Vasar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19

Tema: Vasar

  1. #1

    Vasar

    Ja volim vasare, ali jako tesko dolazim do informacija gde i kada se odrzavaju Vojvodina ima jako puno vasara i verujem da ste i Vi bili na nekima, a neki i zive u mestima gde se odrzava vasar, podelite sa mnom Vasa secanja na pojedine vasare

  2. #2

    Odgovor: Vasar

    Svakog meseca prve nedelje posle 15. održava se vašar u Žablju. Kao dete sam obavezno išla na svaki jer je dedina kuća bila prekoputa vašarišta.

  3. #3

    Odgovor: Vasar

    Citat cvishna kaže: Pogledaj poruku
    Ja volim vasare, ali jako tesko dolazim do informacija gde i kada se odrzavaju ....
    I ja jako davno nisam na vašaru bio, iako često uhvatim sebe u pomisli da bih na neki pravi vašar otišao. Bio sam se i raspitivao koji od vašara još ima onoga što ja podrazumevam pod 'pravi vašar'. Kažu da su to Rumski i Žabaljski vašar, ovde kod nas.

    Pod ono 'pravi' podrzumevam da ima i krupne stoke ( i džambasa), papudžija, opančara i sarača, korpara i sl. (Ciganskih, izdubljenih korita u topolovom trupcu sigurano nema. A nema ni ringišpila koje okreću klinci tabanajući bosi po daskama iznad glava dece koja se vozaju ukrug na konjićima. I još raznih stvari kojih više verovatno nema. )

    U crkvenom kalendaru je nakad (a video sam još i pre par godina) na nekoliko zadnjih stranica bilo: Vašari i panađuri u Srbiji sa datumima održavanja (ili onim, kao za Žabaljski vašar - prve nedelje posle 15-og u mesecu...)

    Ova tema me je podgrejala da za onaj lepši deo jeseni predvidim odlazak na neki vašar.

  4. #4

    Odgovor: Vasar

    Citat misti kaže: Pogledaj poruku
    Svakog meseca prve nedelje posle 15. održava se vašar u Žablju. Kao dete sam obavezno išla na svaki jer je dedina kuća bila prekoputa vašarišta.
    Cekaj, cekaj, znaci onda ovaj mesec je 18-tog u Zablju vasar, ako sam dobro skontala ? Bas me interesuje, jer cu ici obavezno

  5. #5

    Odgovor: Vasar

    Sutra 8.6., je vasar u Backoj Topoli,lep,veliki vasar. Ako krenes u BTopolu na vasar svrati po mene,ja obavezno tamo idem.

  6. #6

    Odgovor: Vasar

    Ja sam bila u Bačkoj Topoli na vašaru. Dosta dobar vašar...ali na žalost ne idem sutra, tako da te neko drugi odveze do vašara

  7. #7

    Odgovor: Vasar

    Nekad je u Rumi koliko se secam uvek prve nedelje posle 3. u mesecu ili tako nesto uglavnom oko treceg se radilo
    I tako u beskrajno!

  8. #8

    Odgovor: Vasar

    Volela sam da idem po vašarima. Silom prilika, 90 - tih.
    Zbog trgovine, cenjkanja, konja, liciderskih srca, prašine, blata, kiše, pljeskavica, vaganja ovaca, pletenih korpi, starih cipela, tovatne masti, kupaca, prodavaca, cene na malo, cene na veliko, uskršnjih poklona, božićnih djakonija, alve, svilenih bombona, vezenih kuvarica, cveća, rasade, kukuruza, tovatnih masti, džakova, pšenice, ulja, krompira, delova za traktore...
    A fotoaparat (tada, na žalost još uvek ne digitalni) bio je uvek sa mnom... A faca za slikanje na pretek, a samo 24 snimka na filmu...idiotski idiot...
    Volela bih opet poći put Bačke Topole, Rume, Sente, Malih Pijaca, Debeljače...
    To su bili vašari...pre pojave kineskih proizvoda...

  9. #9

    Odgovor: Vasar

    esecu ili tako nesto uglavnom o
    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Nekad je u Rumi koliko se secam uvek prve nedelje posle 3. u mko treceg se radilo
    Da svakog treceg u mesecu je vasar u Rumi i kazu da ima svasta od igle do lokomotive ali na moju veliku zalost nikad ranije nisam uspela da odem a sada sam daleko i kad dodem na odmor u vek je vreme kretko pa koliko god da ostanem.Ali cu jednom otici pa kad god to bude;

  10. #10

    Odgovor: Vasar

    Da, Ruma je vašar gde stvarno možeš kupiti od "Igle do lokomotive"
    Meni je lično najbolji Žabaljski vašar, on se održava prve nedelje posle 15 -tog u mesecu.

  11. #11

    Odgovor: Vasar

    dakle, Žabalj 21.3 Vašar?!
    I tako u beskrajno!

  12. #12

    Odgovor: Vasar

    Da, tačno tako, u martu mesecu je 21.03.2010. godine vašar u Žablju. Ja dolazim ako bude lepo vreme

  13. #13

    Odgovor: Vasar

    zaboravili ste za vasar u Debeljaci ,cetiri puta godisnje .A veliki letnji vasar u avgustu zadnji petak u mesecu.Nesto sto treba da se samo dozivi. Pa i ono cakanje varjacom po zadnjici....
    i jos mnogo toga .

  14. #14

    Odgovor: Vasar

    E a nekad je i Novi sad imao veliki vasar svake prve nedelje u mesecu,odrzavao se na lokaciji sadasnjeg najlona i okoline.
    Vasar u Zablju se i dalje odrzava polovinom meseca u nedelju ,bio sam na zadnjem vredi ga posetiti.

  15. #15

    Odgovor: Vasar

    danas sam bio na vasaru u zablju
    na vasaru svega kao kod nas na najlonu.
    bilo je dosta satri i muzike
    stoke
    starinskih poslasticarnica itd
    cene
    pod satrom si mogao da jedes rostilj,pljeskavica,kobasice--150,00
    belo meso--200,00
    skembici--250,00
    10 u pola s lukom{cevapi}--300,00
    pivo od satre do satre 50,00-80,00
    neke cene stoke
    konji-800-1200 e
    prasici125,00-150,00kg ili dva za 5000,00
    jagnjad-160,00-190,00kg
    jarici-koze-2e -ili 200,00kg
    pilici-20,00-40,00kom.
    pulin \psic\1000,00kom
    ove cene su orijentacione jer je pogodba slobodna
    poslasticarske cene
    susu,orasnica--30,00kom
    sarene bombone--250,00kg
    ceten alva-kretos-50,00-parce .....itd
    sledeci vasar polovinom avgusta

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •