I pusaci su ljudi! - Strana 10
Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 201
  1. #136

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    Ima li zakon o pusenju (i zabranu istog)? Nema....
    Ima na radnim mestima.
    I to mi ok i pridrzavam se.


    @biter
    E ja tebe sad uopste, ne razumem.
    Ovde se zestoko boris sa svojim nerazumevanjem pusaca i onda napises kako ponekad zapalis u kaficu

  2. #137

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne bi zeleo da bilo ko od gostiju u mojoj kuci zapali. Ne razumem zasto je lakse ljudima praviti face, kukati kako ne mogu piti kafu bez cigare pa ce pre izici na dvoriste i sami popiti kafu u drustvu cigare ili vise mi ni nece dolaziti. Stvarno ne razumem.
    Poštujem želju svakog pušača i nepušača kada je u pitanju njegov dom. Ne pljujem nepušača ako me zove u goste i ne dozvoljava mi da zapalim cigaretu (Zapravo, ne treba da mi ne dozvoli. Ako vidim da nema pepeljare, neću ni pitati da li je dozvoljeno pušenje.) E, sad, pitam ja sve nepušače, idete li vi u goste kada vam tamo nije prijatno? Zašto je onda problem ako neko nekom nije prijatno kod vas?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pusenje u kuci gde ima dece, nikako ne odobravam.
    Pa, ok, može neko da odobrava ili ne odobrava, ali šta vas briga šta se dešava u nečijem domu? Jer i za to postoji paralela sa Evropom? Možda najbolje kao u doba Staljina - roditelji koji veruju u Boga treba da budu lišeni starateljstva nad decom. Tako ćemo mi lišiti starateljstva nad decom sve pušače.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Gledam druge zemlje i gledam kako su pusaci disciplinovani, skoro se i ne primeti da su pusaci, stvarno ne razumem, kako moze cuvar na MOL pumpi zapaliti cigaru u prodajnom prostoru godine 2009. i da se na njega ne srusi plafon. Mozda je problem u konstrukciji plafona ali ja to ne mogu razumeti. Pa cak kad ponekad i ja zapalim u pokojem kaficu, ne razumem pusace.
    Eto, i ja sam disciplinovana. Ne palim na radnom mestu van tačno određenog mesta na kom je to dozvoljeno. Ne palim zapravo nigde gde je to zabranjeno. Ali se ne slažem da umesto da odvajamo pušački i nepušački deo mi apsolutno zabranjujemo duvanjenje.
    I da, takođe, ne mislim da činjenica što sam pušač me čini manje vrednim čovekom od bilo kog drugog nepušača.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #138

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    To na radnim mestima je od firme do firme....ali i onda su (mislim) duzni da ti obezbede prostoriju za te aktivnosti...

    Pricala sam o globalnom zakonu, na svim javnim mestima...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #139

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ima na radnim mestima.
    I to mi ok i pridrzavam se.


    @biter
    E ja tebe sad uopste, ne razumem.
    Ovde se zestoko boris sa svojim nerazumevanjem pusaca i onda napises kako ponekad zapalis u kaficu
    ``Kada ne mozes da ih pobedis, ti im se pridruzi!`` - rece Dusko Dugousko!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #140

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    To na radnim mestima je od firme do firme....ali i onda su (mislim) duzni da ti obezbede prostoriju za te aktivnosti...

    Pricala sam o globalnom zakonu, na svim javnim mestima...
    Za sve radne organizacije vazi isti zakon.
    Pusenja nema na radnim mestima i trebalo bi da postoji prostorija za pusace.
    Ovde mislim na vece radne organizacije, ne na neke male privatnike.
    Mada inspekcija je poostrila mere,pusenje van prostorije za pusace nije dozvoljeno
    i kazne su velike.
    Toga sam svesna i pridrzavam se.
    Na svakom javnom mestu ( sirok pojam) gde nema dozvoljenog pusenja, trebalo bi da stoji znak zabrane i naravno da bi prva ja takva mesta obilazila u punom luku.
    Izadjem u kafic sa prijateljicom na kafu da procaskamo uz kafu i ubijemo popodne i
    svo vreme ja grickam usnu, jer ne smem da zapalim hvala im, ali mene tamo videti nece.

  6. #141

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ``Kada ne mozes da ih pobedis, ti im se pridruzi!`` - rece Dusko Dugousko!
    Onda ako branis svoj stav, drzi se njega a nemoj slusati Duska.

  7. #142

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    idete li vi u goste kada vam tamo nije prijatno? Zašto je onda problem ako neko nekom nije prijatno kod vas?

    Ali se ne slažem da umesto da odvajamo pušački i nepušački deo mi apsolutno zabranjujemo duvanjenje.
    I da, takođe, ne mislim da činjenica što sam pušač me čini manje vrednim čovekom od bilo kog drugog nepušača.
    1. da, idem i u goste pusacima i dobrovoljno gutam njihov dim! opet nije mi jasno zasto njihova deca gutaju taj dim?

    2. Ako napravim firmu, zasto bi trosio svoje resurse za prostoriju za pusace? Nije dovoljno da to cinim za invalide, za pozarne puteve, pa visinu prostorija zbog kubikaze vazduha, muskih i zenslih toaleta, tuseva, parking mesta i ko zna jos sta ne?
    Sta ako kao poslodavac odredim pusenje samo u pauzama koje ne placam, jer za to vreme proizvodnja stoji?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #143

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    2. Ako napravim firmu, zasto bi trosio svoje resurse za prostoriju za pusace? Nije dovoljno da to cinim za invalide, za pozarne puteve, pa visinu prostorija zbog kubikaze vazduha, muskih i zenslih toaleta, tuseva, parking mesta i ko zna jos sta ne?
    Sta ako kao poslodavac odredim pusenje samo u pauzama koje ne placam, jer za to vreme proizvodnja stoji?
    Zato sto ti zakon nalaze i sto on smatra da smo mi ljudi.
    Svaki radnik u tvojoj firmi mora imati pauzu za topli obrok, koju ti njemu zakonski moras da platis i ona moze biti ogranicena u razmaku od 30min. do sat vremena,
    na to mozes da utices.
    Ne mozes da utices da li ce tvoj radnik svoju pauzu iskoristiti, da pojede burek, popije kafu ili sprzi pola kutije cigareta za to vreme.
    To je njegovo pravo, koje ti po zakonu ne mozes da mu uskratis.
    Proizvodnja nece da stoji ako ravnomerno rasporedis pauze i problem resen.

  9. #144

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1. da, idem i u goste pusacima i dobrovoljno gutam njihov dim! opet nije mi jasno zasto njihova deca gutaju taj dim?

    2. Ako napravim firmu, zasto bi trosio svoje resurse za prostoriju za pusace? Nije dovoljno da to cinim za invalide, za pozarne puteve, pa visinu prostorija zbog kubikaze vazduha, muskih i zenslih toaleta, tuseva, parking mesta i ko zna jos sta ne?
    Sta ako kao poslodavac odredim pusenje samo u pauzama koje ne placam, jer za to vreme proizvodnja stoji?
    U je, ti kao da otvaras javnu kucu

    Ako vec pravish tusheve, sto ne bi i prostoriju za pusace...pa ljudi su
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #145

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1. da, idem i u goste pusacima i dobrovoljno gutam njihov dim! opet nije mi jasno zasto njihova deca gutaju taj dim?

    2. Ako napravim firmu, zasto bi trosio svoje resurse za prostoriju za pusace? Nije dovoljno da to cinim za invalide, za pozarne puteve, pa visinu prostorija zbog kubikaze vazduha, muskih i zenslih toaleta, tuseva, parking mesta i ko zna jos sta ne?
    Sta ako kao poslodavac odredim pusenje samo u pauzama koje ne placam, jer za to vreme proizvodnja stoji?
    Ma Hitler ti nije ravan.
    btw,uveden zakon o diskriminaciji,kao poslodavac si dužan da obezbediš prostoriju da ti ne uzmem odštetu zbog iste,ae sad,vozdra
    Poruku je izmenio Uprolazu, 01.09.2009 u 22:59 Razlog: kraj

  11. #146

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1. da, idem i u goste pusacima i dobrovoljno gutam njihov dim!
    Ideš u goste i tamo gde ti nije prijatno? Ili ti je toliko prijatno da neprijatnost u vidu duvanskog dima nije dovoljno jak argument koji te u tome sprečava.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    2. Ako napravim firmu, zasto bi trosio svoje resurse za prostoriju za pusace? Nije dovoljno da to cinim za invalide, za pozarne puteve, pa visinu prostorija zbog kubikaze vazduha, muskih i zenslih toaleta, tuseva, parking mesta i ko zna jos sta ne?
    Sta ako kao poslodavac odredim pusenje samo u pauzama koje ne placam, jer za to vreme proizvodnja stoji?
    Ako ti je velik izdatak da odrediš prostoriju za pušače i uslove za invalide, ti pokušaj da zaposliš nekog sa izričitom napomenom da ne zapošljavaš pušače, invalide, starije od 35, trudnice,.... E, sad, ako takve primiš, ali im odrediš vreme za pušenje, pišanje, sranje, tzv. topli obrok i štatijvećznam u vremenu od 9 do 9:30, onda je to opet na tebi.
    Mada... Znam i one zaklete nepušače koji su samo tako zapošljavali strastvene pušače jer su odmerili da im više znači ono što im taj pušač može doneti u poslu nego činjenica da će morati u svojim prostorijama (tj. važećem zakonu, jednoj prostoriji) trpeti duvanski dim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #147

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Zato sto ti zakon nalaze i sto on smatra da smo mi ljudi.
    Svaki radnik u tvojoj firmi mora imati pauzu za topli obrok, koju ti njemu zakonski moras da platis i ona moze biti ogranicena u razmaku od 30min. do sat vremena,
    na to mozes da utices.
    Ne mozes da utices da li ce tvoj radnik svoju pauzu iskoristiti, da pojede burek, popije kafu ili sprzi pola kutije cigareta za to vreme.
    To je njegovo pravo, koje ti po zakonu ne mozes da mu uskratis.
    Proizvodnja nece da stoji ako ravnomerno rasporedis pauze i problem resen.
    Pauzu za topli obrok imaju 30 min. Koji pusac ce se zadovoljiti pusenjem samo u toj pauzi?
    Zar cu ispasti diskriminativan ako dodatno stimulisem nepusace?
    Mogu da mu uskratim da pusi u prostorijama. Cak mogu da mu i dam otkaz ako to prekrsi. Uvek se moze naci razlog za to. Naravno otkaz ne bi dobio zbog pusenja vec zbog nedovoljne radne discipline.


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    ti pokušaj da zaposliš nekog sa izričitom napomenom da ne zapošljavaš pušače, invalide, starije od 35, trudnice
    izostavila si homoseksualce sa liste!

    Elem, sta bi sa ovim pusacima da su postali ratoborni? Hajte malo na politiku da se tamanimo!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #148

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pauzu za topli obrok imaju 30 min. Koji pusac ce se zadovoljiti pusenjem samo u toj pauzi?
    Zar cu ispasti diskriminativan ako dodatno stimulisem nepusace?
    Mogu da mu uskratim da pusi u prostorijama. Cak mogu da mu i dam otkaz ako to prekrsi. Uvek se moze naci razlog za to. Naravno otkaz ne bi dobio zbog pusenja vec zbog nedovoljne radne discipline.
    E vidis bit,sad ja na sve to sto si ti napisao mogu da ti dam milion argumenata i jos milon zato.Zakon o pusenju na radnim mestima i posledicama nepostovanja radnika sa jedne strane i uskracivanja poslodavca sa druge strane morala sam diplomirati.

    Na osnovu cega ces ti stimulisati nepusaca, samo zato sto nije pusac,a nema veze sto je pusac bolji radnik od tog nepusaca
    Evo ti razlog da te taj isti radnik tuzi za diskriminaciju i provuce uz put tuzbu za mobing na radnom mestu.

    Mozes da mu uskratis da pusi u prostoriji koja nije predvidjena za to i mozes da mu das otkaz ako to ne ispostuje.

    Licemerno je da jednom pusacu das otkaz zbog pusenja,samo zato sto je pusac a izvlacis se na radnu nedisciplinu.
    Negde ti to mozda i prodje kod nekog laika.
    A sta ces ako ti ne prodje?

  14. #149

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pauzu za topli obrok imaju 30 min. Koji pusac ce se zadovoljiti pusenjem samo u toj pauzi?
    Onaj koji mora.
    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Zar cu ispasti diskriminativan ako dodatno stimulisem nepusace?
    Hoćeš ukoliko ti merilo stimulacije nije učinak, zalaganje, znanje,... tek činjenica da li je neko pušač ili nije.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mogu da mu uskratim da pusi u prostorijama. Cak mogu da mu i dam otkaz ako to prekrsi. Uvek se moze naci razlog za to. Naravno otkaz ne bi dobio zbog pusenja vec zbog nedovoljne radne discipline.
    Tačnije, prema važećem zakonu moraš da mu uskratiš da puši u prostorijama jednako kako moraš da mu omogućiš da puši u prostoriji. I naravno, svako nepoštovanje Zakona povlači za sobom i neke posledice. A one se znaju.
    A i meni lično bi bilo licemerje da me neko otpušta zato što sam pušač, a to mi uvija u priču o nedisciplini. Izeš takog gazdu.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    izostavila si homoseksualce sa liste!
    Nisam. Čekala sam da dopuniš listu. Jel sad kompletna?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Elem, sta bi sa ovim pusacima da su postali ratoborni? Hajte malo na politiku da se tamanimo!
    Eto, ko je ratoboran? Mi to sve mirno i demokratski, predlogom zakona, akcijom Zaštita umesto zabrane. Ne znam ja ko bi se tamanio.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #150

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    E vidis bit,sad ja na sve to sto si ti napisao mogu da ti dam milion argumenata i jos milon zato.Zakon o pusenju na radnim mestima i posledicama nepostovanja radnika sa jedne strane i uskracivanja poslodavca sa druge strane morala sam diplomirati.

    Na osnovu cega ces ti stimulisati nepusaca, samo zato sto nije pusac,a nema veze sto je pusac bolji radnik od tog nepusaca
    Evo ti razlog da te taj isti radnik tuzi za diskriminaciju i provuce uz put tuzbu za mobing na radnom mestu.

    Mozes da mu uskratis da pusi u prostoriji koja nije predvidjena za to i mozes da mu das otkaz ako to ne ispostuje.

    Licemerno je da jednom pusacu das otkaz zbog pusenja,samo zato sto je pusac a izvlacis se na radnu nedisciplinu.
    Negde ti to mozda i prodje kod nekog laika.
    A sta ces ako ti ne prodje?
    1. Kao prvo, ako imas 5 saltera, da li ces zaposliti i 6 sluzbenika samo zato sto neko pusi? Zar ces uskratiti strankama jednog sluzbenika, dok se oni nerviraju u redu?

    2. Nisam rekao da pusac bolje radi, cak moje statistike u obrnute u slucaju manje strucnih poslova.

    3. Mnoge zemlje stimulisu nepusace, kako ce me neko tuziti za to?

    4. Nece dobiti pusac otkaz zato sto pusi, vec pusi uprkos zabrani. Jos cemo mu dati i da se podsmeva upravi dok popusi cigaru, zar ne? E pa nema toga...

    5. Kakvog laika, o cemu govorimo? Pa pobogu nisu pusaci bozanska bica, pa sad odjednom mogu sve... Oni ce sebi skrojiti pravo da li ce njihova cigara ugrozavati pravilnik o pozaru ili nece? Oni ce sebi odrediti da li njihov dim zacepljulje procesore ili ne? Da li ce upropastiti zavese ili ne? Pa nije to tako prosto, pusenje nije ustavno pravo!

    Hoćeš ukoliko ti merilo stimulacije nije učinak, zalaganje, znanje,...
    Pa u drzavi Srbiji ove pojmove mozes slobodno zameniti ulizistvom, rodbinskim vezama i lovom u mutnom...
    Poruku je izmenio biterlemon, 01.09.2009 u 22:42
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto ljudi ogovaraju...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 11:22
  2. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 12:10
  3. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 19:26
  4. Nasi ljudi u dijaspori
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 08:31
  5. 7 najnesrecnijih ljudi na svetu!
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 22:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •