Ko pre devojci, njegova i devojka!?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Jedno leto, dok sam bio mladić, boravio sam na kratko na Zlatnim Stijenama nadomak Pule. Plaža krcata prelepim devojkama. Osećao sam se kao tvor u parfimeriji. Ne znam gde pre da gledam. Međutim, primetim da me poluduskretno i zavodljivo promatra jedna prekrasna dugokosa i vitka i usamljena brineta, savršene biste, nogu i bokova vrednijih i od same Kalifornije. Uzvratim ja „značajan“ pogled i razmišljam – Šta sada, jbt? Koja riba, san snova! Idem da kresnem još jedno pivo i da bacim malo čežnju.
    Ali, nije bilo jedno pivo već se polako broj praznih flaša ispred mene bližio dvocifrenom, a brinetini pogledi prema meni su bili sve ređi i sve sa dužim pauzama. I konačno krenem ja, kad tamo brineta pokazuje svoje blistavi osmeh nekom kvrgavom naturalnom tipu folklornog izgleda...
    Naravno, prilika je bila zauvek propuštena...

    Ko pre devojci, njegova i devojka! Da li vam se dogodilo da zbog odugovlačenja ostanete bez trofeja, ili ste možda brzom i pravovremenom akcijom „skinuli“ nekom drugom „lauferu“ devojku ispred nosa i tako potvrdili maksimu iz naslova teme?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Da budem iskren, ne podnosim devojke koje se prodaju na prvi prilaz.
    Upravo zato volim posle vizuelnog kontakta da sacekam malo.

    Medjutim postoji jedno slicno pravilo u kojem ima mnogo istine:
    Ko blize devojci, njegova devojka...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Pa ja sad moram da protestujem.

    Po ovakvoj postavci, devojci je sve jedno s kim ce biti. Ona sedi i ceka, i daje se prvom koji naidje. Ne bih bas rekla....

    Mada, razumem izreku u njenom izvornom smislu. Ja je shvatam tako da onaj koji je preduzimljiviji, sposobniji i hrabriji, ima vise sansi da osvoji devojcino srce. Da li ce stvarno biti tako, zavisi od ukusa devojke. Naravno da se devojkama ne dopada neko kome treba mala vecnost (i visok promil alkohola u krvi) da napravi prvi korak i da ce se cesce prikloniti onom ko je od akcije. A ne samo zato sto je prvi.

    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  4. #4

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    ima istine u Ko pre devojci, njegova i devojka. Ima toliko devojaka koje sede bukvalno i cekaju da ih neko pozove ili izvede negde.
    A treba samo potrefiti trenutak ali bez ulivanja hrabrosti kroz alkohol.

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku

    ...
    Mada, razumem izreku u njenom izvornom smislu. Ja je shvatam tako da onaj koji je preduzimljiviji, sposobniji i hrabriji, ima vise sansi da osvoji devojcino srce. Da li ce stvarno biti tako, zavisi od ukusa devojke.

    nije bas uvek tako da onaj ko je preduzimljivi pokupi devojku. Ima devojaka koje bas i ne vole takve pomisle taj mora svakoj da prilazi tako pa gde upali

    a sposobniji da li to znaci da je dobar govornik da ostavlja dobar prvi utisak?

    Hrabriji a mozda i ocajniji. A mozda samo ima vise iskustva sa pokusajima te je stekao praksu prilazenja i komunikacije i sta je sve dobro reci a sta precutati


    a o ukusima devojaka za muskarce....one uglavnom i nemaju bas nekog ukusa.

    A ko pre devojci njegova i devojka pa lepo je takmiciti se i osvajati nagrade. Lep je osecaj kad znas da si bas ti uspeo kod nje ali sta dalje? Sta dalje kad opet sutra pozelis da budes najbrzi?



    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    .

    Medjutim postoji jedno slicno pravilo u kojem ima mnogo istine:
    Ko blize devojci, njegova devojka...
    ko blize pa ostanu posle samo dobri drugovi i jedno drugom da se tese
    Poruku je izmenio robert ns, 26.11.2008 u 10:04

  5. #5

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Potpisujem Cecaru.
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ko pre devojci, njegova i devojka! Da li vam se dogodilo da zbog odugovlačenja ostanete bez trofeja, ili ste možda brzom i pravovremenom akcijom „skinuli“ nekom drugom „lauferu“ devojku ispred nosa i tako potvrdili maksimu iz naslova teme?
    Udaranje čežnje je jedno, a kuraženje uz dvocifren broj flaša piva je drugo. A sasvim treće je tretiranje devojke kao trofeja. I šta se radi kada se skine takav trofej? Preparira i okači na zid?

    Citat robert ns kaže: Pogledaj poruku
    a sposobniji da li to znaci da je dobar govornik da ostavlja dobar prvi utisak?

    Hrabriji a mozda i ocajniji. A mozda samo ima vise iskustva sa pokusajima te je stekao praksu prilazenja i komunikacije i sta je sve dobro reci a sta precutati
    Sposobniji, između ostalog, znači i sigurniji u sebe. U svoje želje, namere, nastup, pristup, uspeh...

    Citat robert ns kaže: Pogledaj poruku
    a o ukusima devojaka za muskarce....one uglavnom i nemaju bas nekog ukusa.
    Ma, šta mi reče?
    Poruku je izmenio Mish, 26.11.2008 u 10:53 Razlog: slovce
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    da je to tano onda se mnoge ne bi razvele
    ko vişe i eşe njemu djevojka
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat robert ns kaže: Pogledaj poruku
    ko blize pa ostanu posle samo dobri drugovi i jedno drugom da se tese
    Mislio sam na to da uzalud postoji simpatija ako je on daleko... Plod ce ubrati onaj koji je svakodnevno srece...


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Sposobniji, između ostalog, znači i sigurniji u sebe. U svoje želje, namere, nastup, pristup, uspeh...
    Pa da, ima zenskarosa koji su do savrsenstva izradili tehniku da deluju u skladu sa ovim. Ona ni ne shvata da gleda ustvari muski ples za parenje, sa unapred smisljenom i godinama vezbanom koreografijom.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Potpisujem Cecaru.

    Odaranje čežnje je jedno, a kuraženje uz dvocifren broj flaša piva je drugo. A sasvim treće je tretiranje devojke kao trofeja. I šta se radi kada se skine takav trofej? Preparira i okači na zid?


    Sposobniji, između ostalog, znači i sigurniji u sebe. U svoje želje, namere, nastup, pristup, uspeh...


    Ma, šta mi reče?
    ljubivoje rsumovic, ma , sta mi rece

    A neko je kolekcionar, pa voli da ima trofeje zasto da ne?

    muskarci jadni prilaze redom cim vide neku novu devojku na svojoj lovnoj teritoriji, jadne devojke ne stignu ni da se saberu a vec misle da su princeze da se svet vrti oko njih,,.ah, ti pusti snovi.

    nisam maltene nikad bio srece da pridjem i kazem TI si moja,...morao sam bas uvek da se mucim i ucim ali ne zalim se.


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Sposobniji, između ostalog, znači i sigurniji u sebe. U svoje želje, namere, nastup, pristup, uspeh...


    ]?
    i ja bi sada znao kako da pridjem nekoj devojci da je oborim sa nogu....mislim kad imam internet, forume,...lepo sve saznas o njoj pa se i malko raspitas pa pozuris da budes onaj ko pre...
    jednostavno nekad je to bilo teze nisi imao logisticku podrsku neta


    a nisam od onih kojima smeta sto je devojka otisla sa prvim ..pa njen izbor.
    Poruku je izmenio robert ns, 26.11.2008 u 11:01

  9. #9

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa da, ima zenskarosa koji su do savrsenstva izradili tehniku da deluju u skladu sa ovim. Ona ni ne shvata da gleda ustvari muski ples za parenje, sa unapred smisljenom i godinama vezbanom koreografijom.
    Pa da, ima žena koje ipak mogu da razluče šta je unapred smišljena i godinama vežbana koreografija, a šta ne.

    @robert ns
    Bojim se da ti ni sva logistička podrška sa neta ne bi pomogla.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Pa da, ima žena koje ipak mogu da razluče šta je unapred smišljena i godinama vežbana koreografija, a šta ne.

    @robert ns
    Bojim se da ti ni sva logistička podrška sa neta ne bi pomogla.
    meni ni ne treba logisticka podrska ja sam vec mator

    ne,..ako nekom pogodis onu zlatnu zicu pada odmah ali treba biti glumac treba znati ..

    ali secam se da osamdesetih godina proslog veka,..da si muvao devojke i kroz setnju da nije bilo kafica a bioskop je maltene i poslasticarnica bilo jedino mesto gde si mogao izaci.
    a opet zasto devojke cekaju da im neko pridje zasto ne bi bilo obrnuto. Ko pre muskarcu njegov i muskarac.
    Pa valjda smo emancipovani i ravnopravni valjda su sada i zene lovci pa mogu da biraju ,.pa sta im se zalomi

  11. #11

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat robert ns kaže: Pogledaj poruku
    a o ukusima devojaka za muskarce....one uglavnom i nemaju bas nekog ukusa.
    Kako si to zaključio? Retko kojoj se sviđaš?

    Citat robert ns kaže: Pogledaj poruku
    i ja bi sada znao kako da pridjem nekoj devojci da je oborim sa nogu....mislim kad imam internet, forume,...lepo sve saznas o njoj pa se i malko raspitas pa pozuris da budes onaj ko pre...
    jednostavno nekad je to bilo teze nisi imao logisticku podrsku neta
    A ta kojoj prilaziš obavezno mora da ima kompjuter i da bude član foruma?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kako si to zaključio? Retko kojoj se sviđaš?


    ?
    -ne...samo sam razmisljao kako je to bilo osamdesetih godina proslog veka a kako je danas. a i vidim koliko se njih razvelo a bili su bas u prici ko pre devojci...

    -A sta ima da se svidjam nekoj pa ja sam vec dosao skoro do kraja aktivnog zivota.
    ja sam ruzan, debeo,smotan, stidljiv, hrcem ...kako mogu da se svidim nekoj?
    -a i kako moze nekome da se svidi idealni muz?
    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    A ta kojoj prilaziš obavezno mora da ima kompjuter i da bude član foruma?
    bukvalan odgovor,..samo sam hteo napomenuti da si nekada imao samo fiksni telefon da nije bilo mobilnog ni kompjutera pa je bilo i malo teze dogovoriti sastanak a tek saznati nesto vise o devojci a da bi je pre drugih smuvao.

  13. #13

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Potpisujem Cecaru.

    Udaranje čežnje je jedno, a kuraženje uz dvocifren broj flaša piva je drugo. A sasvim treće je tretiranje devojke kao trofeja. I šta se radi kada se skine takav trofej? Preparira i okači na zid?


    Sposobniji, između ostalog, znači i sigurniji u sebe. U svoje želje, namere, nastup, pristup, uspeh...


    Ma, šta mi reče?
    Narvno da sam očekivao da će se "udarac" uzvratiti. Mislim da je odgovor u blagom off-u, što mi uopšte ne smeta. Ali, da objasnim. U pitanju je žargon. Dakle, tako se komunicira, što ne znači da je i suštinski tako. To uostalom muškarci znaju. Ne znam čemo nervoza, jer, niti ja niti bilo ko od muškaraca sa ovog foruma, nije Adam takvog (uobičajenog) načina govora među muškarcima. Uostalom, ja sam se jedenim takvim "trofejom" i oženio i srećan sam zbog toga jer je bio u pitanju izrazit "kapitalac"...

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Pa ja sad moram da protestujem.

    Po ovakvoj postavci, devojci je sve jedno s kim ce biti. Ona sedi i ceka, i daje se prvom koji naidje. Ne bih bas rekla....

    Mada, razumem izreku u njenom izvornom smislu. Ja je shvatam tako da onaj koji je preduzimljiviji, sposobniji i hrabriji, ima vise sansi da osvoji devojcino srce. Da li ce stvarno biti tako, zavisi od ukusa devojke. Naravno da se devojkama ne dopada neko kome treba mala vecnost (i visok promil alkohola u krvi) da napravi prvi korak i da ce se cesce prikloniti onom ko je od akcije. A ne samo zato sto je prvi.

    Bingo! Ne znam samo u čemu se suštinski razlikuju naši postovi. Ako ste pažljivo pročitali šta sam napisao, morali biste uočiti da sam krajnje samokritičan i da ne krivim dotičnu brinetu ni za šta. Uostalom, nisam ni siguran da je onaj kvrgavi tip naturalnog i folklornog izgleda bilo šta mogao kod takve vanserijske lepotice. Možda je želela (s pravom) kazniti moju nesigurnost i neodlučnost, ili ko zna šta već. Ali to nije ni tema svega ovoga, već da li ima istine u narodnoj maksimi - Ko pre devojci, njegova i devojka!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Bingo! Ne znam samo u čemu se suštinski razlikuju naši postovi. Ako ste pažljivo pročitali šta sam napisao, morali biste uočiti da sam krajnje samokritičan i da ne krivim dotičnu brinetu ni za šta. Uostalom, nisam ni siguran da je onaj kvrgavi tip naturalnog i folklornog izgleda bilo šta mogao kod takve vanserijske lepotice. Možda je želela (s pravom) kazniti moju nesigurnost i neodlučnost, ili ko zna šta već. Ali to nije ni tema svega ovoga, već da li ima istine u narodnoj maksimi - Ko pre devojci, njegova i devojka!
    ne,.ti se samo tesis da je on bio sirovina i da nije mogao kod te Brinete. Veruj mi svako je u zivotu imao takva razmisljanja u stili ma daj taj da je bolji od mene ali tako ispada jer nije ko prvi devojci njegova je nego ako ti razmislis da se ne izblamiras pa da budes OK dodje neka sirovina i samo kaze mala os bonbon i gotovo?

    U zivotu se nema uvek vremena razmisljati a sada da li se nekoj posreci iz prve to je druga tema

  15. #15

    Odgovor: Ko pre devojci, njegova i devojka!?

    U principu se desava i meni verovatno i drugima da tako reci "uletis" pre nekoga.Imao sam tih "slucajova" par puta ali sve je dobro kad se dobro svrsi

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Momak/devojka sa estrade
    Autor Mish u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 17.03.2012, 15:50
  2. Najludja devojka na svetu....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 23:25
  3. Budi muško i izaberi. Staro društvo, ili nova devojka?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 17:19
  4. Moja devojka proverava email bivseg decka
    Autor srlenino u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 16.04.2008, 21:55
  5. Porodila se devojka koju je otac silovao
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 01.04.2008, 02:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •