Ti ili Vi? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43

Tema: Ti ili Vi?

  1. #31

    Odgovor: Ti ili Vi?

    ...Vijam dok ne stignem...

  2. #32

    Odgovor: Ti ili Vi?

    VI....kao malu ,majka me je terala da se pozdravljam sa starijima sa "ljubim ruke"
    promena sredine je donela sok ...ovde su svi na Ti nebitno da li se znaju i koliki je generacijski jaz.
    sve se izvinjavam kad me grde sto ih oslovljavam sa VI..Pa vi znate da sam iz Vojvodine ..

  3. #33

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Starije od sebe naravno da oslovljavam sa Vi, dok me ne zamole da pređemo na ti. One sa kojima osjetim prisan odnos, i sa kojima sam uopšteno ostvarila neki bliži kontakt, neću persirati, jer mi to onda djeluje nestvarno.

    Mislim da prilikom svakog prvog susreta sa nekim zbog godina ili položaja zaslužuje persiranje, treba ispoštovati...lako je biti na "ti"... uvijek sam mrzila, čak me bilo i stid, u zemlju sam propadala, kada su neke moje prijateljice, bez poštovanja, neke osobe koje su MORALE persirati, one omalovažile i nisu persirale... red je red.
    Nismo svi zajedno ovce čuvali.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #34

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Starije od sebe naravno da oslovljavam sa Vi, dok me ne zamole da pređemo na ti. One sa kojima osjetim prisan odnos, i sa kojima sam uopšteno ostvarila neki bliži kontakt, neću persirati, jer mi to onda djeluje nestvarno.

    Mislim da prilikom svakog prvog susreta sa nekim zbog godina ili položaja zaslužuje persiranje, treba ispoštovati...lako je biti na "ti"... uvijek sam mrzila, čak me bilo i stid, u zemlju sam propadala, kada su neke moje prijateljice, bez poštovanja, neke osobe koje su MORALE persirati, one omalovažile i nisu persirale... red je red.
    Nismo svi zajedno ovce čuvali.
    Becarka je sve lepo rekla to je u stvari i pravilo bontona koji se neki ne pridrzavaju

  5. #35

    10 Odgovor: Ti ili Vi?

    Jaaaooo ja se uvek upetljam.. počnem na vi... pa onda kažem ti.. pa se izvinem, pa kažem vi.. pa se opet vratim na ti.. pa se opet izvinem... uh!

    Neki kažu da je VI kulturna distanca.. što i jeste.. nekako niko ne može da te uvredi neko ko je sa tobom na vi...

    Idite VI u Pm.. baš ne zvuči... heh

  6. #36

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Sa kim razgovaram na Vi?

    Sa osobama koje ne poznajem.
    Sa osobama koje su starije od mene.
    Sa osobama koje zelim drzati na odstojanju.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #37

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Razgovaram na Vi:
    Sa osobama koje postujem.
    Sa osobama koje su starije.
    Sa osobama koje uopste ne poznajem.
    Sa osobama koje bih da ignorisem-sto pre.

  8. #38

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Ukoliko nisu oni koji zasluzuju postovanje (stariji, poslovni saradnici...), na "VI" sam sa osobama od kojih zelim da se dinstanciram, (na lep i kulturan nacin...... iliti: na finjaka im stavljam do znanja da necemo imati prisniji odnos).



    ps. Zbog "VIkanja" sam bila dobila packe od koleginice, jer sam bila jedina koja je persirala shefu..... a on mladji od mene. Nikako nisam mogla da predjem na "per tu".
    Al' kad sam presla..................... sve se "orilo"

  9. #39

    Odgovor: Ti ili Vi?

    sa Vi
    - starije osobe
    - poslovni sradnici
    - osobe koje ne poznajem

    sa Ti

    Iskljucivo meni bliske i drage osobe
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  10. #40

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Osobama koje ne poznajem naravno da se obracam sa Vi to je po meni neka osnaovna kultura a sa svima ostalima sam na ti jer mi je tako lakse a i volim kad se meni ljudi obracaju sa ti jer mi to Vi ne godi
    volecu nekad...volecu nekog...ali nikad nikog kao nekad nekog

  11. #41

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    sa Vi
    - starije osobe
    - poslovni sradnici
    - osobe koje ne poznajem

    sa Ti

    Iskljucivo meni bliske i drage osobe
    a sta je sa onom medjugrupom? Recimo ,poznanici? Nit su nepoznati nit su bliski?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #42

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Sa Vi oslovljavam osobe koje ne poznajem.Sa Vi oslovljavam ljude prema kojima imam poštovanja i starije ljude.To je neka osnovna kultura.
    Jako mi je teško da sa Vi predjem na TI i da se ustalim u pogledu te promene, tako da često ispadam nespretna i smešna.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #43

    Odgovor: Ti ili Vi?

    Vi nadređenima,starijima iz poštovanja,neznancima i pojedincima radi distance.
    Ti bliskim osobama,kolegama,prijateljima i poznanicima,mlađima.

    Nemam problem prelaska sa Vi na Ti ako osoba zahteva.
    Volim da mi se obraćaju sa Ti.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •