. Ko da se radi o sasvim drugoj osobi....

    Meni je sve to zvucalo cudno, mada kad bolje razmislim - razumem je. Cesto se desava da o nekome kome samo cujes glas izgradis nekakvu sliku, kakav je i kako izgleda, kako se ponasa, a kad ga upoznas ispadne sasvim drugacije.
    Meni se desilo na pocetku karijere (ako tako mogu nazvati svoj posao ) sa jednim radio DJ-em - trebali smo raditi intervju, a znala sam ga samo kao lik sa radija, i imao je najbolji glas koji sam cula, ali kad sam ga upoznala uzivo -
    Nije u pitanju samo fizicki izgled, vec i ponasanje, karakter...

    Koliko vam je bitna ili koliko obracate paznju na boju glasa vaseg sagovornika?
    Zna li da vas iritira ako neko ima t.r neprijatnu ili da vas privuce ako naravno ima t.r privlacnu boju glasa?
    Koliko je ta boja glasa presudna da procenite o kakvoj se osobi radi?
    I koliko puta vam se desilo da se iznenadite prijatno ili ne, t.j da zamisljate osobu drugacije, a kad je upoznate - ispadne neko ko nema veze sa vasom idejom o toj osobi? I ne samo da izgleda fizicki, vec i karakterno?


  2. #2

    Odgovor: Boja glasa

    Bilo bi glupo da kažem da ne sudim ponekad na osnovu boje glasa, naravno da bih voljela da svaki muškarac sa kojim pričam ima duboki bariton...da ima perfektnu dikciju...ali neeeema.

    I ja mutiram...naročito poslije tulumarenja, ako ne ostanem potpuno bez glasa, onda je on svakako hrapav i dubok, u što se Hunter ljetos uvjerio ...sve sam pila tople napitke da malo ublažim boju glasa...ali ništa nije pomoglo, zvučala sam kao neka klošarka nakon popijene gajbe piva, nakon što je preorala više njiva.



    Više volim i "grube" ženske glasove nego piskutave, a tek muškarci...ima mjesec-dva....spopadao me jedan lik na fejsu, nije mi dao mira, a nije uopšte bio nezanimljiv...i tako, poslije mnogo dana provedenih u ćaskanju, kumio, molio da mi čuje glas... ...reko ajd...mlađi je valjda 2 god bio...i hop, nazove on....ja stala. Da mi je vidio facu tada, vjerovatno bi spustio slušalicu...neki onako djetinjast glasić, nimalo muževan...sa nekim freaky cerekanjem. Auuu ala pisana riječ umije da zavara.

    Moram da pohvalim jednu kolegicu forumašicu, Izzy, ofkors, koja ima tako smirujuću boju glasa, o dikciji da ne govorim , bilo bi suludo. Ja bih ubila za takvu boju...prekraŠno.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #3

    Odgovor: Boja glasa

    Cesto me iritira boja glasa clanica i cesto i ja gubim zelju za upoznavanjem.
    One koje puse, vremenom steknu dublji i hrapaviji glas. Grozno!
    Sa vrlo velikom verovatnocom mogu odretiditi i preko telefona, da li data (zenska) osoba pusi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Boja glasa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    One koje puse, vremenom steknu dublji i hrapaviji glas. Grozno!
    Sa vrlo velikom verovatnocom mogu odretiditi i preko telefona, da li data (zenska) osoba pusi.
    Koja zabluda
    Skoro kao i ona o tenu pushacica

    Pusim poprilican broj godina i poprilicnu kolicinu...

    Ali da boja ili intonacija glasa moze da sokrira...to jeste (a o nAglasku da i ne govorim )
    ja sma mog biFseg muza prvo cula na telefon i....odlepila...niko ni pre a slobodno mogu reci ni kasnije nije imao takav glas....
    Ali slicno onome...zaljubis se u rupicu na bradi i ozenis CITAVU zenu....

    A i posle 3, 4, 5 puta glas poprima drugaciji oblik....ako nije bas neki extrem....
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

    Odgovor: Boja glasa

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Koja zabluda
    Skoro kao i ona o tenu pushacica

    Pusim poprilican broj godina i poprilicnu kolicinu...

    Ali da boja ili intonacija glasa moze da sokrira...to jeste (a o nAglasku da i ne govorim )
    ja sma mog biFseg muza prvo cula na telefon i....odlepila...niko ni pre a slobodno mogu reci ni kasnije nije imao takav glas....
    Ali slicno onome...zaljubis se u rupicu na bradi i ozenis CITAVU zenu....

    A i posle 3, 4, 5 puta glas poprima drugaciji oblik....ako nije bas neki extrem....
    moram ti reci da srpkinje cesto imaju dublji glas od pripadnica ostalih okolnih naroda.
    pazljivim posmatranjem ces ipak primetiti da one da najdubljim glasom puse.
    mozda je dubok glas genetski uzrokovan ali onda su one sa dubokim glasom podloznije nikotinu (srpske zene po statistici puse 2x brojnije od drugih zena u evropi), no korelacija postoji!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Boja glasa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    moram ti reci da srpkinje cesto imaju dublji glas od pripadnica ostalih okolnih naroda.
    pazljivim posmatranjem ces ipak primetiti da one da najdubljim glasom puse.
    mozda je dubok glas genetski uzrokovan ali onda su one sa dubokim glasom podloznije nikotinu (srpske zene po statistici puse 2x brojnije od drugih zena u evropi), no korelacija postoji!
    Aha. ok ogradiJo si se na pripadnice srpskog naoda...
    Tu zaista nemam sta da kazem...nisam obracala paznju...mozda si i u pravu

    p.s. A taman ti htela reci da mi na pp ostavis mobilni, kako bih demontovala tvoju teoriju...no, kako nisam srBkinja...ondaK nista
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: Boja glasa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    pazljivim posmatranjem ces ipak primetiti da one da najdubljim glasom puse.
    mozda je dubok glas genetski uzrokovan ali onda su one sa dubokim glasom podloznije nikotinu (srpske zene po statistici puse 2x brojnije od drugih zena u evropi), no korelacija postoji!

    Daj nam tu statistiku predoči. I ja mislim da u mom gradu, prema statistici većina muževa vara svoje žene, ali ne znam kako da dokažem, jedino da voajerišem.

    Imam par prijateljica, zakletih nepušačica (nikotina) koje imaju dubok glas...i odlično im stoji...jedini, nisu Srpkinje ...pa otpada moja tvrdnja da i one koje ne puše, a ni ja ne pušim, imaju dubok glas.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #8

    Odgovor: Boja glasa

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Aha. ok ogradiJo si se na pripadnice srpskog naoda...
    Tu zaista nemam sta da kazem...nisam obracala paznju...mozda si i u pravu

    p.s. A taman ti htela reci da mi na pp ostavis mobilni, kako bih demontovala tvoju teoriju...no, kako nisam srBkinja...ondaK nista
    nisam se ja nista ogradio, samo objasnjavam svoje zakljucke...
    a trenutno je upravo u toku srpska kampanja protiv pusenja koja tvrdi da 60% srpkinja pusi, naspram 30% drugih...
    a dubok glas cesto ne volim, jer volim neznu zenu a sa dubokim glasom tako nesto ne mogu da zamislim...
    i glas je deo opsteg utiska o osobi, kao i odevanje, pa i rupica na bradi...




    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    I ja mislim da u mom gradu, prema statistici većina muževa vara svoje žene, ali ne znam kako da dokažem, jedino da voajerišem.
    po nekoj statistici zapadnog sveta, 90% muskaraca i 50% zena bar jednom prevari svog bracnog druga. mislim da mi nismo izuzetak od toga...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Odgovor: Boja glasa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Cesto me iritira boja glasa clanica i cesto i ja gubim zelju za upoznavanjem.
    One koje puse, vremenom steknu dublji i hrapaviji glas. Grozno!
    Sa vrlo velikom verovatnocom mogu odretiditi i preko telefona, da li data (zenska) osoba pusi.
    Znaš šta, mogao si lepo reći da žene koje su pušači ne voliš a ne da filozofiraš o boji glasa. Em poštenije, em se ne bi blamirao da takve žene imaju "dublji i hrapaviji " glas .

    O temi...
    Zaista je i boja glasa nešto što nas može privući ili odbiti. Ja sam nailazio na žene koje nemaju ni 30g, nisu pušači, ali ..kada se jave na telefon imam utisak da pričam sa Uruk Haijem . Nasuprot tome, čuo sam i žene od 40g koje su strasni pušači...pa im glas kao curice od 17 g . Nema pravila za cigarete...ali lepo je da se glas "slaže" sa nekom predstavom o toj osobi. Jer, da budemo iskreni, kako ćemo je doživljavati kada šapućemo na istom jastuku ako ima glas kao pevač Dead i Trash Metal benda .
    P.S. Lično sam poznavao jednu damu koja baš peva u takvom bendu..ali joj je glas live mnogo milozvučniji nego što ga predstavlja na koncertu .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #10

    Odgovor: Boja glasa

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Znaš šta, mogao si lepo reći da žene koje su pušači ne voliš a ne da filozofiraš o boji glasa. Em poštenije, em se ne bi blamirao da takve žene imaju "dublji i hrapaviji " glas .
    Miris dima cigarete na mojoj odjeći, kosi, u mome stanu, autu, uredu. Problemi s disanjem. Kašalj. Promukao glas. Zadihanost nakon najmanje fizičke aktivnosti. Česte glavobolje, ponekad i migrenozne naravi. Lupanje srca. Visok tlak. Žuti prsti, nokti i zubi. Suha, nezdrava, koža. Stalan strah od zdravstvenih posljedica pušenja - pogotovo karcinoma pluća. Stalna potreba za cigaretom
    [sa google...]
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Boja glasa

    Hm? ...... kad je u pitanju "slaganja kockica" - jer je 'l te: treba uklopiti pisanu rec + fotkicu + glas....... i???? Na kraju, ko god se nadao "dobitnoj kombinaciji" (citaj Bred Pit, Monika Beluci itd ) ..... dobio je .... pa....hm...... ... Vudi Alena, Seku Sabljic ????


    Salim seeee



    Volim da cujem prijatan glas, ali on mora da se uklopi u opstu "prijatnu sliku" o toj osobi

  12. #12

    Odgovor: Boja glasa

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Volim da cujem prijatan glas, ali on mora da se uklopi u opstu "prijatnu sliku" o toj osobi
    A mediji nas neprestalno bombarduju idealnim manekenskim stereotipovima jos od detinjstva, te imamo izuzetno istancane estetske zahteve!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Boja glasa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    A mediji nas neprestalno bombarduju idealnim manekenskim stereotipovima jos od detinjstva, te imamo izuzetno istancane estetske zahteve!
    Pa, ja sam namerno izbegla da napisem "idealno manekenske...." a ti mi ih podmeces

    Prijatan glas, prijatan izgled - nemaju veze sa idealnim, no, svakako da je to stvar individualnog ukusa.
    "Sto je meni - ne mora i tebi"

  14. #14

    Odgovor: Boja glasa

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Pa, ja sam namerno izbegla da napisem "idealno manekenske...." a ti mi ih podmeces

    Prijatan glas, prijatan izgled - nemaju veze sa idealnim, no, svakako da je to stvar individualnog ukusa.
    "Sto je meni - ne mora i tebi"
    Ma, ja sam te samo citirao ali ne pisem o tebi, vec generalno o ljudima...
    Mnogi trimuju godine i kilograme...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Boja glasa

    Ja se izvinjavam - ali tema nije o nikotinu i kako on utice na boju glasa ili kakav je on kod odredejnih pripadnica odredjenih naroda

    vec

    Koliko vam je bitna ili koliko obracate paznju na boju glasa vaseg sagovornika?
    Zna li da vas iritira ako neko ima t.r neprijatnu ili da vas privuce ako naravno ima t.r privlacnu boju glasa?
    Koliko je ta boja glasa presudna da procenite o kakvoj se osobi radi?
    I koliko puta vam se desilo da se iznenadite prijatno ili ne, t.j da zamisljate osobu drugacije, a kad je upoznate - ispadne neko ko nema veze sa vasom idejom o toj osobi? I ne samo da izgleda fizicki, vec i karakterno?
    O nikotinu = na temi O pusenju

    Hvala vam


Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •