Gde idu pare poreskih obveznika??? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Уметник постоји. Живи преко пута мојих матораца. Живео, учио и стварао у Београду, Загребу, али и по иностранствима. Сигуран сам за Париз, али чини ми се да су у питању још два велика културна центра. И имам утисак да је познат. Добро, мени силом прилика, али често читам о њему по новинама, а и на ТВ-у га богме има.

    Они који не познају њега, сигуран сам да су барем чули за његовог оца Саву Стојкова, самоуког сликара наивца. Верујем да свом медијском и финанцијском успеху умногоме мора да захвали управо имену свог оца.

    Савино копипејстовање ми се, само због хиперпродукције (ради се о стотинама, а могао би се кладити да је број и четвероцифрен!) шаблонски рађених мотива равнице и имагинарних портрета. Ако број слика и није четвероцифрен, износи у еврима за сваки примерак су четвероцифрене! Но, да не грешим душу, они први, оригинални, уникатни радови вреде сваки новчић. Но, тога данас нема на тржишту или се за њихову вредност тражи и која нула више.

    Драган је школован сликар, али помало је укалупљен, као отац му. Довати се једне теме па не испушта. Скоро на сваком његовом платну је камен и/или перо. Ко ономад рахметли Милић од Мачве и његови летећи балвани. И још једна ствар ми не прија на његовим платнима, сва делују као графике рађене уљем. А то ми баш не иде једно са другим. Овде би да нагласим да нисам ликовно образован, но само износим моје аматерско виђење.

    Ова скупштинска колекција јесте његових руку дело. И да није наведен (потписан) као аутор, препознаје се његова рука.

    Када сам први пут видео неке од тих портрета, деловали су ми недовољно добро за такву прилику, амбијент, где ће бити изложени. Имам утисак да у Србији има много студената ликовне академије који би страственије урадили посао. Поједини портрети су на нивоу "сликара" са риве што овековечују туристе.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #32

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Уметник постоји.
    Znači jed(i)na dilema je rešena.
    but... ostaje ono što je bitnije (gde dileme i nema).. pranje and besomučno rasipanje novca
    .. na portrete ovih ovekovečenih Skupštinskih kretenoida.


    mimo uobičajene procedure

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #33

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Јес', нисам се изјасниЈо. Но, сигуран сам да знаш да би вол'о што пре да ти правим друштво на премијери. Само што би ја радије предтаву уживо. И то сва три играња одједном. И први пут и последњи пут и никад више.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #34

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Но, сигуран сам да знаш...
    Znam.
    Znam da smo podjednako ojađeni poreski obveznici.
    Znam i to da moji kokteli* za vreme te premijere in vivo .. neće leteti u tvom pravcu.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #35

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Od ponedeljka po ulicama "dobijamo" od države i komunalne policajce. Na svakom ćošku.


    Iskeženi Đilas reče (u prisustvu nakeženog Tadića):

    Vi ste blago našeg društva.

    A sada, kada dobijete i vaša vozila, očekujem da ćete svakog promrzlog čoveka koji dugo čeka na autobuskoj stanici,
    odvesti njegovoj kući.

    __________________
    Šta čovek na ovo da kaže,
    osim da se ispovraća.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #36

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Oni guljavi portreti od čeTir miliona, rezultirali ostavkom genijalca biznismudraca koji je to smislio... i u delo sproveo.


    but..
    šta je s'četir miliona.. nedostajućih?

    Koje su to crnačke fore?
    s*ebeš tol'ke narodne novce .. u međuvremenu se napuniš k'o brod.. ondak kad skroz ukakiš motku daš ostavku
    i aj ćao
    nikom ništa...?

    'de to ima
    Nek mu se oduzme imovina u toj vrednosti, nek se novac vrati u kasicuprasicu

    ... a portrete neka izvoli odneSti svojoj kući.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 19.11.2010 u 16:34 Razlog: ć

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #37

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Po prvi put ce biti izdvajane pare iz budzeta za skupstinu i poslanici ce imati
    priliku da zatraze novca koliko zele
    Mislim ...njih 250 komada.
    Pa ce tako stavke u budzetu biti i ove :
    1,3 miliona za sistematske preglede jer poslanici treba da prate stanje svog zdravlja..
    2 miliona za obrazovanje poslanika jer je , kako rece Trivunka , dobro da skupstina ima obrazovane poslanike .
    7 miliona za strucne publikacije .........iako imaju besplatan internet...
    pa za toalet papir ....pa za svega svasta nesto.....

    Ali je dobro sto nece trebati za portrete dosadasnjih predsednika skupstine ..
    To su uradili.....
    Jedino je problem, kako rece sef protokola , Klavir.
    Skupstina bi trebala da ima klavir zakljucio Sef.
    Sigurno mu je to 'dosapnuo " Palma.
    Hoce covek da slusa Betovena uzivo.
    A honorar za Betovena ?
    Ko ce to platiti ?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #38

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Skupstina bi trebala da ima klavir zakljucio Sef.
    Klavir međ' tolkim trubama????!!!!!!

  9. #39

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Ma, to da Betoven nešto odsvira Palmi na uvce u pauzama skupštinske rasprave.

  10. #40

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    I, kad vlada kupuje avion? Prvo na RTS emisija o tome kako naši imaju najlošiji avion u regionu (zamislite čak i šefovi onih manjih državica lete boljim avionima), pa onda vest kako premijer nije mogao, siroma, da poleti na ni manje ni više nego otvaranje Miškovićevog marketa u Bugarskoj. No, kad kupujemo avionče?



  11. #41

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Staramajka ,koja me je cuvala,
    stalno je hukcuci pokazivala na zgradu opsine u nasem mestu
    govoreci,oni ce da me sahrane
    -kako -pitala sam
    -porezom-...uzdisuci bi govorila
    ..te sam tako,do skoro mislila
    da porez sluzi za to..
    medjutim...
    dodje dan,da odrastem,postanem deo sistema
    iliti raja ,koja daje harac(citaj porez)
    i da od tih novaca
    one nadrdane salteruse primaju platu
    koje mi zivot zagorcaju,svaki put,kad mi trebaju njihove usluge
    i kojima vecito padne sistem
    kada sam ja u redu
    ili im je stalno tako

  12. #42

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Na pitanje da li je realno da Vlada bude smanjena na 10 do 15 ministarstava

    gos'n gDačić i gĐa ĐukićDejanovićDačić su u glas istakli:
    "da je sve moguće i da se samo postavlja pitanje šta se time želi postići??"

    Vi'te.. kako da vam kažemo paaaa.. želi se verovatno postići da se smanjite... nesposobna, bezočna, parazitski nakoćena bagronadbagrama!

    ____________________
    ĐukićkaDejanovičkaDačićka je uzgred natakla još i to:
    "da se SPS ni jednog ministra/ministarstva nikada neće odreći.. jer nema razloga."

    ijaaao.. mmtjbm bRezobraznu

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #43

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    OK, ajde da smanjimo broj ministarstava sa 25 na 5. Očigledna je ušteda.
    Imaćemo 5 ministarstava sa po 25000 zaposlenih umesto 25 sa po 5000.
    A, da, i umesto da svaki ministar ima samo 5 savetnika i 10 pomoćnika, sada ćemo imati zbog povećanja posla po 25 savetnika i 50 pomoćnika, ali ćemo morati da uvedemo i koordinatore za njihov rad, novi informacioni sistem, a niko i dalje neće ni za šta biti odgovoran.

    Smanjenje broja ministarstava ne znači automatske uštede, već ukupan broj zaposlenih i posao koji oni obave - količina i efikasnost.

    To me podseća na ušede koje je uveo jedan lokalni gazda u svojim prodavnicama. Umesto 4 kasirke stavio je 2 i uštedeo na dve plate. Stvorio je gužve i izgubio mušterije. Sad je vratio, ali prodavnice mu zvrje prazne.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #44

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Skele na Skupštini do proleća



    Beograd -- Rok za skidanje skela sa zgrade Skupštine istekao 11. decembra, završetak neizvestan. Zakup od 700 evra po danu se nastavlja,
    Radovi na fasadi parlamenta nisu završeni ni posle 267 planiranih dana. Istekao ugovor o zakupu sa firmom ”Omni stok”, koja skupštinu košta 700 evra po danu.

    Do sada je ceh dostigao 187.000 evra i nastaviće da raste. Zakonodavni dom će i dalje iznajmljivati skele, sve dok se ne završe radovi.

    Niko od nadležnih ne može da obeća kada će se skupština osloboditi konstrukcije. Zamenik generalnog sekretara Milan Brzaković kaže za ”Novosti” da mnogo toga zavisi od vremena.

    "Urađen je veći deo posla, ali ima još da se radi. Kada temperatura padne ispod nule ima problema sa formiranjem maltera, pa ne mogu da obećam kada će posao biti završen, a demontaža skela početi. Plaćanje skela se nastavlja sve dok se one ne skinu“, objašnjava Brzaković.

    Inače, ”Novosti” su pre mesec dana pisale da su majstori na skelama, od devet predviđenih meseci, proveli samo četiri. U delu godine kada je vreme bilo lepo, a poslanici bili na odmorima, nije se radilo.

    Nadležni su se pravdali da su čekali razne dozvole i da postoji posebna procedura za zdanje koje je spomenik kulture. Sada su razlozi drugi. Smeta im zima. Samo da skele ne dočekaju proleće.


    IZVOR " Novosti "



    Za sada je cifra dostigla 187.000. evra
    Svaki dan zakupa skela kosta 700 evra poreske obveznike .
    Kraj radova neizvestan,
    Od devet meseci na skelama , majstori su proveli samo cetiri.
    Skele ce po svemu sudeci docekati i prolece.
    A mozda i leto....... .........jesen......



    Skelom u Evropu.......polako....ima vremena.....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  15. #45

    Odgovor: Gde idu pare poreskih obveznika?????

    Hm. A koliko bi koštalo da su kupili nove skele?
    I čija je krivica kašnjenje u mešanju maltera? Zar ne treba izvodjač radova da plati troškove nastale njegovom greškom?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •