Radovan Karadžić, predsednik RS - Strana 9
Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 173
  1. #121

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Zivot nisu davali za njega, već za odbranu svoje porodice, svog naroda i svoje zemlje. kapiram da ti to ne razumeš.....
    uaaaauuuuuuu
    titov pionir , a? sisao NOB s majchinih grudiju pa posisao i sve herojske priche, ha? kazzi, pile, kojoj grupi navijacha ti pripadash? onim srvenima, jel da?

    jel to prichash o svima onima koji su dragovoljno (pretnjom prekim sudom) mobilisani ili prichash o onima sa dva razreda osnovne i vishkom testosterona kojima je dato oruzzje u ruke na izlasku sa marakaninih tribina, da u funkciju korisne svrhe stave svoju prirodnu krvozzednost?
    & underpaid......
      Vrh

  2. #122

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    uaaaauuuuuuu
    titov pionir , a? sisao NOB s majchinih grudiju pa posisao i sve herojske priche, ha? kazzi, pile, kojoj grupi navijacha ti pripadash? onim srvenima, jel da?

    jel to prichash o svima onima koji su dragovoljno (pretnjom prekim sudom) mobilisani ili prichash o onima sa dva razreda osnovne i vishkom testosterona kojima je dato oruzzje u ruke na izlasku sa marakaninih tribina, da u funkciju korisne svrhe stave svoju prirodnu krvozzednost?
    Цитираћу великог филозофа:
    Ultra si super, mega giga si urbana, extra si senzacionalno fenomenalna, stvarno si kul.

    Где си се ти информисала о Балкану деведесетих, у Дизниленду?

    Овакво вређање свих људи који су бранили свој народ, своје ближње, своју имовину, ризиковали своје животе... овако нешто иоле пристојна и интелигентна особа не може да напише.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #123

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    titov pionir , a? sisao NOB s majchinih grudiju pa posisao i sve herojske priche, ha? kazzi, pile, kojoj grupi navijacha ti pripadash? onim srvenima, jel da?
    Ma maskiraću se kako pozeliš, dzast sej d vord

    jel to prichash o svima onima koji su dragovoljno (pretnjom prekim sudom) mobilisani ili prichash o onima sa dva razreda osnovne i vishkom testosterona kojima je dato oruzzje u ruke na izlasku sa marakaninih tribina, da u funkciju korisne svrhe stave svoju prirodnu krvozzednost?
    Mene bi zasita bilo bezgranicno sramota da napisem nesto slicno ovome, naravno mene, imam utisak da si o tom ratu čula od Biljane Cincaervić..
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 09.03.2010 u 16:17
      Vrh

  4. #124

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Цитираћу великог филозофа:
    Ultra si super, mega giga si urbana, extra si senzacionalno fenomenalna, stvarno si kul.

    Где си се ти информисала о Балкану деведесетих, у Дизниленду?

    Овакво вређање свих људи који су бранили свој народ, своје ближње, своју имовину, ризиковали своје животе... овако нешто иоле пристојна и интелигентна особа не може да напише.
    hvala lepo za kvalifikaciju. but kvalifikacija ne negira istinu. aj mi sad napishi esej od sedamsto rechi o arkanu velikom sinu srpskog naroda i njegovoj besposhtednoj borbi za interese i dobrobit srpskog naroda.... te tako upotrebi svoj bogati rechnik i elokvenciju da prospesh josh jednu dogmu.... mozzda ima neobrazovanih a vreloglavih koji che se primiti i zgodno posluzziti kao meso u rovovskim borbama....

    mojne vishe da me branite
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 09.03.2010 u 16:18
    & underpaid......
      Vrh

  5. #125

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    @ yossa

    Za smrt majke nisam znala.. žao mi je.
    Mada, nisam nikakve aluzije šala ni pravila na njen - već na njegov račun.
    U fazonu - "to" samo majka može da voli .. i da hvali.


    but ... to što je ona pokojna nikako ne znači da je on genije.
    A još manje - da je nevin

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  6. #126

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Mora da si se o Karadziću, generalu Mladiću i ostalim pomenutim vojskovodjama informisala iz Voga i Kozma, pa ovako prepuna znanja i činjenica o jednom i o drugima pišeš ovako smislen post.
    Pa kad ti nisi do sada pisao ... šta čekaš- piši da se konačno informišem kako treba.

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    pa da malo više cenimo čoveka koji je stao pred zlotvore kako tako, ali ipak stao
    Vala ... da je stao - stao ... al' nekako.. naopako

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Nego pogodi ko mi dolazi na večeru?
    ... aj daj mi još neki podatak, otkud bih mogla da znam ... Muško il' žensko?

    ko bi to mogao biti ? baš me mnogo interesuje

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  7. #127

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Jbt zivot, nigde smislene rečenice, došle zene da pričaju o Ratku kao da je frizer a Radovan stilista.
    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    egzactly
    Sve za zenski osmeh
      Vrh

  8. #128

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    hvala lepo za kvalifikaciju. But kvalifikacija ne negira istinu. Aj mi sad napishi esej od sedamsto rechi o arkanu velikom sinu srpskog naroda i njegovoj besposhtednoj borbi za interese i dobrobit srpskog naroda.... Te tako upotrebi svoj bogati rechnik i elokvenciju da prospesh josh jednu dogmu.... Mozzda ima neobrazovanih a vreloglavih koji che se primiti i zgodno posluzziti kao meso u rovovskim borbama....

    Mojne vishe da me branite
    Пази, ја бих врло радо "укрстио" аргументе с тобом, да си написала нешто што има смисла.
    Дакле, у ратовима у бившој СФРЈ је са српске стране учествовало на десетине хиљада људи. Ратовање је ако ниси знала мало зајебана ствар, меци, снајпери, гранате, зима, блато... и десетине хиљада наших сународника је бранило свој народ у таквим условима.
    Неретко су у рововима били испред својих кућа, испред својих села... и тако 2, 3, 4 године...

    И онда ти дођеш са неким триповима са ко зна каквог прела ЛДПа како су са српске стране ратовали или присилно мобилисани или лудаци-навијачи (навијач, нови бугимен за вас), те Аркан...

    Значи, мене би било срамота толиког незнања и лупетања, а ти с њим јуришаш агресивно...

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    but ... To što je ona pokojna Nikako ne znači da je on genije.
    A još manje - da je nevin
    Он није ни геније, а вероватно ни невин.
    Али овде се не ради о томе, овде се ради о терору највеће светске силе над малим народима. А једног дана Радован Караџић ће бити слављен као херој те борбе, попут Јана Палаха или Симона Визентала.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #129

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    и десетине хиљада наших сународника је бранило свој народ у таквим условима.
    Неретко су у рововима били испред својих кућа, испред својих села... и тако 2, 3, 4 године...
    jeste. jedan takav mi je vrlo blizak tako da toliko o tome kako nemam pojma. i taj jedan takav je branio svoju kuchu i svoju porodicu. niko ga nije s govornice namamio u borbu, niti je neko ko je trazzio gde che da ispolji svoju agresivnost, niti je neko ko je krenuo "u rat" da bi pljachkao.... a posle balavio o nekakvom branjenju oslobadjanju viteshtvu srpskoj zemlji i naciji.

    e takvog jedog, shto je STVARNO branio svoju kuchu i porodicu, su ovi sa govornice izdali. ovi radovani i slobodani i vojislavi....

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И онда ти дођеш са неким триповима са ко зна каквог прела ЛДПа како су са српске стране ратовали или присилно мобилисани или лудаци-навијачи (навијач, нови бугимен за вас), те Аркан...

    Значи, мене би било срамота толиког незнања и лупетања, а ти с њим јуришаш агресивно...
    za nekoga ko se toliko svojom pamechu dichi zaista nije primereno da nema kritichki osvrt na stvarnost. ne mogu da verujem da verujesh bilo kome i u bilo koga ko se vlasti dochepa. zaista chudno.



    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Он није ни геније, а вероватно ни невин.
    Али овде се не ради о томе, овде се ради о терору највеће светске силе над малим народима. А једног дана Радован Караџић ће бити слављен као херој те борбе, попут Јана Палаха или Симона Визентала.
    ovo je vech smeshno. ja sam stvarno mislila da si ti mudar dechko.

    btw, mislim da je iz predhodnih postova moj stav jasan a da bih sebe poshtedela daljih uvreda i kvalifikacija i da se ovaj razgovor ne bi pretvorio u dvogodishnju ljubav koju hleb neguje sa kreacionistima, ja chu se povuchi iz dalje debate. cheers
    & underpaid......
      Vrh

  10. #130

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Пази, ја бих врло радо "укрстио" аргументе с тобом, да си написала нешто што има смисла.
    Ne mogu da verujem.
    Svako ko se drzne da napiše reč koja nije usaglašena sa tvojim mislima/biserima i draguljima je pisač besmislenosti.
    A tvoje smislenosti i svi oni koji ih smisliše, su toliko smisleni, da ne možemo da ih nahvatamo od silnih maskiranja, skrivanja i bežanija..
    - pa mi Rašu hoćemo samo da priupitamo i čujemo - šta je to 'teo?
    I onda da pokušamo toliku smislenost - da shvatimo.
    Samo tol'ko.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, у ратовима у бившој СФРЈ је са српске стране учествовало на десетине хиљада људи. Ратовање је ако ниси знала мало зајебана ствар, меци, снајпери, гранате, зима, блато... и десетине хиљада наших сународника је бранило свој народ у таквим условима.
    Неретко су у рововима били испред својих кућа, испред својих села... и тако 2, 3, 4 године...
    Pa o tome i zapenismo pričajući.
    Desetine hiljada ratovalo. A zašto?
    Zato što im je odavde, od glavnog ujedno i najvećeg psihijatrijskog slučaja i njemu sličnih bolesnika poslata fina, namirisana, lepo upakovana svilena buba - za u uho.
    Koja se tamo psihijatrijskim i ostalim metodama sličnih umobolnika ubacivala u svako uho ponaosob, i tada pretvarala u muvu zunzaru.
    Koja je ljude naravno sludela.
    Jer da ih nije sludela, ne bi svi ti magarci bili na vlasti a ni na komandnim mestima ni dan. Ma ni tren. Jakatikažem.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И онда ти дођеш са неким триповима са ко зна каквог прела ЛДПа како су са српске стране ратовали или присилно мобилисани или лудаци-навијачи (навијач, нови бугимен за вас), те Аркан...
    A ti sa čim dolaziš. Čije ti ideje i stavove nosiš pod pazuhom.
    Miloševićeve, Karadžićeve, Šešeljeve - njih braniš.. oni su tvoji heroji.
    Čudo jedno kako to da su svi tvoji heroji ili već dobili ili će dobiti metak u čelo... ili ako se neko na "njih" smiluje, u najboljem slučaju - doživotnu robiju.
    Kako to objašnjavaš?

    Ne razumeš TiTo .. druže sudija.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Значи, мене би било срамота толиког незнања и лупетања, а ти с њим јуришаш агресивно...
    Dok ti mirno sediš, pričaš tiho, pametno i razumno, pijuckaš limunadicu.. i za sve svoje štićenike
    uOpšte se ne jediš.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Он није ни геније, а вероватно ни невин.
    Али овде се не ради о томе, овде се ради о терору највеће светске силе над малим народима. А једног дана Радован Караџић ће бити слављен као херој те борбе, попут Јана Палаха или Симона Визентала.
    Da. Naravno. Biće i toga. Očekujemo i da krokodili jednoga dana polete oko planete.. a i šire.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  11. #131

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    jeste. Jedan takav mi je vrlo blizak tako da toliko o tome kako nemam pojma. I taj jedan takav je branio svoju kuchu i svoju porodicu. Niko ga nije s govornice namamio u borbu, niti je neko ko je trazzio gde che da ispolji svoju agresivnost, niti je neko ko je krenuo "u rat" da bi pljachkao.... A posle balavio o nekakvom branjenju oslobadjanju viteshtvu srpskoj zemlji i naciji.
    Па добро, зашто си онда такве, који су били у већини, заборавила да поменеш, а српске војнике приказала као монструме?

    e takvog jedog, shto je stvarno branio svoju kuchu i porodicu, su ovi sa govornice izdali. Ovi radovani i slobodani i vojislavi....
    Не заборави и Борисе и Зоране Ж, или рецимо Чедимире који по њима пљују стално.
    Они су их издали, ти их пљујеш и прогашаваш за психијатријске случајеве...

    za nekoga ko se toliko svojom pamechu dichi zaista nije primereno da nema kritichki osvrt na stvarnost. Ne mogu da verujem da verujesh bilo kome i u bilo koga ko se vlasti dochepa. Zaista chudno.
    Тако је, ја немам критички осврт на стварност. Не мислим да су српски војници били или силом мобилисани или психопате, не мислим да су били монструми уопште. Мислим да су били људи који су најчешће покушавали да одбране оно што је њихово и да сачувају живу главу. И да им не треба нико ко ће их бранити тако што ће их пљувати.

    ovo je vech smeshno. Ja sam stvarno mislila da si ti mudar dechko.
    За тебе, мудар чика Јос.

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    ne mogu da verujem.
    Svako ko se drzne da napiše reč koja nije usaglašena sa tvojim mislima/biserima i draguljima je Pisač besmislenosti.
    A tvoje smislenosti i svi oni koji ih smisliše, su toliko smisleni, da ne možemo da ih nahvatamo od silnih maskiranja, skrivanja i bežanija..
    Ја стварно мислим да српски војници нису били већином психопате. Жао ми је ако не можеш да ме разумеш.

    - pa mi rašu hoćemo samo da priupitamo i čujemo - šta je to 'teo?
    I onda da pokušamo toliku smislenost - da shvatimo.
    Samo tol'ko.
    Који сте то ви? Ти си Хашки суд, амерички амбасадор, ко? Како ћеш да га питаш, послаћеш СМС поруку, 49 дин + ПДВ Хашком суду с питањем за специјалног госта?

    pa o tome i zapenismo pričajući.
    Desetine hiljada ratovalo. A zašto?
    Па био рат мајку му. Навалиле оружане силе, џехенемске змије шестокриле и тако то.

    zato što im je odavde, od glavnog ujedno i najvećeg psihijatrijskog slučaja i njemu sličnih bolesnika poslata fina, namirisana, lepo upakovana svilena buba - za u uho.
    Koja se tamo psihijatrijskim i ostalim metodama sličnih umobolnika ubacivala u svako uho ponaosob, i tada pretvarala u muvu zunzaru.
    Koja je ljude naravno sludela.
    Jer da ih nije sludela, ne bi svi ti magarci bili na vlasti a ni na komandnim mestima ni dan. Ma ni tren. Jakatikažem.
    Дакле, ратови су почели јер је Слоба био луд, а онда с осталим лудацима полудео цео народ.
    Као што рекох, ти би на ХТВ 91. била главна звезда са оваквим теоријама. Значи, ово је трагедија од теорије.

    a ti sa čim dolaziš. Čije ti ideje i stavove nosiš pod pazuhom.
    Miloševićeve, karadžićeve, Šešeljeve - njih braniš.. Oni su tvoji heroji.
    Јако је поједностављено и црно бело све то у вашим главама.
    Не браним их, имам ја критике за њих, али не такве какве би имао Фрањо Туђман или Медлин Олбрајт.

    Čudo jedno kako to da su svi tvoji heroji ili već dobili ili će dobiti metak u čelo... Ili ako se neko na "njih" smiluje, u najboljem slučaju - doživotnu robiju.
    Kako to objašnjavaš?

    Ne razumeš tito .. Druže sudija.
    И Хитлер и Стаљин су побили многе, па опет није чудно ако су ти хероји ти убијени а не Хитлер и Стаљин.

    da. Naravno. Biće i toga. Očekujemo i da krokodili jednoga dana polete oko planete.. A i šire.
    Пази, ти и слични који овако причате о председнику Караџићу уствари подржавате теорије и приче било хрватских екстермиста било највеће светске империје у походу на мале народе.
    Ево да вам дам неколико примера на шта то личи:
    При покољу Гала од стране инвазион римске војске, ти би подржавала Цезара.
    При заузимању Цариграда, ти би навијала за Турке.
    При спаљивању Јованке Орлеанке, ти би веровала да је вештица.
    При уништавњу Инка, ти би имала слику Пизара на зиду.
    При спаљивању Ђордана Бруна, објашњавала би да је полудео.
    При нападу Аустро-Угарске на Србију убеђивала би нас да је за све крив луди Краљ Петар.
    При нападу Хитлера на Пољску веровала би да су Пољаци напали ону радио станицу.
    При изглађивању Украјине од стране Стаљина, нападу на Мађарску 56, ЧССР 68... ти би клицала Стаљину.

    Капиш?

    А Радован... Радован је нови Че...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #132

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Stop.

    Odrasli ste ljudi, kontrolišite se. Svaki naredni post u kom diskusiju spustite na lični nivo će biti obrisan bez obzira na sadržaj. Vratite se na temu.
      Vrh

  13. #133

    Odgovor: Radovan Karadžić, najveći begunac od kada je sveta i veka

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    1.Па добро, зашто си онда такве, који су били у већини, заборавила да поменеш, a српске војнике приказала као монструме?
    2. Не заборави и Борисе и Зоране Ж, или рецимо Чедимире који по њима пљују стално.
    Они су их издали, ти их (srpske vojnike) пљујеш и прогашаваш за психијатријске случајеве...
    3.Не мислим да су српски војници били или силом мобилисани или психопате, не мислим да су били монструми уопште.
    4. Ја стварно мислим да српски војници нису били већином психопате. Жао ми је ако не можеш да ме разумеш.

    Oprosti ali izvini.. ja tek sad razumeh.. i konačno ukapirah o čemu ti zboriš.
    Pa ti si promašio temu.
    Nije ovo Tema "Srpski vojnik".. nego najveći smr... pardon, "Najveći Srpski begunac - ikad"... ili ako baš hoćeš i bleda slova između redova - najveća bruka za svakog milom ili silom mobilisanog Srpskog vojnika.
    I ne samo vojnika.
    Svih ljudi, muškaraca, žena , dece i staraca, koji su posle žurke par ludih i pijanih piromana morali da gase razbuktalu vatru i da iz nje vade kestenje.. često i golim rukama.

    Sva ona imena koja si u nekom od prethodnih postova pomenuo: ne funkcionišu.. nisu zabeležena.. ne pamtimo - kao begunce.
    Nije on, za svo ovo vreme bio samo haški begunac.
    On je bio i porodični begunac.. i narodni begunac.. i "istinski" begunac.
    I varalica.
    I to nije jednom prevario "svoj" moj/tvoj/i ko zna čiji narod.. nego najmanje dvaput.
    Prvi put kada nije ISpred naroda stao - i objasnio mu šta je sve i zašto svih tih godina srao. (izvinjavam se, rima je u pitanju).
    I nije se izvinio - bar.
    Tom "svom" narodu, koji je poveo, vodio i odveo u - nigde. I u ništa.
    Isto kao i onaj vođa-kreten odavde, "brat" mu po vođstvu i vojevanju.
    Drugi put kada se maskirao u narodnog iscelitelja. Propali dušebrižnik rešio po svaku cenu da pomogne svom voljenom narodu.
    Ti si taj koji ne shvata taj jad..
    Ajde, uzmimo da je u redu da se neko skriva od mrskog zlotvora koji ga proganja i hoće da ga ubije. Pa i od nove vlasti koja je uzmimo odlučila da ga zlotvoru preda.
    Ali - što će se maskirati, skrivati i bežati pred narodom ... i od naroda. I godinama nastaviti beskrupulozno (u svom tom ludilu samoljublja) da ga laže i maže - predstavljajući se kao neki sasvim dragi-drugi čovek, kobajagi ga lečeći.
    I pritom " sticati nove prijatellje". I ne postideti se to i pomisliti a kamoli reći.
    Zar to tako u životu ide? S*ebesh stare prijatelje, pa onda odradiš "plastičnu operaciju" face i identiteta uključiš wokmen i pustiš pesmu "prijatelji novi gde ste.."...i šetkaš ?????

    Znaš zašto ja mislim da je to tako radio?!
    Zato što nije čist!
    Ni on.. ni savest mu.

    Druga bi stvar bila da ga je narod krio. Da ga narod ne da. Da narod neće nikome da ga izruči.

    Shvataš li. Dopire li uopšte do tebe ta "žablja perspektiva"?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Који сте то ви? Ти си Хашки суд, амерички амбасадор, ко? Како ћеш да га питаш, послаћеш СМС поруку, 49 дин + ПДВ Хашком суду с питањем за специјалног госта?

    Naravno da neću... baciti na njega ni dinar, a kamoli 49 din+PDV. Nije toga vredan.
    A ko sam ja.. pitaš?!
    Ja sam narod. Jedna od desetina hiljada onih koji očekuju da (sa)znaju kako i zašto su se tako glupo poigrali rata. I ko je to i koliko, od nas nama kriv. Što je bežao ako on nije.
    Za one druge koji su krivi - imamo druge teme. Ova je lično njegova, njegovo ime ovde na vrhu piše. Njega pretresamo. Pa nije on sijamski blizanac sa izetbegovićem.. a ni sa tuđmanom da se o njemu ne može govoriti ne pominjući ostale ludake.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јако је поједностављено и црно бело све то у вашим главама.
    Не браним их, имам ја критике за њих, али не такве какве би имао Фрањо Туђман или Медлин Олбрајт.
    To sam ti upravo "objasnila".

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, ратови су почели јер је Слоба био луд, а онда с осталим лудацима полудео цео народ.
    Као што рекох, ти би на ХТВ 91. била главна звезда са оваквим теоријама. Значи, ово је трагедија од теорије.
    Nije da ja ne umem da maštam, umem.. ali stvarno ne umem da izmislim komičnu teoriju za tragičnu istoriju.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И Хитлер и Стаљин су побили многе, па опет није чудно ако су ти хероји ти убијени а не Хитлер и Стаљин..
    Ovde te baš i ne razumem.
    Ako ti se omaklo da ga stavljaš u istu ravan.. ili porediš sa njima.. sam si sebi sve objasnio.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Пази, ти и слични који овако причате о председнику Караџићу уствари подржавате теорије и приче било хрватских екстермиста било највеће светске империје у походу на мале народе.
    I bez onih nekoliko primera, ja ću ti sama reći da ne podržavam ničije pobrojane teorije, da ne kličem nikom.. i da mislim svojom glavom - ovako
    Mali narodi moraju da imaju velike vođe (umesto velikih budala) koji će pre svega biti pametni i u politici mudri. Da svojom pameću i mudro vođenom politikom učine sve što mogu, znaju i umeju, kako bi osigurali narod da opstane takav mali.. ili još bolje da se malo po malo - poveća. Znaš ono - zidaju se kuće, zapošljavaju se mladi, po redu umiru stari, rađaju se deca, muške glave ne lete okolo po frontovima ... i tako to...

    Mali narodi ne smeju da dozvole:
    svojim vojsko/vođama da im omoguće dolazak ne samo velikih naroda na prag, nego sve udružene idiote u najveću vojnu silu.. da ih s'neba silu_ju, da ih i tako i svakako desetkuju i još smanje, da im se ruše kuće i navuče svetska beda na vrat, da im pokuša i delimično u naumu uspe, ko zna ko sve - seme da satre, da mortalitet bude iznad nataliteta, da se narodna imovina razbacuje kao da je lična il' još gore "tuđa", da život ne vredi ni k'o crvljiva šljiva, da se vojska uništi, giganti ruše, zatvaraju i butzašto kojekome prodaju...
    Mali narodi ne smeju da oproste:
    malim vođicama, koji poput slobe na Kosovu postade sam sebi svoj mit.. i naduva se čovek u sekundi k'o cepelin.. i odleteeeeeeeeeeeeeee u nebeske visine - samo zahvaljujući rečenici :
    _"Niko ne sme da vas bije!"
    Snažnoj rečenici .... ali uzgred budi rečeni - lažnoj.
    Verovatno je nešto slično i čika Raša izrekao te se po istom receptu i sam naduv'o.. i odleteo u iste visine.
    I svi ostali pavkovići, šešelji.. itd baloni.
    Moguće je jedino da obojica.. a i ostali naduvani baloni, s'tih visina nisu videli šta se dole dešava. Sa narodom im.
    To je jedino moguće..
    I nije nemoguće da se jadnici u svemu tome nisu snašli, pa naivčine omaškom zamenile teze: nebeski narod- nebeski "vođe".

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Капиш?
    aha.. kapim a ti?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А Радован... Радован је нови Че...
    Pa to ti svo vreme pričam.
    mada.. kao da mi tu nešto nedostaje... ? Ne znam, možda - tnik...?
    Šta ti misliš?
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 10.03.2010 u 06:42

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  14. #134

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Плати данак? Кад Хитлерови Немци ухвате неког припадника Покрета отпора и стрељају га, ти кажеш "платио је данак својим делима, јебига"?
    Genijalno. Fantastična zamena teza.

    Vrli Dr. Raša sa planine Dubrovnik, sela Minhen, zaseoka London nikako ne može biti upoređen sa pokretom otpora, iako Tribunal donekle može sa Hitlerovim nemcima. Vrli Raša je postavio neostvariv cilj (otcepljenje), za ostvarenje cilja ponudio ljudske glave (srpske i druge) i sklapao nagodbe s Đavolom (SAD) ne videvši da je đavo svoju nagodbu već sklopio s protivnicima. Raša je pomislio da je toliko velik da može da utvrđuje pravila, ne videvši da su pravila već utvrđena Ostvarujući neostvarivo, Raša je komandu vojskom dodelio Mlađi, a ovaj dao neograničenu moć šizofrenim vođama dobrovoljačkih jedinica i osvetnički nastrojenim psihopatama. Cilj je nestao, a građani ostali ni na nebu ni na zemlji, ni u Srbiji ni u BiH, u svojim kućama a nigde... svoju državu mrze, drugu ne mogu dobiti a treću nemaju. Celokupna skalamerija se srušila kad je đavo odlučio da dođe po svoje, da je igranci kraj. U igri velikih reči i ciljeva, narod je samo stilska figura.

    Vojnici, obični ljudi koji su uistinu branili ognjišta i porodice od istrebljenja, nisu zaslužili da budu stavljeni u istu ravan sa prethodnopomenutima. Izgubili su glave nizašta, izigrani su i poniženi. Nek' im je večna slava.
    Poruku je izmenio Morpheus, 10.03.2010 u 13:46
      Vrh

  15. #135

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    Oprosti ali izvini.. ja tek sad razumeh.. i konačno ukapirah o čemu ti zboriš.
    Pa ti si promašio temu.
    Nije ovo Tema "Srpski vojnik".. nego najveći smr... pardon, "Najveći Srpski begunac - ikad"... ili ako baš hoćeš i bleda slova između redova - najveća bruka za svakog milom ili silom mobilisanog Srpskog vojnika.
    I ne samo vojnika.
    Svih ljudi, muškaraca, žena , dece i staraca, koji su posle žurke par ludih i pijanih piromana morali da gase razbuktalu vatru i da iz nje vade kestenje.. često i golim rukama.
    Pa visokoobaveštena gospojca Maski je blagoizvolela da napravi profil srpskog vojnika.

    Radovan bruka... šta reći, slažete se ti, CNN i HTV. To ti nije simptomatično?

    Radovan piroman... alo bre, ko je razbio Jugoslaviju. Setimo se malo.

    Sva ona imena koja si u nekom od prethodnih postova pomenuo: ne funkcionišu.. nisu zabeležena.. ne pamtimo - kao begunce.
    Nije on, za svo ovo vreme bio samo haški begunac.
    On je bio i porodični begunac.. i narodni begunac.. i "istinski" begunac.
    I varalica.
    Ti čas pišeš kako je Amerika svetska sila koju se mora slušati, a čas kako je sramota kriti se od njih... opet ta šizofrenija kad čedisti počnu o časti i junaštvu.

    I to nije jednom prevario "svoj" moj/tvoj/i ko zna čiji narod.. nego najmanje dvaput.
    Prvi put kada nije ISpred naroda stao - i objasnio mu šta je sve i zašto svih tih godina srao. (izvinjavam se, rima je u pitanju).
    I nije se izvinio - bar.
    Tom "svom" narodu, koji je poveo, vodio i odveo u - nigde. I u ništa.
    Isto kao i onaj vođa-kreten odavde, "brat" mu po vođstvu i vojevanju.
    Kao što rekoh - povukao se iz politike da narod ne bi ispaštao zbog njega. To je nešto što recimo Sloba nikad ne bi uradio. A ti ga kriviš što nije sačekao još malo da bi tebi objasnio nešto... hebiga, možda te ne smatra važnom koliko te ja smatram.

    Poveo, odveo, vodio u nigde i u ništa... šta pričaš ti bre? Mani se te patetične kvazipoezije.
    Svoj narod je poveo u odbranu od povampirenog fašizma, od nove 41, i za razliku od RSK, CG, Kosova... Srbi iz BiH su jedini uspeli koliko toliko da se odbrane.

    Drugi put kada se maskirao u narodnog iscelitelja. Propali dušebrižnik rešio po svaku cenu da pomogne svom voljenom narodu.
    Ti si taj koji ne shvata taj jad..
    Maskirao se u Dabića i tako prevario narod... u je, obesite ga.

    Ajde, uzmimo da je u redu da se neko skriva od mrskog zlotvora koji ga proganja i hoće da ga ubije. Pa i od nove vlasti koja je uzmimo odlučila da ga zlotvoru preda.
    Ali - što će se maskirati, skrivati i bežati pred narodom ...
    Dakle, trebalo je da se skriva od naše braće Amerikanaca i naše lepe vlasti... ali da se od naroda ne skriva? Ono, da narod zna ko je i šta je, a da Amerika i vlast ne znaju? Genijalno, kako se nije toga setio samo...

    i od naroda. I godinama nastaviti beskrupulozno (u svom tom ludilu samoljublja) da ga laže i maže - predstavljajući se kao neki sasvim dragi-drugi čovek, kobajagi ga lečeći.
    I pritom " sticati nove prijatellje". I ne postideti se to i pomisliti a kamoli reći.
    Zar to tako u životu ide? S*ebesh stare prijatelje, pa onda odradiš "plastičnu operaciju" face i identiteta uključiš wokmen i pustiš pesmu "prijatelji novi gde ste.."...i šetkaš ?????
    Pa nije se setio da se prikaže narodu a da ga vlast i SAD ne prepoznaju, kreten.

    Dakle, njegovo prerušavanje smatraš velikom prevarom naroda? U je.

    Kakvo sjebavanje starih prijatelja, čovek je progonjen i krio se, a ti predstavljaš kao da je otišao na Floridu i odneo pare iz piramidalne štedionice u kojoj su štedeli njegovi prijatelji.

    Znaš zašto ja mislim da je to tako radio?!
    Zato što nije čist!
    Ni on.. ni savest mu.

    Druga bi stvar bila da ga je narod krio. Da ga narod ne da. Da narod neće nikome da ga izruči.

    Shvataš li. Dopire li uopšte do tebe ta "žablja perspektiva"?
    Dakle, nije čist jer se dok se krio prerušavao, a nije se prikazao narodu i istovremeno sakrio od vlasti i SAD?

    Narod da ga čuva? Na radnoj akciji? Samodoprinosu? Da odvajaju jaja i kajmak da ima šta da jede? Kako ti to zamišljaš? Nešto u stilu "it iz aj, dr. Radovan, bat nemojte reć vlasti"? A onda narod u 10 miliona grla kaže "Ne bojte se predsedniče, mi ćemo vas kriti, uzmite ovaj krompir pečeni i malo sira"?


    Naravno da neću... baciti na njega ni dinar, a kamoli 49 din+PDV. Nije toga vredan.
    A ko sam ja.. pitaš?!
    Ja sam narod. Jedna od desetina hiljada onih koji očekuju da (sa)znaju kako i zašto su se tako glupo poigrali rata. I ko je to i koliko, od nas nama kriv. Što je bežao ako on nije.
    I očekuješ da će Haški sud pošteno da ispita njegovo delovanje, u ime tebe kao zainteresovanog naroda?
    Niko se nije igrao rata, rat su počeli Tuđman i slični ludaci razbijanjem Jugoslavije. Naknadano ispiranje mozga i prihvatanje mode o Ratku, Radovanu i Slobi monstrumima nije se svugde primilo.

    Za one druge koji su krivi - imamo druge teme. Ova je lično njegova, njegovo ime ovde na vrhu piše. Njega pretresamo. Pa nije on sijamski blizanac sa izetbegovićem.. a ni sa tuđmanom da se o njemu ne može govoriti ne pominjući ostale ludake.
    Dakle, ako je tema o predsedniku Karadžiću, onda je on kriv za rat? Ako je o Tuđmanu, onda je on, a ako je o Izetbegoviću, onda je on? Zašto onda spominješ Slobu kad ovo nije njegova tema?

    Tvoje teorije o ratu se slažu sa muslimanskom i hrvatskom ratnom propagandom, alo. To nije problem?

    I bez onih nekoliko primera, ja ću ti sama reći da ne podržavam ničije pobrojane teorije, da ne kličem nikom.. i da mislim svojom glavom - ovako
    Mali narodi moraju da imaju velike vođe (umesto velikih budala) koji će pre svega biti pametni i u politici mudri. Da svojom pameću i mudro vođenom politikom učine sve što mogu, znaju i umeju, kako bi osigurali narod da opstane takav mali.. ili još bolje da se malo po malo - poveća. Znaš ono - zidaju se kuće, zapošljavaju se mladi, po redu umiru stari, rađaju se deca, muške glave ne lete okolo po frontovima ... i tako to...
    Ja se eto ne slažem. Ja mislim da je čovek stvoren za rat, žena za odmor ratnika, sve ostalo je ludost.
    Hebote, pričaš kao da si ti jedina koja voli više blagostanje od bede, mir od klanja... a svi oko tebe su ludi.
    Kao što rekoh, srpskim liderima se mnogo toga može prigovoriti. Ali ne ono što im ti spočitavaš, posebno kad se slažeš sa HTVom.

    Mali narodi ne smeju da dozvole:
    svojim vojsko/vođama da im omoguće dolazak ne samo velikih naroda na prag, nego sve udružene idiote u najveću vojnu silu.. da ih s'neba silu_ju, da ih i tako i svakako desetkuju i još smanje, da im se ruše kuće i navuče svetska beda na vrat, da im pokuša i delimično u naumu uspe, ko zna ko sve - seme da satre, da mortalitet bude iznad nataliteta, da se narodna imovina razbacuje kao da je lična il' još gore "tuđa", da život ne vredi ni k'o crvljiva šljiva, da se vojska uništi, giganti ruše, zatvaraju i butzašto kojekome prodaju...
    Mali narodi ne smeju da oproste:
    malim vođicama, koji poput slobe na Kosovu postade sam sebi svoj mit.. i naduva se čovek u sekundi k'o cepelin.. i odleteeeeeeeeeeeeeee u nebeske visine - samo zahvaljujući rečenici :
    _"Niko ne sme da vas bije!"
    Snažnoj rečenici .... ali uzgred budi rečeni - lažnoj.
    Verovatno je nešto slično i čika Raša izrekao te se po istom receptu i sam naduv'o.. i odleteo u iste visine.
    I svi ostali pavkovići, šešelji.. itd baloni.
    Moguće je jedino da obojica.. a i ostali naduvani baloni, s'tih visina nisu videli šta se dole dešava. Sa narodom im.
    To je jedino moguće..
    I nije nemoguće da se jadnici u svemu tome nisu snašli, pa naivčine omaškom zamenile teze: nebeski narod- nebeski "vođe".
    Zev, kao što rekoh.
    Svi oni imaju grešaka i grešaka.
    Ali to ne znači da je istina sve što o njima pričaju Hrvati ili Amerikanci.
    Niti da je slika tako jednostavna kako je ti predstavljaš - eto svi su poludeli i hteli da shebu narod.
    A ovo "Raša je verovatno rekao nešto slično... ne znam šta je al znam da jeste" je lajtmotiv tvog pisanja uopšte.

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Genijalno. Fantastična zamena teza.

    Vrli Dr. Raša sa planine Dubrovnik, sela Minhen, zaseoka London nikako ne može biti upoređen sa pokretom otpora, iako Tribunal donekle može sa Hitlerovim nemcima. Vrli Raša je postavio neostvariv cilj (otcepljenje), za ostvarenje cilja ponudio ljudske glave (srpske i druge) i sklapao nagodbe s Đavolom (SAD) ne videvši da je đavo svoju nagodbu već sklopio s protivnicima.
    O čemu ti pričaš pobogu? Mislim, totalno pogrešno postavljene stvari.
    Raša nije postavio otcepljenje kao cilj. Otcepljenje su spremali SDA i HDZ. Raša je čak i na to pristao pod uslovom da i Srbi učestvuju u odlučivanju u BiH. Na to su pristali pa se predomislili.
    Ponudio ljudske glave za ostvaranje cilja? Pobogu, ovo izražavanje je ušlo u modu, šta?

    Raša je pomislio da je toliko velik da može da utvrđuje pravila, ne videvši da su pravila već utvrđena
    Raša je pomislio da mora da brani svoj narod.

    Ostvarujući neostvarivo, Raša je komandu vojskom dodelio Mlađi, a ovaj dao neograničenu moć šizofrenim vođama dobrovoljačkih jedinica i osvetnički nastrojenim psihopatama.
    Skoro sve pogrešno.
    Predsednik Karadžić i skupština su za komandanta vojske postavili đenerala Mladića.
    A on nije dao neograničenu moć... (zamislimo komandanta vojske koji preuzima komandu i prvi korak mu je da dopusti svakome da radi šta hoće).
    Situacija je bila upravo obrnuta, početkom bosanskog rata narod se samoorganizovao, nije bio pod jedinstvenom komandom, centralne strukture su bile slabe, lokalni komandanti i dobrovoljci su imali veliku slobodu delovanja. Jednostavno nije bilo moguće tako brzo uspostaviti kontrolu nad svim tim u teškim uslovima.
    I opet šizofrenici i psihopate... alo, prestanite da vređate srpsku vojsku sram vas i stid bilo bre.

    Cilj je nestao, a građani ostali ni na nebu ni na zemlji, ni u Srbiji ni u BiH, u svojim kućama a nigde... svoju državu mrze, drugu ne mogu dobiti a treću nemaju. Celokupna skalamerija se srušila kad je đavo odlučio da dođe po svoje, da je igranci kraj. U igri velikih reči i ciljeva, narod je samo stilska figura.
    Cilj nije nestao, narod je opstao, to je bio cilj.
    Građani nisu na nebu ni na zemlji, već u svojoj koliko toliko slobodnoj zemlji.
    Ne znam ko to mrzi svoju državu, drugu ne može da dobije a treću nema.
    Ako pričaš o Srbima iz BiH, oni vole svoju državu, Republiku Srpsku, a i Srbiju smatraju svojom državom.
    Đavo došao po svoje... igranci kraj... u igri velikih reči i ciljeva narod je stilska figura... jel zavladao neki virus ovakvog izražavanja? Svastikin but, kljukana dinastija?

    Vojnici, obični ljudi koji su uistinu branili ognjišta i porodice od istrebljenja, nisu zaslužili da budu stavljeni u istu ravan sa prethodnopomenutima. Izgubili su glave nizašta, izigrani su i poniženi. Nek' im je večna slava.
    Prvo si se potrudio da vođstvo i vojsku predstaviš kao gomilu ludaka budala koji su krenuli a ne znaju gde su krenuli, spočitao im nekakve nerealne i nepotrebne ciljeve, a onda si se setio običnih vojnika.

    Naravno da nisu izgubili glave nizašta niti su poniženi.
    Branili su svoju zemlju, svoj narod, njihovu slobodu i njihovu dobrobit, i to nije "nizašta". Onaj ko brani svoju kuću, svoju ženu, decu, oca, majku, prijatelja, rođaka... njihove živote, njihovu slobodu... ne bori se "nizašta", već za najveće svetinje koje jedan čovek ima.
    A ti se usuđuješ da pričaš kako su "ginuli nizašta".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tadić, naš predsednik
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 509
    Poslednja poruka: 30.09.2012, 10:51
  2. Vuk Stefanović Karadžić
    Autor Cecara u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:43
  3. Uhapšen Radovan Karadžić
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17.08.2008, 11:16
  4. Radovan IV
    Autor Nenad_DPb u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.03.2008, 10:37
  5. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •