Prirodan zivot ? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 61
  1. #16

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Sta je stvorilo vestacku oplodnju, ako ne priroda ?
    Nije mi jasan termin 'nastanak zivota', jel' spermatozoid mrtav pre nego sto izraste u fetus ?
    Zivot ne nastaje, niti je ikad nastao, on se samo neprestano nastavlja.

    yuPiter
    Crtam:

    Veštačku oplodnju, odnosno sistem oplodjivanja veštačkim putem je osmislio i stvorio ČOVEK!
    Jes čuo nekad za tu reč? --> Čovek!
    Sve što Čova stvori je neprirodno/veštačko, jer je materijalno i neživo!
    Ponavljam, veštačka oplodnja je sistem!
    Čovek ne može da stvori samo jednu stvar, a to je-->ŽIVOT!

    -Život je prirodan jer je nastao od Boga!
    -Sve ostalo je veštačko/materijalno i neprirodno!

    Da bi život mogao da se nastavlja i ne ode u haos, mora neko da ga održava!
    Dobri primeri su životinje i njihovo skladno ponašanje u prirodi, po njima se lepo vidi da život neko održava i da je perfektno izbalansiran da ne ode u opšti haos i nestane!

    Kada se čovek odvojio od prirode, nastale su i veštačke ruke, veštačke noge, veštačka oplodnja -> kao potreba za lečenje tegoba/bolesti/nedostataka, a koji su posledica čovekovog civilizacijskog napretka i neprirodnog načina života....Od kojeg se farmaceutska industrija enormno bogati....

    I spermatozoid nije mrtav pre nego što oplodi jajnu ćeliju...ali je dirigovan!
    Dirigovan je da medju hiljadama to bude baš on.
    I to danas naučnici mogu sasvim lagano da vide pod mikroskopom--> U trenutku kada se spermići približe jajnoj ćeliji i onako sumanuto jurišaju....Svi odreda staju, a samo jedan se približava opni i ulazi da oplodi....
    Na snimku se jasno vidi da je dirigovan!
    I zbog toga ne stoji tvoja konstatacija da život ne nastaje i da ga niko ne stvara!!
    Život itekako nastaje od Boga koji nam ga daje/poklanja....I koji diriguje/želi da to budemo baš mi!

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    kako u prirodi moze da postoji
    "nepriroda", to je cisto racionalno/logicko pitanje ?
    Eto, pojasnio sam ti u gore ispisanom textu....nije me mrzelo

    Ali ponoviću da zapamtiš---> U prirodi može da postoji "nepriroda" jer je čovek stvara veštačkim putem, a sve u skladu sa svojim neprirodnim životom koji vodi od onoga trenutka, kada je odbacio svoju sopstvenu prirodu i prirodu oko sebe...koju zdušnu uništava, a s njom i sebe!

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kada dabar gradi branu, to je priroda, a kada covek gradi branu, to je
    nepriroda ?
    Kada bogomoljka ubije muzjaka, to je prirodno, a kada zena ubije muskarca,
    to je neprirodno ?
    Homoseksualnost i grupni seks su neprirodni posto to nije prirodna pojava ?
    Pa da, prijatelju pero...

    Kada dabar gradi branu, gradi je zarad svog prirodnog staništa/skloništa i ne ugrožava prirodu s tim činom...
    A kada čova gradi brane i brančuge, bezmalo se vide katastrofalne posledice u zagadjenju i uništavanju sveg što je živo i prirodno u blizini..a i u širini....

    Kada bogomojka ubije mužjaka, to je prirodno zato jer ima svrhu daljeg razmnožavanja i produžetka vrste-->Samo ukoliko mu otkine glavu, mužjak može oploditi ženku. Shvataš?
    A kada žena ubije muškarca to je neprirodno i to nazivamo ubistvom, a za koje se ide na tešku robiju....

    Primećuješ razliku?
    Ili ne?

    Homoseksualnost je neprirodna jer takvo ponašanje ne pripada prirodi i njenim zakonima....Kada si video homoseksualnost medju dabrovima i bogomoljkama?

    Naravno da nisi!

    Kada si video da dva mužjaka/bilo koje vrste/ odgajaju i prehranjuju mladunče?
    Kao što danas imamo gej brakove pa im još dozvoljavamo da usvajaju decu....

    I tako dalje...I tako dalje....moj Petre Petroviću Pero


    Ps.
    Bože....Odakle mi više snage i energije da odgovaram ovom Peri?



  2. #17

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    @ duga 12 i ser_gogsy
    Pa covek jeste remek delo prirode, i kao takav sve sto stvara je prirodno.
    Vestacka oplodnja je pogresan termin, posto se radi samo o nekonvencijalnoj
    metodi koja je dovela do oplodnje, sama oplodnja nemoze da bude "vestacka"
    ili bilo kakva druga, nego prirodna.
    Svi smo svedoci da je covek stvorio forme biljnog i zivotinjskog carstva, koje se
    bez coveka nikad ne bi stvorile, znaci da covek uz pomoc prirode koja je
    zivot, stvara nove zivotne forme iz vec postojecih.
    Kako covek moze da se odvoji od prirode, sem fizickom smrcu ?
    Covek je termin za zivo bice, a ne mrtvu materiju, kao sto je kamen.

    Opet ovo nije tema "izmislio sam toplu vodu !", nego "imamo pogresne termine u opticaju !"

    jupiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #18

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    @ duga 12 i ser_gogsy
    Pa covek jeste remek delo prirode, i kao takav sve sto stvara je prirodno.
    Opet ovo nije tema "izmislio sam toplu vodu !", nego "imamo pogresne termine u opticaju !"

    jupiter
    Pogrešni termini...

    Čovek ne stvara sve što je prirodno..čovek stvara i razne opijate koji odnose živote...

    Da li je to prirodno?

    Da li je prirodno biti narkoman,zbog toga što je čovek stvorio drogu?

    Kako covek moze da se odvoji od prirode, sem fizickom smrcu ?
    Može,još kako,kad se izopači recimo...i smatra da prirodno živi,i vuče svoje okruženje na dno.

  4. #19

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Život i smrt su prirodne pojave. Njihovi varijeteti su mougći u okviru prirodnih zakona, dešavnja i procesa, kao i po standardima koji važe za određenu vrstu. Sve ostalo može biti neprirodno, ali ne mora biti i nužno protivprirodno...
    Poruku je izmenio memento, 25.12.2008 u 12:17 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #20

    Prirodan zivot ?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pogrešni termini...

    Čovek ne stvara sve što je prirodno..čovek stvara i razne opijate koji odnose živote...

    Da li je to prirodno?

    Da li je prirodno biti narkoman,zbog toga što je čovek stvorio drogu?



    Može,još kako,kad se izopači recimo...i smatra da prirodno živi,i vuče svoje okruženje na dno.
    Da termini koje je covek stvorio i koji ne odgovaraju stvarnosti.
    Priroda ubija, sve sto ubija je proizvod prirode, bili smrtonosna biljka, zivotinja,
    talas, vatra, zemljotres.. ,nego i covek koji stvara smrtonosna oruzja koji prouzrukuju smrt.
    Droga se nalazi u prirodi, narkomanija je bolest, kao i sve druge koje se nalaze u prirodi.
    One koji po tebi "vuku svoje okruzenje u smrt" je takodje stvorila priroda, kao i sto je stvorila to okruzenje.
    Deo smo prirodnog ciklusa koji da bi se nastavio mora da sadrzi smrt, posto je
    ona uslov nastavka zivota.
    Kada bi se sve samo radjalo a nista ne bi umiralo, sve bi bilo unisteno, i nista se vise ne bi radjalo, zivot bi prestao.

    jupiter

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Život i smrt su prirodne pojave. Njihovi varijeteti su mogći u okviru prirodnih zakona i prirodnih dešavnja, kao i u standardima koji važe za određenu vrstu. Sve ostalo može biti neprirodno, ali ne mora biti i nužno protivprirodno...
    Upravo o ovakvom razmisljanju i zelim da pricam.
    U prve dve recenice si rekao apsolutnu istinu, da bi zatim tu istinu pobio sa navodnim postojanjem necega sto je izvan te istine ('neprirodno', 'protivprirodno').
    Ako je sve u okviru prirodnih zakona/desavanja, kako se nesto neprirodno, protivprirodno, natprirodno (ili bilo koja druga negacija prirode) moze uopste desiti ?
    Covek ima racionalno objasnjenje za sve sto se coveku desava, druge vrste to nemaju, i to je sve prirodno.

    jew piter
    Poruku je izmenio Mish, 25.12.2008 u 15:37 Razlog: spojene uzastopne poruke
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #21

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Kakve veze imaju prirodna i neprirodna smrt ... sa životom.
    Sa raščlanjivanjem života na terminološke nazive smrti.
    Mslm, ova kpl. tema nema veze sa životom. A ni sa smrTOM.


    Sad ajde da čeprkamo ko ćorava kokoš pa da se zapitamo (ali obavezno) kroz novu bar jednu temu :

    pošto postoji naprasna smrt ... ima li ganjega i ako ganjegaima šta znači naprasni život.
    I kako se on pojavio.
    Iz istine ... or iz laži.
    I ako je već toliko naprasan ... može li se otkriti kako je on tako naprasan ... bla bla bla blaaaaaaaaa

    Takođe ne bi bilo zgoreg dotaći ... ili čak obraditi pojedinačno - uz primere : spram svake smrti i adekvatan život ,
    luda, glupava, mučenička, junačka, izdajnička, teška, laka ....

    _____________________


    I život i smrt su prirodni.
    A smrt se u pojašnjenju objašnjava neprirodnom ukoliko se radi o izazvanoj smrti ,
    recimo ubistvom.

    To je to.
    I tu je kraj svim filozofiranjima

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Droga se nalazi u prirodi, narkomanija je bolest, kao i sve druge koje se nalaze u prirodi.
    One koji po tebi "vuku svoje okruzenje u smrt" je takodje stvorila priroda, kao i sto je stvorila to okruzenje.
    ..ali droge proizvodi čovek...nego ne reče mi da li je prirodno biti narkoman?

    hvala.

  8. #23

    Prirodan zivot ?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze imaju prirodna i neprirodna smrt ... sa životom.
    Sa raščlanjivanjem života na terminološke nazive smrti.
    Mslm, ova kpl. tema nema veze sa životom. A ni sa smrTOM.


    Sad ajde da čeprkamo ko ćorava kokoš pa da se zapitamo (ali obavezno) kroz novu bar jednu temu :

    pošto postoji naprasna smrt ... ima li ganjega i ako ganjegaima šta znači naprasni život.
    I kako se on pojavio.
    Iz istine ... or iz laži.
    I ako je već toliko naprasan ... može li se otkriti kako je on tako naprasan ... bla bla bla blaaaaaaaaa

    Takođe ne bi bilo zgoreg dotaći ... ili čak obraditi pojedinačno - uz primere : spram svake smrti i adekvatan život ,
    luda, glupava, mučenička, junačka, izdajnička, teška, laka ....

    _____________________


    I život i smrt su prirodni.
    A smrt se u pojašnjenju objašnjava neprirodnom ukoliko se radi o izazvanoj smrti ,
    recimo ubistvom.

    To je to.
    I tu je kraj svim filozofiranjima
    Prirodna smrt je kraj prirodnog zivota, ne postoji nista neprirodno u prirodi,
    a sve je priroda.
    Ne postoje neprirodni materijali, postoje organski i neorganski.
    Pogresni termini/definicije naveli su coveka na pogresno shvatanje, potpuno prirodno.
    Priroda je savrseni sistem, koji savrseno funkcionise, delovi tog sistema
    su nesavrseni posto deluju unutar sistema.
    Ubistvo dolazi iz prirode ubice, makar se taj ubica sluzio kandzama i zubima,
    ili automatskom puskom.
    To sto je nekom bitno kako je neko umro, a nekom nije, je takodje deo
    prirodnog zivota.

    To sto ti drugima zelis da nameces tvoju volju, govoreci sta da se radi je takodje prirodno.

    jewpiter

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ..ali droge proizvodi čovek...nego ne reče mi da li je prirodno biti narkoman?

    hvala.
    Covek je poceo da proizvodi droge, tek kada je video kako one koje se nalaze u prirodi deluju.
    Ne smatras valjda marihuanu, pecurke, kaktus, koku, caure maka... proizvodom
    coveka ?
    Nisam siguran da li ti smatras drogama takozvane 'kontrolisane substance' ili
    svaku substancu koja stvara fizicku ovisnost ?
    Jel' narkomani, alkoholicari i ostali ovisnici nisu deo prirode ?

    jewpiter
    Poruku je izmenio Mish, 25.12.2008 u 15:38 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  9. #24

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Jel' narkomani, alkoholicari i ostali ovisnici nisu deo prirode ?
    jesu deo ...a da li je prirodno biti narkoman,ili alkoholičar,recimo?

    E pa nije Pete..nikako,niti žive proridnim životom,niti su u stanju to omogućiti svom okruženju.

    To nije prorodno.

  10. #25

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Prirodna smrt je kraj prirodnog zivota, ne postoji nista neprirodno u prirodi,
    a sve je priroda.
    P'da ... baš to ti pričam
    ali,
    onda mora da sam noćas sanjala da si ovo pitao:
    Ako postoji prirodna smrt i neprirodna smrt, koji zivot je prirodan, a koji neprirodan ?
    sorry ... ...



    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    To sto ti drugima zelis da nameces tvoju volju, govoreci sta da se radi je takodje prirodno.
    da ...
    aaaa ... ... štaaaaa reče ?



    DžuPi (ne)prirodni care !!!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #26

    Prirodan zivot ?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    jesu deo ...a da li je prirodno biti narkoman,ili alkoholičar,recimo?

    E pa nije Pete..nikako,niti žive proridnim životom,niti su u stanju to omogućiti svom okruženju.

    To nije prorodno.
    Pa ocigledno je da su narkomani stvoreni delovanjem prirode, isto kao sto
    neki ljudi prirodno ne zele da koriste droge koje stvaraju ovisnost/smrt.
    Jedan isti covek moze da dotakne sto mi kazemo 'dno zivota' i da se iz njega
    povrati, a drugi covek moze veci deo zivota bez droga, pa da ga na njima zavrsi.
    Sve je to deo prirodnog procesa.
    Alkoholizam i narkomanija su nasledne bolesti, alkoholicari i narkomani su
    zrtve njihove genetike, a ne okoline.
    Ti ovo gledas iz socijalnog aspekta, a ne bioloskog.

    Vrtimo se u krug, samo zato sto je neko 'neuobicajeno' zeleo da etiketira kao "neprirodno", i taj termin se tebi dopada (sto ja nemam nista protiv).
    Samo sam zeleo da objasnim da taj termin ne prolazi test realnosti.

    p

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    onda mora da sam noćas sanjala da si ovo pitao:
    Pa to sam pitao one koji veruju u prirodnu/neprirodnu smrt i tvrde da "neprirodno"
    postoji kao deo prirode.

    Nije mi jasno zasto se ucesnici u ovoj temi osecaju prozvani, kada niko od ucesnika u ovoj temi nije kreirao izraz "neprirodno".

    p
    Poruku je izmenio Mish, 25.12.2008 u 16:17 Razlog: spojene uzastopne poruke
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  12. #27

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ti ovo gledas iz socijalnog aspekta, a ne bioloskog.
    Vrtimo se u krug, samo zato sto je neko 'neuobicajeno' zeleo da etiketira kao "neprirodno", i taj termin se tebi dopada (sto ja nemam nista protiv).
    Samo sam zeleo da objasnim da taj termin ne prolazi test realnosti.
    p
    Pa šta smeta iz kog ugla ja ovo gledam..svi imamo različite uglove,i to nije bitno..bito je da dođemo makar približno do neke suštine..da pokušamo,makar..zato smo tu,zar ne ?

    I ko je neko? I zar nije uzaludno objašnjavati sad,da li se,kako i zašto meni dopada termin "neprirodno"? Kakve veze to ima sad sa temom?
    Prosto sam rekla šta je za mene neprirodno..bez neke velike nauke,iz mog ugla,navela samo jedan primer...i nije tu samo genetika..u pitanju..al ajd da ti ne širim priču..na drugu stranu.

    ćawo. dugica.

  13. #28

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Uh..... sto ste komplikovani!!!

    Prirodan zivot vam je .... kad ... Zivite u prirodi.

  14. #29

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pa šta smeta iz kog ugla ja ovo gledam..svi imamo različite uglove,i to nije bitno..bito je da dođemo makar približno do neke suštine..da pokušamo,makar..zato smo tu,zar ne ?

    I ko je neko? I zar nije uzaludno objašnjavati sad,da li se,kako i zašto meni dopada termin "neprirodno"? Kakve veze to ima sad sa temom?
    Prosto sam rekla šta je za mene neprirodno..bez neke velike nauke,iz mog ugla,navela samo jedan primer...i nije tu samo genetika..u pitanju..al ajd da ti ne širim priču..na drugu stranu.

    ćawo. dugica.
    Pa kako mozemo da dodjemo do sustine, koju vidimo svi kada ti forsiras ono sto se tebi svidja ?
    Tebi se svidja termin 'neprirodno' bez obzira koliko taj termin ima veze sa realnoscu.
    Ti mrzis narkomane i za tebe oni nisu deo prirode.
    "Neko" je osoba koja je prva izgovorila termin "neprirodno".
    Veze sa temom imaju upravo ljudi kao ti, koji u prirodi vide neprirodne stvari.
    Za tebe je zivot narkomana "neprirodan zivot", zasto ?, to ni sama
    ne znas, ali ti lepo zvuci.

    piter
    Citat Alexander 37 kaže:
    Prirodan zivot vam je .... kad ... Zivite u prirodi.
    Gde pocinje priroda, a gde se zavrsava, kad ima onih koji ne zive u prirodi ?

    jew piter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #30

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Pa kako mozemo da dodjemo do sustine, koju vidimo svi kada ti forsiras ono sto se tebi svidja ?
    Tebi se svidja termin 'neprirodno' bez obzira koliko taj termin ima veze sa realnoscu.
    Ti mrzis narkomane i za tebe oni nisu deo prirode.
    "Neko" je osoba koja je prva izgovorila termin "neprirodno".
    Veze sa temom imaju upravo ljudi kao ti, koji u prirodi vide neprirodne stvari.
    Za tebe je zivot narkomana "neprirodan zivot", zasto ?, to ni sama
    ne znas, ali ti lepo zvuci.

    piter
    Ti olako etiketiraš,da ne kažem nešto drugo.
    Ne sviđa mi se ni reč "mrzeti",jer je ne koristim,niti sprovodim.
    Al da ne dužim,ovo postaje smaranje,jer si sopstvenu temu pretvorio u reči i izraze,koji se sviđaju il' ne svišaju dugi,i kačenje etiketa,nekome koga ne poznaješ.

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zivot bez muzike?
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 17.01.2013, 23:23
  2. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 21:37
  3. Zivot Svetog Save
    Autor CIKOM u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.07.2011, 12:24
  4. Zivot je apsurd
    Autor Papak u forumu Filozofija
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 11.07.2010, 15:22
  5. Zivot kao dokaz predodredjenosti
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 12:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •