Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju? - Strana 4
Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 191
  1. #46

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    #ser_gogsy

    Meni je sasvim jasno koji su Vaši stavovi,meni nije jasno zato nevini stradaju ako bog postoji?Mi ovde ne razgovaramo rečnikom medicine,ekologije,ovo je filozofsko pitanje i u sebi sadrži jednu,važnu misao-da je bog,ukoliko zaista postoji i ukoliko zaista ima sve one odlike koje mu pripisuju hrišćani,dovoljno moćan da spreči patnju nevinih,njihovo stradanje bez obzira na pogubne i štetne postupke drugih ljudi.

    Ukoliko postoji zbog čega nije izabrao da prosvetli svoje podanike i uopšte sve ostale i liši ih štetnih misli kada već za sve ove vekove sami,pateći zbog istih,nisu to učinili?

    Kakvo opravdanje može imati jedan bog pred patnjom nevinih?Čemu služi njihovapatnja,kakav joj je cilj ako ljudi nastavljaju da rade na svoku štetu?Zbog čega bog posmatra tu patnju čineći nam se ravnodušnim?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #47

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Dakle, ljudi koji su se celog života rukovodili svim principima Božjim, osim onoga da ljube Gospoda svim srcem svojim, nisu zaslužili radost na Zemlji i blagonakonost Božju? Samo zato što ne verovaše u Njega? Ništa im ne vredi što su radili i živeli od svog rada, bili dobri domaćini, podigli decu, nisu ni ubili ni ukrali, ni lagali ni preljubu počinili, ni govorili protiv Boga? Sve im pada u vodu jer nisu ljubili Gospoda svim srcem svojim? Šta to govori o Gospodu? Govori da u sebi ima mnogo istih onih mana koje čoveku zabrani pre par vekova... da gleda samo sebe, da ga nije briga kakav život vode ljudi na Zemlji, jedino ga brine ljubav prema Njemu samom? Kako li se ta osobina kod ljudi naziva?

  3. #48

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj post u celu ovu priču unosi jedan,novi momenat:naime,ukoliko bog postoji,a nevini stradaju,možda ih on ubija?
    Iz toga proističe:
    -da bog ima u sebi dobrote i zla
    -da se ponaša shodno preovlađivanju jednog od ova dva elementa u sebi

    Zatim:
    -šta tačno određuje njegovu naklonjenost dobru,ili zlu kada je u pitanju određivanje patnje?
    -da li je u pitanju raspoloženje kao kod čoveka,kada jednostavno ni sam ne zna zbog čega nešto čini?

    Dakle pitanje koje dominira posle Butkicinog posta je sledeće:da li uopšte bog zna šta čini kada već dozvoljava da stradaju nevini,a sam ima moć da to spreči,ili izazove?
    Ko smo uopste mi da raspravljamo sta Bog cini,zasto cini i da li zna sta cini?
    Dato nam je da zivimo po zakonima bozijim,ali kao sto to bese u starom zavetu receno,da onaj ko pocini kakvo zlo stradace i oni koji za njim dolaze (Deca,zena itd )...(Da bi odmah narod na to rekao :"Eto kakav je vas Bog!" ,a da bi potom Bog odgovorio :"Ne zvao se ja Bog ako od sada pa ubuduce bude tako"...

    U sta ti verujes?Nedostatak vere bi najbolje opisao tvoje pitanje,posto tamo stoji ..."ukoliko Bog postoji" .
    A ukoliko Bog ne postoji ko bi onda mogao biti odgovoran za smrt nevinih?


    Mislim da bi sva naredna pitanja na ovu temu bila izlisna.
    Amin.

  4. #49

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ljudi koji su se celog života rukovodili svim principima Božjim, osim onoga da ljube Gospoda svim srcem svojim, nisu zaslužili radost na Zemlji i blagonakonost Božju? Samo zato što ne verovaše u Njega? Ništa im ne vredi što su radili i živeli od svog rada, bili dobri domaćini, podigli decu, nisu ni ubili ni ukrali, ni lagali ni preljubu počinili, ni govorili protiv Boga? Sve im pada u vodu jer nisu ljubili Gospoda svim srcem svojim?
    Šta kome pada u vodu?
    Pa samim tim što si naveo da su ti ljudi RADILI, imali DOBRO DOMAĆINSTVO, podigli DECU, nisu UBILI, KRALI, KURVALI....ne bih rekao da im je život bio loš...

    I rekao sam da je druga zapovest kao i prva-> "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe" ... to si preskočio...

    Jer ako ljubiš bližnjega svoga, ljubiš i Boga!

    ...i preskočio si činjenicu da ovozemaljski život nije kraj! Da će svi koji su živeli po Božijim principima a za koje je potreban karakter, ubirati plodove nakon ovozemaljske smrti...I to je suština!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Meni je sasvim jasno koji su Vaši stavovi,meni nije jasno zato nevini stradaju ako bog postoji?
    Ko je nevin?
    Nevin je pod znacima navodnika, nevin je po ljudskim merilima...nevin nije isto što i bezgrešan!

    Ajd reci mi koliko puta da ti ponovim jedno te isto? m?

    Nevini stradaju jer nisu bezgrešni (Jedino je Hrist bio bezgrešan), i isključivo stradanje, patnja i bol dolaze samo zbog čoveka i njegove odluke da izabere greh!

  5. #50

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Butkica kaže: Pogledaj poruku
    Ko smo uopste mi da raspravljamo sta Bog cini,zasto cini i da li zna sta cini?
    Dato nam je da zivimo po zakonima bozijim,ali kao sto to bese u starom zavetu receno,da onaj ko pocini kakvo zlo stradace i oni koji za njim dolaze (Deca,zena itd )...(Da bi odmah narod na to rekao :"Eto kakav je vas Bog!" ,a da bi potom Bog odgovorio :"Ne zvao se ja Bog ako od sada pa ubuduce bude tako"...

    U sta ti verujes?Nedostatak vere bi najbolje opisao tvoje pitanje,posto tamo stoji ..."ukoliko Bog postoji" .
    A ukoliko Bog ne postoji ko bi onda mogao biti odgovoran za smrt nevinih?


    Mislim da bi sva naredna pitanja na ovu temu bila izlisna.
    Amin.
    Vidiš ja po sopstvenoj želji da mislim,da svoju misao razgranavam u različitim pravcima i sledim njene posledice,nemogu da budem ''aminaš'',niti da bilo šta prihvatam zdravo za gotovo.
    Tvoj post je jako konfuzan i trudim se da pronađem u njemu lajt-motiv potreban kako bih shvatila suštinu tvojih reči.
    Niko i ništa nije izvan sumnje-barem što se mene tiče-a samim tim i izvan,ili iznad kritike.Kada kažđem sumnja,ne mislim na pokušaj pronalaska ''krivice'' nekome,ili nečemu,da ne bi bilo zabune,već na postojanje nečega,ili nekoga,na postojanje onoga što mislimo da vidimo,ili osećamo.

    Nego da se vratimo na temu:ponovo je tvojim postom uveden ovi momenat.Ti sada u igru stavljaš ''odgovornost'' za smrt nevinih.Kada se spomene odgovornost za nešto što je samo po sebi zlo(smrt nevinih)tada ta odgovornost postaje krivica i traženje krivca.

    Dakle,novi momenat u svemu ovome je da li je bog,u stvari,krivac za smrt nevinih?

    ps.
    da li ja verujem u boga ne može se znati iz mojih reči ''ukoliko postoji'',te reči,zaprabo ''ako postoji'' su suština ove teme koju ja nisam otvorila.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  6. #51

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I rekao sam da je druga zapovest kao i prva-> "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe" ... to si preskočio...

    Jer ako ljubiš bližnjega svoga, ljubiš i Boga!

    ...i preskočio si činjenicu da ovozemaljski život nije kraj! Da će svi koji su živeli po Božijim principima a za koje je potreban karakter, ubirati plodove nakon ovozemaljske smrti...I to je suština!
    OK, druga zapovest je kao prva...ljubiš bližnje, pa time i Boga... i sve to činiš zarad carstva nebeskog? Prilično apstraktna nagrada za bilo koga ko se rukovodi zdravim razumom i elementarnom logikom... a zašto je dobri Bog odredio baš tako? Zar ne bi postupak bio pravedniji i humaniji ako bi ovčice iz Božjeg stada dobile neku satisfakciju za svoje dobro vladanje tokom ovozemaljskog života?

    A plodovi nakon zemaljske smrti... Druže gogsy, ako se nakon naše Zemaljske smrti sretnemo negde u raju (ili negde između) dobrovoljno ću se odreći svih blagodeti rajskog života na period koji Vi odredite... kao vid nadoknade i lične satisfakcije. Ako zakačim boravak kod nečastivog, svoje prvo prženje na ognju Luciferovom posvetiću vama, jer mi na vreme kazivaste, a ja gluv osta'.



    EDIT: Vaš drugi citat u prethodnom postu ne kazivah ja, no neko drugi.

  7. #52

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ovo pitanje svaka religija tumaci drugacije...
    Po stavu hriscanstva Bog priziva sebi one za kojima u datom trenutku ima potrebe. Prizivanje nije stradanje a patnja je sastavni deo dogme hriscanstva...

    Naravno interesantno je posmatrati isto pitanje u drugim monoteistickim religijama, kao i u nekim ranim oblicima religija u proslosti...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #53

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    a oce li se desiti ono chuweno...waskrsnuce dobre osobe..meni je to smijesno

  9. #54

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    OK, druga zapovest je kao prva...ljubiš bližnje, pa time i Boga... i sve to činiš zarad carstva nebeskog? Prilično apstraktna nagrada za bilo koga ko se rukovodi zdravim razumom i elementarnom logikom...
    Ne.
    Pričaš priče i postavljaš pitanja kao da si se juče rodio? Ili prosto i ti provociraš, kao i još neki?

    Ponoviću još jedanput->

    Svako ko to čini, čini iz LJUBAVI!
    Samo takvo činjenje, koje proizilazi iz slobodne volje, odnosno slobodnog izbora, može proizvesti istinski i čistu LJUBAV!!
    LJUBAV se ne dobija na silu i prisilom, nego slobodom izbora! SLOBODOM!

    Zbog LJUBAVI i preko LJUBAVI je Bog sve stvorio!
    LJUBAV je pokretačka sila koja sve stvara! I čovek kada stvara, najviše uspeha ima kada stvara iz ljubavi...
    Samo zbog LJUBAVI Bog daje čoveku slobodu izbora!
    Bez slobodne volje i slobode izbora nema ni istinske LJUBAVI!
    Davanje slobode izbora čoveku, Bog je rizikovao da bude odbačen i da Njegova stvorenja odaberu drugu stranu! Taj rizik je proizišao iz prevelike LJUBAVI koja se sadrži u Bogu!
    Kada čovek odabere da živi zbog LJUBAVI, tada lako ispunjava sve Božije zakone koji svi proizilaze iz osnovnog i najvećeg-> "LJUBI bližnjega svoga kao samoga sebe"!!Samim tim čovek i "LJUBI Gospoda Boga svog svim srcem svojim i svom dušom svojom" !! I Obrnuto!
    A to dovodi do srećnijeg, opuštenijeg, mirnijeg i mudrijeg života!

    Kada čovek izabere da ne živi iz LJUBAVI prema bližnjem i prema svom Stvoritelju, tada odabira da živi iz, i od drugih poriva! Kao što su-> materijalizam, koji prelazi iz one osnovne forme u debilizam i fanatizam, zatim egoizam, taština, inat, pakost, ljubomora, zavist...itd...
    A to sve dovodi do posledica širenja greha, nesreće i patnje lančanom reakcijom medju ljudima!!

    Dakle, Bogu trebaju oni ljudi koji će svojom slobodnom voljom da odaberu LJUBAV! Ne strast, simpatiju, kratkotrajnu "zaljubljenost"...nego LJUBAV!!!

    Bogu nisu potrebni oni ljudi koji svojom slobodnom voljom izaberu MRŽNJU, i sve ono što ona nosi sa sobom!!!

    Bog zna da su svi ljudi GREŠNI! Neko manje neko više...ali svi su grešni! Nema bezgrešnih!! Jedino je Isus Hrist bio bezgrešan i u delima i u mislima!!!

    Bog ne napušta čoveka, zbog toga što je čovek odabrao greh! On daje mogučnost opet iz LJUBAVI, i pored toga što Ga je čovek odbacio/odbacio zakone po kojima se odvija život/ , da se čovek SPASE!
    Da bi se čovek spasao potrebno je da se vrati Bogu i Zakonima koje je on uspostavio kako bi život uopšte mogao funkcionisati!

    Zbog PRAVEDNOSTI, Bog ne utiče na slobodu izbora pomoću koje će čovek ili odabrati Boga ili ne! Ako bi Bog uticao ((a On to svakako može jer je svemoćan)) na našu slobodnu volju da ga izaberemo ili ne, On tada ne bi bio PRAVEDAN, a mi ne bismo bili slobodni ljudi nego roboti i lutke! A od robota i lutaka se ne može dobiti LJUBAV!

    ZATO "NEVINI" STRADAJU U OVOZEMALJSKOM GREŠNOM ŽIVOTU! ZBOG SLOBODE IZBORA! ZBOG ISTINSKE LJUBAVI!

    Bog je obečao da "onaj što je zadnji biće prvi, a onaj što je prvi biće zadnji..."
    Jer, grdno greši i vara se koji misli da je posle ovozemaljske smrti kraj!

    Nije kraj, nego POČETAK!

    Ali samo za one koji su u ovozemaljskom životu odabrali LJUBAV i sve ono što istinska LJUBAV nosi sa sobom!



  10. #55

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, Bogu trebaju oni ljudi koji će svojom slobodnom voljom da odaberu LJUBAV! Ne strast, simpatiju, kratkotrajnu "zaljubljenost"...nego LJUBAV!!!

    Bogu nisu potrebni oni ljudi koji svojom slobodnom voljom izaberu MRŽNJU, i sve ono što ona nosi sa sobom!!!

    Bog zna da su svi ljudi GREŠNI! Neko manje neko više...ali svi su grešni! Nema bezgrešnih!! Jedino je Isus Hrist bio bezgrešan i u delima i u mislima!!!
    Hm

    Znači, Zemlja je smetlište Božije.

    Zašto smetlište? Iz citiranog proizilazi da Bog na Zemlji ostavlja ološ, jer mu nije potreban. Ološ je svojom slobodnom voljom koju mu je Bog podario izabrao mržnju. Takvi Bogu ne trebaju. Taj ološ na Zemlji teroriše pravedne, one koji su odabrali ljubav. Ti pravedni, ubijeni, izmučeni, osakaćeni, završavaju u carstvu nebeskom, u Božijem društvu. Na Zemlji ne smeju pisnuti, jer ako se suprotstave, onda više ne ljube bližnjeg svog, a ako se iz razočarenja odluče za, recimo, samoubistvo, onda su završili sa carstvom Božjim, jer Bog ni takve ne uzima.

    Šta preostaje pravednima na Zemlji? Da se pokriju po ušima i ćute. Da se NADAJU da će možda u carstvu nebeskom biti prvi, kad već u carstvu Zemaljskom behu poslednji. Pravedni Bog svoje ovčice ubacio među vukove, da bi ovi probrali one koji su predobri da bi ustali u svoju odbranu. Time vrše pozitivnu selekciju u ime Božije.

    Pitanje sa početka teme ostaje isto. Zar se patnjom vrši selekcija? Da li je to pravedno? Iz ljubavi?

    EDIT: i nesvesan, dadoh objašnjenje zašto stradaju pravedni. Ako Bog postoji.
    Poruku je izmenio Morpheus, 13.09.2009 u 22:39

  11. #56

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ponovo se uvodi novi momenat u celu,ovu priču koja je otišla jako daleko,jer se uvodi i ''ljubav'' kao kategorija prema kojoj se ljudi svrstavaju u one koji izaberu ljubav kakvu nalaže bog,a onda i na ljude koji izaberu ljubav suprotnu njegovom stavu o tome kakva se ljubav sme odabrati.

    Onda,postoji:
    -dozvoljena ljubav koju bog dozvoljava jer se ne kosi sa njegovim zakonima
    -nedozvoljena ljubav koju on toleriše jer želi da nam da slobodu izbora,ali sa druge strane nas zbog nje kažnjava jer se kosi sa njegovim zakonima

    Ali,čemu služi ova podela i u kakvoj je ona vezi sa stradanjem nevinih?
    Da li ću biti,lično ja,kažnjena jer nisam odabrala da volim boga,jer sam odabrala Zemlju kao jedino utočište,jedino obitavalište,jedinu istinu?Biću kažnjena zbog ovog izbora,iako možda sa druge strane nisam počinila ništa što se kosi sa njegovim zakonima o povredi tuđih prava,života?
    Da li će moja moguća patnja,iako nezalužena-pod pretpostavkom da je moje srce sačuvanom od stvarne korumpcije-nečemu služiti?Ili forme radi me treba kazniti jer je ''tako pisano''?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  12. #57

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Butkica: Ko smo uopste mi da raspravljamo sta Bog cini,zasto cini i da li zna sta cini?
    Dato nam je da zivimo po zakonima bozijim
    Mi smo ljudska bića koja se nalaze na različitim nivoima svesnosti...

    Apsolutno je jasno da postoje zakonitosti koje održavaju životnu evoluciju.
    Dakle, čovek uviđa da postoje zakonitosti kojima je podložan, a onda u skladu sa svojim evolutivnim razvojem svesti zauzima onaj stav koji mu i pripada...

    Da bi se odgovorilo na pitanje, prvo treba definisati šta je to bog? Nakon toga, treba definisati šta je to nevini?

    Bog se može izdefinisati kao svemoćno ne telesno biće, puno ljubavi i dobrote, koje posmatra ljude na zemlji, koji prati i opominje one koji se ne drže njegovih zakona. U skladu sa tim milijardu vernika u svetu stvara svoj koncept boga. Zakoni koji se pominju u predhodnim postovima su ljudski zakoni morala. Danas je jasno da su mudri ljudi u davnoj prošlosti napravili moralna pravila koja nas odvajaju od životinja. Da bi se ta pravila zaštitila bila je potrebna super-sila. Nijedno ljudsko biće, ma koliko tada imalo autoriteta, nije moglo da obuzda životinjske nagone u čoveku. Naravno, taj koncept boga i pravila je zloupotrebljen, neshvaćen i prilagođen ličnim interesima. Iz tog razloga mi danas nailazimo na nerazumevanja i neshvatanja.
    Najtužnije u celoj priči je to što se pojavljuju ljudi koji zastupaju isti koncept, a misle da se razlikuju od drugih jer iskreno veruju, svim svojim srcem. Ja to zovem iskrenom zabludom..

    Šta se smatra nevinim čovekom? Iz gore navedenog koncepta boga sa svim njegovim pisanim i nepisanim pravilima i tumačenjima, mi zastupamo tezu da, po nama dobri ljudi, treba da žive, a po nama, zli ljudi, treba da umru... Iz toga se izvodi zaključak da je nevin čovek,po nama dobar čovek.

    Ništa nije večno samo je promena večita, rekoše mudri ljudi pre nego što su objesnili da sve u prirodi ima svoje nastajanje, trajanje i nestajanje..
    Tako i čovek. Čovek nastane, traje i nestane. Pa ponovo nastane, traje i nestane i sve tako penjući se na lestvici evolucije..Čovek je podložan zakonima koji se sprovode i od kojih zavisi kada će čovek nastati, koliko će trajati i kada će nestati iz fizičkog sveta. Čovek je stvaralačko biće i on sam sebi u skladu sa evolucijom svesti kreira svoje nastajanje, trajanje i nestajanje. On toga može biti svestan ili nesvestan...

  13. #58

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Hm

    Znači, Zemlja je smetlište Božije.

    Zašto smetlište? Iz citiranog proizilazi da Bog na Zemlji ostavlja ološ, jer mu nije potreban.
    Krivo mi je samo što "nadležni" na ovome forumu obrisaše moj sinošnji post o "kombajnu" i postavljanju raaaaznoooraaaaaaznih pitanja o principu rada istog?
    A sva pitanja su tipa-> "zašto kombajn radi na dizel gorivo, a ne na sok od jagode?"

    Bahh...

    Ali šta je tu je...

    Iz citiranog proizilazi da se ti, ili praviš malo čuk-čuk? Ili je nešto drugo u pitanju...

    Kakvo smetilište? Šta pričaš koješta? Lupiš i ostaneš živ...

    Bog de ne želi da se svi ljudi spasu, ne bi više održavao planetu u životu, nego bi nas već odavno sve satro!

    Shvataš to?
    Ne?

    Život na zemlji kakav takav je, zbog delovanja čoveka u svojoj taštini i destrukciji...
    Ali i takav život je PRILIKA za svakoga od nas da se dozovemo pameti!

    Život na zemlji je prilika!
    Ako je propustiš nećeš je više imati!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ti pravedni, ubijeni, izmučeni, osakaćeni, završavaju u carstvu nebeskom, u Božijem društvu. Na Zemlji ne smeju pisnuti, jer ako se suprotstave, onda više ne ljube bližnjeg svog,
    Istinski vernik i pobožan čovek - čovek koji za cilj u svom životu ima LJUBAV, ne mora ništa da pisne, vrisne, urla i suprostavlja se! zato što to Bog radi umesto njega!! Shvataš?

    Bog mi krči put da ne budem izmučen, osakaćen i ubijen....

    Bezbožnik i "vernik" se 'vata kamena da kamenuje grešnicu i bračnu prestupnicu pre 2000 god. u Jerusalimu...Hrist(Bog) stoji sa strane, diže ruku i progovori: "Neka prvi baci kamen, onaj koji je bez greha..."
    Masa se razilazi...grešnica ostaje netaknuta i živa...zahvaljuje Bogu i menja svoj način života iz korena...

    Bog nam daje PRILIKU u ovome životu da se promenimo, i uradimo jedinu ispravnu stvar zbog koje smo i stvoreni...

    Bog je rekao da će doći dan, kada PRILIKE više neće biti!
    Kada će Bog lično sići na planetu, da reši problem greha i zla....Do tada će ljudi i dalje "kamenovati" jedni druge....A od tada, oni "kamenovani" će imati priliku da vide kako se Bog obračunava sa Knezom i sa zlom, i kako Bog "kamenuje" one koji su kamenovali...a pravednima neće faliti ni dlaka s glave...

    Bog je dosada ispunio apsolutno sve što je rekao...nema nikakvog razloga da ne ispuni i ovo obećanje dato ljudima...

    Potrebno je samo malo strpljenja....

  14. #59

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku

    Onda,postoji:
    -dozvoljena ljubav koju bog dozvoljava jer se ne kosi sa njegovim zakonima
    -nedozvoljena ljubav koju on toleriše jer želi da nam da slobodu izbora,ali sa druge strane nas zbog nje kažnjava jer se kosi sa njegovim zakonima

    Ali,čemu služi ova podela i u kakvoj je ona vezi sa stradanjem nevinih?

    Ti si otišla toliko daleko u svojoj destruktivnoj filozofiji, da si LJUBAV podelila na delove?!?

    Strašno....

    LjUBAV se ne može deliti!
    Ne možeš deliti ljubav na kašikice...ili je imaš u svom punom obliku...ili je nemaš! Kraj! Nema deobe, malo ovako, malo onako....Ili gineš za svoje dete ili ne gineš...nema posmatranja sa strane...shvataš?

  15. #60

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ti si otišla toliko daleko u svojoj destruktivnoj filozofiji, da si LJUBAV podelila na delove?!?

    Strašno....

    LjUBAV se ne može deliti!
    Ne možeš deliti ljubav na kašikice...ili je imaš u svom punom obliku...ili je nemaš! Kraj! Nema deobe, malo ovako, malo onako....Ili gineš za svoje dete ili ne gineš...nema posmatranja sa strane...shvataš?
    Ne,ja ne delim ljubav na gore pomenuti način,to je zaključak koji sam izvukla čitajući Vaš post,a on je govorio o ljubavi koju ljudi mogu izabrati,tačnije o vrstama ljubavi koje čovek može izbrati.Gore pomenuta podela je proizišla kao zaključak,a nikako ne predstavlja moj način viđenja iste ljubavi-na kraju krajeva,kako mogu ja kao neko ko ne misli da bog uopšte postoji deliti ljubav na takve kategorije?

    Udaljili smo se od teme.Nije ovde tema moje neverovanje,već stradanje nevinih pod uslovom da postoji bog koji bi to mogao sprečiti.
    Poruku je izmenio kohili, 13.09.2009 u 23:55 Razlog: slovce
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •