Srbija nije kriva za genocid - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 45
  1. #31

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Ratko Mladic upravo cini "genocid" prema nama!!!Vec nas je unazadio 50 godina-"heroj"
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Izvini ali tesko ce mi neko reci da Ratko Mladic je sam odlucio da pocini genocid
    Zavisi kako se razume rech - genocid. Tachno, za genocid nad jednim narodom teshko bi mogao da bude odgovoran samo jedan general. Medjutim, ovde se pod genocidom podrazumeva satiranje mushkih pripadnika jedne nacionalnosti na jednom relativno malom geografskom podruchju (govorimo o Srebrenici) nad kojim jedan general moze da ima apsolutnu komandu i odgovornost bez podrshke sa strane. A i ako je imao podrshku odavde onda, prateci komandnu liniju ne dolazimo do Srbije kao drzzave, nego do njene vlasti.

    Mislim da je u interesu srbije da se Mladic sam preda. A sa druge strane u interesu je svake novonastale drzzave na balkanu da pohapsi i "procesuira" svakog neposrednog zlikovca koji je vukao obarach pa onda proveriti da li je morao ili nije. Znam da je to utopija, ali ne znam kako da se drugachije civilazcijski distanciramo od ubijanja kao nachina za reshavanje bilo kakvih problema.... Zna se shta je rat i "neminovnost", a shta je ratni zlochin i zlochinci ne bi trebalo da se shetaju slobodno ma koje nacionalnosti bili..
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Izvini ali tesko ce mi neko reci da Ratko Mladic je sam odlucio da pocini genocid
    Твоја нагађања типа "ако није крива Србија онда мора да је РС" су једно, судска пресуда друго.
    РС није осуђена за геноцид, кривица је индивидуална. Наравно не једног човека већ више људи, али није ни на држави ни на народу ни на војсци као колективима.

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Ratko Mladic upravo cini "genocid" prema nama!!!Vec nas je unazadio 50 godina-"heroj"
    Патетика чиста, везе са животом нема. Управо овакво фрљање правним изразима и дефиницијама ратних злочина је и допринела њиховој политизацији, инструментализацији и банализовању.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #34
    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Zavisi kako se razume rech - genocid. Tachno, za genocid nad jednim narodom teshko bi mogao da bude odgovoran samo jedan general. Medjutim, ovde se pod genocidom podrazumeva satiranje mushkih pripadnika jedne nacionalnosti na jednom relativno malom geografskom podruchju (govorimo o Srebrenici) nad kojim jedan general moze da ima apsolutnu komandu i odgovornost bez podrshke sa strane. A i ako je imao podrshku odavde onda, prateci komandnu liniju ne dolazimo do Srbije kao drzzave, nego do njene vlasti.

    Mislim da je u interesu srbije da se Mladic sam preda. A sa druge strane u interesu je svake novonastale drzzave na balkanu da pohapsi i "procesuira" svakog neposrednog zlikovca koji je vukao obarach pa onda proveriti da li je morao ili nije. Znam da je to utopija, ali ne znam kako da se drugachije civilazcijski distanciramo od ubijanja kao nachina za reshavanje bilo kakvih problema.... Zna se shta je rat i "neminovnost", a shta je ratni zlochin i zlochinci ne bi trebalo da se shetaju slobodno ma koje nacionalnosti bili..
    Komentar vezan za Mladica je bio vezan za raspravu o odgovornosti RS za genocid

    Tako da se sa celim tvojim postom sasvim slazem,i vise nego slazem,isto mislimo

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Твоја нагађања типа "ако није крива Србија онда мора да је РС" су једно, судска пресуда друго.
    РС није осуђена за геноцид, кривица је индивидуална. Наравно не једног човека већ више људи, али није ни на држави ни на народу ни на војсци као колективима.
    Sudska presuda se odnosi na Srbiju a RS nije ni procesuirana tako da o tome necemo raspravljati,bar ne na ovoj temi...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Sudska presuda se odnosi na Srbiju a RS nije ni procesuirana tako da o tome necemo raspravljati,bar ne na ovoj temi...
    Ово си одлучила после твоје тврдње да је РС одговорна?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ово си одлучила после твоје тврдње да је РС одговорна?
    Ja sam samo rekla sta implicira presuda,ja nisam nista tvrdila, i u tom kontekstu mozemo razgovarati o RS ovde,na ovoj temi...

    Inace da podsetim,tema je Srbija nije kriva za genocid
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam samo rekla sta implicira presuda,ja nisam nista tvrdila, i u tom kontekstu mozemo razgovarati o RS ovde,na ovoj temi...

    Inace da podsetim,tema je Srbija nije kriva za genocid
    Добро, дакле, мислим да пресуда имплицира постојање геноцида, али не и било какву колективну одговорност државе, народа или војске.
    Знам која је тема
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Dodao bih da iz presude sledi da je Srebrenica jedino mesto koje se dovodi u vezu sa genocidom i da se ne spominju nikakvi zlochini toga ranga na teritoriji cele bosne... Mozzda ce neko reci, ok al da nema Srebrenice napakovali bi nam neshto drugo, ali ja se ne slazzem.. shta god da se desilo to je takodje bio jedan udarac nama samima i posledice tog udara osechamo i dan danas...a odgovornost lezi na malom broju ljudi..

    Poenta je- biti chovek do kraja, chak i onda kada to izgleda nemoguce... Ubijati nenaoruzzane, zarobljene i nemochne obiche se o glavu ne samo tebi nego svemu onome shto ti predstavljash nosechi uniformu i zastavu koju nosish ...(osim ako si Amer, nazzalost)
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    мислим да пресуда имплицира постојање геноцида,
    Ovaj potvrdjuje postojanje genocida ali skida odgovornost sa Srbije kao izvrsioca
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj potvrdjuje postojanje genocida ali skida odgovornost sa Srbije kao izvrsioca
    И то
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj potvrdjuje postojanje genocida ali skida odgovornost sa Srbije kao izvrsioca
    Pa hoce li onda neko za to odgovarati?
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Pa hoce li onda neko za to odgovarati?
    Видећемо. Али се зато за злочине над Србима одговара као за саобраћајни прекршај.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    To i nije cudno-ipak,pobednik piše istoriju
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    Ko je kriv za neşto od pre 10 ili vişe godina ne ineresujeme ali me brine neşto drugo ....
    zaşto se svi zamlauju s tim a ne vide da nemaju leba da jedu a da toga nisu ni svesni ....
    ili su ti Srpski politiari toliko mudri da mogu gladan narod da ubede da ne mora da jede ?

    Kad se u Srbiji pone raspravljati i misliti o budunosti a ne o proşlosti krenue napred
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Srbija nije kriva za genocid

    To nije tema-ali,u pra vu si
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Srbija
    Autor elektricna ovca u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 10:10
  2. Srbija tuži Hrvatsku za genocid
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 22:52
  3. Finska - Srbija 0:2
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.06.2007, 20:12
  4. Kriva zato što je provocirala silovanje
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 15:19
  5. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 19:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •