Kosmet - oteta zemlja - Strana 9
Strana 9 od 67 PrvaPrva ... 78910111959 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 998
  1. #121

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Занимљиво. Неко покушава да ти нешто украде и отме, а ти онда треба да објашњаваш "А шта ће то теби уствари".
    Неће да може.
    Зашто би нам неко отимао нешто што је наше? Зашто је Америци толико стало до независног Косова? Зашто је против Срба током целог распада СФРЈ?
    А ми се само бранимо од тога.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #122

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Opet cemo im se na'ebati keve protivgradnim raketama...

  3. #123

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku


    Nije to bitno, bitno da ga ne daju a u stvari ga i nemaju...
    A koji deo priče o Kosovu je tebi smešan?podeli to sa nama ,koji ga ne damo,i pitaj one ljude dole,da li je i njima nešto smešno u vezi sa otimanjem Kosova.

  4. #124

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    A koji deo priče o Kosovu je tebi smešan?podeli to sa nama ,koji ga ne damo,i pitaj one ljude dole,da li je i njima nešto smešno u vezi sa otimanjem Kosova.
    Ми ваљда нисмо довољно напредни и интелигентни да се смејемо уништавању сопствене земље и патњама људи.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #125

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Занимљиво. Неко покушава да ти нешто украде и отме, а ти онда треба да објашњаваш "А шта ће то теби уствари".
    Неће да може.
    Зашто би нам неко отимао нешто што је наше? Зашто је Америци толико стало до независног Косова? Зашто је против Срба током целог распада СФРЈ?
    А ми се само бранимо од тога.
    Od koga?
    Cime?
    Kako?

    Pljuvanje i mrznju ne bi zvao odbranom. To ja zovem povredjena sujeta.
    Ne vidim ni jedan normalni diplomatsko politicki potez Srbije zadnjih 17 godina.
    Samo prkos, netakticnost, nadmenost!
    Rak rana zvani nacionalizam polako izjeda drzavu.
    Sta ako sutra shvatimo da ipak necemo zadrzati KiM?
    Da, Srbija nema ni za to scenario jer ``mi to necemo dozvoliti``!!

    ``Zivot damo, Trst ne damo!!!!``











    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Specijalni dodatak, citat sa neta:

    ``Ja se baš ne sećam da su oni (Amerika) samo tako došli i oteli nam nešto. Mož bit da si zaboravio da oni do '92-ge nisu hteli da priznaju nezavisnost Hrvatskoj a u međuvremenu su Slobi milion puta rekli, rešavaj to da ti mi ne bi rešavali. Slično je bilo i sa Kosovom. Pa nije taj Rambuje pao iz vedra neba. Govorili su oni Slobi godinama, ne možeš tako, Šiptari su ti 10 godina totalno obespravljeni, uradi nešto nemoj da ti mi to sređujemo. Za to vreme je slobina štampa predstavljala njihovog državnog sekretara kao kurvetinu. Znaš, taj Slobo je 10 godina na Kosovu primenjivao golu silu a onda je došla veća sila pa nas udarila po guzici. To se zove pravo jačeg i ne kažem da mi je drago zbog toga već da smo mogli to da izbegnemo i sačuvamo državu da je bilo pameti u vrhu. I Sadama niko nije dirao dok nije rešio da prisvoji Kuvajt. Onda su došli Ameri i prisvojili njegovu državu. Ovde se o tome ćuti, ne kažem da volim Šiptare ali imao sam prilike da vidim šta im je naša vlast i policija radila od '90-te do '99-te a posebno šta su policija i paravojne formacije radile tokom bombardovanja. Sad nam samo stižu računi...``
    Poruku je izmenio biterlemon, 13.01.2008 u 17:43
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #126

    Kosmet - oteta zemlja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Od koga?
    Cime?
    Kako?
    Сачекај дневник у 19.30 па погледај.

    Pljuvanje i mrznju ne bi zvao odbranom. To ja zovem povredjena sujeta.
    А о чему причаш?

    Ne vidim ni jedan normalni diplomatsko politicki potez Srbije zadnjih 17 godina.
    Samo prkos, netakticnost, nadmenost!
    Паушалне оцене.
    А није ништа ново ни твоје пљување и прдстављање земље и народа у којој и с којим живиш као црних ђавола.

    Rak rana zvani nacionalizam polako izjeda drzavu.
    Опет си пушио оне смешне цигаре? Јебеш пилуле, си видо змајеве у кухињи?

    Sta ako sutra shvatimo da ipak necemo zadrzati KiM?
    Da, Srbija nema ni za to scenario jer ``mi to necemo dozvoliti``!!
    ``Zivot damo, Trst ne damo!!!!``
    Рекоше на телевизору да је влада спремила план у случају проглашења независности.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    Specijalni dodatak, citat sa neta:

    ``Ja se baš ne sećam da su oni (Amerika) samo tako došli i oteli nam nešto. Mož bit da si zaboravio da oni do '92-ge nisu hteli da priznaju nezavisnost Hrvatskoj a u međuvremenu su Slobi milion puta rekli, rešavaj to da ti mi ne bi rešavali. Slično je bilo i sa Kosovom. Pa nije taj Rambuje pao iz vedra neba. Govorili su oni Slobi godinama, ne možeš tako, Šiptari su ti 10 godina totalno obespravljeni, uradi nešto nemoj da ti mi to sređujemo. Za to vreme je slobina štampa predstavljala njihovog državnog sekretara kao kurvetinu. Znaš, taj Slobo je 10 godina na Kosovu primenjivao golu silu a onda je došla veća sila pa nas udarila po guzici. To se zove pravo jačeg i ne kažem da mi je drago zbog toga već da smo mogli to da izbegnemo i sačuvamo državu da je bilo pameti u vrhu. I Sadama niko nije dirao dok nije rešio da prisvoji Kuvajt. Onda su došli Ameri i prisvojili njegovu državu. Ovde se o tome ćuti, ne kažem da volim Šiptare ali imao sam prilike da vidim šta im je naša vlast i policija radila od '90-te do '99-te a posebno šta su policija i paravojne formacije radile tokom bombardovanja. Sad nam samo stižu računi...``
    А да цитираш и извор?
    Хоћеш да кажеш да ето Америка није тела да нас дира, ал је била приморана кад је видела како ми кршимо љуцка права и авнојевске границе, до чега је њима посебно стало?
    Нису они јадни тели да се мешају, али морали су кад су видели шта Срби раде... приче за малу децу.
    Причамо о највећој светској сили која има своје прсте у свему што се дешава у свету. А мотиви им углавном нису филантропски. Ово "углавном" се зајебавам.
    Poruku je izmenio BaneK, 14.01.2008 u 06:58 Razlog: uzastopni postovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #127

    Kosmet - oteta zemlja

    Nikad zemlje i nikad naroda.
    Samo pojedinaca...
    Onih sto su mi pokazali kolut sa nakacenim ``ustaskim`` uvima, onih sto su mi (nam) govorili da ce ... crkva u mom gradu uskoro postati pravoslavna, onih koji su sirili strah i trepet neistomisljenicima i svima onima koji danas isto to rade ili ih brane pa makar u laksem obliku!

    Sretna ti Pravoslavna Nova Godina!
    Ostavimo politiku za danas, aje da popijemo pivo!



    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А да цитираш и извор?
    Хоћеш да кажеш да ето Америка није тела да нас дира, ал је била приморана кад је видела како ми кршимо љуцка права и авнојевске границе, до чега је њима посебно стало?
    Нису они јадни тели да се мешају, али морали су кад су видели шта Срби раде... приче за малу децу.
    Причамо о највећој светској сили која има своје прсте у свему што се дешава у свету. А мотиви им углавном нису филантропски. Ово "углавном" се зајебавам.
    Izvor je nevazan, to je obican komentar.
    Ne, ocu reci da ni Srbi nisu uvek morali udariti a cesto su to uradili na principu zakona jaceg.
    E tako i Ameri. E sad njihova politicko vojna tradicija je duza...
    Mislim da ima poprilicne slicnosti izmedju Americke i Slobine politike.
    Zakon jaceg, bahatost, nepravilan arsin.

    Amerika je udarila jer je resila da smiri Srbiju (nestabilnu dravu, izvor krize na balkanu.citaj Milosevic/). Koliko vidim, cilj je postignut, u odnosu na odranije, mirni smo ko bubice!
    Poruku je izmenio BaneK, 14.01.2008 u 06:59 Razlog: uzastopni postovi
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #128

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kosovo je gangrena Srbije.
    Budimo barem jednom realni...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  9. #129

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Kosovo je gangrena Srbije.
    Budimo barem jednom realni...
    Ма сигурно.
    Подсетимо се, Америка и Немачка су створиле ОВК, послале их у нападе, кад је ОВК поражена, НАТО је напао Србију и отео Косово.
    И сад нас убеђују како нам је то што нам отимају уствари штетно по нас... ваљда све то раде за наше добро.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Izvor je nevazan, to je obican komentar.
    Ne, ocu reci da ni Srbi nisu uvek morali udariti a cesto su to uradili na principu zakona jaceg.
    E tako i Ameri. E sad njihova politicko vojna tradicija je duza...
    Mislim da ima poprilicne slicnosti izmedju Americke i Slobine politike.
    Zakon jaceg, bahatost, nepravilan arsin.
    А где су то Срби ударали и шта? Мислим да српску политику није одликовао закон јачег или неправилан аршин.

    Amerika je udarila jer je resila da smiri Srbiju (nestabilnu dravu, izvor krize na balkanu.citaj Milosevic/). Koliko vidim, cilj je postignut, u odnosu na odranije, mirni smo ko bubice!
    Какву бре нестабилну државу, какав извор кризе на Балкану?
    Па нестабилност у Србији је изазвало мешање Америке и Немачке на Косову.
    А и распад СФРЈ су они закували.
    А приче како Америка ето иде у рат да би негде обезбедила мир и добробит народа, односно да је Србија имала за циљ да прави нестабилност и рат су приче не за малу децу већ за ретарде.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nikad zemlje i nikad naroda.
    Samo pojedinaca...
    Onih sto su mi pokazali kolut sa nakacenim ``ustaskim`` uvima, onih sto su mi (nam) govorili da ce ... crkva u mom gradu uskoro postati pravoslavna, onih koji su sirili strah i trepet neistomisljenicima i svima onima koji danas isto to rade ili ih brane pa makar u laksem obliku!

    Sretna ti Pravoslavna Nova Godina!
    Ostavimo politiku za danas, aje da popijemo pivo!

    Хвала на честиткама, не треба. После толиког пљувања по мом народу, још треба да ти захвалим на честиткама. Остави их за себе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #130

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kosmet treba da bude prostor gde ce svi ziveti slobodno i normalno.

  11. #131

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Чак и руски амбасадор при УН види да Србија није довољно јединствена и одлучна. Највећи непријатељи можемо бити сами себи, посебно издајници које плаћају САД и шиптарска наркомафија да разбија јединство Србије и просипа приче како је Косово нама само терет. Тиме само шаљемо поруку великим силама да могу да наставе да нас уништавају, без последица по наше односе, јер побогу, то су одвојене ствари...

    ROGOZIN: SRBIJA MORA OSTATI ODLUČNA I PRINCIPIJELNA
    POLITIKA - SVET I MI - Ponedeljak, Januar 14, 2008 14:46
    rogozin14 U slučaju nasilnog proglašenja nezavisnosti Kosova, Rusija će tražiti organizovanje konferencije, pod pokroviteljstvom UN, za zaštitu medjunarodnog prava, izjavio je novi ruski ambasador pri NATO-u Dmitrij Rogozin i ocenio da, po kosovskom pitanju, Srbija mora ostati odlučna i principijelna.

    'Zatražićemo održavanje reprezentativne konferencije, pod pokroviteljstvom UN, za zaštitu međunarodnog prava. Potezi će se još vagati', rekao je Rogozin u intervjuu za 'Glas javnosti'.

    Na pitanje hoće li takav zahtev Rusije biti dovoljan, on je izrazio nadu da hoće, 'pogotovo ako Srbija u svom odbijanju otcepljenja bude odlučna, tvrda i principijelna'.

    'Beograd se politički mobilisao poslednjih meseci i zaoštrio svoju 'kosovsku retoriku'. To je dobro, ali se bojim da je još nedovoljno, da Srbija mora prodemonstrirati još veću volju i državno jedinstvo', istakao je Rogozin.

    On je, međutim, izrazio bojazan da je 'državni glas Srbije još donekle podeljen i u polutonovima'. Prema njegovom mišljenju, ako bi ti 'polutonovi' ostali, to će 'smanjiti šanse Srbije, a i izglede da Rusija iznudi konferenciju za zaštitu međunarodnog prava'.


    'A Srbija se može suočiti sa promenom režima. Ukoliko do toga dođe, glavne zasluge za to imaće Amerikanci i one zapadnoevropske zemlje koje u saradnji sa njima 'dave' Srbiju', dodao je ruski ambasador pri NATO-u.

    On je, takođe, obrazložio čvrsto uverenje da su međunarodnoj zajednici potrebna poštena pravila za situacije kada neka etnička zajednica zatraži izdvajanje iz matične države.

    Konstatujući da je Kosovo 'dramatična i tragična opomena' da se sa utvrđivanjem tih pravila kasni, Rogozin je naveo neka od tih pravila.

    'Prvo i glavno pravilo trebalo bi da bude: ko traži ocepljenje - nema pravo na upotrebu nasilja! Drugo: ko se već poslužio nasiljem - kao što su to uradili Albanci uz blagoslov svojih zapadnih pokrovitelja - mora prethodno da obnovi sve što je porušio! Treće: ko je pri tom naneo štetu matičnoj državi ili pripadnicima drugih etničkih zajednica - mora da isplati punu kompenzaciju svojim žrtvama!' kaže Rogozin.

    On je primetio da Kosovo u dogledno vreme nije u stanju da obezbedi ni ekonomsku samostalnost u odnosu na Beograd i Brisel.

    'A izuzetno važno pravilo bi moralo da bude: na teritorijama koje traže otcepljenje, ne sme biti stranih vojnih baza. Sa tuđim bazama se mogu dobiti jedino protektorati i imitacija nezavisnosti', istakao je Rogozin.

    Na konstataciju da 'Kosovari' nijedno od tih pravila ne zadovoljavaju, a ipak imaju podršku i NATO i svih vodećih zapadnih država, Rogozin kaže će Brisel i Vašington morati - ako ne žele da se Grenland otcepi od Danske, a da 'kosovskim putem' pođu i Baskija i Korzika - da pristanu i na pravilo: nema nezavisnosti bez saglasnosti države-matice.

    Prema njegovim rečima, i da se Beograd ne protivi otcepljenju, Evropska unija bi morala da vodi računa o tome da je malo Kosovo ogromna 'laboratorija' droge i da EU - braneći kosovske Srbe i ne dopuštajući da vlast u Prištini predje u ruke terorista i kriminalaca - brani sopstvene standarde i civilizacijske vrednosti.

    Na pitanje zašto u Briselu, iako sve to znaju, bar povodom Srbije, rade suprotno, Rogozin je podsetio da je NATO Amerikancima decenijama služio za obuzdavanje ŠSR-a i Nemačke.

    'U vodećim evropskim prestonicama poslednih godina imaju iliziju da im NATO pomaže da koliko-toliko obuzdavaju SAD. A NATO je još daleko od takve uloge, pa protiv Srbije 'rade' i ukorenjena odbojnost prema pravoslavnim narodima i ambicija Beograda da ima tri stuba spoljne politike [EU-SAD-Rusija]', istakao je ruski ambasador.

    Povrh svega, dodao je on, Vašingtonu je za duže vreme potrebna državna fragmentacija svih delova sveta na koje 'baci oko'.

    Prema njegovom mišljenju, ako Vašington definitovno da mig Prištini da proglasi nezavisnost, 'otvoriće se, krivicom isključivo Vašingtona i Brisela, Pandorina kutija planetarnog separatizma'.

    'Zacariće haos koji će izmaći svačijoj kontroli. Primera radi, oni koji se u Moskvi još protive - odmah za Kosovom - priznanju Abhazije, Južne Osetije i Pridnjestrovlja - ostaće bez ikakvih argumenata', kaže Rogozin.

    Rogozin je, takođe potvrdio da priču o svom srpskom poreklu i rekao da ga zbog toga ne zanima podozrenje 'jastrebova' NATO-u.

    'Nikakvi i ničiji jasrebovime ne zanimaju. Ja ću u Briselu predstavljati veliku Rusiju i nastupati više kao političar nego kao diplomata. A ni sa mojom 'srpskom krvlju' ništa nije problematično', rekao je Rogozin.

    On je dodao da se deda njegove majke kao doborovljac našao u ruskoj armiji i da je 'sasvim moguće da je rodom iz kraja Radovana Karadžića'.

    'To bih već istražio da porodični papiri nisu nestali u ratovima. U svakom slučaju, jedva čekam da ugrabim dovoljno vremena - krećem prema Durmitoru', kaže ruski ambasadoru pri NATO-u.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #132

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Ko je od vas ikad bio na Kosovu?

    Vidim da se u vecini postova citiraju informacije sa TVa/dnevnih listova.
    A njih obicno diktira vlast i politika... Stvar interesa.
    Sutra ce se verovatno pricati o necem desetom.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #133

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Које црно неутралан, цитираш баљезгарије хашког суда...
    Da ti ne citiras baljezgarije nekih ostrascenih radikala, ja cesto ne bi nista ni rekao.
    Ako je optuznica za tebe baljezgarija, to je tvoj problem, to je optuznica a tema se zove ``Pocelo sudjenje Seselju!``. Taj tekst tamo pripada!
    Prema tome mislim da si opet pristrasan.

    S obzirom da nijedan od nas ne moze pomeriti tudji stav ni za milimetar, opet nam ostaje samo mirna koegzistencija.

    Znaci kako integrisati ponovo KiM u pravno ekonomski sistem republike i to mirnim putem?
    To je ekonomsko a ne emotivno pitanje. Dok to ne shvatis, nikada neces doci do resenja.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #134

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da se u vecini postova citiraju informacije sa TVa/dnevnih listova.
    Па не могу сад да препричавам шта су ми рекли Буш и Коштуница лично, замолили су ме да ти не кажем... а и не волим да цитирам информације које добијам са веш машине или водокотлића.

    A njih obicno diktira vlast i politika... Stvar interesa.
    Sutra ce se verovatno pricati o necem desetom.
    Косово је тема о којој пишу медији широм света.
    Иначе, ради се наиме о томе да је тренутно највећа светска сила пошто је подстрекивала тероризам на југу Србије извршила агресију на нашу земљу, отела део територије, доле поставила своје базе и војнике, и сад покушава да нам и формално отме тај део земље. Ради се и о томе да су са Косова протеране стотине хиљада људи, на чијем повратку се не ради, да људи живеу гетима, да им се онемогућава нормалан живот, да се дискриминишу, уништава им се имовина, нападају их...
    А за тебе то није важна вест, већ ТВ и новине о томе пишу јер им то диктира власт и политика?
    Шта је за тебе вест, кад се Бритни Спирс виде гаћице?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da ti ne citiras baljezgarije nekih ostrascenih radikala, ja cesto ne bi nista ni rekao.
    Ako je optuznica za tebe baljezgarija, to je tvoj problem, to je optuznica a tema se zove ``Pocelo sudjenje Seselju!``. Taj tekst tamo pripada!
    Prema tome mislim da si opet pristrasan.
    Тај текст је једностран, непоштен и непотпун. Извор није битан, битно је да си га цитирао.

    S obzirom da nijedan od nas ne moze pomeriti tudji stav ni za milimetar, opet nam ostaje samo mirna koegzistencija.
    Сваки пут кад будеш пљувао мој народ, ако стигнем, реаговаћу, наравно у складу с правилима форума, међународним правом и резолуцијом 1244.

    Znaci kako integrisati ponovo KiM u pravno ekonomski sistem republike i to mirnim putem?
    С тим морају да се сложе велике силе. Дакле, дипломатија, политика, пропаганда, новац... рад на томе.

    To je ekonomsko a ne emotivno pitanje. Dok to ne shvatis, nikada neces doci do resenja.
    То је политичко питање.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #135

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Gospodine yossarian, kad si ti poslednji put bio na Kosovu?
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Strana 9 od 67 PrvaPrva ... 78910111959 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •