Zupcanik-pokrenimo privredu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Zupcanik-pokrenimo privredu

    Поштовани учесници форума,
    Ево прође још једна година,надам се да ћемо у овој години коначно за собом оставити све сто је лоше и у овој години кренути са креирањем нових и здравих идеја,а све са циљем који свакога интересује,а то је економија и улагање у бизнис,који би свимадоносио неки профит.
    Често сам сам себи постављао питање,дали у Србији има наде за улагање у производњу,без обзира на искуства,политичке промене,неприменљиве законе у неким областима,лошом организацијом у неким општинама и многим другим проблемима,сматрам ипак да нада постоји,по оној старој,али ако почнемо да мењамо наш Српски поглед на решавање неких проблема и стварање боље економске климе.
    Срби,који су годинама у расејању,треба да оставе за собом нека лоша искуства у прошлости,сви треба да знају,а ја ћу овом темом покушати да наметнем један,надам се добар концепт,економског опоравка и назваћу га Зупчаник.
    Ову идеју,ако сте били 2005 на сајту министарства за привреду,заговарала је влада републике Србије,али пошто сам јавно преко средстава информисања дао информацију о аутору те идеје,дотично министарство је скинуло убрзо са свог сајта све везано за овај пројекат.
    без обзира на то ја Вам желим скренити пажњу на пројекат Зупчаник и идеју како покренити привреду у Србији,по рецепту неких у економском смислу веома успешних земаља,као што је рецимо јапан,тајван и друге.
    Покушаћу да вам конкретним примерима из Србије покажем и укажем на оно ђто лако може бити српски бренд и производ који имају већ прођу на пробирљивом тржишту света.
    Свестан сам да ћр бити доста и оних,без којих ја просто не могу да замислим,да се покрене нека тема,људи свезналица и критичара,али Боже мој и њима треба уступити,како би сами схватили да су залутали на тему.
    Толико за почетак,ајдемо да снагом аргумента докажемо ко је у праву,ми који милимо да у Србији није све црно или Ви који мислите да нема наде..
    Обавештавам вас да ћу доста коритити података са форума Српских проналазача,који има преко 650 идеја,на који начин може да се продре на свако тржиште.
    Јован Керешић
    Српки проналазач

  2. #2

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Ред би био да почнем да објашњавам појам и концепт ЗУПЧАНИКА,који би могао једнога дана да се уједини са дискусијом коју је повео Милојко на СЦ,чији део ћу дати ,како би објаснио своје виђење:

    СРПСКИ РАЧУН СРПСКИ ПРОЈЕКАТ
    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 10. februar 2007. u 17.39 (registrovani član)
    СРПСКИ РАЧУН СРПСКИ ПРОЈЕКАТ
    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 10. februar 2007. u 17.34 (registrovani član)
    НЕМА ТАЈНИ .
    НЕМА ТРИКОВА .
    КО ИМА ВЕРУ ДЕТЕТА и УМ ЧОВЕКА НЕКА ПРИСТУПИ .
    ДА, ВЕРУ ДЕТЕТА , ОНУ НАЈЧИСТИЈУ И НАЈСРЧАНИЈУ .
    СРПСКИ РАЧУН ...банка у коју ћемо уплаћивати наш улог у
    СРПСКИ ПРОЈЕКАТ ...пројекат који ћемо изгласати већином чланова управног одбора после аргументоване , културне и озбиљне дискусије
    или како то ови који су то већ добро увежбали зову ОЛУЈЕ МОЗГОВА.
    Ако верујеш ПРИСТУПИ !
    Ако се НЕ ПЛАШИШ ОЛУЈЕ ПРИСТУПИ !
    Ако си СРБИН ПРИСТУПИ !
    Све претходне мисли и коментаре можете наћи на следећим линковима
    http://www2.serbiancafe.com/lat/disk...651046.html?37
    http://www2.serbiancafe.com/lat/disk...649013.html?19
    http://www2.serbiancafe.com/lat /diskusije/mesg/15/009649775.html?7
    Уколико имате озбиљних питања
    srpskiprojekt@msn.com
    milojko1@yahoo.com
    Ово нису ДОНАТОРСКИ ПРОЈЕКТИ ово су пројекти УЈЕДИЊЕЊА и РАЗВОЈА .
    Издвојио бих пар људи који су начелно већ у ПРОЈЕКТУ .

    Свестан сам да ће у дискусији своје активно учешће узети и \веома обавештавани\,чија имена нећу спомињати,али би их назвао ѕаједничким именом,народски \НевернеТоме\,који лете са теме на тему и просипају своју мудрост,али Боже мој и са њима се мора дискутовати,јер то је демократија...
    Ова дискусија је отворена због људи који,који немају предрасуде као неки,људи који су искрене патриоте и који нису заборавили на своје пријатеље из матице,Ви Срби у расејању, ако искористимо искуства које смо стекли у другим земљама и искрено то желимо да пренесемо у своју матицу,можемо тим чином направити мали корак за свакога авелики за Србију...
    Како?
    Скрећем пажњу да прочитате делове које сам цитирао из дискусије Милојка,нека Вам то буде водиља,све остале проблеме,уколико будемо јединствени можемо да решавамо...
    Молим такође да за тренутак склоните свако понаособ зрно љубоморе,које се провлачи кроз размишљања,ко је покренуо идеју,зар је то битније од основне ствари,а то је успех идеје,јер у овом тренутку то нам је потребно,ИСКРЕНОСТ;ЖЕЉА;ПОВРЕЊЕ;РАЗУМЕВАЊЕ,ак о то преточимо у Српску водиљу:САМО СЛОГА СРБИНА СПАСАВА,добићемо УСПЕХ појединаца и целе заједнице и наше и ваше матице СРБИЈЕ...
    Зупчаник је настао онога тренутка,када сам улазећи у нека опустошена предузећа видео страшан призор.Прво у очи ми је запало застарене технологије,машине у које није годинама улагано,иѕ времена када је привреда Србије цветала.
    Такође у бројним сусретима са мојим колегама који се баве тешким занатом,звани нове технологије и патенти,видео сам да они због мањкана средстава су све више радили на модификацији старих и застарелих машина,што се у овом тренутку може и те како искористити...
    Од 2000 ја сам кроз своје обраћање владама,које су се смењивале,а иза њих је остајало нерешено питање и решавање оваквих проблема,није ствар само продати неко предузеће,ствар је продати га за већу цену...
    Зашто то није прихваћено и оставрено,то је питање за већу дискусију,али нетреба обраћати пажњу,јер ако владе нису решавале проблеме,мислим да би могли неки људи који имају сасвим другу визију...
    У свему овоме се протеже економија и интереси,са чим се слажем,зато предлажем да они буду у старту дефинисани.
    Мој предлог је био јасан и конкретан а то је.
    1.да се створи фонд или било какав вид окупљања људи и организовања,са циљем да се покрену активности у развоју привреде и предузетништва у Србији,тај фонд би могао бити и акционар у неким будућим производним фирмама...
    2.да се прикупљена средства усмере у програме малих пројеката,тј формирање предузећа,а за сада је најбољи облик доо,у којима би сваки улагач био и акционар,те спрам уложених средстава имао би у предложеном одређивању процената улагача,а самим тим и управљао са тим малим предузећима.
    Да би заштитио свој улог он би морао да се активно укључи,ако није у могућности директно,онда преко својих посредника и овлашћеним лицима који имају боравак у Србији.Сваки тај акционар,би путем интернета пратио рад и имао увид у трошење средстава,а после и када би се почело са радом увид у остваривање профита...
    Опет Вас позивам да погледате на форуму српских проналазача,све важеће законе у Србији,да би сте видели дали вреди стварати и учествовати у оваквим пројектима...
    Држава Србија чини неке мале кораке,али спрам броја незапослених,то је јако мали део,тако да треба се радити и на овим идејама.
    Волео би да отворим дискусију,да заједно покушамо да створимо добру климу и разумевање,међу учесницима дискусије,а после и сарадницима у неком новом Зупчанику...

    Верујем да ово неће бити лупање празне сламе,већ да чемо заједно покренити ову удеју и коначно се ујединити у заједничком циљу РАЗВОЈУ ПРИВРЕДЕ СРБИЈЕ.

    Свако добро ма где били и нека Бог чува Србе !!!
    Јован
    Српски проналазач

  3. #3

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Поштовани учесници форума,
    да није спам,ако поставите исте теме на више форума доказ је и ово,наиме на форуму РТС покренуо сам ову тему,да би ми се јавио Иван Илић са једном занимљивом темом,прочитајте:
    Ivan Ilic
    SAD

    Voda Gorivo!

    Cela je stvar u tome da se neka"STVAR"stvori i Ona postane najbolja na trzistu ujedno jedna vrsta "monopola" bar za jedno vreme! Mozda da se koristi za "grejace bojlera"Kome netreba struja vec ovo"voda-gorivo"Znaci Voda se ujedno"modificira"ulazi u "grejac"slican(plinskom)jer plamen zagreva kotao-bojler! Tako ima ceo ciklus!nezavisan od struje!nezavisan od cvrsog goriva!Takav "bojler"da Srbija prodaje celom Svetu!Evo sada Vristu!Za CISTU ENERGIJU! Planeta u Plamenu!Zagreva se! Treba shvatiti Koliko u Svetu treba NOVI BOJLERA! Srpski naj bolji i naj efikasni!Kada sam izucavao Teslu preko 20 godina valjda za mene je "bojler"igracka!

    Meni je potreban"TIM"EKIPA"ljudi kojicu da To urade sta trebaju onda koce da zastiti i poplaca sve To?Ja imam svo potrebno znanje ali ja nisam ni bankar ni trgovac,Toje samo pocetak!Jer treba rastegnuti imaginaciju i zamisliti sve sta radi danas na benzin ili dizel sve to moze da"frkce"na "H2 0"Vodi!

    Sto znaci Treba "menadzer"da sve ove komponente ko sta radi sastavi u EKIPU!Jer Mi pronalazaci udaramo i sudaramo se na"Kineski Zid"Od nas zahteva se i proizvodnja i marketing i finansija!?Mi ustvari imamo samo IDEJU??Jer dasmo Mi bankari i trgovci i menadjeri nebi ni mogli osmisliti ideju jer nebi ni"mozgali"Toje neka VRTESKA!Koja se vrti!

    Jer nepostoji "kancelarija"da mi kucnemo na vrata pokazemo sta imamo i ako je validna Ideja da vec ima "ekipa"Koja skoci i nastavi sve to dalje?Vec Mi treba da jurimo proizvodjace koje nas nakraju pokradu!kazu nevalja!posle Oni rade svoje a Mi nemamo para ni daih tuzimo!Mi isto za nase radove nestidimo se traziti i pare!Oni izvucu 1000puta vise!Medjutim nezelimo da nam delu "medalje"pehare"To neplaca nama struju i porezu i rad!Jer nije Tako?

    ja komotno mogu da kazem da sam sa svojim "patentima"(sada Idejama)Mogaobi od Srbije brzo stvoriti Balkanski Japan!Ali ja nemam ni vrata gde da kucnem kamoli"ekipe"da kazu"Deder Ilicu pokazi sta imas a ako valja mi teramo dalje"Jer svaka vrata gdebi kuco traze pare!nevide ako je ideja dobra da su vec pare na mestu!

    Sada Onaj koji ma pare neka se javi i stvara Biznis Plan ja samo imam IDEJU i mogu korektovati planove pomoci informativno.Jer fakticki nema sta da izgubi!jer kada pokazem da u flasicu natocim vodu i ja je rafiniram iza vrata(tajna je kako)donesem flasicu prospem malo i kresni sibicu i Voda gore!Onda moze da ulaze pare.Jer da ja pokazem kako se radi on obeca a ja daga sanjam??IDEJA I PARE idu zajedno.neka sejavi na Moj PP i dalje razgovaracemo.Hvala

    Да биову тему прихватили на СЦ и нашли неке јако занимљива искуста,те и ову дискусију преносим овде:

    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 27. februar 2007. u 19.35

    Мада још није време за дискусију конкретних пројеката ево једног чланка везаног за поменуту ВОДУ КАО ГОРИВО .

    Водоник као гориво у виђењу Била Најса , који је поред инжењера и комичар . Можда би са мало шале и ми требали да прихатимо све наше међусобне разлике и да их на тај начин пребродимо ...


    http://encarta.msn.com/encnet/featur...le=BNFuelCells

    Ко уграбим времена превешћу ово , а могао би и Теслиана да помогне и самим тим себи објасни неке ствари које кажер да није разумео .

    Хоћемо ли да поделимо превод ?

    Јован би требао да стави овај линк и превод кад буде готов на свој Јуко татами сајт.

    поздрав

  4. #4

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 28. februar 2007. u 14.32

    Evo prevoda prvog dela teksta sa gornjeg linka , koji govori i Vodonicnim Jedinicama kao generatorima struje .
    Jovan će ovo moći da razume bolje nego ja jer ima malo vishe obrazovanja oko elektrike .
    U vom pravcu se može nastaviti i diskusija sa Ivanom Ilicem koji tvrdi da ima patemt za sličnu ideju Voda kao gorivo .

    Pitaj Bila Naja
    Zdravo Bile ,
    Da li automobili stvarno mogu da idu na vodonicne celije(hydrogen cells) .Da li je to samo mastanje ?
    Da li neko radi na tome da to postane stvarnost ?
    Drugim rečima , da li bi vodonicni automobile mogli da budu buducnost kad se nafta potrosi ?
    Pitalica
    Dragi Pitalice ,
    Da , automobili mogu da idu na vodonicne celije (hemijski reaktori koji daju elektricitet oksidacijom vodonika I stvaranjem vode) . Da li mi ili ne stvarno promišljamo o tome ovo je upravo vrsta pitanja o kojem svi mi naučno pismeni glasaci I uplacivaci takse
    Treba da razmišljamo .
    Zbog toga , pocnimo .
    Šta su celije goriva ?
    Gorivne celije uvek se odnose na uredjaje sa vodonikom kao gorivom za glavnu komoru (ili celiju) , deo uredjaja gde se dogadja glavna hemijska reakcija i proizvodi energija .
    Svi znaju da je voda H2O . Ona ima dva atoma vodonika I jedan atom kiseonika u svakom molekulu .
    Taj moleku je prilično stabilan . Znaci kljucaj ga , isparavaj , zamrzavaj , mesaj sa kiselinom u svom stomaku oni ostaju zajedno , hemijski spojeni .
    Ali vi takođe znate da se oni mogu odvojiti pomoću elektriciteta
    Ako propustite struju kroz čistu ili skoro čistu vodu , stvaraju se mehurovi dva čista gasa , vodonika I kiseonika . Vodonik se skuplja na negativnoj elektrodi dok se kiseonik sakuplja na pozitivnoj elektrodi .
    Pokusaj to sa destilovanom vodom . Dovoljno je da prikacish par zica , recimo 9V baterija , dobicesh mehurice .
    Malo je teze uhvatiti ih ali ih je lako videti .
    (Zavisno od vode koju koristish , process bi mogao biti bolji ako dodash malo soli , ekstra jone , koji pomazu elektronski tok .
    Prema tome , ovo kretanje elektrona radi takođe u suprotnom pravcu .
    Ako kombinujesh kiseonik I vodonik , dobijash energiju nazad . U vozilu kao sto je space shuttle (nebeska kapsula) vodonik I kiseonik su kombinovani u procesu sagoravanja gde se oslobadja ogromna energija koja postaje kontrolisana eksplozija(ili ekspanzija) gasova
    usmerena prema zamlji I reakcija na to je let kapsule u nebo .
    U celiji goriva ideja je da se koseonik I vodonik mesaju polako I da se sakupi alektricitet koji se oslobadja u toku te hemijske reakcije .
    Da li bi mogli da pijemo stvorenu vodu ?
    U osnovi , vozila sa gorivnim celijama su elektricna vozila . Umesto baterije , ona imaju gorivne celije . Izlazni gas nije ništa drugo nego vodena para iz isparne cevi koja se u ovom slučaju može zvati I cesma Smile).
    Nema azotnih oksida , ugljenih čestica , nesagorelog benzina , ulja SAMO CISTA PITKA , kao kisha I oblak , voda koja tece iz izduvne cevi kao nevidljivi gas .
    Klasicne baterije , kao one koje pokrecu automobile kod paljenja i pokrecu brisace ili moderne baterije koje napajaju celularne telefone , koriste velike duge molekule sa baznim medijumom i metalom kao litijum , nikal , kadmijum i olovo (prema atomskim brojevima-tj broju protona u jezgru) .
    Vodonicka gorivna celija koristi najmanji atom koji postoji , atom vodonika (atomski broj 1) i čak i takav odvaja svoj elektron . Umesto pomeranja velikih molekula kroz gust medijum kao vecina beterija , vodonicne gorivne celije ne pomeraju ništa osim protona I elektrona kroz male mehurice gasa . Srce mnogih gorivnih celija je materijal koji podržava ovu hemijsko kretanja protona takozvana membrane razmene(exchange membrane) skraceno PEMs.
    Zato sto im je efikasnost osobina , vozila na gorivne celije imaju sansu da budu mnogo efikasnija od vozila sa motorima sa unutrasnjim sagorevanjem . Tipican auto sa motorom SUS može imati efikasnost od 28% iskoriscenja energije koja se dobija sagorevanjem benzinskih para I pretvara u mehanicko kretanje .
    Gorivna celija ima efokasnost oko 50% . To bi moglo omogućiti da gradimo vozila koja imaju duplo manju potrosnju energije I naravno , ne zagadjuju okolinu .

    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 28. februar 2007. u 14.42
    Neko će reci , kakve veze ima ova prica o Gorivnim celijama sa Srpskim Projektom ?
    Svakako da ima . SRPSKI PROJEKAT je projekat buducnosti za Srpski narod . Ova prica je takođe deo buducnosti .
    Mi Srbi ne volimo da zaboravljamo svoju proslost , ali takođe ne volimo da ne budemo deo buducnosti .
    Zamislite duz puteva po Srbiji stanice sa čistim destilovanom vodom ili čisternama Vodonika kao gorivom za nove automobile prizvedene u Kragijevackoj Zastavi ...sa investicijama SRPSKOG PROJEKTA i KOINVESTITORA koje će zameniti masne benzinske pumpe i onaj teski miris izduvnih gasova pored puteva ...Smile

    Živi Bili
    Milojko

  5. #5

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Milojko.
    dajem ti ilicev komentar,predlog je da mu posaljes meil(dao sam ga u prvpm pisanju o njemu) ili da dodjes na rts forum i sa njim popricas:
    http://ww1.rts.co.yu/forum/prikaz_po...rnPage=&PagePo...
    a sada dajem ti zadnji post od danas:
    Poruku poslao Ivan Ilic 04.3.2007 u 16:22
    VODA JE GORIVO I ZAPALJIVA!

    Svaka voda može da gore!u automobilu ne zagreva motor!2,5 jača od benzina!nema gasova otrovni! nije astronomski skup proces da se Voda rafinisepre nego što se voda ulazi u karburator u rezervoare je obična voda!jer ide kroz infuzivni reaktorkoji nije veci od Koka Kola flase!Sa 25 galona možeš se voziti 120kmc i preci od obale do obale!Znaci voda iz rezervoara ide u reaktorkoji vodurafinirapretvara je daje zapaljiva!Nema elektrolize!ja kada sam izvrsio experiment i video da voda gori plavicastim plamenom kao butan gas!prvo sam rekao i viknoYebem te sve univerzitete u Svetukada ovo prosto nisu znali!?Kako?Verovatnonaftasinedaju da puste nauku u drustvo!jer Nauka ove vrste je ZABRANJENA NAUKA!Kao i Levatacija antigravitacija!Unistavanaftasenjihove profite!
    Kakve VODONICNE CELIJE??Za to treba utrositi energiju!Hidrogenske baterije su skupe kao Svetog Petra Kajgana!
    ja govorom da VODA ona što se pijeslavusaili iz reka jezera i bara gore i zapaljiva!Voda koja prođe kroz reaktor serafinirai postaje zapaljiva!
    Ko ima pare ima ekipuneka se javi na PP jer ja samo dajem znanje Trebaju investitori ili banka da finansira Projekt ceo.Ja nemam pare za firmuda se proizvodu vodonicni reaktorigde se u svako vozilo može instalirati!Svaki vodenireaktornije skuplji od 200-300evra!Koliko vozila u svetu ima?znaci Svetsko Trziste i masovna proizvodnja u Srbiji da izvozi se kroz ceo Svet.Može se veci modeli instalirati i na putnicke avione!Vozove brodove!kucno grejanje i u Novim energetskim centralama!umesto ugalj da zagreva kotlove Voda gore i zagreva vodu i pokrece turbine i stvara se preko generatora ide dalje.
    Ovo je revolucionalno otkrice i menja Svet iz korena!Mora se pazljivo raditi na malim motorima recimo na poljoprivrednim masinama traktorima ili da se stvoru grejaci za grejanje domaćinstva i da svako domaćinstvo ima svoj reaktorkoji stara struju i zagreva kucu.
    Verujem da naftasi trcacu u Srbiju da plate sve Srpske dugove plus da daju Srbiji 100milijardi dolara samo da nekrene sa ovim Projektom!U svakom slučaju se pobedjuje.Dovoljno samo jedan motor prikazati i demonstrirati kakofrkcejasnoce prokalkulisati racunicu i izvagati situaciju.

    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 5. mart 2007. u 02.57 (registrovani član)

    Draga i Postovana Braco ,
    Trenutno usvajamo formu legalizacije SRPSKOG PROJEKTA .
    Kad SRPSKI PROJEKT kao preduzece bude imao svoj pravni status , bude spreman da pravi pregovore i ugovore , onda ćemo svakako posvetiti dostojnu paznju onome o cemu govori Ivan Ilic .
    Do tada , ukoliko želite da privatno kontaktirate Ivana , svako od vas je što se mene tiče dobrodosao da to uradi .
    Ja trenutno ne bih mogao da mu ponudim ništa od strane SRPSKOG PROJEKTA dok to nešto ne budemo imali .
    Nadajmo se da ćemo uskoro uobliciti zeljenu formu kompanije , registrovati istu , napraviti interni zakon poslovanja SP-a i bankovni racun , POLOZITI ZAKLETVE ISKRENOSTI I VERNOSTI ( bez obzira šta neverni Tome i zluradi o tome mislili)i sa sredstvima koja prikupimo moći da pocnemo da razmišljamo i dogovaramo se o konkretnim projektima i zašto i ne , o projektu voda gorivo .

    Do tada , živi bili .
    S postovanjem
    Milojko

  6. #6

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Poruku poslao Ivan Ilic 06.3.2007 u 22:04
    Ivan Ilic
    SAD
    Registracija: 05.8.2003
    Poruka: 8647

    Masovna proizvodnja reaktorau Srpskim fabrikama!Da zadovolji Svetsko trziste!

    Šta ja zapravo tvrdim je da ne samo vodonik u gasovitom stanju sagoreva već da čitava voda sagoreposle kada prođe kroz reaktorVoda promeni stanje i postane zapaljiva!Taj reaktor nije veci od koka koleflase!On se instalira na svaka vozila stara nova!kamione traktore ili da zagreva kucne radijatore i bojler! Tajreaktorda se proizvodi u fabrici masovno nekosta vise od 100evra!Naravno na svetskom trzistu može se glat prodati za 5.000evra!ili kasnije za 1000evra!Kada zauzme ceo svet na trzistu!U Srbiji da se dignu dve giganske fabrike koje da samo proizvodereaktorerazni modela svaka da proizvodi mesecno 500.000 reaktora mesecno i da zadovolji svetsko trziste! Naravno u Tri smene da se radi i automatizovane fabrike.Kasnije naše firme raširiti kao TOYOTA danas stoje.

  7. #7

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    ...I...gde sam tu ja? Gde su milioni...potrovanih, obolelih od malignih bolesti, uplašenih, sluđenih ili evra ili dolara? Šta možemo da uradimo sa ovim a da nas mnogo njih mrzi zbog toga? A?
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  8. #8

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Citat gerbes kaže: Pogledaj poruku
    ...I...gde sam tu ja? Gde su milioni...potrovanih, obolelih od malignih bolesti, uplašenih, sluđenih ili evra ili dolara? Šta možemo da uradimo sa ovim a da nas mnogo njih mrzi zbog toga? A?
    Нисам сасвим разумео Ваше питање,морате ми рећи на чега се односи...
    Какве везе то има са отрованим и малигним обољењима,мислим да сте погрешили тему...
    Мислим да нам је баш циљ да новим технологијама побољшамо економски,еколошки,социјални живот...
    дали треба радити у околини где су машине застареле,велики загађивачи,или пак треба нешто изменити,да би нам било боље са нашом технологијом,водећи рачунао нашој средини и нашем здрављу...

  9. #9

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    BRENDIRANJE SRBIJE

    Izvor:B92

    Beograd -- Osam velikih svetskih marketinških kompanija prijavilo se na konkurs za savetnika Srbije u pravljenju strategije za novi imidž Srbije u svetu.

    Za početak takozvanog brendiranja Srbije Ministarstvo za ekonomske odnose sa inostranstvom izdvojilo je milion evra. Marketinški stručnjaci, ali i ministar Milan Parivodić slažu se da će, kada strategija bude završena, biti potrebno mnogo više novca, kako bi počela da se menja negativna slika koja postoji o Srbiji u svetu.

    Slobodan Milošević, Srebrenica, Ratko Mladić - to su simboli po kojima se u inostranstvu prepoznaje Srbija. Dugo građen negativan imidž pokušavaju da promene brendovi Srbije nastali posle 5. oktobra. Sada su potrebne ideje kojim sredstvima to učiniti i pokazati da se vrednosti Srbije razlik uju.

    Da bi se loš imidž Srbije promenio, kako kaže ministar Milan Parivodić, biće angažovana savetnička agencija čiji će zadatak biti da osmisli celokupan plan aktivnosti koje treba da afirmišu proizvode sa oznakom Made in Serbia, turističku ponudu zemlje i poboljša politički ugled u inostranstvu: To ne može da se radi amaterski, sad kao mi ćemo da se učimo u hodu, na samima sebi da učimo. To moraju da rade ljudi koji imaju iskustva, a to su jedino velike svetske kompanije koje se time bave, kaže Parivodić.

    Prema mišljenju ekonomiste i bivšeg ministra Gorana Pitića, pravo brendiranje nije u tome da mi sami o sebi govorimo lepo, već da jedan Nemac, na primer, ispriča svojim prijateljima kako je u Srbiji sreo ljubazne ljude, vozio dobrim putevima na kojima nema gužvi: U trenutku kada i dalje imamo pitanje Haga i Kosova, možemo da kažemo da je i plus i minus brendiranje u ovom trenutku. Minus iz ugla što smo uglavnom negativna vest, kaže Pitić.

    Marketinški stručnjak Nadežda Milenković smatra da je ideja o brendiranju Srbije odlična, ali da uspeh akcije ne zavisi od ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom, već od čitave Vlade koja, po njenim rečima, mora cela da radi na promeni imidža zemlje: Imam utisak da oni neće slušati koju god ideju da dobiju kao prezentaciju Srbije jer očekuju da tu vide neke manastire, neka zvona koja kao udaraju, a to nije ono što nam treba, kaže Milenkovićeva, novinarka lista Vreme.

    Prema pravilima tendera, imena svetskih agencija koje su mogući savetnici Srbije moraju da ostanu tajna do završetka postupka. Milion evra, koliko će dobiti ona koja pobedi, biće korišćeni samo za izradu strategije, dok će, po rečima samog ministra Parivodića, za sprovođenje tog plana biti potrebno i više novca i više godina.

  10. #10

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Svome sinu kao testament Rudyard Kipling (1865-1936.)

    \Ako možeš da vidiš uništeno delo svoga života

    I bez reči da ga ponovo gradiš,

    Ali bez uzdaha i protesta podneseš

    Gubitak onoga što si dugo tekao;

    Ako možeš da budeš zaljubljen, ali ne i lud od ljubavi;

    Ako možeš da budeš jak, a da ipak ostaneš nežan;

    Da ne mrziš one koji tebe mrze,

    A da se ipak braniš i da se boriš;

    Ako možeš da slušaš kako tvoje reči

    Izvrću nevaljalci da razdraže glupake,

    I da čuješ kako luda usta o tebi lažu,

    A da sam ne kažeš ni jedne laži;

    Ako možeš da sačuvaš dostojanstvo u slavi;

    Ako možeš da budeš jednostavan iako si savetodavalac kraljeva,

    Ako možeš da voliš sve prijatelje kao braću,

    A da ti ni jedan od njih ne bude sve i sva;

    Ako znaš da razmišljaš, da posmatraš i upoznaješ,

    A da nikada ne postaneš skeptik ili rušilac;

    Ako znaš da sanjariš, a da ti san ne bude gospodar,

    Da misliš a da ne budeš samo maštalo;

    Ako možeš da budeš čvrst, ali nikad divalj,

    Ako možeš da budeš hrabar, a nikad neobazriv;

    Ako možeš da budeš dobar, ako možeš da budeš pametan,

    A da nisi čistunac ni sitničar;

    Ako možeš da zadobiješ POBEDU POSLE PORAZA

    I da te dve varke podjednako primaš;

    Ako možeš da sačuvaš hrabrost i glavu kada je svi ostali izgube,

    Tada će kraljevi- sreća i pobeda

    Biti zauvek tvoji poslušni robovi,

    A ono što više vredi nego svi kraljevi i sve slave

    BIĆEŠ ČOVEK, sine moj!\

  11. #11

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    PRIJAVA

    Poštovani,

    Srdacno Vas obaveštavamo i pozivamo da ucestvujete na

    3. Medunarodnom sajmu privrede SREMEXPO,
    koji će se održati od 27. do 29. septembra 2007. godine

    u PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici.

    U želji da obogatimo sajamsko dogadanje i privucemo veci broj poslovnih ljudi i gradana, ove godine, organizovace se i još dve manifestacije:
    - 1. Festival hrane i pica Food fest i
    - 1. Berza polovnih poljoprivrednih mašina, prikljucaka i delova POMA

    Sajamska manifestacija će omogućiti razmenu informacija i direktno uspostavljanje poslovnih kontakata u cilju poboljšanja dosadašnje poslovne pozicije Vašeg preduzeca na tržištu, prezentaciju firmi, proizvoda i usluga kako svih sremskih privrednika tako i privrednika drugih regiona iz susednih zemalja, po izuzetno povoljnim uslovima.

    Tokom Sajma biće organizovane brojni edukativni seminari, prezentacije i degustacije proizvoda, kao i Privredni susreti, cime se dobijaju mogućnosti neposrednog kontakta sa privrednicima iz čitave Srbije, BiH, Hrvatske, Makedonije, Madarske i drugih.

    Podsecamo Vas da se blagovremenim prijavljivanje i rezervacijom mesta pruža mogućnost obezbedivanje bolje lokacije i svakako doprinosi boljoj organizaciji, te Vas molimo da popunjenu Prijavu vratite najkasnije do 15. septembra na adresu: Sremska privredna komora 22000 Sremska Mitrovica, Kralja Petra I br. 4.

    Za sve dodatne informacije obratite se na telefon 022 610 778, Zorani Karalic.
    U ocekivanju uspešne saradnje
    S poštovanjem,

    PREDSEDNIK
    Mr Vladimir Malbašic

    .

    Biti sa nama znaci dobar izbor.

    Obrazac prijave-ugovora za SREMEXPO (.doc)
    Popunjen obrazac nam dostavite na e-mail zorana.karalic@komora.net
    Dostavljena elektronska prijava nakon naše potvrde postaje ugovor.

    Vise o svemu:http://www.rpksrem.co.yu/sremexpo.php

  12. #12

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Sve je to lepo ali si zaboravio jednu stvar.
    Srpske privrede jos uvek ima.
    Tj. jos uvek ima firmi koje se mogu privatizovati, a dok se ne privatizuju sve nema ulaganja u privredu.
    Najisplativije ulaganje je, ulaganje u privatizaciju. Za male pare dobijes firmu, objekat, masine, repromaterijal, zalihe gotovih proizvoda. Rasprodas zalihe, nesto jos ulozis u proizvodnju i polako, polako izvlacis ulozeni kapital. Kad vratis svoje pare, ostaje ti firma dzab-dzabaka. Onda je zatvoris, prodas opremu koja se moze prodati i cekas kupca, koji ce platiti realnu cenu.

    Raditi u privredi (mislim imati proizvodnu firmu) danas u Srbiji je ludost i uopste se ne isplati. Privreda nema toliki procenat zarade da bi se neko obogatio (ako od ukupne neto zarade, zaradis 2% onda si na konju).

    Nije jos vreme za to. Isplativije je kupovati i zatvarati firme, samo moras biti clan tima
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  13. #13

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to lepo ali si zaboravio jednu stvar.
    Srpske privrede jos uvek ima.
    Tj. jos uvek ima firmi koje se mogu privatizovati, a dok se ne privatizuju sve nema ulaganja u privredu.
    Najisplativije ulaganje je, ulaganje u privatizaciju. Za male pare dobijes firmu, objekat, masine, repromaterijal, zalihe gotovih proizvoda. Rasprodas zalihe, nesto jos ulozis u proizvodnju i polako, polako izvlacis ulozeni kapital. Kad vratis svoje pare, ostaje ti firma dzab-dzabaka. Onda je zatvoris, prodas opremu koja se moze prodati i cekas kupca, koji ce platiti realnu cenu.

    Raditi u privredi (mislim imati proizvodnu firmu) danas u Srbiji je ludost i uopste se ne isplati. Privreda nema toliki procenat zarade da bi se neko obogatio (ako od ukupne neto zarade, zaradis 2% onda si na konju).

    Nije jos vreme za to. Isplativije je kupovati i zatvarati firme, samo moras biti clan tima
    Postovani,
    Zupčanik jeste baš namenjen ovome o čemu pričate.Mislim da svakoj pametnoj državi je cilj da proda firme u privatizaciji za što veće pare i time prikupi veći prihod.
    Mislim da kod nas je većinska strategija prodaj za tepsiju bureka...
    U tom razmišljanju gube svi,a dobija samo jedan čovek,to je dosta loša pojava...
    Treba videti sigurno drugi način da se bolje firme prodaju,ali naše političare nažalost to ne interesuje,jer su oni slepi kod očiju...
    Ali bez obzira na sve treba dići svoj glas razmeniti neku pametnu,videti šta je najbolje i kreniti napred...

  14. #14

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Citat GospodarMunja kaže: Pogledaj poruku
    ....
    Treba videti sigurno drugi način da se bolje firme prodaju,ali naše političare nažalost to ne interesuje,jer su oni slepi kod očiju...
    Ali bez obzira na sve treba dići svoj glas razmeniti neku pametnu,videti šta je najbolje i kreniti napred...
    Nazalost, mislim da smo propustili priliku za razvoj privrede.
    Niko od ljudi koji imaju kapital ne zeli da investira realni iznos novca u nase firme, jer u startu nije konkurentan sa onima koji su firme dobili dzabe.
    Druga stvar je, da ukoliko taj poslodavac odluci da proda realno placenu firmu, za nju ne moze dobiti realnu cenu, jer je na trzistu dosta firmi kupljenih za 1 dolar i prodaju se daleko ispod realne cene.
    Sadasnja vlast, ne moze nikako uspostaviti realnu cenu firmi, jer je opterecena prethodnim prodajama i licemerno bi bilo da se sad odjednom "upristoje" tj. da sad odjednom postanu posteni. Tada bi se neko zapitao, zasto su onda do sada prodavali u bescenje firme, gde je uzrok..... Bilo bi puno ceprkanja po prljavom vesu, a to niko od vladajuce koalicije ne zeli.

    Ono sto je nasa stvarnost i nazalost realna buducnost (ako zelimo da se "unormalimo"), je da napravimo zaokret (za 90 stepeni). Da u vrh vlasti udje "sveza krv" tj. politicka opcija dovoljno relevantna a bez "masla na glavi" i da sluzi kao kontrola, kontra teg, sadasnjem totalitarnom rezimu. Propustili smo priliku da u vlast udje npr. SRS koji bi u ovom mandatu pokazao svoje pravo lice, tj. ili bi uticao na iskorenjivanje svih ovih negativnih pojava ili bi se priklonio "vladajucoj struji".
    Obe ove opcije bi dale pomak stanja na sledecim izborima.
    - Ako bi se SRS zalozio u borbi protiv korupcije, onda bi se vladajuca klika raspala po savovima i doslo bi do pregrupisavanja birackog tela koje je do sada glasalo za "demokradsku opciju". Sadasnji "demokradski blok" bi se raspao i u taj vakuum bi stupili neki novi (pravi) demokratski lideri, sa pravim idejama.
    - Ova druga opcija, da bi se SRS priklonio "vladajucoj struji" je malo verovatna jer bi se u tom slucaju SRS na sledecim izborima, borila da predje cenzus. Ali bi se onda narod okrenuo nekoj novoj politickoj stranci.

    Ovako, cekacemo jos ceo jedan mandat kontinuiteta pogubne politike sadasnje vlasti. A, na sledecim izborima dobijamo novu vlast ciju vecinu ce ciniti Radikali, sto svakako nije dobro ali ce izgleda biti nuzno.

    Da Radikali imaju ideja i znanja da se pokrene privreda, vidi se po tome sto sadasnja vlast koristi neke od tih ideja ali ne i dovoljno radikalno tj. dobre ideje sprovode traljavo.

    Hteli smo ete nam ga.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  15. #15

    Odgovor: Zupcanik-pokrenimo privredu

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost, mislim da smo propustili priliku za razvoj privrede.
    Niko od ljudi koji imaju kapital ne zeli da investira realni iznos novca u nase firme, jer u startu nije konkurentan sa onima koji su firme dobili dzabe.
    Druga stvar je, da ukoliko taj poslodavac odluci da proda realno placenu firmu, za nju ne moze dobiti realnu cenu, jer je na trzistu dosta firmi kupljenih za 1 dolar i prodaju se daleko ispod realne cene.
    Sadasnja vlast, ne moze nikako uspostaviti realnu cenu firmi, jer je opterecena prethodnim prodajama i licemerno bi bilo da se sad odjednom "upristoje" tj. da sad odjednom postanu posteni. Tada bi se neko zapitao, zasto su onda do sada prodavali u bescenje firme, gde je uzrok..... Bilo bi puno ceprkanja po prljavom vesu, a to niko od vladajuce koalicije ne zeli.
    Хајде да поделим ваше писање на више делова,како би могао да Вам одговорим.
    Овде се не ради о већ познатим зсловима и чињеницама,које хтели ми или не су стварност,али ако би све то поставили на неки други основ ,где би интереси били већи,а највећи би био интерес државе у којој сада живимо...
    Чињеница је да смо ми међу последњим балканским земљама ушли у транзицију,имало смо довољно времена да оценимо оне који су журили и извучемо одређене поуке...
    Код нас се десило супротно,а то је да смо задњи ушли у транзицију,а најгоре прошли од свих,што је видно...
    Мислим да су за то криви политичари,који нису имали добру стратегију,сем продаје фирми за тепсију рибе...
    Постави се логичко питање дали смо могли проћи боље,ја мислим да смо могли...
    Дали је касно да се нешто може изменити,мислим да може...
    Све ове чињенице сам износио у предходним текстовима,а и надаље ћу покушати са аргументима докажем своју тврдњу...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •