Sta je originalno ? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 105
  1. #76

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Jesi li ti faca iz matrixa
    ili čovek koji sedi na stolici i tipka po tastaturi?

    Jedno od ta dva je istina.
    po peri
    Od Pere može da se pros...tiš i nauči nešto, naravno ako postojiš i nisi falsifilat, odnosno laž.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #77

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Vidim da se lagano ova tema pretvara u temu: "O Pera: original, laž ili istina", verovatno zahvaljujući načinu postovanja otvarača teme. I ma kako da razumem, moram vas zamoliti da baš ne spamujemo temu zezancijom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #78

    Odgovor: Sta je originalno ?



    Recept je pronaći lažljivu istinu, jer je original samo istinita laž...
    Kada istinito lažemo, slagaćemo, ubediti i prevariti - i sam original - da je falsifikat originala u istini ...ili laži...ili?
    Laži u...istini?
    Ne?
    znam sad ide --> delete

    Poruku je izmenio ser_gogsy, 21.12.2008 u 23:14 Razlog: znam

  4. #79

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Jesi li ti faca iz matrixa
    ili čovek koji sedi na stolici i tipka po tastaturi?

    Jedno od ta dva je istina.
    po peri
    Tehnicki, ja sam i jedno i drugo...matrix je mreza, tj. internet, ja sam jedan od njegovih korisnika, pa sam i faca iz matrixa ...istovremeno sam i onaj sto sedi i kuca.....koji moj original je originalni original?

  5. #80

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Od Pere može da se pros...tiš i nauči nešto, naravno ako postojiš i nisi falsifilat, odnosno laž.
    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Tehnicki, ja sam i jedno i drugo...matrix je mreza, tj. internet, ja sam jedan od njegovih korisnika, pa sam i faca iz matrixa ...istovremeno sam i onaj sto sedi i kuca.....koji moj original je originalni original?
    Problem nastaje onog momenta kada je
    suprotnost svake istine, jednako istinita.
    Tj sve zavisi ko kako gleda

    i da odgovorim na temu:
    ja ne znam šta je original

  6. #81

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Pa to znači da je sex Adama i Eve bio potpuno originalan ...
    jednoćelijski organizam nije imao sexualno iskustvo ... kao ni orgazam ...

    mslm organizam ... tj. ma ... dobro sam rekla prvi put ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #82

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Nadjosmo nesto originalno, prwi sex Glishka, covecanstvo ce te slaviti do poslednjeg sexa

  8. #83

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naši doživljaji su originalni događaji. Recimo, svaka ljubav koju doživimo je, i pored opštih karakteristika, neponovljivo origanalna za svakog od nas...
    Ne memento, nasi dozivljaji su jedinstveni, svi oni poticu iz prethodnih dozivljaja koje su nas otac, deda, pradeda.... imali, posto mi dolazimo iz njih.
    Uzmi recimo seksualni odnos, kojim si ti toliko fasciniran, tehnicki mi imamo
    dogadjaj koji se toliko puta ranije desio, a opet za sve svaki taj dozivljaj je jedinstven.
    Uvek isti dogadjaj ali drugo vreme, raspolozenje, polozaj zvezda, hrana koju smo konzumirali, pice..... da ne nabrajam sve sto taj neoriginalni dogadjaj cini
    jedinstvenim.

    Imam farmerke koje su Made in USA, one nisu originalne zato sto dolaze iz potrebe da se covek zastiti odevnim predmetom, koje je pracovek video
    od prirode, pa ga je napravio.
    Za 11 godina zivota u SAD nisam cuo Amerikanca koji se pitao da li je nesto
    "original" ili ne. Njih uglavnom zanima kvalitet koji mogu da dobiju za onoliko para koliko imaju. Ili su super patriote pa zele da sto vise para potrose na ono
    sto je Americki radnik napravio.
    Znaci ako zelimo da tragamo za originalom odevnog predmeta, dolazimo do
    ovce, krave, bizona..., pa onda mozemo da nastavimo odakle njima njihova
    "garderoba" i tako do jednocelijskog organizma, i tu nalecemo na zid preko kojeg nema dalje.

    piter

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ali

    Ako postoji samo istina, onda laz ne postoji, a nesto sto ne postoji ne moz' biti originalno...

    Ako ipak postoji, onda svaki put kad slazem, ja sam rekao nesto sto je suprotno istini, a kako postoji samo istina, onda to sto sam rekao ne postoji...dakle, nisam slagao to mi se bas svidza
    Istina je postojanje energije/fizicke materije, znaci recimo ti i ja idemo ulicom i vidimo veliki metalni Bilbord, znaci i ti i ja znamo istinu da taj Bilbord postoji,
    onda na njemu vidimo sliku predsednika i reci Evropa je prijatelj Srbije !
    Sad mi znamo da je Srbija njen narod, i znamo da je ta Evropa ubijala
    srpski narod, tako da onaj koji je ubijao Srbe, i stavio potpis na pljacku Srbije,
    ni u kojem obliku i formi nije prijatelj Srbije, tako da ti i ja vidimo laz, znaci da laz postoji, mi je vidimo, i mozemo da je cujemo, svakodnevno na radiju.
    E sad, to nije originalna laz, zato sto to nije prvi predsednik koji je na
    taj nacin lagao svoj narod, ali sigurno postoji prvi covek koji je rekao tu laz, i ta laz je originalna, posto pre toga nije postojala.

    Znaci radi se o frekvenciji koja je rec, i koja moze da se razume kroz frekvencije kao sto su boja i zvuk.

    E sad posto si fokusiran na "odgovornost" ili "zaslugu" za izrecenu laz, niko za to nije zasluzan niti odgovoran, posto laz nemoze da se kontrolise, jel' da moze, nikad je niko nebi rekao.

    Jew piter

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pa to znači da je sex Adama i Eve bio potpuno originalan ...
    jednoćelijski organizam nije imao sexualno iskustvo ... kao ni orgazam ...

    mslm organizam ... tj. ma ... dobro sam rekla prvi put ...
    A ti si inace ekspert za komunikaciju sa jednocelijskim organizmom, pa iz prve ruke znas kakav osecaj/iskustvo on ima ?
    Inace pre Adama i Eve nije bilo seksa, sve zivotinje su cekale njih dvoje da vide kako se to radi.
    Evo recimo jos jedne Biblijske enigmice za tebe, posto se (po mom misljenju)
    petljas u knjigu koju nisi puno citala, Postanak 6:1-6
    " A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše.
    Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše.
    A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.
    A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu.
    I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihovog svagda samo zle,
    Pokaja se Gospod što je stvorio čoveka na zemlji, i bi mu žao u srcu.

    Kako to da kceri nisu Bozije ?
    Kakvi su to divovi koje su kceri covekove radjale ?
    Cija to krv i meso (telo) proizvodi zle misli ?

    Odakle se stvorila zena prvog Adamovog sina Kajina (Postanak 4:17), ako su
    Adam, Eva, Kajin, Avelj prva ljudska porodica ?

    (nadam se da pitanja nisu isuvise teska)

    Dzu who ?
    Poruku je izmenio Goga, 23.12.2008 u 00:23 Razlog: uzastopni postovi
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  9. #84

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    ......................................
    Dzu who ?
    Sad si se upetljao skroz naskroz.
    Pa zar ne shvataš da je ova tema postala egal temi "Vic Dana".
    Mslm ... da ne budem off - Vic Dana je u tom slučaju original .... ... valjda ...


    ___________

    i to Who Džu nisi shvatio.
    To je bilo onomad kada sam te pitala "...pa ko nas uči da ... bla bla ... " Who Džu ?
    u smislu - KO Džu ?

    A tebi se to dopalo kao nadimak

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #85

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    i tu nalecemo na zid preko kojeg nema dalje.

    piter
    I ispostavismo da je zid originalan. A zid je valjda u ovom smislu neznanje. A kakve veze ima neznanje sa lažima?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #86

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne memento, nasi dozivljaji su jedinstveni, svi oni poticu iz prethodnih dozivljaja koje su nas otac, deda, pradeda.... imali, posto mi dolazimo iz njih.
    Hau jes nou. Bass me zanima kako iskustvo mog nekog navrhdede uticce na mene, ili zaljubljivanje bilo kojeg askurdjela na njegovo potomstvo...


    Uzmi recimo seksualni odnos, kojim si ti toliko fasciniran, tehnicki mi imamo dogadjaj koji se toliko puta ranije desio, a opet za sve svaki taj dozivljaj je jedinstven.
    Pa da si i ti imao bar jedan seksualni odnos u svom zzivotu i ti bi bio fasciniran njime. Pusti desne i leve opcije i prihvati se neke dame...

    Uvek isti dogadjaj ali drugo vreme, raspolozenje, polozaj zvezda, hrana koju smo konzumirali, pice..... da ne nabrajam sve sto taj neoriginalni dogadjaj cini jedinstvenim.
    Nema drugog vremena, to bi morao znati. Vreme nije fiziccka veliccina, a Njutnovo vreme je samo privid i nema veze sa originalom...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #87

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I ispostavismo da je zid originalan. A zid je valjda u ovom smislu neznanje. A kakve veze ima neznanje sa lažima?
    Nikakve.
    Nemoze neznanje da bude originalno kada se iz njega nista ne razvija.

    Neznanje je postojalo pre nego se prva laz pojavila i postojace kada poslednja laz bude nestala.

    Opet, iskoristio bih ovu priliku da podsetim one koji su zainteresovani za ucesce na ovoj temi da shvate da sam postavio definiciju 'originala' koju mozete
    ili pokusati da objasnite kao neistinitu/laznu, ili da se te definicije pridrzavate.

    jupiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  13. #88

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nikakve.
    Nemoze neznanje da bude originalno kada se iz njega nista ne razvija.

    Neznanje je postojalo pre nego se prva laz pojavila i postojace kada poslednja laz bude nestala.
    Pero, čedo moje, vrlo originalno sam sebi skačeš u stomak.


    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Opet, iskoristio bih ovu priliku da podsetim one koji su zainteresovani za ucesce na ovoj temi da shvate da sam postavio definiciju 'originala' koju mozete
    ili pokusati da objasnite kao neistinitu/laznu, ili da se te definicije pridrzavate.

    jupiter
    Iskoristila bih i ja ovu priliku da podsetim da je ideja foruma diskusija. Time se i postavljena definicija može prihvatiti ili odbaciti. Ako postavljaču teme ne prija odbacivanje njegove definicije, mogu reći da je vrlo originalno sujetan.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #89

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Nisam tvoje cedo, i ne nazivam tebe onim sto nisi ili neces da budes.
    Ne ne skacem sebi u stomak, samo me nisi razumela, pa imas taj osecaj.
    Definicija 'originala' je prevod definicije iz engleskog recnika, a ne moja.
    Samo je jedan clan pokusao da kaze da je original nesto sto je suprotno od falsifikata, sto je uslovljena znanjem o tome sta je 'falsifikat' i ne uklapa se u
    formu necega sto nesto objasnjava.
    Po toj definiciji neko mora znati sta je falsifikat, da bi znao sta je original.
    Po definiciji koju sam ja citirao, svi znaju sta je original.

    pete - rock
    Poruku je izmenio Goga, 26.12.2008 u 01:27 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #90

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nikakve.
    Nemoze neznanje da bude originalno kada se iz njega nista ne razvija.
    Iz neznanja se, Dzu, razvilo mnogo toga. Gotovo sve tragedije ovoga sveta su nastale kao direktna posledica necijeg neznanja. Religija je nastala iz potrebe da objasnimo naizgled neobjasnjive prirodne pojave. Nauka se razvila iz slicne potrebe, kao i filozofija.

    Sto se tice skakanja samome sebi u stomak, ti to cinis otprilike dva puta po strani. Tvoja pocetna definicija kaze:

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    'original' - izvor/uzrok iz kojeg se nesto razvilo
    Po toj definiciji, na ovome svetu ima mnostvo originala, jer gotovo sve sto postoji/desava se u svetu ima svoj uzrok i posledicu.


Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •