Šta očekujete od nove vlade - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 96
  1. #46

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Друго, већ сам рекао - смешно је оптуживати ову владу за нешто после два месеца, ван памети.
    A posle koliko vremena cemo moci da ih optuzimo, a da se to racuna kao njihov neuspeh a ne kao zaostavstina prethodne vlasti?
    Za takvo šta, daj im barem godinu dana, ali poštenije bi bilo godinu i po do dve. To je stvar ekonomske logike, na osnovu koje se vlast najviše upoređuje i ocenjuje. Treba im dati da završe jedan ciklus, a u ekonomiji je to uglavnom godinu dana. No, da bi bili pravedni, dajmo im da kompletiraju ceo, znači i da ga započnu (sastave budžet) i da ga završe, pa da vidimo koliko će ispuniti obećano.

    Sačekajmo 2014. pa na kantar. To ne znači da ne treba kritikovati njihove poteze, ali ta kritika bi trebalo da bude konstruktivna i suzdržana, jer se daje na osnovu utiska, a ne činjenica. Takvo kritikovanje više govori o kritičaru, nego kritikovanom.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #47

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Друго, већ сам рекао - смешно је оптуживати ову владу за нешто после два месеца, ван памети.
    A posle koliko vremena cemo moci da ih optuzimo, a da se to racuna kao njihov neuspeh a ne kao zaostavstina prethodne vlasti?
    Свака критика је бесмислена ако се заснива на нетрпељивости коју унапред гајимо. Ти ћеш их критиковати шта год да ураде изгледа.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #48

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Свака критика је бесмислена ако се заснива на нетрпељивости коју унапред гајимо. Ти ћеш их критиковати шта год да ураде изгледа.
    Upravo ti si školski primer predrasuda ničim osnovanim. Na osnovu jednog posta ljude kategorišeš na politički leve, desne ili pak centar. Potom sve što po difoltu nije desno, odmah je izdajničko, srbomrzačko i stranoplaćeničko. Ja razumem frustracije i izražen nacionalizam onih koji su doživeli rat i silom prilika došli ovde, ali malo mi je muka od tog busanja u grudi i rodoljublja praznih džepova. Ne mrzim svoju zemlju ako je vidim u EU, ako je ne vidim kao rusku provinciju, ako sam za regionalizaciju a potom ne volim ni Dinkića. Dakle nisam ni levo ni desno a ni centar.
    Tadić je doveo monstrume. Slažem se uglavnom. A koga je doveo nikad obavešteni Voja? Ja se njega i ne sećam. Kao da sam taj perido prespavala.
    To je kao posle sexa, koji je bio toliko dobar da ga se i ne sećaš. Ali se desio.
    I svaku vladu ću kritikovati dok god ne mogu pošteno da živim od svog rada.
    Ova vlada me vraća u devedesete, koje su bile mučne i teške za sve. I zato je ne podržavam i ne mislim da je dobra, jer nas je već jednom dovela u propast. Nešto kratko nakon petog oktobra živeli smo dobro. Solidno. Od donacija uglavnom. Više niko nije lud ni da donira lopovima i neradnicima. Koje je izglasao glup i prost narod. Vajni rodoljubi.
    E pa neka mažu mast na leba od rodoljblja, za njih mi nije žao.
    Žao mi je sebe.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #49

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Друго, већ сам рекао - смешно је оптуживати ову владу за нешто после два месеца, ван памети.
    A posle koliko vremena cemo moci da ih optuzimo, a da se to racuna kao njihov neuspeh a ne kao zaostavstina prethodne vlasti?
    Za takvo šta, daj im barem godinu dana, ali poštenije bi bilo godinu i po do dve. To je stvar ekonomske logike, na osnovu koje se vlast najviše upoređuje i ocenjuje. Treba im dati da završe jedan ciklus, a u ekonomiji je to uglavnom godinu dana. No, da bi bili pravedni, dajmo im da kompletiraju ceo, znači i da ga započnu (sastave budžet) i da ga završe, pa da vidimo koliko će ispuniti obećano.

    Sačekajmo 2014. pa na kantar. To ne znači da ne treba kritikovati njihove poteze, ali ta kritika bi trebalo da bude konstruktivna i suzdržana, jer se daje na osnovu utiska, a ne činjenica. Takvo kritikovanje više govori o kritičaru, nego kritikovanom.
    Лепо речено. Само, одузима ми право на Богом дану интелигенцију, да не кажем памет. Чек` да видимо где ће ови да нас суноврате, па ћемо схватити да би Ђилас, будући прешједник Србије, то много брже и боље урадио?

    Тја, стиг` Нимбус.

  5. #50

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Nisam izlazio na izbore, ne sviđa mi se ni Toma ni Boris, ni bilo koji od kurtona koji su bili na listama, jer to su kurtoni. Ne pravim razliku međ' političarima u Srbiji, svi su podjednaka govna.
    dedinje, kao elitni kraj BG-a nema kanalizaciju u potpunosti, zamislite tek MAli mokri lug ili Begaljicu ili nedajBože Vrčin.
    Boli me kurac da li je Toma nikolić naučio engleski ili nije, Aleksandar Karađorđević ne priča srpski, ali meni to nije razlog da ne budem monarhista, to su razlozi infantilni.
    Ko mi uvede kanalizaciju u kraj,ko mi obezbedi da idem trotoarom sa obe strane moje ulice, ko mi obezbedi da u svom kraju živim kao čovek, ko istera dilere iz školskih dvorišta, ko otme imovinu od Miškovića i smesti ga da za kaznu živi u jednoiposobnom stanu, taj je za mene Svarog, stvaralac sveta, i jebe mi se kako priča i dal' mu je u supruge razmazan karmin po zubima.
    Kako od toga nema ništa, ostaću tužan da iščekujem neka bolja vremena, kao i svi ostali.

    Pošto u Srbiji ne postoji politička snaga koja je u stanju da ne uzima keš od građana od lokala do najviših nivoa vlasti, da bi bilo kakav posao bio završen, od vlade ne očekujem ništa.

    Nova vlada je tek formirana, šteta je ogromna pričinjena i zna se ko je napravio, sloba, pa se ovi nakalemili i usavršili sistem pljačke.
    Ali, ono što je najzdravije od svega je da i ako bude radila dobro, ne znači da ne može bolje i uvek moramo da imamo na pameti da stoka koja je na vlasti/sada/ranije/ubuduće ni na sekund ne sme da se opusti.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #51

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Свака критика је бесмислена ако се заснива на нетрпељивости коју унапред гајимо. Ти ћеш их критиковати шта год да ураде изгледа.
    Upravo ti si školski primer predrasuda ničim osnovanim.
    Ја сам изненађен и увређен.

    Na osnovu jednog posta ljude kategorišeš na politički leve, desne ili pak centar. Potom sve što po difoltu nije desno, odmah je izdajničko, srbomrzačko i stranoplaćeničko. Ja razumem frustracije i izražen nacionalizam onih koji su doživeli rat i silom prilika došli ovde, ali malo mi je muka od tog busanja u grudi i rodoljublja praznih džepova.
    Нешто нетачније и бесмисленије о себи нисам прочитао одавно.

    Ne mrzim svoju zemlju ako je vidim u EU, ako je ne vidim kao rusku provinciju, ako sam za regionalizaciju a potom ne volim ni Dinkića. Dakle nisam ni levo ni desno a ni centar.
    Изгледа да имамо мали проблем у комуникацији, ти се изгледа обраћаш неком замишљеном противнику а не мени. Руска провинција... има ли већег стереотипа...

    Tadić je doveo monstrume. Slažem se uglavnom. A koga je doveo nikad obavešteni Voja? Ja se njega i ne sećam. Kao da sam taj perido prespavala.
    To je kao posle sexa, koji je bio toliko dobar da ga se i ne sećaš. Ali se desio.
    Ако га се не сећаш то је одлично. Значи да ти је било довољно добро да си се бавила другим стварима. Ако баш хоћеш, потражи и неке економске показатеље па да видиш да ли је било боље за време необавештеног Воје или обавештеног Манекена.

    I svaku vladu ću kritikovati dok god ne mogu pošteno da živim od svog rada.
    За мене је свако критиковање патриотске владе непатриотски чин.

    Ova vlada me vraća u devedesete, koje su bile mučne i teške za sve. I zato je ne podržavam i ne mislim da je dobra, jer nas je već jednom dovela u propast.
    Да видимо по чему нас то ова влада враћа у деведесете?

    Nešto kratko nakon petog oktobra živeli smo dobro. Solidno. Od donacija uglavnom. Više niko nije lud ni da donira lopovima i neradnicima. Koje je izglasao glup i prost narod. Vajni rodoljubi.
    E pa neka mažu mast na leba od rodoljblja, za njih mi nije žao.
    Žao mi je sebe.
    Живо ме занима да ли је цели народ прост и глуп, одређен проценат, и ко је теби дао цертификат да ниси глупа или проста?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #52

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Свака критика је бесмислена ако се заснива на нетрпељивости коју унапред гајимо. Ти ћеш их критиковати шта год да ураде изгледа.
    A mi koji u startu nismo pokazivali oduševljenje njihovim dolaskom (tačnije, više smo iskazivali očaj) ne možemo ni sad ni bilo kad da ih kritikujemo jer će se svaka kritika, po vama, zasnivati na netrpeljivosti?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    За мене је свако критиковање патриотске владе непатриотски чин.
    Patriotska vlada nije ona koja sama sebe prozove patriotskom.
    Posle svih silnih patriota, krivi su mi svi dok se ne dokaže drugačije. I ne verujem i njihov patriotizam.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #53

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku


    Да видимо по чему нас то ова влада враћа у деведесете?

    .
    ono kad odem u radnju pa podivljam jer je jedna cena makarona bila u deset ujutru a druga (30% veca) uvece....
    ono kad vidim da je ovciji sir 800 dindzi i da ne mogu da ga priustim sebi
    ono kad sakriju ulje pa ko slepac przis na ulju koje ti je onomad ostalo u serpici od krompirica.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #54

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Нимбус kaže: Pogledaj poruku
    Лепо речено. Само, одузима ми право на Богом дану интелигенцију, да не кажем памет.
    Ne razumeh, imaš li ti kakav drugačiji stav glede ocenjivanja nečijeg, u ovom slučaju demokratski izabrane vlade, uspeha ili neuspeha!?


    Чек` да видимо где ће ови да нас суноврате, па ћемо схватити да би Ђилас, будући прешједник Србије, то много брже и боље урадио?
    I ovo nisam siguran da sam najbolje razumeo. Jel ti to kažeš da bi Đilas brže i dublje (bolje) sunovratio Srbiju, nego Ivica i drugari?



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #55

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ono kad odem u radnju pa podivljam jer je jedna cena makarona bila u deset ujutru a druga (30% veca) uvece....
    ono kad vidim da je ovciji sir 800 dindzi i da ne mogu da ga priustim sebi
    ono kad sakriju ulje pa ko slepac przis na ulju koje ti je onomad ostalo u serpici od krompirica.....


    Vidite gospdžo B., tako nam je bilo i proteklih godina, hteli se mi sećati ili ne. Ovu godinu su pristavili (Koristim vama blisku, kulinarsku terminologiju. ) oni prethodni, tako da ovi novi nemaju baš previše mogućnosti u popravljanju ukusa. Ako nam ovo što se trenutno događa nije ništa naročito novo, što ne otrpeti malo, suzdržati se od teških reči, pa videti šta će biti dogotine! I onda, ako se stanje ne popravi, ili "nedo bog" pogorša, mokru krpu i usranu motku, pa da ih rasteramo. Ovako, unapred osuđivati "samo" na osnovu pretpostavki, malo mi je degute.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #56

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Свака критика је бесмислена ако се заснива на нетрпељивости коју унапред гајимо. Ти ћеш их критиковати шта год да ураде изгледа.
    A mi koji u startu nismo pokazivali oduševljenje njihovim dolaskom (tačnije, više smo iskazivali očaj) ne možemo ni sad ni bilo kad da ih kritikujemo jer će se svaka kritika, po vama, zasnivati na netrpeljivosti?
    Па ето, сви ми који вас читамо мораћемо да гатамо да ли је то основана критика или критика заснована на унапред одређеном ставу.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    За мене је свако критиковање патриотске владе непатриотски чин.
    Patriotska vlada nije ona koja sama sebe prozove patriotskom.
    Posle svih silnih patriota, krivi su mi svi dok se ne dokaže drugačije. I ne verujem i njihov patriotizam.
    Буди паметна, видиш да се зајебавам.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да видимо по чему нас то ова влада враћа у деведесете?
    ono kad odem u radnju pa podivljam jer je jedna cena makarona bila u deset ujutru a druga (30% veca) uvece....
    ono kad vidim da je ovciji sir 800 dindzi i da ne mogu da ga priustim sebi
    ono kad sakriju ulje pa ko slepac przis na ulju koje ti je onomad ostalo u serpici od krompirica.....
    Дакле, поскупљења и несташице.
    Шта је истоме узрок, шта би ова влада требало да уради а није, а шта је последица срања која су почела одавно да се дешавају, за владавине пок. Тадића?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #57

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    ...Moje je mišljenje da najteži zadatak pred ovom vladom je baš taj da pridobije naklonost onih koji su je i pre formiranja anatemisali .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #58

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Jel ti to kažeš da bi Đilas brže i dublje (bolje) sunovratio Srbiju, nego Ivica i drugari?
    Наравно.
    Што не значи да пледирам за визионарско нам петказање гурања жаба. Од мање к већој, па док на нос не почну да нам искачу. Па кад почну да нам искачу (жабе, на нос), а ми константујемо да смо где смо и били, само визионари са жабама богати да не знају шта ће од пара. А ни ово не значи да пледирам за ношење гајбица и моторних тестрерица као модел тајкунизације.
    Јок, море.
    Све то треба фуртом почистити, скупа са хидроцефалусем САПВ.

  14. #59

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    ...Moje je mišljenje da najteži zadatak pred ovom vladom je baš taj da pridobije naklonost onih koji su je i pre formiranja anatemisali .
    drugi put,cini mi se,otkad su dosli poskupele cigare
    ne mogu da ih smislim
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #60

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Uđoh maločas u Maxi.
    Čika ispred mene, sa dva predškolca, vuče 6 litara ulja i 6 kg šećera. Samo to.
    Sve me to podseti me, ne znam zašto, na devedesete. Falio je još samo margarin.

    Ne verujem da su baš toliko gladni. Uplašeni su. I razumem ih.

    I tako...

    Šta onda ja da očekujem? Svakako bi mi Yossa rekao da su to očekivanja nas sa predrasudama. Neopravdana i ničim izazvana.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iščekujete li neki film!?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 10:14
  2. Vlade Divac
    Autor Goga u forumu Sportisti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.10.2012, 21:19
  3. Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja
    Autor love hunter u forumu Spomenar
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 29.03.2008, 19:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •