Libija: Oslobođeni medicinari - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Libija: Oslobođeni medicinari

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    @ Lillith

    *pozvala sam se na to,ali sa sumnjom(ne podcenjivanjem njene obavestenosti).
    *nije potrebno 10,100,ni 400 litara zarazene krvi.Razmisli.Idem,vracam se na nekoj pauzi.
    Za transfuziju krvi za 400 dece nije potrebno 400 litara krvi ,cak ni 10...Pa koliko im daju,manje od deca
    Mislim o cemu pricamo,o transfuziji ili o nehigijenskim uvjetima
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Libija: Oslobođeni medicinari

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Mislim o cemu pricamo,o transfuziji ili o nehigijenskim uvjetima
    Mislim da je u pitanju i jedno i drugo...
    Tamo su uslovi totalno nehigijenski i mislim da i ne postoje tehnicke i finansijske mogucnosti da se sida rutinski testira, prati i leci...tako da je njeno sirenje bilo neminovno,gledano sa te strane...mada sam negde procitala da su neka deca bila zarazena i hepatitisom C, B i A...
    Shvatam da su oni verovatno bili "zrtveni jarci" u celoj prici...Ali ipak...zar je moralo toliko zrtava da bude, i jos deca...
      Vrh

  3. #18
    Hronologija slučaja
    februar 1999. - Ukupno 19 medicinskih radnika iz Bugarske je uhapšeno u bolnici u Bengaziju. Kasnije je pušteno njih 13. februar 2000. - Zvanično počinje suđenje za šestoro preostalih.
    jun 2000. - Optuženi tvrde da im je priznanje iznuđeno torturom.
    septembar 2003. - Francuski doktor na suđenju svedoči da je loša higijena uzrok epidemije, koja je izbila dve godine pre dolaska medicinskih radnika iz Bugarske.
    maj 2004. - Medicinski radnici su osuđeni na smrt pred streljačkim vodom.
    januar 2005. - Devet libijskih policajaca optuženo da su mučili medicinske radnice u zatvoru. Oslobođeni su u junu. decembar 2005. - Bugarska i Libija postižu dogovor o osnivanju fonda za porodice zaražene dece. Dva dana kasnije Vrhovni sud poništava smrtnu presudu.
    januar 2006. - Porodice zaražene dece zahtevaju ukupno 4,4 milijarde evra.
    decembar 2006. - Sud ponovo osuđuje medicinske radnike na smrt, njihov advokat najavljuje žalbu Vrhovnom sudu.
    11. jun 2007. - Nemački šef diplomatije Frank Valter Štanmajer i Benita Ferero Valdner, komesar EU za spoljna pitanja, posećuju Libiju.
    17. jul 2007. - Vrhovno sudsko veće Libije preinačuje smrtnu kaznu u doživotnu robiju, nakon što su porodice zaražene dece pristale na kompenzaciju.
    Blic-Online

    Kritike Sarkozija zbog Libije



    Pariz -- Nikola Sarkozi izložen kritikama jer je pristao da izgradi nuklearni reaktor u Libiji u zamenu za oslobađanje bugarskih medicinara.




    Najglasniji kritičari francuskog predsednika ističu da je on praktično trampio bugarske medicinske sestre i palestinskog doktora za nuklearnu tehnologiju, navodi Tajms, i prenosi odgovor Sarkozija, koji je ocenio da bi arapskim vladama svakako trebalo poveriti nuklearnu tehnologiju.

    U suprotnom, smatra francuski predsednik, postoji opasnost da odnosi padnu na tako niske grane da bi čak moglo da dođe do, kako se izrazio, rata civilizacija, prenosi BBC.

    Sarkozi kritikovan u Nemačkoj

    Francuska ponuda Libiji za nuklearnu saradnju izazvala je bes u Nemačkoj, čiji poslanici taj akt vide kao još jedan primer spoljne politike francuskog predsednika Nikole Sarkozija po tipu "slobodnog strelca".

    Šef spoljnopolitičkog komiteta donjeg doma nemačkog parlamenta Rupreht Polenc optužio je Sarkozija da se ne konsultuje sa drugim članicama EU i da "pokušava da radi isuviše stvari istovremeno".

    "Francuska bi morala da bude zainteresovana za jačanje evropske spoljne i bezbednosne politike. Ali to nije ono što se dešava sa tim 'potezima slobodnog strelca'", rekao je Polenc za Rojters.

    To nije prvi put da je Francuska ponudila nuklearnu tehnologiju jednoj arapskoj državi. Francuske kompanije gradile su nuklearnu centralu u Iraku, prema sporazumu sa tadašnjim predsednikom Sadamom Huseinom, ali je srušena 1981. u izraelskom bombardovanju.

    27.07.2007.
    Izvor: FoNet, Beta

    Na Blicu online postoji objasnjenje ne Komita,nego Bugara i to samog vrha.
    Treba uvek sve saslusati,ali meni je muka,pa cu to prepustiti nekom sa boljim stomakom.
    Politika je kurva.
    A covek je...Covek da li je?
    Poruku je izmenio Lillith, 28.07.2007 u 09:57 Razlog: spojene tri uzastopne poruke
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Libija: Oslobođeni medicinari

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je u pitanju i jedno i drugo...
    Tamo su uslovi totalno nehigijenski i mislim da i ne postoje tehnicke i finansijske mogucnosti da se sida rutinski testira, prati i leci...tako da je njeno sirenje bilo neminovno,gledano sa te strane...mada sam negde procitala da su neka deca bila zarazena i hepatitisom C, B i A...
    Shvatam da su oni verovatno bili "zrtveni jarci" u celoj prici...Ali ipak...zar je moralo toliko zrtava da bude, i jos deca...
    Pazi,nehigijenski uvjeti su sasvim sigurno uzrok...Namjerno bi bilo da su uzeli zarazenu iglu i stavili je u svako dijete...

    Kada sma postavila Drinche ono pitanje to ej bilo stoga sto ej tvrdila kako je sve zbog transfuzije a nemoguce je da svako dijete je moralo da dobije transfuziju krivi i da je svako od njih 400 dobilo barem litru koja je zarazena AIDSom...to bi znacilo da je u opticaju bilo 400 litara zarazene krvi a to je vec SF...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Libija: Oslobođeni medicinari

    Politika jeste kurva. Negihijenski uslovi jesu takvi. Francuska i Libija su se nagodile. Bugarke su stigle kućama.
    A ja ću izraziti sumnju da su ti silni novci uopšte stigli do te jadne dece, odnosno njihovih porodica... Mora da se tu ugradio i kurta i murta. Porezi, kojekakve takse i tome slično.
    Ostaje tužna činjenica da su deca zaražena. I da će većina njih umirati lagano i bolno. Sve ostalo će pasti u zaborav. Pa i to.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Libija: Oslobođeni medicinari

    Treba uvek sve saslusati,ali meni je muka,pa cu to prepustiti nekom sa boljim stomakom.
    Politika je kurva.
    A covek je...Covek da li je?
    "24casa"

    Holivud će snimiti film o bugarskim medicinskim sestrama


    "Holivudski producenti se nadaju da će na veliki ekran postaviti priču o osmogodišnjoj patnji pet bugarskih medicinskih sestara i palestinskog lekara optuženih da su 460 libijske dece namerno zarazili HIV-om.
    Sixth Sense Productions Inc., kuća koja je pomogla u prikupljanju sredstava za dramu o genocidu Hotel Ruanda nominovanu za Oskara, objavila je da su im ti ljudi dali prava na priču za film Šestorka iz Bengazija.
    Bugarske medicinske sestre i lekar, koji su bili osuđeni na smrt, oslobođeni su iz libijskog zatvora 24. jula uz posredovanje EU nakon višegodišnjih složenih pravnih i političkih natezanja."

    bez komentara
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •