Teorija evolucije ili kreacionizma - Strana 13
Strana 13 od 26 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 378
  1. #181

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku

    Nije uzdrman, prosto jer postojanje zivotinje koja se smatra izumrlom mozze samo da uzdrma to uverenje da je ona izumrla.
    Naknadno sam dodao recenicu da i dalje mislim da je Darwin ipak najblizi pravoj istini.
    Ja bih rekao obogachen
    Na to sam i mislio,to samo potvrdjuje evoluciju.

    Ali dobio sam potpun odgovor i nemam zamerke.Iako poneki clanovi ne vole kada se oni koji postuju nauku slazu.

    Mislim da ovo i jeste tema o evoluciji,a ne religiji.
    Poruku je izmenio Amenothep, 03.05.2009 u 14:44

  2. #182

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat Amenothep kaže: Pogledaj poruku
    Naknadno sam dodao recenicu da i dalje mislim da je Darwin ipak najblizi pravoj istini.
    Na to sam i mislio,to samo potvrdjuje evoluciju.

    Ali dobio sam potpun odgovor i nemam zamerke.Iako poneki clanovi ne vole kad se oni koji postuju nauku slazu.

    Mislim da ovo i jeste tema o evoluciji,a ne religiji.
    Pa, mi ovde mozzemo da se slozzimo oko stvari koje poshtuju razum i logiku, da se slozzimo oko nekih podataka ili da se ne slazzemo sa zakljuchcima jer imamo manje ili vishe odredjenih oprechnih podataka. Vernici vole da se slazzu sa stvarima koje prosto zvuche lepo ili grandiozno. Shta da radish, ako njima ne zvuchi lepo i poetski da su chovek i danashnji majmun nastali od pretka slichnijeg majmunu


    Istini za volju, ja uvek kazzem, religija je dala i svoj pozitivan doprinos civilizaciji jer je uvela neka pravila, tada dodushe nametnuta strahom od bozzije kazne, a koje je normalan i moralan chovek prihvatio kao deo svoga unutrashnjeg bicha.Za one koji te moralne norme u sebi nemaju religija josh uvek izgleda ima potrebe da postoji.

    Nekim ljudima je josh uvek teshko objasniti da neshto ne treba da unishte ili ubiju jer prosto ne treba, da zzivot treba da bude "svetinja" i da se ne uzima bez potrebe ili iz hira, a kamo li ljudski zzivot, takvima bi bilo dobro nametnuti religiozni strah od kazne. Neko che se prosto posrati na bilo shta shto nije lichno njihovo chim znaju da neche biti sankcija ,neko che divljati, vredjati, kinjiti chim im se ukazze prilika...

    Medjutim takvi ne postaju ni iskreni vernici i kad bi se krstili 16 puta. Za najiskrenije vernike medju ljudima kojima po karakteru vera nije ni potrebna da bi bili dobri ljudi, a sa druge strane religijom se mogu razmetati najpodliji, najpodmukliji i najljubomorniji. Prema tome predznak - vernik, ne podrazuimeva nishta obavezno. Ista takva podela postoji i kod agnostika ili ateista.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 03.05.2009 u 16:00

  3. #183

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat Amenothep kaže: Pogledaj poruku
    To nije tacno.O tome su svedocili jos sveti Avgustin i Kliment Aleksandrijski i u svoji pismima episkopima podrzali pregledanje i redukovanje spisa,eto ko je laik.
    Sveti Avgustin i Kliment A. svedočili su još mnogo toga drugog.
    I niko ne spori da su mnogi spisi uništeni u progonima, ali nikako nisu svi ! Mnoga svedočanstva i o tome govore, mnogi pronalasci kroz istoriju svedoče u prilog tome, zato sam i spomenuo Kumranske spise....al’ o njima ću posle reč-dve....
    Sveti Ignjatije Antiohijski ili Bogonosac, Sveti Justin Mučenik, Kliment Aleksandrijski, Origen, Avgustin, Sveti Jovan Zlatousti...svedoče da je sam Sveti Duh diktirao i čuvao pisca Svetih Spisa od pogrešaka! A samim tim i same Svete Spise!
    Spisak kanonskih novozavetnih knjiga, ukupno 27, zaključen je u šestome veku!
    Grčka verzija Staroga Zaveta je sačinjena u doba Makaveja, pod Ptolomejem Filadelfom, oko 230 g. pre Hrista, koju su koristili Sveti Apostoli. I za nju se više opredeljuje Pravoslavlje.


    Citat Amenothep kaže: Pogledaj poruku
    Covece,pa Kumranski spisi svedoce da je Hristos bio samo obican covek,zasto to pominjes kad to tebi ne ide u prilog-zato sto ne znas.
    Tu je pronadjeno i jevandjelje po Tomi i jevandjelje po Judi,zasto ona nisu uvrstena u Novi zavet ako ih sada pominjes.

    Kumranski spisi su pronadjeni 1947 god. u okolini Betlehema. I to je bilo najveće otkriće 20tog veka!
    Do arheološkog istraživanja na Kirbet Kumranu, spisi se nazivaju “Rukopisi s Mrtvog mora” ili “Rukopisi iz Judejske pustinje”. Kad se otkrilo da su spisi povezani s Kumranom, nazivaju se “Kumranski spisi”
    Trećinu rukopisa čine biblijske kanonske knjige hebrejske Biblije, osim knjige Esterine. Najzastupljenija je: Knjiga Postanka, u 15 primeraka, a slično i Knjiga Izlaska. Knjiga Levitskog zakonika je u 9 primeraka pisana feničkim pismom, kojim su Jevreji pisali do 3. veka pre Hrista.
    Godine 1967. Izrael je Jordanu oduzeo područje nalazišta rukopisa te su preuzeli izraelski naučnici izdanja spisa pod vodstvom Emanuela Tova u Jerusalimu. Istraživanje je trajalo sve do nedavno. Tek 2001. u New Yorku je javljeno da su svi kumranski spisi, od kompletnih svitaka do milimetarskih fragmenata, konačno objavljeni.
    Utvrdjeno je da su rukopisi stvarno napisani između drugog veka pre Hrista i šezdesetih godina posle Hrista.
    U kumranskim spisima Stari zavet je zastupljen gotovo u celini. Imamo tako hebrejski tekst Biblije stariji gotovo hiljadu godina od masoretskog teksta čiji su prvi rukopisi od 9. veka posle Hrista i kasnije.
    Kada su masoreti konačno utvrdili hebrejski tekst Biblije, tada su uklonili sve predjašne tekstove. Međutim razlika nema mnogo i nikad ne zadiru u temeljne istine vere. Radi se samo o popravkama pojedinih delova tekstova. Masoretski tekst ostaje temeljni i kritički najbolje predan...
    Mnogo se stručno pisalo o Kumranskim spisima. No ubrzo se pojavila, kao i uvek, i popratna literatura - SCiFi naučna fantastika.
    To su pisci koji su svoje ideje, svoju maštovitost unosili u tekstove i iskrivljavali izvornu misao, ne bi li prodrmali i srušili veru u Isusa Hrista, kojeg Hršćanstvo ispoveda kao Sina Božjega i Sina čovečjega, kao jedinog Spasitelja sveta koji oduzima greh sveta, kako nam ga predstavlja Novi zavet i otačka Predanja....

    Tako sablažnjive knjige pišu: M. Bagent i R. Leigh: The Dead Sea Scroll - decenption (Obmana o svicima s Mrtvog mora); Barbara E. Thiring (Australija): Isus i spisi s Mrtvoga mora; R. Eiseman i N. Vise: Isus i prahrišćanstvo; E. Weber: Hršćanstvo pre Hrista? i druge.

    Hršćanska vera se ne boji istine. Njen Utemeljitelj je rekao: “Ja sam Istina”. Došao je da svedoči za Istinu, i samo nas Istina može osloboditi i učiniti svedocima Istine. I proučavanje ovih rukopisa pomaže nam da jače osvetlimo vreme i prostor, u kojemu je započelo naše spasenje, utelovljenjem Sina Božjega i njegovom mukom, smrću i vaskrsnućem.
    Kumranski rukopisi nam sa svoje strane osvjetljuju i Novi zavjet, pojavu Isusa Hrista i Hršćanstva. Nakon otkrića ovih rukopisa otkriva se svedočanstvo kako su evanđelja, posebno Jovanovo evanđelje, duboko ukorenjena u Jevrejsku sredinu i u misaono biće Isusovog vremena. Tu susrećemo govor o mesiji, o novom savezu, o ustanovi zajednice i o njenom trojstvu. Zatim na etički dualizam, borbu dobra i zla, istine i laži, mržnje i ljubavi itd. . ..
    Sva ostala ne dobronamerna tumačenja spisa, a protiv Hrista su obična besmislica, i izmišljotine….


    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nije bitno, sta si napisao, bitno je da to mozes u svakom trenutku odbraniti.
    Validnu ``cinjenicu`` nije moguce izvrteti, ukoliko poznajes gradivo!
    U tvojim odgovorima-mojim citatima, jasno se vidi da nigde nisam ni pomislio a kamoli pomenuo, da druge planete ne poseduju magnetna polja....ali se jasno vidi(oseča) alkohol koji utiče na tvoje rezonovanje i povezivanje-->ko je šta rekao/napisao ....(to je jedino logično objašnjenje tvojih navoda, a da je nešto drugo u pitanju ne smem ni da pomislim) ....

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Plus negde si objavio da ima zivota samo na Zemlji!
    Pa?
    znaš li da ga ima još negde?
    Ili, veruješ da ga ima još negde?
    Ovamo se pozivaš na nauku, a vamo pričaš o vanzemaljcima?!
    Ipak je vino u pitanju....zar ne

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Sorry, mislio sam da se razumesh u temu. Ja ne razmisljam tako o svetu oko sebe, tako da znam shta je "obichan prah" u bocama iz normalne ljudske radoznalosti
    U tome i jeste poenta mog sarkazma, i nesvesno otkrivaš sopstvenu prirodu nadmenog i MislimDaSveZnam čoveka….pa čak i kad’ su u pitanju slogovi, prahovi i vatrogasni aparati.....Niko se ne razume u ništa osim tebe, koji se razume u svašta.....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ne morash ti nishta, ja sam tebi postavljao pitanja kao shto sam rekao da hochu i mislim da sam pokazao strpljenje i poshtovanje. Dakle, insistiram da se ovde ljudima ne obrachash kao ulichar, vech makar delimichno dosledno onome u shta tvrdish da verujesh.
    Ti si pokazao strpljenje i poštovanje prema pravilima ovoga foruma, i moderatorima....a mene, kad bi mogao.....hmm ....srećom pa nemaš te sile.

    A na tvoja pitanja, ja sam strpljivo i adekvatno odgovorio, a što se tebi odgovori ne svidjaju, to je druga stvar....

    “Ulični” žargon je ponekad potreban da bi se naglasila suština i postigao bolji efekat skretanja pažnje na istu, a i da bi ljudi sa ulice shvatili o čemu se radi, ili smatraš da su samo fakultetski obrazovani, Bogom dani da razgovaraju i saznavaju nešto? Pa mlataraju stranim rečima i izrazima, od kojih i sami pola ne razumeju....al’ bitno je da se nešto “žvače” , pa makar i niko neshvatao šta, al’ žvakač ispada važan....
    Uostalom nisi ni ti operisan od “ulične” žvake-->

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Hvala. Nisam iskljuchiv do momenta kad neko otvoreno pochne da mi izvrche rechi ili upadljivo izbegava odgovor…..ili pak otvoreno bezobrazan i uvredljiv naravno da chu i ja postati manje ljubazan, pa mogu da razumem i druge koji tako reaguju na isto.
    Aj razumi onda i mene

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Dakle tvoja poenta je da je Zemlja savrsheno mesto za choveka. To dakle znachi da je bog prilagodio zemlju choveku, jer nikako ne mozze biti da je chovek prilagodjen zemlji, chovek je napravljn po ugledu na boga, a bog nema potrebe da se prilagodjava svojim delima. To bi bio darvinizam a to sebi ne smemo da dozvolimo
    Dakle, koliko puta treba da ponovim jedno te isto, a posle me optužuješ za tautologiju?
    Zemlja je bila savršeno mesto za čoveka, kada je čovek odlučio da odbaci Stvoritelja, odbacio je i prirodu i planetu kao svoje prirodno stanište....I da, Bog je prilagodio zemlju čoveku, a kome će? Majmunu?

    Sve stvoreno na planeti je stvoreno za čoveka! Kome koriste svi zakoni i sile uspostavljene u univerzumu da se razvija kroz njih?
    Da nije životinjama možda?
    Jedino stvorenje na planeti koje koristi sve Bogom dano, a u cilju sopstvenog razvoja , je čovek!
    Čovek nije stvoren po ugledu na Boga kako ti kažeš, nego “sebi na sliku”, na duhovnu sliku.....a to je razlika, sorry mislio sam da se razumeš.....


    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ako se kesa kokica prospe po shporetu, neke che pasti na ringlu neke pored a neke malo dalje - neke che potpuno izgoreti, neke che se iskokati i ostati takve, neke se neche ni zagrejati. Ako dakle tvrdish da samo bozzijim chudom neke od njih mogu da postanu i ostanu jestive, .
    Za kokice nije potrebno Božije čudo, već neko ko daje vatru – a to je šporet, električni ili smederevac svejedno!
    Ono što je bitno je da za raskokavanje kokica treba inicijator....neka sila koja će dati vatru, i neko inteligentan ko će uredno pokupiti/skupiti kokice u činiju....da ne leže onako raštrkano i u haosu....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Kakva nadmoch nad stvoriteljem? Uopshte nije rech o tome da li chasha poshtuje silu gravitacije ili vrabac. Sva tela poshtuju fizichke zakone, bila ona zziva ili nezziva "imala silu" ili ne. Vrabac ne krshi nikakav prirodni poredak.
    Suština je da nad svakom ovozemaljskom silom ima sila koja može da je nadvlada...zato je išao primer sa vrapcem. Ko je mali vrabac?, a ima moć da nadvlada silu gravitacije kojoj se potčinjavaju mnogo jače sile od vrapčeve...Ono što neki smatraju misterijama i čudima, nisu nikakve misterije i čuda, nego je reč o sili koja može da nadvlada neku uspostavljenu silu!
    Kada je Isus hodao po vodi , to nije bilo čudo u smislu SF filmova, nego je Božanska sila nadvladala silu gravitacije....itd....
    Božanska sila daje vrapcu moć da nadvlada silu gravitacije, a ne nekakve mutacije iz horror filmova, kroz milijarde godina.....


    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Dobro. Zashto je stvorio 10,000 vrsta ptica od kojih neke vrste provode kompletan zzivotni vek i ne videchi choveka, zashto je stvorio preko 1,5 - 6 miliona insekata od kojih najvechi broj zzivi tako skriven i izolovan da ih ljudi josh otkrivaju ? Da bi ga neki speleolog u buduchnosti nashao kilometrima ispod zemlje?
    Sve je stvoreno da služi nečemu, i ništa nije stvoreno beskorisno! I to si učio u osnovnoj školi: eko sistem --> složeni odnosi akcije, reakcije, koakcije i lancima ishrane, kao još jedan dokaz inteligentne Božije kreacije....ili si prespavao to predavanje ?



    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    ....tako da pokushajima da ponizish mene zapravo uskrachujesh odgovor njima, i ponizzavash prvenstveno sebe. Poshto si Hrischanin, sada imash priliku da nas mudrim postupcima sve spasesh Zaboravi da sam ja tu neki Hlebmaster, nego odgovaraj na pitanja kao da se generishu iz vazduha.
    Ja ne spasavam nikoga prijatelju Lebe!

    Za spasavanje je svako pojedinačno zadužen sam za sebe....i ako ti nisi zainteresovan za sebe, ne mož’ ti pomoći ni gogsy, ni čika Darwin, ni evolucija, ni religija...
    A u jednome si u pravu--> Za spasenje je prvo potrebna poniznost, i pokajanje....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Zashto postoji 5,416 vrsta sisara, 8,240 vrsta gmizavaca, 30,000 vrsta riba,81,000 mekushaca, 40,000 vrsta ljuskara,….
    Sva tvoja pitanja se svode na pitanja jednog šestogodišnjaka koji počinje da otkriva svet u kome živi....Ili na situaciju u kojoj žaba davi rodu!
    Bah....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Opet. Znachi, odgovore koje nemash zna bog. A choveku je dao sve odgovore koji su mu potrebni? Na zzalost, mene vredjaju ovakvi odgovori, dao mi je izgleda neshto vishe duha
    Ne. Ti si jednostavno obistinjena zmijina rečenica s početka vremena, kada je Eva rekla da će umreti ako uzme plod sa zabranjenog drveta, na šta joj zmija(sotona) odgovara--> “Nećete vi umreti, postaćete kao bogovi”.... ono “postaćete” je najveća laž ikada izgovorena...jer zmija u svom lukavstvu izostavlja ključnu reč-->“želećete”....”želećete da budete kao bogovi” , da imate odgovore na sva pitanja, da postanete najjača sila u univerzumu, da vladate svim silama...i da ih zloupotrebljavate....
    Eto Lebe ti si na tom putu neostvarenih želja.....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ako si ljubomoran i tasht, shto se neko otvoreno slazze sa mnom onda to nije hrischanski.
    Zašto pričaš šta je hrišćanski, kada ne prihvataš hrišćanstvo?
    Zar to nije licemerje?
    I naopako, zašto misliš da sam ljubomoran? Pa ja vrlo dobro znam da se 90% čovečanstva slaže sa tobom!
    Zato smo tu gde smo...a blizu kraja smo.

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    ? Pojasni. Ja ovo zaista zzelim da razumem. Znachi sin zzivotom placha ocu, sa kojim je zapravo jedno, jer otac je sveti duh, dakle zzivot, zzivi sin placha zzivotu otkup u vidu zzivota da bi chovek zziveo u zajednici sa zzivotom, tj bogom? I sve je to po zakonu?
    Ti da želiš istinski to da razumeš, razumeo bi!

    Kada jedna baka od 80 godina može da shvati i pojmi tu dimenziju iz koje Bog deluje, ne vidim razlog zbog kojeg ne bi mogao i ti!

    Samo treba da razgraničiš materijalno od duhovnog! I u jednom i u drugom vladaju drugačiji zakoni!

    Bog se u ovom slučaju vlada po zakonima materijalne prirode koje je uspostavio na zemlji, i zbog toga se ovapločava u telu Isusa Hrista, rodjenjem a ne stvaranjem! Zato što je rodjenjem naziva se Sinom...Isus je rekao: “Ja I moj Otac smo jedno te isto”

    Ono što je suština Božija jeste van svakog afirmativnog ili negativnog poredjenja sa svetom.
    Bog kao biće uzima oblik “da bi postojao” , ulazi u poredak egzistencije, ulazi u process postojanja. Ali, u tom kretanju postojanja, priroda Boga se ne transformiše. On ne prima oblik koji pre nije imao, jer Bog ne potpada pod kategoriju ograničene egzistencije, odnosno nije podložan vremenu i prostoru.
    Suština i egzistencija Boga jesu neuslovljene, pošto se na Njega ne mogu primeniti pitanja KAKO? KAD? GDE? On ne prima oblik koji nije imao, jer je On sam “biće” u apsolutnom smislu, On sam drži kretanje bića(suštine) i ograničava egzistenciju u vremenu i prostoru. Zato osim Boga I tvorevine ne postoji ništa drugo, jer je On beskonačan. A neegzistencija ili ništavilo, kao sam od sebe postojeći entitet, nema postojanje u Njemu.
    Stvorena stvar I čovek ne mogu biti lišeni egzistencije, sem od Boga!


    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Dali je chovek deo univerzuma?
    Svakako je povezan!

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ako samo zhivot mozhe da stvara zhivot...Dali je bog zhiv? (ili u trenutku stvaranja zhivota, bio zhiv)
    Dali je duh zhiv?
    Naravno da je živ!
    Kakva su ovo pitanja?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    zashto mu je onda trebalo bash 6 dana da stvori svet? zashto ga nije stvorio trenutno?
    Pa zato što su u pitanju ciklusi po kojima će se odvijati čovekov život!


    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Za najiskrenije vernike medju ljudima kojima po karakteru vera nije ni potrebna da bi bili dobri ljudi, a sa druge strane religijom se mogu razmetati najpodliji, najpodmukliji i najljubomorniji. Prema tome predznak - vernik, ne podrazuimeva nishta obavezno.
    Najzad nešto i od tebe....


  4. #184

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku


    U tvojim odgovorima-mojim citatima, jasno se vidi da nigde nisam ni pomislio a kamoli pomenuo, da druge planete ne poseduju magnetna polja....ali se jasno vidi(oseča) alkohol koji utiče na tvoje rezonovanje i povezivanje-->ko je šta rekao/napisao ....(to je jedino logično objašnjenje tvojih navoda, a da je nešto drugo u pitanju ne smem ni da pomislim) ....



    Pa?
    znaš li da ga ima još negde?
    Ili, veruješ da ga ima još negde?
    Ovamo se pozivaš na nauku, a vamo pričaš o vanzemaljcima?!
    Ipak je vino u pitanju....zar ne


    1. Momak, postajes neprimereno bezobrazan, nemoj samo da premasis onu nijansu za koju bi ti neko uzivo zavrnuo njusku! Ma ti si jedan mali bedni lik, bez elementarnog postovanja velicanstvenog produkta Boga, drugog coveka! Zar mislis da te Bog nece za to kazniti kada dodje vreme?

    2. Po validnim razmatranjima koje se baziraju statistickim proracunima, pretpostavlja se da zivot postoji i na drugim mestima. Trosimo na milijone dolara da to i dokazemo!

    3. Upadas sam sebi u usta, rekao si ono sto sam citirao! Sad sto sam sebi brises stare postove ili to mod pomaze tebi u tome, mene bas ne tagira previse. Rekao si Zemlja ima magnetno polje. Uopste nisi ni spomenuo da ima planeta, pa sam pomislio da i ne znas da postoje.

    4. Vino? Sta ako je droga, ili elementarna neupucenost? Ili ako nisam spremn za zdravo rasudjivanje? Bas vino? E vidis, takve su sve tvoje tvrdjne, bez pocetka, bez kraja, bez sustine i ponajmanje s logikom! Nisi me uspeo uvrediti, s obzirom da ti prastam! Prastam ti jer ne znas, sta cinis!



    -------------------------------------------------
    a vidi sad ovo:

    gogsy:
    Pa?
    znaš li da ga ima još negde?
    Ili, veruješ da ga ima još negde?
    Ovamo se pozivaš na nauku, a vamo pričaš o vanzemaljcima?!

    Uriel kaže: Ako samo zhivot mozhe da stvara zhivot...Dali je bog zhiv? (ili u trenutku stvaranja zhivota, bio zhiv)
    Dali je duh zhiv?

    gogsy:
    Naravno da je živ!
    Kakva su ovo pitanja?



    znaš li da je ziv?
    Ili, veruješ da je ziv?
    hm....
    Poruku je izmenio biterlemon, 03.05.2009 u 19:49
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #185

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Moderator ne pomaze nikome ni oko cega.

    Skoncentrisite se iskljucivo na temu.

    Zahvaljujem na razumevanju.


  6. #186

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    U tome i jeste poenta mog sarkazma, i nesvesno otkrivaš sopstvenu prirodu nadmenog i MislimDaSveZnam čoveka….pa čak i kad’ su u pitanju slogovi, prahovi i vatrogasni aparati.....Niko se ne razume u ništa osim tebe, koji se razume u svašta.....

    aa to je bila skromnoSt dakle. Nechu da se vracham na prichu o slogovima jerbo su je na zzalost obrisali, al nekako uvek neshto neznash zbog sarkazma Izvinjavam se shto znam sve te stvari, ne bih se razmetao nikakvim znanjem jer od toga nemam nishta, ali tema je prosto takva. Nemam nadmenosti, kada me neko pokazze da negde greshim ili mi saopshti neshto shto mi otvori nove vidike, shto mi pokazze da sam bio u zabludi, ja se ne koprcam po svaku cenu deklamujuchi ovu ili onu knjigu kao da je sveta.
    Ja kazzem hvala. I to se deshava, ali ne ovde na temi.

    Ti si pokazao strpljenje i poštovanje prema pravilima ovoga foruma, i moderatorima....a mene, kad bi mogao.....hmm ....srećom pa nemaš te sile.
    Pah. Verovatno imash razloga da tako mislish A ja reagujem fizichki samo kada sam fizichki i ugrozzen. A inache tim nasilnim chinovima prete i pribegavaju nesigurni. Chek moram da pokazzem poruku jednog vernika koju sam dobio pre neki dan, ne na ovom forumu, jer sam negde komentarisao Miroljuba Petrovicha, kao diletanta...

    Ti pricas nesto neobrazovana satanisticka svinjo, ti ces da pricas nesto o Miroljubu Petrovicu, ci ces da izmisljas toplu vodu. Sto je Bog toliko milostiv pa dozvoljava takvima da udisu vazduh, drugacije bih ja postupio da mogu.
    Sa time se dakle susreche neko ko govori neshto shto ne ide u prilog fanaticima... A mogaobih da kazzem i da inache i oni poshtuju pravila raznoraznih foruma, topechi se od hrischanske ljubavi, pa ovakve poruke shalju samo na pp )

    A na tvoja pitanja, ja sam strpljivo i adekvatno odgovorio, a što se tebi odgovori ne svidjaju, to je druga stvar....
    Nisi, vech si bio arogantan bez ikakvog povoda A odgovori su estetski dopadljivi, ali ne zadovoljavaju znatizzelju niti kriterijume inteletualnog ispunjenja.
    Ukratko neki od tuh kriteerijuma su - POvezanost, argumentoavanost, chinjenice koje nisu iskljuchivo spekulativne prirode, opshta prihvatljivost uslova u kojima navedeni argumenti vazze itd. Jer odgovori na pitanja koja se tichu ovog sveta, a stizzu iz sveta chije je postojanje diskutabilno i poshtuju iskljuchivo vrednosti toga diskutabilnog sveta, dakle njegovu logiku i poredak, nisu zadovoljavajuchi.
    Svaka bajka time inache moze biti proglashena za religiju. Mora se dakle pokazati zashto bi Jahve bio pouzdanije zziv od Fufutofne. Ako je dokaz mrtvo slovo na papiru, onda se i kao kontra dokaz mozze podmetnuti svako drugo mrtvo slovo na papiru. Ako je dokaz neka vera u srcu, onda se i kao dokaz mozze uzeti neka druga vera u srcu.




    “Ulični” žargon je ponekad potreban da bi se naglasila suština i postigao bolji efekat skretanja pažnje na istu, a i da bi ljudi sa ulice shvatili o čemu se radi, ili smatraš da su samo fakultetski obrazovani, Bogom dani da razgovaraju i saznavaju nešto? Pa mlataraju stranim rečima i izrazima, od kojih i sami pola ne razumeju....al’ bitno je da se nešto “žvače” , pa makar i niko neshvatao šta, al’ žvakač ispada važan....
    Uostalom nisi ni ti operisan od “ulične” žvake-->
    Nadji u mojim navodima jedan koji nije tachan i za koji ja ne znam shta znachi, da ne stoji ili da logichka veza nije validna, pokazzi shta tachno nije dosledno pa se onda drndaj ako hochesh

    Aj razumi onda i mene
    Nechu, zato shto sam pitanja postavio sasvim uljudno Niti sam bio drzak niti neshto namerno izvrtao Ako nadjesh, dakle nedoslednost u logici, ne treba da se drndash nego da ukazzesh na to, ali kazzem, ako te to ispunjava drndaj se...

    Osnova filozofije koju ovde branim je odrzanje vrsta, to je prosto tema kada prichamo o evoluciji. Moja lichna stvar je dakle da li sam moralan i dobar. To nisu vrednosti koje podrazumevano branim kada pricham o evoluciji, kao i o bilo kojoj drugoj oblasti biologije. Biolog ne znachi chovek koji propoveda hrischansku ljubav, veru i nadu, vech neko ko se bavi nauchnim chinjenicama na polju biologije. Medjutim teolog, vernik, hrischanin znachi da se drzzi nekih moralnh nachela i da us mu one ispred svakog znanja.

    Dakle, koliko puta treba da ponovim jedno te isto, a posle me optužuješ za tautologiju?
    Zemlja je bila savršeno mesto za čoveka, kada je čovek odlučio da odbaci Stvoritelja, odbacio je i prirodu i planetu kao svoje prirodno stanište....I da, Bog je prilagodio zemlju čoveku, a kome će? Majmunu?
    Ma to je prosto nevalidan argument

    I pitanje je nevalidno. Usostalom, izvini shto i ovo znam, tautologija nije ponavljanje rechenica nego ponavljanje unutar argumenta,tj argument koji sam sebe dokazuje. Na primer - dokaz za postojanje veliki letechih chajnika su veliki letechi tanjiri, a gde chesh vecheg dokaza za postojanje letechih tanjira od postojanja letechih chajnika? To je tautologija. Mada, ti chesh tvrditi da si bio sarkastichan, a da se ja razmechem.


    Čovek nije stvoren po ugledu na Boga kako ti kažeš, nego “sebi na sliku”, na duhovnu sliku.....a to je razlika, sorry mislio sam da se razumeš.....


    A duhovnu sliku? Pa se slika iskvarila pa se iskupljuje kroz pokajanje? I pored toga shto su svi gresi vech otplacheni... no dobro, to je iz onog dela bez "zashto kako i gde"

    Za kokice nije potrebno Božije čudo, već neko ko daje vatru – a to je šporet, električni ili smederevac svejedno!
    Ono što je bitno je da za raskokavanje kokica treba inicijator....neka sila koja će dati vatru, i neko inteligentan ko će uredno pokupiti/skupiti kokice u činiju....da ne leže onako raštrkano i u haosu....
    Kokice nisu rashtrkane, one su savrsheno rasporedjene tako da jedan deo izgori, dugi se ispeche taman, a trechi se i ne zagreje. Planete kruzze na takviim distancamo od sunca, da su neke sprzzene, jedna taman, neke priblizno tome, a neke zaledjene ili gasovite. Neko ko daje vatru je sunce i nuklearne rakcije u jezgru. Ja pricham o kokicama koje su razbacane tako da su neke savrsheno dobro pechene, kao shto su planete razbacane tako da su neke savrsheno dobro zagrejane. Nikakvo naknadno skupljanje i organizovanje nije se desilo.


    Božanska sila daje vrapcu moć da nadvlada silu gravitacije, a ne nekakve mutacije iz horror filmova, kroz milijarde godina.....
    Ne daje mu nikakva posebna bozzanska sila, neg snaga njegovih mishicha proizashla iz hemijske energije koju dobija iz hrane... Snagom mishicha potiskuje molekule vazduha na dole istom ili vechom silom od one koja vuche njegovih 25 grama... Znam da znash, nego manimo se mistifikacije, jer oped dokazujesh boga bogom. Shta drzzi zemlju tu gde jeste - bozzja sila i promisao, nije nego gravitacija, ako jedno podrazumeva drugo onda tako i reci. Inache, ako hochesh taj vrabac ima moch da snagom mishicha nadvlada molekule gasa - vazduha koje bog ostavi u poprilichnom haosu, nateravshi ih sve da se poredjaju tako da njegovom telu obezbede oslonac za uzlet ) Sve su to fizichki opipljivi zakoni sa svojim zashto kakko i gde. Nema tu nsihta shto bi dokazalo onostrano ili svetove u kojima ne vazze kako gde i zashto.


    Sve je stvoreno da služi nečemu, i ništa nije stvoreno beskorisno! I to si učio u osnovnoj školi: eko sistem --> složeni odnosi akcije, reakcije, koakcije i lancima ishrane, kao još jedan dokaz inteligentne Božije kreacije....ili si prespavao to predavanje ?
    O bio sam budan i te kako Zato mi i ne prolaze kreacionistichke priche Dakle, eko sistemi koji nemaj veze sa chovekom lanci ishrane sami sebi dovoljni bez choveka...

    A kako se to uklapa u ono:
    Sve stvoreno na planeti je stvoreno za čoveka!
    i
    Sve stvoreno na planeti je stvoreno za čoveka! Kome koriste svi zakoni i sile uspostavljene u univerzumu da se razvija kroz njih?


    Da nije životinjama možda?
    Jedino stvorenje na planeti koje koristi sve Bogom dano, a u cilju sopstvenog razvoja , je čovek!
    Za spasavanje je svako pojedinačno zadužen sam za sebe....i ako ti nisi zainteresovan za sebe, ne mož’ ti pomoći ni gogsy, ni čika Darwin, ni evolucija, ni religija...
    A u jednome si u pravu-->
    Za spasenje je prvo potrebna poniznost, i pokajanje....
    Pa ja kolko se secham uvek i uveka kada sam neshto pogrshio, ja sam se pokajao Da li treba da se kajem shto sam zzivi, ili prosto svako pokajanje mora da bude adresirano na nekoga gore ili neche biti overeno.



    Sva tvoja pitanja se svode na pitanja jednog šestogodišnjaka koji počinje da otkriva svet u kome živi....Ili na situaciju u kojoj žaba davi rodu!
    Bah....
    Bash mi je drago sht otako gledash svoje sagovornike. Ponizno i sa poshtovanjem Pak kreacionizam je intelektualno nadmochni stav jednog moralnog giganta, intelektualno dominantne i ispunjene osobe koja poseduje odgovore na sva vecha i vaznija pitanja


    Ne. Ti si jednostavno obistinjena zmijina rečenica s početka vremena, kada je Eva rekla da će umreti ako uzme plod sa zabranjenog drveta, na šta joj zmija(sotona) odgovara--> “Nećete vi umreti, postaćete kao bogovi”.... ono “postaćete” je najveća laž ikada izgovorena...jer zmija u svom lukavstvu izostavlja ključnu reč-->“želećete”....”želećete da budete kao bogovi” , da imate odgovore na sva pitanja, da postanete najjača sila u univerzumu, da vladate svim silama...i da ih zloupotrebljavate....
    Eto Lebe ti si na tom putu neostvarenih želja.....
    Ja sam dakle sotonina rechenica. Sam onisam primetio da zzelim da budem kao bog, osim ako pri tome ne mislish da zzelim da znam prirodu svega, pa i boga

    Zašto pričaš šta je hrišćanski, kada ne prihvataš hrišćanstvo?
    Zar to nije licemerje?
    Naravno da nije licemerje Kao shto rekoh pricham u svojstvu nekoga ko brani jednu granu biologije. To nema predznak prihvatanja ovi i onih moralnih normi tako da se ni jedno moralno stanovishte koje bih imao ne bi kosilo sa onim shto zastupam na temi. Ti pak ako zastupash neshto chemu bi moral po definiciji morao biti u osnovi, ne mozzesh sebi dopustiti da budesh ljubomoran. A ja na to kao chovek mogu da ukazzem, apsolutno distanciran od moralnih normi koje zastupash time shto si vernik. To shto se sluchajno slazzem sa moralnim konotacijama religije, nema veze sa prichom.


    I naopako, zašto misliš da sam ljubomoran? Pa ja vrlo dobro znam da se 90% čovečanstva slaže sa tobom!
    Zato smo tu gde smo...a blizu kraja smo.
    To je pitanje za vidovnjake. Ali, pretpostavljam da negde u bibliji pishe da smo blizu kraja, pa razumem da ti kao vernik delish to stanovishte. Ja mogu da kazzem da su vernici uvek videli razlog da prichaju o skorom kraju, ma kakva turbulencija da se desi na svetu, dakle dve hiljade godina pricha o skorashnjem kraju. To je kao ono kad neko kasni dva sata, ponavljajuchi kako dolazi za 10 minuta, pa kazze - shta se bunite, je l sam vam rekao da chu dochi za deset minuta i doshao sam. Istina, to ga chini obmanjivachem u barem 12 izjava o dolasku za deset minuta, ali svakih sledechih 10 minuta je onih pravih i poslednjih deset minuta... Pa ko zziv ko mrtav da pricha.

    Ali ovog puta i ja chu se slozziti da je blizu kraj, ali ne chovechanstvu vech svetu kakvog ga znamo i kakav ja cenim. A sve i da nas kakav nuklearno bioloshki "agens" sve sjebe, pokazalo bi se za koga je ova planeta zaista savrshena, a to su bakterije i mikroorganizmi... Nije potreban konachni dogadjaj da bi se to desilo, eksperimente u malom imamo gde gde se god okrenesh.

    Ti da želiš istinski to da razumeš, razumeo bi!
    Iste ima u tom shto prichash, ali u jednoj verziji kada bih zzeleo utopistichki dushevni mir po svaku cenu.

    Kada jedna baka od 80 godina može da shvati i pojmi tu dimenziju iz koje Bog deluje, ne vidim razlog zbog kojeg ne bi mogao i ti!
    Te priche o veri kod decce, starih i nemochnih i sotale nejachi takodje su samo neshto shto zvuchi lepo, ali... onda bi trebalo i vera nekoga ko je ozbiljno mentalno retardiran treba da bude najvechi dokaz? Kad jedna baba ili neko dete mozze da eto prihvati verovanje u boga i da prihvati religiju kao neshto podrazumevano, kako eto ne mozze neko ko je odrastao i ima iq vechi od donje granice tolerancije... Ni baba i dete obichno nemaju inetelktualni kapacitet da kritichki razmisljaju o onome shto rade. Dete che raditi ono shto vidi da rade njegovi roditelji ili okolina, malo dete che da pojede muvu, drugo dete che da namerno ubija machiche... A baba nema ni snaga ni volje da razmislja, a ako razmislja - vech kad joj se vech blizzi kraj, bolje da igra na sigurno... Pa ako greshi nema veze... Naravno, ne zzelim da diskvalifikujem relevantost mentalnih sposobnosti svih starijih osoba koje su vernici, medjutim ako se kao argument uzima to shto su one stare, onda moramo konstatovati da starst donosi josh neshto osim nekakvoga iskustva. A i iskustvo je diskutabilno. Ako je nak stara gospodja verovala u boga ceo zzivot, ni ne pomislivshi da tu mozze biti nekih nedoumica, jer nema ni ideju o tome da bi mozzda moglo biti drugachije, onda to shto je ona vernika nema tezzinu imala ona 60, 70, 80 ili 100 godina, ma kako vitalna bila. Na stranu to shto izrazito stari ljudi teshko pamte i shta su jutros doruchkovali.

    Samo treba da razgraničiš materijalno od duhovnog! I u jednom i u drugom vladaju drugačiji zakoni!
    Dobro. Doshli smo na tu teritoriju duhovnog, dakle zatvorenog sistema u kome vladaju osbeni zakoni o kojima niko van ne mozze znati vishe nego shto je recheno. To me vracha na prichu o ffufutofni. Svakako da na giganskom siru mroaju vladati drugachiji zakoni..mislim, svashta... pa kako drugachije?

    Bog se u ovom slučaju vlada po zakonima materijalne prirode koje je uspostavio na zemlji, i zbog toga se ovapločava u telu Isusa Hrista, rodjenjem a ne stvaranjem! Zato što je rodjenjem naziva se Sinom...Isus je rekao: “Ja I moj Otac smo jedno te isto”
    Ok, bog se dakle povinovao sopstvenim zakonima. Neshto kao kada bi zagrejali bazen na 100 stepeni, pa uchli u nekom skafanderu il izolacionom odelu ..ok...

    Ono što je suština Božija jeste van svakog afirmativnog ili negativnog poredjenja sa svetom.
    Bog kao biće uzima oblik “da bi postojao” , ulazi u poredak egzistencije, ulazi u process postojanja. Ali, u tom kretanju postojanja, priroda Boga se ne transformiše. On ne prima oblik koji pre nije imao, jer Bog ne potpada pod kategoriju ograničene egzistencije, odnosno nije podložan vremenu i prostoru.
    Suština i egzistencija Boga jesu neuslovljene, pošto se na Njega ne mogu primeniti pitanja KAKO? KAD? GDE? On ne prima oblik koji nije imao, jer je On sam “biće” u apsolutnom smislu, On sam drži kretanje bića(suštine) i ograničava egzistenciju u vremenu i prostoru.
    PO chemu onda znash da on jeste Onaj koji jeste, kako ga vech imenuju?

    Zato osim Boga I tvorevine ne postoji ništa drugo, jer je On beskonačan. A neegzistencija ili ništavilo, kao sam od sebe postojeći entitet, nema postojanje u Njemu.
    Stvorena stvar I čovek ne mogu biti lišeni egzistencije, sem od Boga!
    Svidela mi se ova poslednja tvoja slobodna narativna faza BAr ima veze kraj sa pochetkom.
    Ali, onda opet pitam, ako njegovo bitisanje ne mozze biti objashnjeno odgovorom na bilo koje pitanje, kako znash da postoji?

    Jer je recheno tako? ...Te religije knjige imaju jako, jako skuchen izbor argumenata.

    Jer zzelish da njega ima? Pa chovek ponekad toliko zzeli neshto da na kraju stvaro i iskreno poveruje u to. Koliko je samo Napoleona na svetu koji stvarno i iskreno veruju da su to, da ne nabrajam druge primere ljudi koji su pocheli da zzive potpuno u svom svetu, ali se njihovo verovanje ne vodi pod tradicionalna religija pa su mesto toga dobili dijagnoze.
    Dakle, ako je izvor verovanja "srce" , a ne svet i um, jer svet i um su vezani za shta i kako i gde, shta je to shto chini boga uopshte relevantnim za nas.

    Ja kazzem nishta. Panteziam. I to eventualni. Ko hoche neka veruje, ako vech veruje, i neka pusti nauku da se bavi otkrivanjem bozzijeg dela u onoj formi koja poshtuje shta, gde i kako. A da li che evolucinosti biti vernici ili ne i to je chak manje vazzno sve dok svoj posao prirodnjaka rade metodologijom koja je poiuzdana u svetu kome vazzi shta, gde, kako i koliko.

    A mrtva slova na prastarom papiru knjga, neka babama i onima koji ih zzele bespogovorno.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 03.05.2009 u 22:41

  7. #187

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    @Ser Gogsy

    Nista ja tebe ne razumem,a mrzi me da te citiram.

    Zar je hriscanski toliko izvrtati tudji post.Uz te "informacije" za koje ti je trebalo cirka 15 sati da pokupis,mogao si naci prave i nesto nauciti.
    Sa takvim fundamentalizmom koji posedujes i Kvekeri bi te izbacili iz zajednice.

    Ah da,svasta je izvrnuto u sadasnjem tumacenju hriscanstva.A u vezi Kumranskih spisa malo bolje se raspitaj,ali nisu samo oni pronadjeni,jos na dva mesta su otkriveni slicni spisi.I jos nesto,samo 10% je dostupno javnosti,pa tvoje procentualno klasifikovanje sta je pronadjeno ne stoji.Ostalo nije sakriveno vec je na restauraciji i konzervaciji.

    A vidim da je radilo i copy/paste.(Betlehem i slicni nazivi koje si obicno pisao kao Vitlejem i slicno).

    Pozdrav.

    P.S. A onaj koji je napisao u reputaciji da se mnogo kurcim za pocetnika mogao je i da se potpise ,da bude musko a ne kukavica.
    Ne zanimaju me poeni jedino mi krivo kad padnem u minus pa ne mogu igrice da igram
    Poruku je izmenio Amenothep, 03.05.2009 u 22:27

  8. #188

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Momak, postajes neprimereno bezobrazan, nemoj samo da premasis onu nijansu za koju bi ti neko uzivo zavrnuo njusku! Ma ti si jedan mali bedni lik,
    Zavrtanje njuške i vredjanje jesu odraz pijanstva, i pijanih ljudi.....

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Vino? Sta ako je droga, ili elementarna neupucenost? Ili ako nisam spremn za zdravo rasudjivanje? Bas vino?
    Da, vino, jer oplemenjuje kada se konzumira umereno....kako bi tek reagovao da sam rekao: pivo ili rakija?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Sad sto sam sebi brises stare postove ili to mod pomaze tebi u tome, mene bas ne tagira previse....
    E sad sam definitivno siguran, da sam istinu rek’o
    Poz i živeli!

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    ja se ne koprcam po svaku cenu deklamujuchi ovu ili onu knjigu kao da je sveta.
    Osim omiljenu čika Darwinovu- „od majmuna do čoveka“ . . .kao da ti je čika bio neki daleki predak, pračukundeda, pa po porodičnoj liniji zdušno braniš njegove teorije i maštarije....hmm, ko zna....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    ....ne na ovom forumu, jer sam negde komentarisao Miroljuba Petrovicha, kao diletanta...
    Sumnjao sam, ali sad’ sam siguran...tvoja misija je da ideš od foruma do foruma, braniš koncept „čovek od majmuna“ i nazivaš ljude diletantima... na žalost ti tu ništa ne možeš, kao što ni Juda nije mogao izbeći svoju sudbinu... ovo nemoj shvatiti kao uvredu, jer to nije!

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Nadji u mojim navodima jedan koji nije tachan i za koji ja ne znam shta znachi, da ne stoji ili da logichka veza nije validna, pokazzi shta tachno nije dosledno pa se onda drndaj ako hochesh
    Evo sutra ću ustati ranije pa ću kopati po tvojim postovima da nadjem....

    Moj post o „žvakanju“ se nije odnosio samo na tebe, i to se jasno vidi iz istog. Ne znam zašto si se samo ti pronašao u njemu....ili, možda i znam.


    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Nechu
    Nemoraš

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Biolog ne znachi chovek koji propoveda hrischansku ljubav, veru i nadu, vech neko ko se bavi nauchnim chinjenicama na polju biologije. Medjutim teolog, vernik, hrischanin znachi da se drzzi nekih moralnh nachela i da us mu one ispred svakog znanja.
    I šta je tu sporno?

    Znam!

    Pritisak ti skače, kada čovek biolog koji se bavi naučnim činjenicama na polju biologije, bude istovremeno i hrišćanin koji drži do moralnih načela, a pri tome mu biologija i naučna dostignuća još više učvršćuju veru!

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Usostalom, izvini shto i ovo znam, tautologija nije ponavljanje rechenica nego ponavljanje unutar argumenta,tj argument koji sam sebe dokazuje
    Hmm...a ja laik, mislio sam da je tautologija retorika i u retoričkom smislu predstavlja suvišno ponavljanje nekog stava ili tvrdnje, ili iskazivanje istog pojma drugim rečima, da bi se slušalac ubedio u istinitost tvrdnje, iako bez stvarnih argumenata. Nastala je od grčke riječi ταυτολογία, koja se kod starih Grka koristila na identičan način kao danas, npr. u analogiji sa srpskom poslovicom „sto puta rečena laž postaje istina“....


    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ne daje mu nikakva posebna bozzanska sila, neg snaga njegovih mishicha proizashla iz hemijske energije koju dobija iz hrane... Snagom mishicha potiskuje molekule vazduha na dole istom ili vechom silom od one koja vuche njegovih 25 grama...
    I jazavac dobija hemijsku energiju kroz hranu i snažne mišiće, pa sve i da uzme steroide ne bi poleteo....

    "Jednom mi je na trenutak vrabac sleteo na rame, dok sam okopavao svoju seosku baštu, i tada sam se osetio počastvovan više nego bilo kojom epoletom koju bih mogao nositi."
    Henry David Thoreau


    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    O bio sam budan i te kako Zato mi i ne prolaze kreacionistichke priche Dakle, eko sistemi koji nemaj veze sa chovekom lanci ishrane sami sebi dovoljni bez choveka...
    A kako se to uklapa u ono:
    Citat:Sve stvoreno na planeti je stvoreno za čoveka!
    Počeću da mislim da ti i bitrlemon negde lumpujete u nekoj kafani, pa izmedju dva cuga pišete po forumu....
    Pa nikada nisam rekao da je čovek stvoren za eko-sisteme i lanac ishrane!!! Nego obrnuto!
    Šta će jednom savršeno složenom eko-sistemu čovek? I onako ništa ne pridonosi, vidimo da ga samo uništava i istrebljuje....jedna pčela je bitnija za eko-sistem nego čovek!
    Ali, sa druge strane čoveku je potreban eko-sistem da bi živeo i preživeo....Jasno je da eko-sistem postoji zbog čoveka, a ne obrnuto!


    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Bash mi je drago sht otako gledash svoje sagovornike. Ponizno i sa poshtovanjem
    Meni je još milije kad je tebi drago, jer znam da su manipulacija i demagogija jača strana i kamen temeljac braniteljima evolucije. I pre će manipulisati demagogijom o moralu, poniznošću, poštovanju....nego što će priznati da nisu u pravu!

    To je isto kao kada šestogodišnjak tura prste u šteker, pa treba da dobije malo po prstima kao vaspitnu meru, a on počne da priča roditeljima kako nije humano ukoravati decu i tući po prstima...roditelj nasedne na priču, pod „moralnim“ stegama, i dete ponovo gurne prste u utičnicu....ovoga puta pod naponom....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ja mogu da kazzem da su vernici uvek videli razlog da prichaju o skorom kraju, ma kakva turbulencija da se desi na svetu, dakle dve hiljade godina pricha o skorashnjem kraju.
    Neka priča ko šta hoće i koliko hoće....to nije razlog za pojedinca koji „vidi“ , da prepozna znake vremena opisane pre više hiljada godina nestvarnom preciznošću... Tačan datum niko ne može znati. A kada dodje vreme, postojaće samo dve grupe ljudi--> oni kojima će vladati strah, i oni koje strah neće doticati! Ovih drugih će biti jako malo.....

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Te priche o veri kod decce, starih i nemochnih i sotale nejachi takodje su samo neshto shto zvuchi lepo, ali.. Kad jedna baba ili neko dete mozze da eto prihvati verovanje u boga i da prihvati religiju kao neshto podrazumevano, kako eto ne mozze neko ko je odrastao i ima iq vechi od donje granice tolerancije...
    Zaboravljaš činjenicu da su i vanprosečno inteligentni ljudi podložni starenju, da i oni postaju babe i dede! I zbog čega sve babe trpaš u isti koš? Po tebi, kada neko kaže baba, odma pomisliš na senilnu i retardiranu osobu!

    Daj brate malo poštovanja prema našim starima....nije džaba ona: „e da mi je ova pamet, a one godine“ . . .

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    To me vracha na prichu o ffufutofni
    Pa sva priča o evoluciji i njenim dokazima svodi se na--> ffufutofne, kokice, i leteće čajnike....dajmo se malo uozbiljiti!

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ali, onda opet pitam, ako njegovo bitisanje ne mozze biti objashnjeno odgovorom na bilo koje pitanje, kako znash da postoji?
    Znam iz najprostijeg razloga što postoji-->Tako što razgovaram s Njim!
    Ne možeš razgovarati s nekim ko ne postoji.


    Voli sve što je stvorio Bog, sve zajedno i svako pojedinačno zrno peska. Voli svaki list i svaki zrak sunca. Voli zveri i ptice, voli biljke, voli svaki delić. Ako budeš voleo svaki delić shvatićeš misteriju celine koja počiva u Bogu.
    F.M. Dostojevski


  9. #189

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Osim omiljenu čika Darwinovu- „od majmuna do čoveka“ . . .kao da ti je čika bio neki daleki predak, pračukundeda, pa po porodičnoj liniji zdušno braniš njegove teorije i maštarije....hmm, ko zna....
    Kao shto rekoh jal si Benny Hill, jal Jova Radovanovich ili neki slichan "talenat"...



    Sumnjao sam, ali sad’ sam siguran...tvoja misija je da ideš od foruma do foruma, braniš koncept „čovek od majmuna“ i nazivaš ljude diletantima... na žalost ti tu ništa ne možeš, kao što ni Juda nije mogao izbeći svoju sudbinu... ovo nemoj shvatiti kao uvredu, jer to nije!
    Diletante nazivam pravim imenom Chovek je D I L E T A N T. Gore istrazivanje i izveshtaj jednog geologa nego shto je npr njegovo istrazzivanje Doline smrti u zivotu nisam video i chuo .
    Ja sam samo neko ko dolazi u konflikt sa fundamentalistima.


    Evo sutra ću ustati ranije pa ću kopati po tvojim postovima da nadjem....

    Moj post o „žvakanju“ se nije odnosio samo na tebe, i to se jasno vidi iz istog. Ne znam zašto si se samo ti pronašao u njemu....ili, možda i znam.
    Pa mene si citirao. Ne odgovarm na stvari koje prichash drugima, sposobni su sami.
    Morachesh da ustanesh mnoooogo ranije da bi kreacionizam bio uverljiviji.





    I šta je tu sporno?
    Sporno je shto kod mene vidish licemerje


    Pritisak ti skače, kada čovek biolog koji se bavi naučnim činjenicama na polju biologije, bude istovremeno i hrišćanin koji drži do moralnih načela, a pri tome mu biologija i naučna dostignuća još više učvršćuju veru!

    Mozzesh ponavljati to do u beskonachnost i dalje neche biti istina.

    Hmm...a ja laik, mislio sam da je tautologija retorika i u retoričkom smislu predstavlja suvišno ponavljanje nekog stava ili tvrdnje, ili iskazivanje istog pojma drugim rečima, da bi se slušalac ubedio u istinitost tvrdnje, iako bez stvarnih argumenata. Nastala je od grčke riječi ταυτολογία, koja se kod starih Grka koristila na identičan način kao danas, npr. u analogiji sa srpskom poslovicom „sto puta rečena laž postaje istina“....

    Pa isti djavo ako nisi primetio. Wikica nas je odrzzala, njojzi hvala


    I jazavac dobija hemijsku energiju kroz hranu i snažne mišiće, pa sve i da uzme steroide ne bi poleteo....
    Je l stvarno ne znash kako ptice lete ili opet ja stvarno sve znam, shto je by the way ptanje opshte kulture ?





    Pa nikada nisam rekao da je čovek stvoren za eko-sisteme i lanac ishrane!!! Nego obrnuto!
    Šta će jednom savršeno složenom eko-sistemu čovek? I onako ništa ne pridonosi, vidimo da ga samo uništava i istrebljuje....jedna pčela je bitnija za eko-sistem nego čovek!
    Ali, sa druge strane čoveku je potreban eko-sistem da bi živeo i preživeo....Jasno je da eko-sistem postoji zbog čoveka, a ne obrnuto!
    Apsolutno nije jasno Jer eko sistema bi bilo i da nema ni jednog jedinog choveka. Zapravo, priroda je najbogatija i najkompleksnija tamo gde chovek nikada nije ni krochio. Potrebna je chak sasvim moderna oprema da bi se doshlo do nekih bisera prirode...neke bi samo prisustvo choveka bez ikakve aktivnosti potpuno ruiniralo. Svako mesto koje chovek napusti zzivne. Zemlja bi bila u sasvim dobrom stanju da choveka nikada nije ni bilo, jer nishta nije pravljeno za choveka, on samo koristi resurse kao i bilo koje drugo zzivo biche.


    Meni je još milije kad je tebi drago, jer znam da su manipulacija i demagogija jača strana i kamen temeljac braniteljima evolucije. I pre će manipulisati demagogijom o moralu, poniznošću, poštovanju....nego što će priznati da nisu u pravu!
    Ma nemash na shta da uperish prstom i da kazzesh shta nije tachno od navoda



    Neka priča ko šta hoće i koliko hoće....to nije razlog za pojedinca koji „vidi“ , da prepozna znake vremena opisane pre više hiljada godina nestvarnom preciznošću... Tačan datum niko ne može znati. A kada dodje vreme, postojaće samo dve grupe ljudi--> oni kojima će vladati strah, i oni koje strah neće doticati! Ovih drugih će biti jako malo.....
    Ma da. Baba Vanga isto.


    Zaboravljaš činjenicu da su i vanprosečno inteligentni ljudi podložni starenju, da i oni postaju babe i dede! I zbog čega sve babe trpaš u isti koš? Po tebi, kada neko kaže baba, odma pomisliš na senilnu i retardiranu osobu!

    Daj brate malo poštovanja prema našim starima....nije džaba ona: „e da mi je ova pamet, a one godine“ . . .
    Prochitaj ceo pasus. Uostalom, za samu poentu nema veze da li ja nekoga poshtujem ili ne. Ja poshtujem i bolesne i ometene, samo smatram da njihvov misljenje nije argument o prirodi stvarnosti.

    Pa sva priča o evoluciji i njenim dokazima svodi se na--> ffufutofne, kokice, i leteće čajnike....dajmo se malo uozbiljiti!
    Paleontoloshki muzeji, prirodnjachki muzeji, nalazishta fosila, priroda unaokolo, nauchni eksperimenti, procesi oko nas i u nama sve su to opipljivi dokazi. Ne treba ti knjiga Mojsijeva da bi ih video.

    Znam iz najprostijeg razloga što postoji-->Tako što razgovaram s Njim!
    Ne možeš razgovarati s nekim ko ne postoji.


    Ja se izvinjavam g.Mojsije, nisam vas prepozno.

    Nemam shta da dodam na ovo poslednje Nema shta, argument ko planina

    Ja iskljuchujem samo verziju nastanka koju prichash, a ti iskljuchujesh sve mimo biblije, plus iskljuchujesh mogucnost da je bez biblije iko moralan. Valjda je Biblija tapija na moral? Prichaj shta hochesh, ako si iole razuman prema tome sht ovde tvrdish morash imati rezerve inache ne mozzesh drugoga optuzzivati za iskljuchivost i "sveznalashtvo".
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 04.05.2009 u 14:58

  10. #190

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Je l stvarno ne znash kako ptice lete ili opet ja stvarno sve znam, shto je by the way ptanje opshte kulture ?
    Ma nije sporno kako ptice lete, nego zašto jazavci to ne mogu?



    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno nije jasno . Jer eko sistema bi bilo i da nema ni jednog jedinog choveka.
    Tako je.


    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Zapravo, priroda je najbogatija i najkompleksnija tamo gde chovek nikada nije ni krochio.
    Ako si čuo za kišne šume, onda mora da znaš da su one od ključnog značaja za život čoveka, bez da ih ovaj vidi, gleda, ili kroči medju njih!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ma nemash na shta da uperish prstom i da kazzesh shta nije tachno od navoda
    Ma upiro sam i ručnim i nožnim prstima, al' ne vredi....

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ja poshtujem i bolesne i ometene, samo smatram da njihvov misljenje nije argument o prirodi stvarnosti.
    E to je tvoj minus....

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ja se izvinjavam g.Mojsije, nisam vas prepozno.

    Nemam shta da dodam na ovo poslednje Nema shta, argument ko planina
    To je boljka kod vas evolucionista, svaki argument koji je toliko prost za razumevanje, prestaje da bude argument, jerbo argumenti moraju da budu složeni i kompleksni....

    Svako može da razgovara sa Bogom, samo ako hoće....
    Jesi čuo nekad za --> molitvu?


  11. #191

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Procitao sam par knjiga na ovu temu i mogu vam reci da su odlicne
    1.Cudo stvaranja kod biljaka
    2.cudo imunog sistema
    3.Najvece cudo prirode,kanjon Kolorado
    4.Obmane evolucije
    5.Strahote koje je darvinizam doneo covecanstvu
    Knjige su vrhunske detaljno objasnjavaju zasto je Darvinova teorija i darvinizam velika obmana.
    Poruku je izmenio Morpheus, 17.07.2009 u 17:07 Razlog: Reklamiranje sajta

  12. #192

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Procitao sam par knjiga na ovu temu i mogu vam reci da su odlicne
    Šta si ti zaključio o strahoti i obmani Darvinove teorije?
    Kako si ti to doživeo, čitajući par knjiga...
    Ja bih želeo to da čujem od tebe...

  13. #193

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Jedan primer Božijeg stvaranja koji je zapanjio naučnike, a koji misle da je shodan samo primatima ->

    utorak, 15. dec 2009, 17:02 -> 20:32

    Beskičmenjak sa osobinama primata

    Hobotnica koja je od odabranih ljuski kokosovog oraha napravila sebi sferični zaklon od grabljivica, zapanjila je dva australijska naučnika koja su danima pratila ponašanje ovog beskičmenjaka.

    Australijski naučnici otkrili su u Indoneziji hobotnicu koja skuplja ljuske kokosovog oraha da bi napravila zaklon - neobično sofisticirano ponašanje za koje se veruje da je prvi dokaz o korišćenju "alata" od strane jednog beskičmenjaka! -->

    RTS :: Beskicmenjak sa osobinama primata

  14. #194

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Pa to bas ide u prilog teorije evolucije...
    Uostalom nisi nikada video racice koje lepe na svoju ljusturu razne kamencice, trave, pa cak i neke zivotinjice?
    Ne razumem sta je problem sa hobotnicom? To sto neki ne mogu zamisliti sled evolucije?

    ``Sve ono sto ne mogu sebi objasniti, potice od Boga, zato sto je neobjasnjivo?``
    Mucni malo glavom!


    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #195

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Mućkam ja....ali izgleda da ti tapkaš u mestu, ustvari sve više nazaduješ I toliko si zaslepeo - da ne vidiš o čemu se radi u ovom banalnom primeru, pa ti se prividjaju teorije evolucije i tamo gde ih ni mala deca u prvom razredu ne bi videla

    Dakle, ako mućneš malo više limunom videćeš da je zapanjenost i iznenadjenje od strane naučnika - biologa - evolucionista, a ne kreacionista!
    Sami su snimili i samim tim pobili dosadašnju evolucionističku teoriju o Primatima kao jedino sposobnim organizmima, za planiranje i korišćenje drugih predmeta kao produžetak sopstvenih ekstremiteta!
    Jedan beskičmenjak zvani Hobotnica je srušiL celu evolucionističku teoriju
    Posle ribe zvane Šakoperka, na red dodje Hobotnica (istina još nema ime, al naćiće se neko prikladno)

Strana 13 od 26 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 22.02.2019, 15:23
  2. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 22:50
  3. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  4. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16
  5. Nova teorija o tome kako su građene egipatske piramide
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •