Roditeljsko pravo - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Jesi ti siguran da nije potrebna saglasnost oba roditelja ako se ide u inostranstvo?
    Moja drugarica svako leto vodi klinca negde preko granice i znam da mi svaki put kuka jer ne moze da saFata bivseg muza da joj potpise.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #17

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Kada sam bio u braku i kada je Jovana isla u Italiju i Grcku sa skolom takodje je trebao potpis oba roditelja bez da je iko pitao da li su razvedeni roditelji ili nisu... Kada zakomplikujes prilikom razvoda i napravite ugovor kao da ste neprijatelji i medjusobno (sto i nije za cudjenje) ili dusmani sopstvenoj deci onda ne cudi da za svaki vikend treba overiti kod advokata odlazak deteta kod onog drugog valjda da ga ne proda u belo roblje,ne likvidira ili zlostavlja...Sve moze i jednostavno,ali sto dvoje ili uopsteno mi ljudi umemo da zakomplikujemo,to ne zna niko niti moze...

    Ne znam sto kod zivotinjskih vrsta,bar ovih koje smo pripitomili ne uvedemo razvod i nateramo da nam budu jos slicniji,a mozemo i sa divljim da pocnemo,prvo u zoo vrtovima,a posle ce i ove u prirodi da nauce i navade se...

  3. #18

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam bio u braku i kada je Jovana isla u Italiju i Grcku sa skolom takodje je trebao potpis oba roditelja bez da je iko pitao da li su razvedeni roditelji ili nisu...
    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Nikakava saglasnost mi ne treba ni za ovde ni za inostranstvo kao ni njoj.


    @dane
    Najpametnije je da pitas advokata.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #19

    02 Odgovor: Roditeljsko pravo

    Ovo su malo bolne teme,al takav je i život.
    Poslije razlaza,razvoda treba krenuti dalje i sa djecom i bez djece.
    Oni koji imaju djecu ostaju vezani zauvijek i bilo bi dobro da imaju normalan odnos.

    Međutim,odjednom se postavlja pitanje ko kao roditelj ima više prava na dijete,ko se više brinuo,ko je gdje bio itd.
    Često se pitam gdje to u djetetu ima ona linija li već nešto,što je tačno mamino ili tatino.A da ne spominjemo tetke,babe,dede.
    I svi žele djetetu najbolje...
    Teško je nakon razvoda imati odmah normalan odnos sa bivšom ili bivšim,treba vremena.Ne treba se svađati preko djece,jer djeca sve pamte i često im se postavi da moraju birati između mame i tate.
    Moje mišljenje je da ljudi,ako su zreli i normalni sve mogu postići dogovorom koji treba da poštuje i jedna i druga strana.
    Svi oni koji imaju djecu su bogati ljudi.Ta ista djeca nisu tražila da budu rođena.I treba imati strpljenja i živaca za njihov odgoj i sve ostalo.
    Moj savjet svim razvedenim sa djecom je, volite svoju djecu imate na to pravo a na sve ostalo imate pravo ako shvatate da svaka vaša odluka ili dogovor čini vaše djete sretnim.
    Sviđa mi se tekst u kojem čovjek kaže da vodi svoje djete na ljetovanje iako ne živi sa njegovom majkom,al valjda su oboje svijesni da mu to mnogo znači,dok još malo ne odraste,....
    Na sve ovo mi dođe da zapjevam kad bi svi ljudi na svetu
    baš kao sva deca na svetu

    Borite se...teško je al za sve ima rješenje,ako smo ljudi.

  5. #20

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat mirka7 kaže: Pogledaj poruku
    Sviđa mi se tekst u kojem čovjek kaže da vodi svoje djete na ljetovanje iako ne živi sa njegovom majkom,al valjda su oboje svijesni da mu to mnogo znači,dok još malo ne odraste,....

    Eto i ja sam covek...Hvala ti draga koLEZInice...nije lako ni covek biti,a kamoli roditelj...

  6. #21

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Eto i ja sam covek...Hvala ti draga koLEZInice...nije lako ni covek biti,a kamoli roditelj...
    Danas je najteže biti čovjek....a kakav si roditelj samo će se kazati kad djete poraste pa počne da daje svoj stav o životu.Meni se tvoj tekst dopao jer kad je djete u pitanju ne misliš na svoje pravo kao roditelja,već na njegovo pravo da želi oba roditelja.... i nađeš ipak neki kompromis....

  7. #22

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    sam Bog zna koliko bih ja volila da mi funkcionisemo super kao roditelji i to mi je velika zelja,ali u vecini slucajeva ima ona druga strana koja pravi "gluposti".Po meni mi nismo funkcionisali kao bacni drugovi,ali mozemo da budemo dobri rodielji koji se vise ne svadjaju pred decom nego se jednostavno vise ne zivimo zajedno,ali mozemo popiti zajedno kaficu u nekoj igraonici i ispricai se o nasoj deci dok se oni igraju,ali doticni to nece.Zao mi je dece,ali nadam se da ce proci vreme i da ce on shvatiti koliko smo oboje potrebni deci bili mi zajedno ili ne.

  8. #23

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat dane kaže: Pogledaj poruku
    sam Bog zna koliko bih ja volila da mi funkcionisemo super kao roditelji i to mi je velika zelja,ali u vecini slucajeva ima ona druga strana koja pravi "gluposti".Po meni mi nismo funkcionisali kao bacni drugovi,ali mozemo da budemo dobri rodielji koji se vise ne svadjaju pred decom nego se jednostavno vise ne zivimo zajedno,ali mozemo popiti zajedno kaficu u nekoj igraonici i ispricai se o nasoj deci dok se oni igraju,ali doticni to nece.Zao mi je dece,ali nadam se da ce proci vreme i da ce on shvatiti koliko smo oboje potrebni deci bili mi zajedno ili ne.
    Ne misli ti o njemu,doci ce mu jednom iz dupeta u glavu ili ga prodje to sto ga drzi trenutno,a tvoje je da budes dobra majka svojoj deci,za njih on mora da bude dobar otac ili ako nekada i shvate da nije dobar neka shvate sami,ne smeju da cuju od tebe...Takodje budi i covek,pa ako vec on uskracuje sebe deci,ne uskracuj im ti oca i kada bi mogla,zbog suda ili njegove ravnodusnosti...Nista nije kako izgleda i uverices se vremenom u ovo sto ti pisem,a retko sam se prevario i mnogo toga mi je vec vidjeno da bi gresio...cak i ne volim da delim savete,ali ovo je tema za koju vecina nije spremna kada ih snadje,pa iskustvo vise znaci i od pameti i od koje cega drugog...Slusaj mene radi kako hoces...

  9. #24

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku


    @dane
    Najpametnije je da pitas advokata.
    Moram da primetim da je ovo najkvalitetniji odgovor u ovoj temi.

    _baba_ me je preduhitrila, pa ću ja samo malo dodati ...

    Poseti advokata i postavi mu sva pitanja koja te muče, potom pažljivo saslušaj sve ono što ti on može reći. Informacije od advokata ti mogu pomoći da sagledaš problematiku koja te može zateći u budućnosti.


    PS.
    Životne priče koje susrećemo ispričane na forumima moramo uzimati sa rezervom, to su uglavnom priče koje priča jedna supružnička strana ... manje je važno u ovoj temi šta bi ispričala ona druga strana, bitno je da se svaka priča razlikuje od braka do braka.

  10. #25

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Moram da primetim da je ovo najkvalitetniji odgovor u ovoj temi.

    _baba_ me je preduhitrila, pa ću ja samo malo dodati ...

    Poseti advokata i postavi mu sva pitanja koja te muče, potom pažljivo saslušaj sve ono što ti on može reći. Informacije od advokata ti mogu pomoći da sagledaš problematiku koja te može zateći u budućnosti.


    PS.
    Životne priče koje susrećemo ispričane na forumima moramo uzimati sa rezervom, to su uglavnom priče koje priča jedna supružnička strana ... manje je važno u ovoj temi šta bi ispričala ona druga strana, bitno je da se svaka priča razlikuje od braka do braka.
    Kome su advokati pomogli da im deca budu srecna treba im spomenike udariti..
    Jos im platis,jer nece za dzabe da ti s'ebu zivot...

  11. #26

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    ...a jel' se tu nesto pitaju deca?
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #27

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...a jel' se tu nesto pitaju deca?
    Gde ce dete pored advokata da se pita...zato ih i ne treba dovesti u priliku da odlucuju o tudjoj deci...

    Ako su dvoje debili neka su;ako jedu 'ovna nek' jedu sami;ako im se umesa u zivot papir,zabrane i ogranicenja onda sve sto u zivotu jedno bezazleno decije pitanje kad tad upuceno bilo kome od dvoje razdvojenih promeni na bolje ne mozes da ispravis zbog pomenutih potpisa i klauzula...Ne potpisuj mrznju i ne stavljaj na papir kao testament,kao ni ljubav ni ona nije vecna,sve je prolazno....serem k'o foka na ovoj temi,a ne kapiraju me kako treba izgleda,cim se do advokata doslo....

    Onda je najbolje umesto Durex-a prepisivati advokate pre sex-a...

  13. #28

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Gde ce dete pored advokata da se pita...zato ih i ne treba dovesti u priliku da odlucuju o tudjoj deci...

    Ako su dvoje debili neka su;ako jedu 'ovna nek' jedu sami;ako im se umesa u zivot papir,zabrane i ogranicenja onda sve sto u zivotu jedno bezazleno decije pitanje kad tad upuceno bilo kome od dvoje razdvojenih promeni na bolje ne mozes da ispravis zbog pomenutih potpisa i klauzula...Ne potpisuj mrznju i ne stavljaj na papir kao testament,kao ni ljubav ni ona nije vecna,sve je prolazno....serem k'o foka na ovoj temi,a ne kapiraju me kako treba izgleda,cim se do advokata doslo....

    Onda je najbolje umesto Durex-a prepisivati advokate pre sex-a...
    Zašto koristite ovoliko vulgarnosti u porukama, čemu to. Mislite da nije dosta nevaspitanja svuda oko nas ili da mi ne razumemo kada se nešto napiše lepo i vaspitano.

    Ako želite iskreno da pomognete pokretaču teme, činite to na prihvatljiv način.

    Hvala Vam unapred na pažnji i razumavanju.

  14. #29

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    ...takav mu je stil izrazavanja...znam sigurno da covek misli najbolje i da nema zle namere...a to je najbitnije...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #30

    Odgovor: Roditeljsko pravo

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Zašto koristite ovoliko vulgarnosti u porukama, čemu to. Mislite da nije dosta nevaspitanja svuda oko nas ili da mi ne razumemo kada se nešto napiše lepo i vaspitano.

    Ako želite iskreno da pomognete pokretaču teme, činite to na prihvatljiv način.

    Hvala Vam unapred na pažnji i razumavanju.
    Ako ti je cilj da inskonstruises vulgarnost to mozes i bez mog posta na vise tudjih i drugih tema,a ne vidim zasto se nalazis prozvanim da ista sugerises na takav nacin kada zena lepo moze sama da kaze,a i drugi da procitaju sta sam joj do sada napisao,sto verovatno nisi ni citao cim si prostom recenicom preporucio advokate,a jedva docekao da proglasis nesto za vulgarno kao da ti je to samo cilj bio !!??

    Ako jeste reci,pa ces promeniti misljenje o vulgarnosti...

    Plasticnije se izraziti kako bi nekom bilo jasnije sta moze da bude vazno za sopstvenu decu nije ni vulgarno niti nepristojno,osim ako se izvuce iz konteksta celokupnog izlaganja na temi,pa i iz samog posta...
    Poruku je izmenio Neron, 14.12.2007 u 02:28

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Imaš pravo samo na dve...
    Autor dankaBg u forumu Pričaonica
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 11:51
  2. Moje pravo ime je...
    Autor Lady S u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 17.08.2013, 13:55
  3. Pravo vreme za ljubav, brak i porodicu?
    Autor Betty Boop u forumu Porodica
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 24.06.2012, 11:44
  4. Pravo tinejdžera na privatnost
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 14.04.2010, 20:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •