Да ли сте за улазак Србије у НАТО? - Strana 7

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Да

    31 32.63%
  • Не

    64 67.37%
Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 185
  1. #91

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ajde ? Prepoznaj trenutak ?
    Kao onaj...kada su sve sitne duše "koje je narod birao" prepoznale trenutak...da se otcepe kada se svi ostali ujedinjuju ? A mi jedini ispali mamlazi...jer smo znali da je to neviđena glupost ? I jer je glavni motiv bio lični interes...ne interes naroda ?
    Vidiš u čemu je razlika...druge države GLEDAJU SVOJ INTERES...a kod nas POLITIČARI SVOJ INTERES (u prevodu...jebe im se za državu koju treba da vode).
    Seti se ...Mesić reče:
    - Ja ću biti POSLEDNJI predsednik SFRJ! ...i ostade živ lupivši. Negde drugde...teško da bi se "nanosio glave".
    Jedna sitnica: veštačke, nakazne države, napravljene da nama Srbima uzme sve, ili skoro sve.

    Što se na kraju i desilo.

    Rekoh li ja da si jugonostalgičar?

  2. #92

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Jedna sitnica: veštačke, nakazne države, napravljene da nama Srbima uzme sve, ili skoro sve.

    Što se na kraju i desilo.

    Rekoh li ja da si jugonostalgičar?
    Aha...nisam mali pa da ne pamtim da iako smo najveći po brojnosti...imali smo minornu ulogu u upravljanju državom .
    Sad...imamo "naše" ...pa je 5 puta gore.
    Vidiš...nisam jugonostalgičar u smislu kako ti to shvataš. Samo sam čovek koji više voli da živi i radi u SVOJOJ,VEĆOJ i JAČOJ i CENJENIJOJ državi...u kojoj me zabole kako se neko preziva..ako ume da bude čovek.

    Ti , kao, ne bi voleo da živiš u takvoj koju sam opisao ( pa zvala se Aleksandrovo carstvo makar ) ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #93

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Aha...nisam mali pa da ne pamtim da iako smo najveći po brojnosti...imali smo minornu ulogu u upravljanju državom .
    Sad...imamo "naše" ...pa je 5 puta gore.
    Vidiš...nisam jugonostalgičar u smislu kako ti to shvataš. Samo sam čovek koji više voli da živi i radi u SVOJOJ,VEĆOJ i JAČOJ i CENJENIJOJ državi...u kojoj me zabole kako se neko preziva..ako ume da bude čovek.

    Ti , kao, ne bi voleo da živiš u takvoj koju sam opisao ( pa zvala se Aleksandrovo carstvo makar ) ?
    ...a poznata priča o cenjenom pasošu i o tome kako si mogao da spavaš gde god si hteo, a da te niko ne dira?

    Misliiim, smeH.
    SVOJOJ,VEĆOJ i JAČOJ i CENJENIJOJ
    Naša nije bila nikad. Ali su takvom pokušavali da je učine oni koje je bolelo uvo kako se ko zove, preziva i ko je, u stvari, trostruki narodni heroj koji je stranim kreditima kupovao ružičastu maglu. Koji je rasparčao Srbiju na najsitnije delove, izmislio narod Bosance i Hrvatskoj skrojio najšire granice u tisućljetnjoj poviJesti.

    Veća? Siguran sam da Srbiji nije potrebna veća teritorija od one koju je mogla da ima posle Prvog svetskog rata, ili od one koju bi verovatno imala da je posle Drugog umesto druga Broza pobednik bio gospodin Mihailović.

    Mi ne možemo da budemo jaki nikad. To je smešni privid na koji ne znam ko više može da se primi. Zbog toga i treba da uđemo u EU i NATO.

    Cenjenija? Jbg., nemamo hedonistu i šarmera kao što je bio drug Josip.

    Đinđić je ubijen. Ostaju nam sportisti i pamet.

  4. #94

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Naravno -Da. Pod izgovorom da bismo ulaskom u NATO "izgubili suverenitet, autentičnost, nezavisnost, itd. neke partije zagovaraju i šire neopravdan strah u narodu. Takve priče šire oni političari i biznismeni, koji ne bi voleli da ih neko kontroliše, koji ne poštuju zakone koje su sami doneli, dakle, važe samo na papiru, za njih, a za običan narod i te kako važe.
    Mi bismo hteli da, novac koji dobijamo u vidu investicija, trošimo kako nam je volja a ne za ono za šta je namenjen i onda se "sa pravom" ljutimo ka da nas ti investitori malo više prokontrolišu i upitaju na šta se troši taj novac. Kao, dajte vi nama novac ali ne pitajte nas na šta se troši.
    Dakle, mi ne volimo da nas bilo ko kontroliše, zato smo i dovde stigli, gde jesmo, do haosa po svim pitanjima. U NATO paktu bi nas doveli u red. To je sigurno aneki red mora da postoji.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 23.08.2009 u 16:31 Razlog: ne preterujte sa upotrebom smajlija, interpunkcijskih znakova, kolorizacije i ostalih stvari koje su dostupne na forumu

  5. #95

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Sirijus, ne zameri što kažem...ali tvoj post shvatih pre kao navijanje za EU...a ne kao prednost ulazak u NATO. Mislim...da si nešto žešće pobrkao.
    Stoji mnogo toga što si rekao ali...to veze nema sa ulaskom u vojni savez koji nas je bombardovao bez ikakve validne odluke UN.

    Nego...zar se, globalno gledajući, ne može shvatiti da bi naš ulazak u NATO automatski značio "oproštaj za agresiju" i (dugoročno gledano) opravdavao taj divljački čin ? Da ne pominjem da bi se shodno tome mogao doneti zaključak da je Srbija načinila grešku kada je htela da uspostavi pun suverenitet nad svojom teritorijom borbom protiv terorista ?
    Mislim...nevažan je predsednik pod kojim se desilo da morate uspostaviti pravni poredak nad delom svoje teritorije, važno je da ste postupili po Ustavu (čiji deo je skoro identičan u zakonicima skoro svih država sveta).
    Moje iskonsko mišljenje je da je NATO trebalo rasformirati odmah posle raspada Varšavskog ugovora. Ne vidim bilo kakvu zdravorazumsku logiku ulaska u nešto što postoji samo zato što samo sebi izmišlja razlog postojanja !!!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #96

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Sirijus, ne zameri što kažem...ali tvoj post shvatih pre kao navijanje za EU...a ne kao prednost ulazak u NATO. Mislim...da si nešto žešće pobrkao.
    Stoji mnogo toga što si rekao ali...to veze nema sa ulaskom u vojni savez koji nas je bombardovao bez ikakve validne odluke UN.

    Nego...zar se, globalno gledajući, ne može shvatiti da bi naš ulazak u NATO automatski značio "oproštaj za agresiju" i (dugoročno gledano) opravdavao taj divljački čin ? Da ne pominjem da bi se shodno tome mogao doneti zaključak da je Srbija načinila grešku kada je htela da uspostavi pun suverenitet nad svojom teritorijom borbom protiv terorista ?
    Mislim...nevažan je predsednik pod kojim se desilo da morate uspostaviti pravni poredak nad delom svoje teritorije, važno je da ste postupili po Ustavu (čiji deo je skoro identičan u zakonicima skoro svih država sveta).
    Moje iskonsko mišljenje je da je NATO trebalo rasformirati odmah posle raspada Varšavskog ugovora. Ne vidim bilo kakvu zdravorazumsku logiku ulaska u nešto što postoji samo zato što samo sebi izmišlja razlog postojanja !!!
    Ja stvarno ne mogu da pojmim ovoliku količinu utopije i nerealnosti.

    Vidi, sve je to super. Ja se slažem sa tobom da bi Kosovo trebalo da ostane srpsko, da bi NATO trebalo rasformirati i da bi Srbija trebalo da bude svetska velesila broj jedan.

    Ali nije tako.

    Pitanje je: šta činiti?

    Hvatati se u sopstvenu mrežu busanja u grudi i inaćenja prema celom svetu (koji ne daje ni 5 para za nas, da se razumemo) ili pokušati da najpragmatičnije i (koliko je moguće) najbezbolnije svoj narod uvedeš u svet?

    Devedesetih smo se ponašali onako kako ti otprilike milsiš da bi trebalo i svi smo videli gde nas je to dovelo.

    I zato apsolutno podržavam integraciju Srbije u sve međunarodne organizacije, bez razlike.

    Evo ti zdravorazumska logika: da si '99 bio član tog nečega, ne bi bio bombardovan. Ali avaj, da nije bilo toga, ne bi mogla da se proslavi istorijska pobeda nad NATO-om.

    I za kraj: čini li mi se, ili si ipak najbliži wadikalima i toj narodnjačkoj ekipi?

  7. #97

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Dešavale su se mnogi ratovi, u bližoj prošlosti, u Drugom svetskom ratu, između mnogih država, koje su sada zajedno u vojnim, ekonomskim organizacijama. Da li to znači da Nemačka i Francuska nikad nisu trebale suštinski da se pomire, Španci sa Englezima? Da je tako kao što Sivi kaže, mi bismo još uvek živeli u kamenom dobu. Udruživanje država je neophodno da bi društvo, narodi tih država napredovalo. Stalno vraćanje na bližu i dalju prošlost nas vodi u samoizolaciju. Ne treba zaboraviti neke tragične događaje ali ne bi zbog toga trebalo žrtvovati generacije. Niti bi to trebalo da nam služi kao izgovor za ovo što neki političari čine sopstvenom narodu.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 23.08.2009 u 17:13 Razlog: ne preterujte sa upotrebom smajlija, interpunkcijskih znakova, kolorizacije i ostalih stvari koje su dostupne na forumu
    Prvi utisak uvek vara

  8. #98

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja stvarno ne mogu da pojmim ovoliku količinu utopije i nerealnosti.
    Ja ne mogu da pojmim da mu lepo ne kažeš 'TAKO JE!,ali...' pa neka demagogija
    I ti si mi kao neki žuti ovde?pfff

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Vidi, sve je to super. Ja se slažem sa tobom da bi Kosovo trebalo da ostane srpsko, da bi NATO trebalo rasformirati i da bi Srbija trebalo da bude svetska velesila broj jedan.
    Normalno...po partijskoj funkciji bi dogurao ko zna gde

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ali nije tako.

    Pitanje je: šta činiti?
    Pa nam lepo objasniš dalje?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Hvatati se u sopstvenu mrežu busanja u grudi i inaćenja prema celom svetu (koji ne daje ni 5 para za nas, da se razumemo) ili pokušati da najpragmatičnije i (koliko je moguće) najbezbolnije svoj narod uvedeš u svet?
    Ali prethodno živeo Turkmenbaši

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Devedesetih smo se ponašali onako kako ti otprilike milsiš da bi trebalo i svi smo videli gde nas je to dovelo.
    Opet te famozne '90.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    I zato apsolutno podržavam integraciju Srbije u sve međunarodne organizacije, bez razlike.
    Evo ti zdravorazumska logika: da si '99 bio član tog nečega, ne bi bio bombardovan. Ali avaj, da nije bilo toga, ne bi mogla da se proslavi istorijska pobeda nad NATO-om.

    I za kraj: čini li mi se, ili si ipak najbliži wadikalima i toj narodnjačkoj ekipi?

    Evo ti zdravorazumska logika...

    Da je odobrena Amerikancima bazu na Kosovu tukli bi šiptare kako oš i nigde da ulazimo ne bi morali

    Pa ono...pobedili smo kad se sve uzme u obzir

    Nisam za ulazak u NATO,ili bilo šta slično...ja sam više ipak za to da rešimo stanje u državi i već jednom raščistimo sa tim ''drug član jbt'' sindromom u Srbiji...

  9. #99

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne mogu da pojmim da mu lepo ne kažeš 'TAKO JE!,ali...' pa neka demagogija
    I ti si mi kao neki žuti ovde?pfff



    Normalno...po partijskoj funkciji bi dogurao ko zna gde


    Pa nam lepo objasniš dalje?



    Ali prethodno živeo Turkmenbaši



    Opet te famozne '90.




    Evo ti zdravorazumska logika...

    Da je odobrena Amerikancima bazu na Kosovu tukli bi šiptare kako oš i nigde da ulazimo ne bi morali

    Pa ono...pobedili smo kad se sve uzme u obzir

    Nisam za ulazak u NATO,ili bilo šta slično...ja sam više ipak za to da rešimo stanje u državi i već jednom raščistimo sa tim ''drug član jbt'' sindromom u Srbiji...

    Ne znam šta da kažem na ovoliku količinu gluposti.

    Ali ovo su stvarno gluposti. Trućanja. Blebetanja. Očajnička potreba da se nešto kaže.



  10. #100

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja stvarno ne znam šta da kažem na ovoliku količinu gluposti.

    Ali ovo su stvarno gluposti. Trućanja. Blebetanja. Očajnička potreba da se nešto kaže.


    Ma NoRmAlNo...

    Ništa od toga care,nego normalno je boriti se za preživljavanje,a samim tim i ići u partiju,bukati,pa ako si bučan dovoljno dobiti posao...

    Ko neće imaće sad šengen(naravno možda) pa da može da bega

    Nisam za ulazak Srbije u NATO,bar ni slučajno u ovom trenutku(a o prepoznavanju trenutka tiću,čim si apsolutno za to svaki trenutak ti je dobar-uvek)

  11. #101
    LH...mator sam za bajke, a vidim da ti voliš da ih pričaš .
    Integracija Srbije u sve međunarodne organizacije ? Pa po tome...i kriminal je međunarodna organizacija . A bez obzira na ta silna članstva...imamo očigledna kršenja mnogih međunarodnih prava od strane silnika (čudo jedno...upravo je NATO sinonim za njih). Batali me tih priča...UN nisu dale zeleno svetlo ni za napad na nas, ni za napad na Irak...pa ipak je bilo "pojeo vuk magarca".
    Sad...stoji to da se svoja prava brane unutar nekih institucija ili golom silom. Ipak..ni jedno oo toga nije garancija da ćemo ih i ostvariti (pokrenut proces pred međunarodnim sudom o legalnosti proglašenja "nezavisnosti" KiM je samo magla...jer je mišljenje suda pre preporuka nego obaveza).
    Jedina šansa je "umeti balansirati" tj. pozivati se na opšte prihvaćene i verifikovane zakone uz rad na povećanju respektabilnosti svojih vojnih snaga (kao faktorom odvraćanja od agresije).
    Btw...u jednom od članova statuta NATO pakta je i obaveza članica da štite svoje od napada drugih van saveza. Da li bi taj član bio nešto što bi obavezivalo NATO da nam se vrati KiM ? Veruješ li ti LH u to ?
    P.S. Nisam simpatizer ni jedne od političkih opcija koje si pomenuo...na tvoju žalost . Probaj sa nekim drugim "svrstavanjem" da bi opravdao svoj "krstaški pohod". Samo nemoj ono...da posedujem "oružje za masovno uništavanje" ..već su izlizali tu stavku.

    Huh..."džabe sam krečio" !
    Sirijus...odakle tebi konstatacija " da je po Sivom...sada bi bili u kamenom dobu" ?
    Ako nisi znao...ja podržavam svakoga u Srbiji koji uspe da nas (kao ravnopravne članove) uvede u mnoge ekonomske saveze. Pa sad...da li je to EFTA, SEFTA, savez Nesvrstanih, Dunavska asocijacija, Savez država proizvođača malina...bla bla...meni je svejedno...sve dok je to na principu saveza jednakih.

    "Stalno vraćanje na bližu i dalju prošlost vodi u samoizolaciju" ? E moj Sirijuse...ti to nalepi na neki bilbord...za potrebe izbora...ovde pričamo o ulasku u vojni savez. Ukoliko ne znaš da se pravo na neku teritoriju ili nasledstvo upravo dokazuje faktima iz prošlosti...onda malo znaš o obligacionom pravu. Mnogi kraljevi su dokazivali svoje pravo na krunu neke pokrajine ili države baš potežući svoje rodoslove, trajne građevine i kulturne odlike. Pa šta sada rade oni silni šiptarski "istoričari" nego prekrajaju istoriju da bi dokazali neka "navodna prava" ? Ajd...kad se uozbiljiš..pa da lepo divanimo .
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 23.08.2009 u 18:29 Razlog: Spojeni uzastopni postovi
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #102

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ne...
    Nato je instrument amercike hegemonije (narocito na Evropskom kontinentu) i mislim da je Srbija bila dovoljno instrumentalizovana 90ih (i kasnije)...
    I ako sam dobro shvatio, to puno kosta. Te bi iste pare mogle otici na razvoj, infrastrukturu, skolstvo...
    Ne vidim perspektivu Srbije u toj organizaciji.
    Poruku je izmenio Gospodin Ne, 23.08.2009 u 17:56
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #103

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Albanija je vec u NATO-u, Kosovo ce uskoro uci u NATO, zamislite Srbiju da ne udje?

    Mi opet kao crna ovca koja se zalaze tamo za neke teritorije?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #104

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Albanija i Kosovo i nisu neke reference...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  15. #105

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Zar nije sumnjivo da drzave koje se najvise protive NATO-u su u stvari drzave koje se zasnivaju na korupciji, diktaturi i sl... Kuba, S. Koreja, Srbija, Iran, Venecuela,... Sredjena drustva u kojima su svi srecni i ponosni na svoju naciju...
    Back in red!

Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •