Predlog Zakona o bezbednosti saobraćaja - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 61
  1. #16

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    izvini,zaboravio sam da je zakon sve i svja...to je i Hitlera godinama na vlasti održalo,zakon je morao da se poštuje,zna se kako su prolazili oni što ga ne poštuju
    Zakon je ono što čini pravnu državu. Pravna država mora da postoji ma kakva budala da je na vlasti. Nije Hitlera na vlasti držao zakon, nego Nemci. Ako se zakon primenjuje selektivno, to je jedan problem, ako se zakon ne poštuje uopšte to je drugi problem, ako zakona nema, to je katastrofa.

    Ma možeš satire da pišeš,znam,samo ne znam možeš li išta drugo da napišeš,ozbiljno a tolerantno,onako baš kako treba
    Tebi? Ne mogu, ti se dečko vrati na post broj 7 pa obnovi dobro

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нисам! Сем тога, у НС кад се паркираш непрописно носе ти ауто, а кад не платиш паркинг, залепе ти поклон уплатинцу од хиљаду динара.
    On se parkirao u BG, a ja sam pogrešila, ljutio se što treba da plati kaznu jer je ostao tri sata duže Same shit.

    Ја увек крећем од себе! Тако је, кршио сам закон, јео сам говна, тим речима, нервира ме што су ме кажњавали, али то није поента. Поента је да је систем лош...
    Kakav, bre, sistem? Ja sam hitan slučaj. Doktor me leči adekvatno, ali kreveti su stari, fasada okrunjena, ima i buba...? Hajde da podržimo zakone i da ih se pridržavamo pa da menjamo polako i sve ostalo. I ja sam vozač, možda i sa više staža no ti, mada sad vozim samo kad moram jer mi je preselo, miliji mi je gradski prevoz, moje noge, a imam i šofera kad zatreba. I ja popizdim kad nas dvesta čeka da se podigne rampa, a šmeker koji prešiša kolonu stane prvi i to se prepreči pa iza njega još jedan i to stane i u kontrasmeru da bi prošao prvi, a mi smo svi majmuni, šta?... a murija stoji posle rampe iza krivine kod hipodroma recimo večito. Zaustavim, otvorim prozor pa pitam lepo - Što ste stali tu, kad na rampi ima para koliko nećeš? I sad ćemo ti i ja da nabrajamo bureke sa sirom i mesom i ovakve situacije?

    Ne znam kako je kod vas svakodnevno, kakav je saobraćaj, koliko je frekventno, ali kod nas stvarno ima puno... ne znam ni kako bih nazvala te ljude koji decu voze na prednjem sedištu ili čak u krilu, ’ladno prolaze na crveno... na mojoj raskrsnici gde meni nikad nije palo na pamet da prođem na crveno bar tri puta nedeljno vidim nenormalne stvari, nikakva besna kola, neke namrštene i pune love kojima se jebe za kazne i ne znam ni ja šta, već debile za volanom. To što sam ja savestan vozač ili ti, ne daje mi za pravo da se bunim i da pričam kako zakon nije dobar jer će neko da me drka za trougao i dalje. Ima nesavesnih koji treba da se kažnjavaju. Jer, u saobraćaju je i tvoje dete i moje i tvoj prijatelj i moj brat. Od nečega mora da se krene. Da svako krene u svojoj glavi od toga da prestane da ablenduje drugim vozačima u nizu (i ovima što su ukrali kola i pijanima i ovima bez dozvole i onima koji su opljačkali banku, ubili nečiju sestru pa beže, a ti se tripuješ da je to neko sličan tebi koji se jedva krpi za gume) i daje signal gde je murija, pa smo nešto uradili, a da ne pričam o zakonu. Kod nas se još gaje te stare fore sa ablendovanjem, solidarnost iz sedamdesetih, za to više bre nema mesta. Ja to ne radim odavno. Jebote, moj drug pre 20 godina, ejjjjj dvadeset i kusur bacio papirić u Alpima u sred pičke materine, sačekala ga murija u podnožju i naplatila kaznu, snimio ga Nemac koji ga je pretekao i prijavio ga dole muriji, ovi ga sačekali i jedva mu objasnili šta je uradio
    Pitam se da li bi ovde neko uzeo svoj mobilni kojim razglaba u kolima i okrenuo miliciju i rekao – Evo, sad je prošao pored mene čovek, vozi 150 na sat i na prednjem sedištu dete, ne znam da li je njegovo ili nije, pretpostavljam da nije (nije valjda lud da vozi svoje napred, možda ga je kidnapovao)???

    Ovo sa poenima je odlična stvar po mom mišljenju. Po novom zakonu ne postoji mogućnost naplate na licu mesta, panduri bi trebalo rigoroznije da budu kontrolisani, i ako tako bude, super. Jer, trenutno u saobraćaju vlada haos i bahatost i treba da vidimo kako će sve funkcionisati. Valjda nečemu treba dati šansu. Da saberemo žrtve, da se napravi statistika. Ili mi znamo samo da se bunimo na prvu?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    @SQUAW

    to što ti misliš da si u pravu ne mora da znači i da jesi...uostalom smešni su mi ljudi takvog viđenja stvari,zakon je bog i batina...pa i cobe imao neke zakone,šta ih niste poštovali nego ste protestvovali?

    Smešni ste ko bioskop BRE,ako baš hoćeš da znaš,to dete može da bude ugroženije kad ga neko vozi 20-30km/h ako nije dobar vozač,nego kad sedi kod nekoga u kolima koja peglaju 120km/h na autoputu...ipak je i pažnja,koncentracija,reflex,iskustvo vozača,kao i SIGURNOST AUTOMOBILA bitnije nego išta drugo...

    Uvode se budalaštine od zakona,a vozni park nam jedan od najlošijih u evropi,pusti uvoz,popravi puteve,pa mi onda prodaj muda za bubrege i traži striktno pridržavanje propisa...

    Na kraju krajeva,zna se da je lakše na valovitim delovima puta i na delovima gde ima rupa amortizer da ti otpadne staviti znak,ograničiti brzinu nenormalno nisko,naplatiti još krš kazni zbog nepoštovanja brzine nego popraviti taj deo puta,ali zato ćemo kazne da dižemo svake godine i da se pravimo toše za čega su pare od tih kazni otišle...možda na nove pendreke?Ili u nečije džepove,kako god,veoma ste mi simpatični svi vi borci za ne znam šta

    I da se razumemo,ne pričam ja da treba voziti ko kreten što brže,ne mora niko da mi priča kako treba voziti,nego ste mi smešni više sa tim vašim zakonima i ne znam čim...najbitnije je što je neko prekoračio 10km/h brzinu,oderimo ga sa kaznom,ali aj onda kad već se naplaćuju tolike kazne da vidimo i u šta je taj keš uložen uostalom,u čiji džep će tačnije da ode keš prosečnog građanina ove zemlje...i da,veoma je bitno i da li ima onaj ko se kažnjava para za tu kaznu,jer opet,možda kad bi digli na 10000 dinara početnu kaznu pa naviše Srbija bi postala ekološka zemlja,jer bi brdo ljudi bilo prinuđeno da pređe na biciklu,a imalo bi i prostora po ulicama za ove što više vole pistu da divljaju po njoj...koje fašističko razmišljanje,ne verujem kakvi vidovi tolerancije,svaki dan se nešto novo nauči,čudo jedno
    Poruku je izmenio Uprolazu, 12.04.2009 u 11:18
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat squaw kaže: Pogledaj poruku
    kakav, bre, sistem? Ja sam hitan slučaj. Doktor me leči adekvatno, ali kreveti su stari, fasada okrunjena, ima i buba...? Hajde da podržimo zakone i da ih se pridržavamo pa da menjamo polako i sve ostalo.
    Није ти баш поређење адекватно. Ради се о томе да ја нисам болестан, а доктор ме стално спопада, заказује ми прегледе, пита ме од чега ми је деда умро, заболе га лепо што влада епидемија, он се бави мноме и мени сличним здравим људима.

    Нисам сигуран да је закон добар, сигуран сам да ће се његова примена свести на тешко сра*е, истераће пандуре три месеца да цимају поштен свет око глупости и онда све по старом.

    i ja sam vozač, možda i sa više staža no ti, mada sad vozim samo kad moram jer mi je preselo, miliji mi je gradski prevoz, moje noge, a imam i šofera kad zatreba. I ja popizdim kad nas dvesta čeka da se podigne rampa, a šmeker koji prešiša kolonu stane prvi i to se prepreči pa iza njega još jedan i to stane i u kontrasmeru da bi prošao prvi, a mi smo svi majmuni, šta?... A murija stoji posle rampe iza krivine kod hipodroma recimo večito. Zaustavim, otvorim prozor pa pitam lepo - Što ste stali tu, kad na rampi ima para koliko nećeš? I sad ćemo ti i ja da nabrajamo bureke sa sirom i mesom i ovakve situacije?
    Да, наравно да хоћемо. Јер пандури саобраћај регулишу по систему "а де ти је капа". Заустави те и нађе ти нешто, увек може нешто да ти нађе кад хоће.
    Па јел он служи за то да среди саобраћај или да дневно набије норму типа толико казни за то, толико казни за ово, толико малом за нову јакну, и пандури су људи... и ајмо код Стоје на пиво.
    Једноставно, закони су такви да може да ти узме новац за сваку глупост кад хоће и како хоће. А Србија премрежена аутопутевима ко Дојчланд, па можеш да бираш да ли ћеш споро по селима или брзо по аутопуту. А и стандард у Србији је тако висок, све и да постоје аутопутеви, били би знатна ставка у путовању.
    Проблем није у казнама, проблем је у полицији! Као да до сад нисмо имали неки закон, неке казне, па ето, нису биле довољне, а пандура је било довољно, били су тамо где треба да буду, кажњавали су оне које треба да казне... ? Нису! Њихов рад се своди на бесмислено малтретирање грађана због будалаштина.
    Тако ће и сад, и сама знаш да је у граду немогуће возити без покојег непрописног престројавања, непоштовања права првенства, давања мигавца кад нема никога, прекорачења брзине за 10-20 км... и сад ће у великој акцији безбедности на путевима пандури да се размиле и да се наплаћају казни. И то ће бити сав ефекат... јер су и досад имали јебени закон па су га спроводили у три лепе!

    ne znam kako je kod vas svakodnevno, kakav je saobraćaj, koliko je frekventno, ali kod nas stvarno ima puno... Ne znam ni kako bih nazvala te ljude koji decu voze na prednjem sedištu ili čak u krilu, ’ladno prolaze na crveno... Na mojoj raskrsnici gde meni nikad nije palo na pamet da prođem na crveno bar tri puta nedeljno vidim nenormalne stvari, nikakva besna kola, neke namrštene i pune love kojima se jebe za kazne i ne znam ni ja šta, već debile za volanom. To što sam ja savestan vozač ili ti, ne daje mi za pravo da se bunim i da pričam kako zakon nije dobar jer će neko da me drka za trougao i dalje. Ima nesavesnih koji treba da se kažnjavaju. Jer, u saobraćaju je i tvoje dete i moje i tvoj prijatelj i moj brat. Od nečega mora da se krene.
    Па видиш, ово и јесте моја поента. Тако је, код нас има пуно тих идиота у саобраћају који раде свашта. Уопште није битно да ли имају лове или не, бесна кола или кршеве.
    Наравно да не тврдим да закон треба да укину, већ да промене начин на који га спроводе.
    Јер и досад су пандури имали неке законе по којима су могли да кажњавају све те идиоте о којима и ти и ја причамо. Па зашто нису, није закон ваљао??? Нису имали довољно овлашћења, није полицијски записник био неупитан на суду, мали им био топли оброк?
    Неке казне треба да буду оштрије, али не треба пандури да буду богови! Не треба да може да ти узме 6000 кад хоће и како хоће, коме хоће. И бодови су добра идеја, али опет ће да их деле за сваки идиотизам.
    Није проблем ни досад био у закону, колико у његовом спровођењу, у онима који га спроводе.

    da svako krene u svojoj glavi od toga da prestane da ablenduje drugim vozačima u nizu (i ovima što su ukrali kola i pijanima i ovima bez dozvole i onima koji su opljačkali banku, ubili nečiju sestru pa beže, a ti se tripuješ da je to neko sličan tebi koji se jedva krpi za gume) i daje signal gde je murija, pa smo nešto uradili, a da ne pričam o zakonu. Kod nas se još gaje te stare fore sa ablendovanjem, solidarnost iz sedamdesetih, za to više bre nema mesta. Ja to ne radim odavno. Jebote, moj drug pre 20 godina, ejjjjj dvadeset i kusur bacio papirić u alpima u sred pičke materine, sačekala ga murija u podnožju i naplatila kaznu, snimio ga nemac koji ga je pretekao i prijavio ga dole muriji, ovi ga sačekali i jedva mu objasnili šta je uradio
    Pitam se da li bi ovde neko uzeo svoj mobilni kojim razglaba u kolima i okrenuo miliciju i rekao – evo, sad je prošao pored mene čovek, vozi 150 na sat i na prednjem sedištu dete, ne znam da li je njegovo ili nije, pretpostavljam da nije (nije valjda lud da vozi svoje napred, možda ga je kidnapovao)???
    Аблендовање је један јако леп обичај. Зато што није сваки други возач манијак који је украо кола и бебу, већ обичан човек који ако иде рецимо од Новог Сада до Ужица мора да прође кроз 200 села у којима је ограничење од 40 до 60, а како рече Упролазу, та села су у рецимо Срему таква да је свака кућа уз главни пут, па тако десет километара, или у Шумадији таква да имаш десет кућа на десет околних брежуљака. Али јебига, прописи су прописи. А пандури су лоцирани обично на локацијама где је у другом светском рату Поцерски четнички одред правио заседе, и једва чекају да ухвате неког опасног манијака који у 11 сати увече није успорио поред школе или угрожава неприлагођеном брзином грађане села Мачкатовца, општина Мионица, који су отишли да спавају још после дневника.

    Па још забрањују детекторе радара. У Републици Српској полиција достави медијима план радарске контроле, и онда на свакој емисији "Стање на путевима" имаш лепо: радарске контроле ту и ту, тад и тад.

    Што се деце тиче, да пандури раде свој посао, као и други државни службеници који троше толики државни новац, не би се повремено дешавала убиства у породицама где неко већ 10-20 година малтретира жену, децу или родитетље.

    ovo sa poenima je odlična stvar po mom mišljenju. Po novom zakonu ne postoji mogućnost naplate na licu mesta, panduri bi trebalo rigoroznije da budu kontrolisani, i ako tako bude, super. Jer, trenutno u saobraćaju vlada haos i bahatost i treba da vidimo kako će sve funkcionisati. Valjda nečemu treba dati šansu. Da saberemo žrtve, da se napravi statistika. Ili mi znamo samo da se bunimo na prvu?
    Ово с поенима је добра ствар. Проблем је што ће га спроводити исти пандури који су и досад спроводили закон. Па ће тако кад га је жена изнервирала да подели 300 бодова дневно за будалаштине, па ће обичан свет да има бодова као да је масовни убица, а ефекти... дај Боже да их буде.

    Држава овим законом само даје још већу власт људима који су и досад имали закон а који га нису добро спроводили.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Zakon. Pa još novi. NajNoviji . Vruć. Sve se puši .
    Nema od toga N I Š T A !

    To su samo neke čike 'primetilE' da neće dovoljno para da se napribirči od ovog najnovijeg vrućeg krompira tzv. poreza solidarnosti ...
    pa udriiiii ... još ... još ... i joooš

    Zakon je i do sada postojao, ili sam ja nešto može bit' sanjala ...
    I do sada se znalo (ko je hteo (i morao) da zna) i kolika je brzina-kada-gde dozvoljena i kako se parkira i kako se pretiče, zaustavlja, koči...
    ne pij dok voziš, nemoj kroz crveno, ovo ne_smeš, to ne_možeš, ono nemoj ...
    pa " stvarno nemoj " ......(da se lažemo)

    I ... ?

    Dok je "maminih i tatinih sinova i kćeri" za volanima,
    dok se ne zna ni ko pije ni ko plaća (doduše zna se ko "plaća")
    dok je veza i vezica, mita i korupcije ... na svim nivoIma
    do'god su aršini dvostruki, u fazonu (jednom)majka-(drugom)maćeha,
    dok je onih za koje sve (ma)važi i onih za koje ništa ne važi,
    ... dok je sve ovako naopako-kako je,
    nema od toga n i š t a.

    Mislim, nema ništa od spaŠavanja stotinai i hiljada života, ali biće para ... bićeeeee ... (nekom) puni pocketi.

    To je bar svima znano pravilo - Dok se jednom ne isprazne drugom se ne napune.

    _________________

    Kakva providna fora.
    Još samo da poverujem(o) ... da je to smišljeno zbog zaštite života nas ... koji smo (pre svega) naši dragi građani.

    I drage građanke ... kao uvažene majke malih građančića .


    ..... voziiiii

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    @ Uprolazu

    Baš mi je drago što sam smešna i prostom narodu, a tvoja definicija fašizma je relevantna koliko i definicija od strane Žike Obretkovića. Fašizam je naravno, sve ono gde ti snosiš sankcije za svoje svinjarije BRE. Ako nećeš da živiš u državi sa zakonima idi u Liberiju, vozi šta hoćeš gde hoćeš, pošto ti očigledno nije poznat koncept države. Šta te briga za šta idu pare? Šta te briga kakvi su putevi u tom smislu? Treba da se pridržavaš i poštuješ zakon makar vozio po pustari gde nikog nema 50 km na sat. Treba da poštuješ državu i poštuješ zakone, a svaka budala nalazi opravdanje za svoje idiotluke. Ko si ti da se večito postavljaš iznad države i određuješ šta i kako treba i kojim redosledom država treba da ide?

    Nije strašno ako ja nisam u pravu, niti se tako postavljam, ti si taj koji se večito izopštava iz mase i drobi NEKIMA i OVIMA i SVIMA NJIMA, ali to što ti misliš da ja nisam u pravu neće jednu baljezgariju učiniti istinitom taman se ti na glavu postavio. Nepoštovanje zakona je prekršaj ovde, u Americi, Švedskoj i gde hoćeš. Meni je smešan, u najmanju ruku, tvoj pogled na svet koga briga za neki litar mašinskog ulja što sam rkno u reku kad neka fabrika kuraca palaca multinacionalne kompanije, naftna industrija, ispusti u reku to i to.

    Ni pikavac ne smeš da baciš samo zato što te niko ne vidi. Ni u svom dvorištu, bre, ne smeš da voziš, a da se ne vežeš. I kad tako budemo razmišljali svi, ovo će stvarno i biti Švedska. Naći će se pare i za krpljenje puteva kad svako bude sređivao zemlju tako što će krenuti od sebe.


    @ Yossa


    Meni je zakon ok, volela bih da je još rigorozniji zbog raznoraznih debila u saobraćaju koje svakodnevno srećem, a ti ćeš uvek pljuvati bez izuzetka sve što vlast napravi. Da se ne ponavljam, pošto pričaš o jednoj stvari, a ja o drugoj. U redu, policija ne valja i ne sprovodi, topla voda. I rekoh da i ja kao vozač vidim sve to o čemu ti pričaš. Ali tamo gde piše 60 ima da voziš 60, a ne da pitaš - jebote ko će to da poštuje? Ili da plaćaš i da ćutiš.


    Аблендовање је један јако леп обичај. Зато што није сваки други возач манијак који је украо кола и бебу, већ обичан човек који ако иде рецимо од Новог Сада до Ужица мора да прође кроз 200 села у којима је ограничење од 40 до 60, а како рече Упролазу, та села су у рецимо Срему таква да је свака кућа уз главни пут, па тако десет километара, или у Шумадији таква да имаш десет кућа на десет околних брежуљака. Али јебига, прописи су прописи. А пандури су лоцирани обично на локацијама где је у другом светском рату Поцерски четнички одред правио заседе, и једва чекају да ухвате неког опасног манијака који у 11 сати увече није успорио поред школе или угрожава неприлагођеном брзином грађане села Мачкатовца, општина Мионица, који су отишли да спавају још после дневника.
    Ablendovanje je jedan jako glup običaj danas, ako pričamo o svesti naročito. U tim seocima gde najčešće nema ni dobre ulične rasvete ginu biciklisti i pešaci samo tako, neosvetljene traktorske prikolice svuda i naravno da IMA smisla paziti na brzinu. Odem kod kumova na ranč koji je van grada i kad se vraćam obilazim u polumraku magarce koji 'ladno po sred puta voze bajseve ili prelaze opušteno u polumraku jer takođe tripuju da je redak saobraćaj, to je idealno da neko zagine. I ne jure se samo manijaci, svako je potencijalni ubica za volanom.

    Meni je drago što imam čast da popričam sa tako savesnim vozačima
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    @ Uprolazu

    Baš mi je drago što sam smešna i prostom narodu, a tvoja definicija fašizma je relevantna koliko i definicija od strane Žike Obretkovića. Fašizam je naravno, sve ono gde ti snosiš sankcije za svoje svinjarije BRE. Ako nećeš da živiš u državi sa zakonima idi u Liberiju, vozi šta hoćeš gde hoćeš, pošto ti očigledno nije poznat koncept države. Šta te briga za šta idu pare? Šta te briga kakvi su putevi u tom smislu? Treba da se pridržavaš i poštuješ zakon makar vozio po pustari gde nikog nema 50 km na sat. Treba da poštuješ državu i poštuješ zakone, a svaka budala nalazi opravdanje za svoje idiotluke. Ko si ti da se večito postavljaš iznad države i određuješ šta i kako treba i kojim redosledom država treba da ide?
    A ta država ne treba da poštuje svoje građane?
    Ma smejurija,kao što sam već rekao,ne pitaj za čega idu pare nego ih daj,ne pitaj što su putevi nikakvi nego plaćaj ogromne kazne,poreze i ostalo i ne pitaj,ne pitaj zašto je neko dobio 10 godina za glupost,ne pitaj se zašto se neko ubio,ali žestoko se buni kad neko šutne jadnu malu lutalicu,ili kaži za sr**e da je baš to a ne zakon ne znam kako dobar,ma poštuj zakon pa makar ti on govorio da jedeš go**a,jer je on tu da se poštuje,i ništa ne pitaj,samo kao stoka slepo slušaj ''pametne'' dok te vode ka ''toleranciji''
    Poruku je izmenio Uprolazu, 12.04.2009 u 15:17
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    A ta država ne treba da poštuje svoje građane?
    Ma smejurija,kao što sam već rekao,ne pitaj za čega idu pare nego ih daj,ne pitaj što su putevi nikakvi nego plaćaj ogromne kazne,poreze i ostalo i ne pitaj,ne pitaj zašto je neko dobio 10 godina za glupost,ne pitaj se zašto se neko ubio,ali žestoko se buni kad neko šutne jadnu malu lutalicu,ili kaži za sr**e da je zakon ne znam kako dobar,ma poštuj zakon pa makar ti on govorio da jedeš go**a,jer je on tu da se poštuje,i ništa ne pitaj,samo kao stoka slepo slušaj ''pametne'' dok te vode ka ''toleranciji''
    Ko je i kada rekao da ne treba da se pita zašto se neko ubio i zašto je dobio 10 godina? Evo sutra kad tebe neko bude pokušao da ubije ja se slažem da mu se sudi za glupost, a ne za pokušaj ubistva.

    What a plonker.

    I vrati se na temu, pravdo za bolida.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Ovo tema:

    Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života
    mislium da neće,ali kako god...

    Evo sutra kad tebe neko bude pokušao da ubije ja se slažem da mu se sudi za glupost, a ne za pokušaj ubistva.
    ovo mi pretiš atentatom što ti škrabam po forumu?
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    @UprolazU
    Ja mislim da oce,kad razmislish josh jednom,widjeces da si lUpao
    sta si se istripowaO ..kakaw atentat..na tebe atentat a za shkrabanje,amin
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    @UprolazU
    Ja mislim da oce,kad razmislish josh jednom,widjeces da si lUpao
    sta si se istripowaO ..kakaw atentat..na tebe atentat a za shkrabanje,amin
    ma probaj da misliš malo o montenegru bolje,imate vi ovako nešto tamo?Lako biti tolerantan preko tuđih leđa,bolje za Mila idi glasaj
    A da,ti ne bi sarkazam prepoznao za dupe da te ujede očigledno
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ma probaj da misliš malo o montenegru bolje,imate vi ovako nešto tamo?Lako biti tolerantan preko tuđih leđa,bolje za Mila idi glasaj
    A da,ti ne bi sarkazam prepoznao za dupe da te ujede očigledno
    sta..samo srbija ima saobracaj?? chek,ti si se sad zbUnio malo..skoncentrishi se..i sta miLo ima weze s temOm i kakaw sarkazam za dUpe sto si se pogubiO..uwjek 'ispanesh'
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Meni je zakon ok, volela bih da je još rigorozniji zbog raznoraznih debila u saobraćaju koje svakodnevno srećem, a ti ćeš uvek pljuvati bez izuzetka sve što vlast napravi. Da se ne ponavljam, pošto pričaš o jednoj stvari, a ja o drugoj. U redu, policija ne valja i ne sprovodi, topla voda. I rekoh da i ja kao vozač vidim sve to o čemu ti pričaš. Ali tamo gde piše 60 ima da voziš 60, a ne da pitaš - jebote ko će to da poštuje? Ili da plaćaš i da ćutiš.
    Није ми јасно ако видиш све што и ја видим зашто се не слажемо.

    Закон није толико ни страшан, иако има доста глупости и недостатака, проблем је што неће послужити већој сигурности у саобраћају већ додатном малтретирању обичних савесних возача због глупости.

    Логика "закон је добар, то што ће се лоше спроводити није битно" је мени страна.

    Као и логика "ако пише тако у закону, мора да тако треба, па немамо шта да причамо о томе".

    А није поштено ни да моје примедбе на овај закон приписујеш томе што мислим да је ова власт катастрофална и неспособна, кад сам лепо образложио те примедбе.

    Ablendovanje je jedan jako glup običaj danas, ako pričamo o svesti naročito. U tim seocima gde najčešće nema ni dobre ulične rasvete ginu biciklisti i pešaci samo tako, neosvetljene traktorske prikolice svuda i naravno da IMA smisla paziti na brzinu. Odem kod kumova na ranč koji je van grada i kad se vraćam obilazim u polumraku magarce koji 'ladno po sred puta voze bajseve ili prelaze opušteno u polumraku jer takođe tripuju da je redak saobraćaj, to je idealno da neko zagine. I ne jure se samo manijaci, svako je potencijalni ubica za volanom.
    Наравно да има смисла пазити на брзину. Али нема смисла поштовати ограничење у свакој селендри.
    И нема смисла да полиција не стоји тамо где је најпотребније поштовање брзине, већ обично стоји по неким чукама, кривинама, усецима и сл, где може да ухвати највише возача. Па дал је њихова сврха да саобраћај буде што безбеднији или да наплате што више казни? Није битно што се јурца око школе, битно је ухватити неког код неке кривине где неће видети пандуре. Да стоје поред школе, сви би споро возили - па коме је то циљ? Циљ је наплатити казне...

    Meni je drago što imam čast da popričam sa tako savesnim vozačima
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    suštinski treba driblati mentole,ok

    praktično će me zaustaviti u 3h ujutro i naplatiti mi kaznu što sam prekoračio brzinu za 10-20km/h(tačnije pokupiće crvenu 80%)
    A opet,koj će mi i taj trošak zbog budalaština od zakona(ne,nisu dobri,nikakvi su tačnije rečeno mnogi i puni rupa tipa 40 ograničenje zbog škole,pa i u 3hujutro je tu toliko,šta ćeš,ili po Šumadiji sela koja se ni ne vide sa puta nigde,ali 50km/h je znak,a ponegde čak i 40km/h,i to i po nekoliko km...)
    I? U cemu je sad problem?

    Prekoracio si brzinu? - platices kaznu. U podne? - platices kaznu, u 19:00? - platices kaznu, u 03:00? - platices kaznu. Kapiras?

    Ne placas kaznu zbog toga sto je 03:00, nego zbog toga sto si PREKORACIO BRZINU. Kapiras?

    I da, zakon je tu da se postuje. Dok ne bude promenjen. I tada ces morati da ga postujes. Zato se zove ZAKON. Kapiras?
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    I? U cemu je sad problem?

    Prekoracio si brzinu? - platices kaznu. U podne? - platices kaznu, u 19:00? - platices kaznu, u 03:00? - platices kaznu. Kapiras?

    Ne placas kaznu zbog toga sto je 03:00, nego zbog toga sto si PREKORACIO BRZINU. Kapiras?

    I da, zakon je tu da se postuje. Dok ne bude promenjen. I tada ces morati da ga postujes. Zato se zove ZAKON. Kapiras?
    Kapiraš brate,kapiraš,ne smeš da se buniš,kapiraš,poštuj zakon,kapiraš,zakon,zakon,zakon,kapiraš,nemoj da ukažeš na rupe u njemu i besmislice,nemojmo da se bunimo i ukazujemo na to šta ne valja u zakonu,ipak je zakon takav i takav,kapiraš?
    Zakon je dobar,kapiraš,tako i Hitlera nemci održali na vlasti,kapiraš,zakon je govorio-SPALI JEVREJA,zakon mora da se poštuje,kapiraš?zakon je dobar,poštuj ga,kapiraš?

    *malo prejako izgleda Hitler,ali ko ima oči videće poentu,kapiraš?kapiraš?

    koji *****

    I da Hitler služi za komparaciju zato što i dete zna da je on bio loš,ne moraš da budeš nuklearni fizičar da to skapiraš,kapiraš?aj,sad udri glavom o tastaturu,kapiraš?
    Poruku je izmenio Uprolazu, 12.04.2009 u 21:50 Razlog: hitler,kapiraš?:smeh:
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Zakon je moguce promeniti u Parlamentu, koji se kod nas zove Narodna Skupstina Republike Srbije.

    Ovaj zakon ce doneti izabrani narodni predstavnici nazvani Narodnim poslanicima. Ukoliko neko smatra da nije dobar, postoji procedura za njegovu izmenu. Demokratska procedura.

    Podrzavam ovaj zakon, jer ce, ukoliko bude dosledno primenjivan, doprineti vecoj bezbednosti saobracaja u Srbiji. Ako je neko u stanju da skupi 18 bodova za dve godine, i ne treba da seda za volan.

      Vrh

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Imam predlog!
    Autor SQUAW u forumu Predlozi, pohvale i kritike
    Odgovora: 568
    Poslednja poruka: 25.06.2016, 02:47
  2. Izmene Zakona o bezbednosti u saobraćaju
    Autor Necromancer u forumu Auto-moto
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 26.02.2015, 13:00
  3. Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima
    Autor nenad.bds u forumu Auto-moto
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 20.09.2010, 23:19
  4. Zakon o bezbednosti saobraćaja.
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.08.2008, 09:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •